Get your beautiful healthy beach body! + GIVEAWAY

2015-06-18 19:40:00
StayFitWithMoma

Škola takmer skončila a konečne začína to pravé leto.
K tomuto ročnému obdobiu sa viažu okrem iného najmä dovolenky, pláže, kúpaliská a neodmysliteľne aj pestrofarebný letný šatník!

Štýlové vzorované bikini, vysokopásové šortky, farebné croptopy či sexi letné šaty niekedy odhaľujú trošku viac, ako by sme chceli ukázať. Na to, aby ste mohli predviesť svoju postavu v takýto outfitoch však vôbec nepotrebujete tráviť celé leto vo fitku či každé ráno povinne behávať. Zdravá strava, primeraný pohyb a pár zmien vo vašom jedálničku vám zaručia skvelú postavu, zdravie a tým pádom skvelé leto bez obmedzení!

Bez toho, aby ste sa na poslednú chvíľu museli trápiť drastickými diétami (ktoré sú aj tak v 90% prípadov neúčinné) vám prinášam pár jednoduchých tipov na zhodenie pár nadbytočných kíl a udržanie skvelej postavy.
1. Vylúčte negatívne kalórie
Hranolky, langoše, hamburgery, pizza, karamelové nanuky s dvojitou vrstvou čokolády, coca-cola, sirupové limonády a mohla by som pokračovať, až kým by sme sa všetci do jedného neutopili v slinách. Toto všetko sú dobroty, ktoré na nás číhajú na každom rohu. V tomto období roka ako forma rýchleho občerstvenia najmä na pláži, kúpalisku, alebo pouličných bufetoch.

Netvrdím, že sa musíte týchto dobrôt vzdať. Ale skúste konzumáciu týchto a im podobných obmedziť na 1-2 jedlá v jednom týždni. A čo tak namiesto 5 kúskov pizze zjesť len 2 a zajedať ich dobrým letným šalátom? Alebo namiesto obrovského čoko-karamelového nanuku zvoliť ľahšiu tvarohovú verziu? Či uprednostniť čistú citronádu/ovocnú šťavu pred presladenou limonádou, z ktorej vás bude smädiť ešte viac?

Všetko sa dá, keď sa chce a ani to tak nebolí! :)

2.  Zamieňajte nezdravé jedlá, za ich zdravé varianty
Ako som už spomenula v bode č. 1. pár príkladov - takmer všetko sa dá nahradiť zdravšou alternatívou, ktorá má narozdiel od nezdravej namiesto prázdnych kalírií výživové hodnoty. Vždy, keď budete chcieť zhrešiť, alebo mať chuť na niečo chutné, spomeňte si na následujucich pár zámien:


 • Pšeničný chlieb môžete zameniť za špaldové pečivo
 • Klasické cestoviny môžete zameniť za celozrnné cestoviny
 • Plnotučný jogurt môžete zameniť za grécky, alebo nízkotučný jogurt
 • Sladkú limonádu môžete zameniť za čerstvú pomarančovú (ak chcete menej kalórií a cukru tak za grepovú) štavu
 • Arašidy môžete zameniť za mandle (orechy sú sami o sebe dosť kalorické a neodporúča sa jesť viac, ako hrsť orieškov denne)
 • Bielu ryžu môžete zameniť za quinou, alebo zdravšiu alternatívu ryže - basmati či natural
 • Hranolky môžete zameniť za pečené zemiaky či domáce pečené hranolky bez oleja
 • Zmrzlinu môžete zameniť za tvaroh s medom/javorovým sirupom
 • Zmrzlinu taktiež môžete zameniť za nicecream (3 banány nakrájate na koliečka, necháte zamraziť pár hodín a potom už len rozmixujete s troškou mandľového mlieka. Do mixéra ešte môžete pridať jahody, kakao a podobne...)
 • Bebe keksy či müsli môžete zameniť za domácu granolu
 • Plnotučné mlieko môžete zameniť za  mandľové mlieko
 • Vysmážaný encián môžete zameniť za jeho grilovanú alternatívu
 • Klasické syry za cottage cheese
 • Ťažké smotanové dresingy môžete zameniť za ľahké jogurtové
 • Mliečnu čokoládu za čokoládu s vyšším obsahom kakaaa ak máte ešte vy nejaké rady a tipy, kľudne sa o ne so mnou a medzi sebou podeľte v komentároch!


3. Jedzte pravidelne
Je známe, že menej priberajú tí, ktorí majú rýchly metabolizmus. Ako niečo také docieliť?
Je to najmä pravidelnou stravou. Moho diét je neúčinných práve preto, lebo sú sústredené napríklad len na 2 či tri jedlá denne. Takto to ale nefunguje.

Ak budete jesť v pravidelných intervaloch (odporúča sa každé 3 hodiny) to znamená - 3 hlavné jedlá a 3 snacky v priebehu dňa, váš metabolizmus bude rýchlejší, lebo tráviaca sústava bude stále (a najmä pravidelne) pracovať. Ak by ste držali diéty a nedajbože jedli veľmi málo, váš metabolizmus by sa rapídne spomalil a práve kvôli tomu, by vaše chudnutie nemalo zmysel. Z každého jedla, ktoré by ste telu dali (napríkld len 2x denne) by si telo zobralo maximum a vy by ste neschuli.

Takto si telo pri pravidelnom zdravom stravovaní vyberie, čo potrebuje, a zvyšok vylúči.


4. Nepodceňujte raňajky
Ako už som spomínala dávnejšie v tomto článku, raňaky sú veľmi dôležité. Mali by tvoriť náš najväčší denný príjem. Pýtate sa prečo? Nájdete to TU aj s pár tipmi na chutné a zdravé raňajky! :)


5. Ovocie len počas dňa
Hovorí sa, že ovocie sa má konzumovať len počas doobedia a poobede už len zelenina.
Nie je to celkom tak.

Ovocie samo o sebe obsahuje dosť veľké množstvo prírodných cukrov - fruktózy. Keď ovocie konzumujete počas doobedia je jasné, že po zbytok dňa tieto cukry bežnou aktivitou veľmi ľahko spálite. Je to však iné, keď si o 10 večer pred spaním, dáte banán. Banán dodáva energiu a obsahuje veľa fruktózy, preto je ideálnym snackom pred cvičením. Keď vy si ho však dáte pred spaním, cukor už nespálite a to spôsobuje priberanie.

V lete je to však iné, keďže býva dlhšie svetlo, viac sa hýbeme a chodíme neskôr spať. Tu nie je problém si dať akékoľvek ovocie o 18.00 hodine večer keďže viete, že zrejme tak skoro spať nepôjdete. Snažte sa však vyhýbať ovociu (aspoň tomu príliš sladkému) pred spaním, aby ste tak zbytočne nezásobovali telo cukrom.
6. Žiadne ''jedzte len do 18:00'' neplatí!
Toto je dosť podobné 5. bodu.
Ak idete spať o pol noci, nebudete predsa od 18.00 hodiny hladovať.
Je dobré, ak sa pred spaním neprejedáte a 2 hodiny pred spaním nejete, aby si aj žalúdok v noci oddýchol a nepracoval. Ak však cítite priveľký hlad môžete ho oklamať nejakým nesacharidovým jedlom - zeleninou, či bielkovinou (uhorka, cottage cheese, tvaroh)

7. Obmedzte sacharidy (ale nevylučujte ich!)
Sacharidy sa v tele premieňajú na cukry a tak isto sa aj správajú preto tam kde môžete - uberte.
Dobrým začiatkom je nahradiť tie nezdravé (hranolky, biela múka, sladké keksy) tými zdravými (hnedá ryža, ovsené vločky, špaldová/grahamová múka) a neskôr obmedziť ich množstvo. To znamená, že k rybe si namiesto zemiakov, môžete dať ľahký letný šalát, alebo že si zbytočne nebudete dávať veľkú porciu krutónov do polievky.

Tam, kde sacharidy netreba, ich zbytočne nedávajte, ale telo musí z niečoho fungovať, takže to nepreháňajte a nevylúčte ich z jedálnička úplne :)


8. Hýbte sa
Aj keby sme ako chceli, bez pohybu to jednoducho nejde.
Mnoho z vás si hneď určite predstaví fitko aspoň 3x do týždňa a každodenné. Áno, to je ideálny zdravý životný štýl. Je mi jasné, že pre niektorých je toto rovnako náročné, ako naplnenie novoročných predsavzatí. Čo však môžete urobiť pre ideálnu postavu a zdravie sú nasledujúce veci:


 • kdekoľvek ste, namiesto výťahov použite schody (ja už niekoľko mesiacov chodím na 10. poschodie peši)
 • vrámci možností chodievajte čo najviac peši (rýchla chôdza spaľuje viac, než si myslíte)
 • namiesto víkendového nič nerobenia aspoň na 2 hodinky choďte bicyklovať, kročulovať, skateboardovať, alebo robiť to, čo vás baví
 • zumba či jóga je taktiež skvelá forma pohybu!
 • každé ráno si dajte 5 minútový stretching (naťahovanie) na 'nakopnutie' do nového dňa
 • každý deň urobte aspoň 30 drepov, 30 brušákov a 5 minút skákania na švihadle (najlepšie ráno)
 • ak sa nudíte, namiesto pozerania telky si choďte von zabehať (nepoznám lepší relax ako beh v kombinácií s dobrou hudbou)Nezabúdajte, že každý pohyb sa ráta a čokoľvek (aj veľmi zlý beh, či len 10 drepov) je lepšie ako ničnerobenie:)

9. Užívajte si leto
Pretože je jasné, že v takomto počasí má každý jeden z nás viac pohybovej aktivity.
Zabávajte sa, športujte, tancujte robte čokoľvek čo vám robí radosť a podporuje zdravší životný štýl.
Prečo by sme telo napchávali prázdnymi kalóriami a rafinovaným cukrom, keď máme v tomto období taký veľký výber ovocia?

Leto je jednoducho skvelé asi v každom odvetví, takže udržovať svoju postavu a zdravie nie je s malou snahou žiaden problém:)10. Pitný režim 
A teraz to najdôležitejšie, čo počúvame už od útleho detstva - treba dodržiavať pravidelný pitný režim. Pod pojmom pravidelný pitný režim nemyslím to, že keď si raz za deň spomeniete a vypijete naraz 2 litre vody. Myslím tým pravidelný príjem tekutín, ktoré sú pre naše telo nevyhnutné. V tomto období sa odporúča prijať dvojnásobok tekutín ako bežne. Sladké nápoje a limonády spôsobujú ešte väčší smäd, takže sa nerátajú tak isto ako napríklad káva, ktorá odvodňuje.

Tip - tak ako mnoho ľudí, tak aj ja každé ráno vypijem pohár vody s citrónom pol hodinu pred raňajkami. Týmto si naštartujem metabolizmus a podporím trávenie.

GIVEAWAY so #stayfitwithmoma!
A keďže pitný režim je veľmi dôležitý, rozhodla som sa urobiť svoju prvú letnú giveaway so #stayfitwithmoma


VÝHRA 
 Komplexný pitný režim na celé leto - 90 fliaš minerálnej vody Zlatá studňa, 36 fliaš minerálnej vody Gemerka, 24 fliaš minerálnej vody Budiš, 12 fliaš minerálnej vody FatraAko sa zapojiť?
 • odfoťte na instagram ako dodržiavate pitný režim, prípadne akú fyzickú aktivitu vykonávate a pridajte hashtag #stayfitwithmoma (môžete zverejniť váš obľúbený nápoj, minerálnu vodu, fotku z dňa na bicykli, korčuľovanie, beh)

Výhercu vyhlásim o 2 týždne. Držím palce a nezabudnite, že to všetko robíte najmä pre seba! :)


A ak by ste mi náhodou neverili, prikladám zopár fotiek celebrít a svetových idolov, ktorých miery nie sú 90-60-90, nemajú tehličky a už vôbec neriešia žiaden thigh gap no napriek tomu, vyzerajú viac, než skvele.

Vanessa Hudgens

 Selena Gomez

Lucy Hale

 Katy Perry

Miley Cyrus


29 Comments

 • Anonymous • 18 JUNE 2015 / reply
  Čo mám robiť ak mi smoothie nechutí? :/
 • Andrea Endy Maj • 18 JUNE 2015 / reply
  Veľmi fajn typy :) .. Jedno z mojich novoročných predsavzatí je aby som dodržiavala lepšie pitný režim lebo fakt som typ človeka, ktorý toho veľa nevypije.

  http://my-perfectly-imperfect-life-as-andrea.blogspot.sk/
 • Nikol Mullerova • 18 JUNE 2015 / reply
  Úžasný příspěvek! Delší dobu se snažím žít zdravě, no sem tam ulítnu, ale držím se zatím skvěle!
 • Anonymous • 18 JUNE 2015 / reply
  super tipy!! na takyto post som cakala :)
 • Michaela Fuchsová • 18 JUNE 2015 / reply
  Z kníh o zdravom stravovaní a ajúrvédy sme sa s ockom dočítali, že nízkotučné jogurty nie sú práve najlepšie pri zdravom stravovaní, keďže sa do nich vraj pridávajú rôzne zahusťovadlá a podobné ehm...svinstvá. :)
 • Anonymous • 18 JUNE 2015 / reply
  ahojte potrebujem pomôcť :) zháňam slušné (a pekne samozrejme) šaty.
  Viem že cca pred rokom som na mominom blogu v komentároch natrafila na stránku, myslím že dáku americkú, ktorá ponúkala široký výber šiat plesových a podobných.. Ani za nič si neviem spomenuť na jej názov. prosím vás, keby ste mi pomohli a niekto náhodou poznal túto stránku, velmi by ste mi pomohli :)) alebo aspon nieco podobne co by ma zachranilo :)
 • Kika Vithalmová • 18 JUNE 2015 / reply
  Moma doteraz asi najlepší príspevok !!!! Super super !! Len tak ďalej 🙏🏻☺️☺️ Krasne ✨
 • Nela Wiedermannová • 18 JUNE 2015 / reply
  Užasný příspěvek! Všechno jsi to shrnula na 100% správně a nic nechybí, pokud si nějaké moje kámošky budou stěžovat na to, že chcou zhubnout odkážu je sem. V tomto článku je opravdu vše. Super Momi :) Určitě vyzkouším nějaké tvé recepty :3
 • Nela Wiedermannová • 18 JUNE 2015 / reply
  This comment has been removed by the author.
 • Nela Wiedermannová • 18 JUNE 2015 / reply
  This comment has been removed by the author.
 • Anonymous • 18 JUNE 2015 / reply
  Anonymous wrote:
  ahojte potrebujem pomôcť :) zháňam slušné (a pekne samozrejme) šaty.
  Viem že cca pred rokom som na mominom blogu v komentároch natrafila na stránku, myslím že dáku americkú, ktorá ponúkala široký výber šiat plesových a podobných.. Ani za nič si neviem spomenuť na jej názov. prosím vás, keby ste mi pomohli a niekto náhodou poznal túto stránku, velmi by ste mi pomohli :)) alebo aspon nieco podobne co by ma zachranilo :)
  Skús Romwe, SheIn, Oasap, WalkTrendy, Chicnova, Choies, Boohoo,...je ich strašne veľa..snáď som pomohla :)
 • Diana D. • 19 JUNE 2015 / reply
  Toto je fakt skvelý članok! ❤️ Taká poriadna motivácia na leto Dijoun&Klaudi
 • Anonymous • 19 JUNE 2015 / reply
  Je mozzarela zdravá? :)
 • Kat. • 19 JUNE 2015 / reply
  Michaela Fuchsová wrote:
  Z kníh o zdravom stravovaní a ajúrvédy sme sa s ockom dočítali, že nízkotučné jogurty nie sú práve najlepšie pri zdravom stravovaní, keďže sa do nich vraj pridávajú rôzne zahusťovadlá a podobné ehm...svinstvá. :)
  Presne k tomu som sa chcela vyjadrit aj ja! Pri chudnuti su tuky mimoriadne dolezite, lebo nahradzuju zdroj energie, kedze sa obmedzuju cukry a su dolezite aj pre rozpustanie vitaminov v tele. Tuky su pre telo dolezitym zdrojom energie. Treba rozlisovat zle tuky (vyprazane jedlo, kremove zakusky) a dobre tuky (orechy, mliecne vyrobky)! Moma, cakala by som od teba viac, ked ti su pisala, ze si si co to o zdravom stravovani nastudovala... je hrozne nebezpecne aby taka laicka ako ty radila stovkam dievcat co jest a co nejest!
 • Anonymous • 19 JUNE 2015 / reply
  dost slusny clanok,perfektne pises a velmi dobre sa to cita neni to nudne a nezaujmave...je vidiet ze to robis od srdca,ze ta to bavi a mas k tomu vztah ze to neni len o tom ze chces byt IN....(teda dufam) mala by si si zalozit svoj casopis alebo aspon v buducnosti sa tomuto venovat....som starsia od teba nemysli si ze som nejaka fanusicka,len som to chcela napisat ako to vidim tak prajem vela stastia v zivote:)
 • Anonymous • 19 JUNE 2015 / reply
  Super clanok! Ale Miley by som tam asi nedavala, ta fici na inej diete teraz :D http://cdn2-public.ladmedia.fr/var/public/storage/images/news/miley-cyrus-toujours-plus-skinny-inquietant-759820/10357062-1-fre-FR/Miley-Cyrus-toujours-plus-skinny-inquietant_portrait_w674.jpg
 • Adriána Baltová • 20 JUNE 2015 / reply
  Tak toto je jeden z najlepsich prispevkov aky som kedy citala o zdravom zivotnom style alebo chudnuti! Naozaj sa ti podaril! :) hadam ma to nakopne konecne nieco robit! :)
 • Anonymous • 20 JUNE 2015 / reply
  Michaela Fuchsová wrote:
  Z kníh o zdravom stravovaní a ajúrvédy sme sa s ockom dočítali, že nízkotučné jogurty nie sú práve najlepšie pri zdravom stravovaní, keďže sa do nich vraj pridávajú rôzne zahusťovadlá a podobné ehm...svinstvá. :)
  Kat- som veľmi rada, že konečne to niekto vníma rovnako ako ja! Hlavne s tebou súhlasím s tou poslednou vetou!! Rady by mal podľa mňa dávať len niekto, kto to vyštudoval alebo je nejaký výživový poradca.. dievčatá, hlavne naše násťročné rovesníčky, to môžu pochopiť zle. Napríklad som u nej raz videla na asku ako jedno dievča povedalo, že nechápe ako môže dávať rady a hneď na to prišiel hate, ako tí, ktorí sa nestravujú "zdravo" jedia mcdonald každý deň! Nie je nič dôležitejšie ako vyvážená strava a nie ani moc ako zdravá strava. Som si 100% istá, že aspoň 95% jej čítateliek sú násťročné dievčatá vo vývoji a myslím si, že ak sa neprepchávajú, tak môžu jesť čokoľvek chcú. Veď predsa žijeme len raz a hazardovať so zdravým v tak mladom veku? Nech si každý je čo chce preboha a nie to hneď dávať na blog čo, podľa momy, jesť treba a čomu sa naopak vyhýbať.. nemyslím to zle, len si myslím, že rady o tom, ako sa má kto stravovať a ako nemá by mali dávať len ľudia, ktorí sa tým zaoberajú a ľuďom, ktorý o to ŽIADAJÚ. Potom je jasné, že v dnešnom svete je krása anorexia, pretože väčšinou sa na to mladé dievčatá dajú, za hlavným účelom schudnúť..
 • Anonymous • 20 JUNE 2015 / reply
  Michaela Fuchsová wrote:
  Z kníh o zdravom stravovaní a ajúrvédy sme sa s ockom dočítali, že nízkotučné jogurty nie sú práve najlepšie pri zdravom stravovaní, keďže sa do nich vraj pridávajú rôzne zahusťovadlá a podobné ehm...svinstvá. :)
  *ktorí o to žiadajú, ups
 • Linda Taylor • 20 JUNE 2015 / reply
  Michaela Fuchsová wrote:
  Z kníh o zdravom stravovaní a ajúrvédy sme sa s ockom dočítali, že nízkotučné jogurty nie sú práve najlepšie pri zdravom stravovaní, keďže sa do nich vraj pridávajú rôzne zahusťovadlá a podobné ehm...svinstvá. :)
  Presne s Vami súhlasím . Tiež píšem blog o zdravom životnom štýle ale dávam recepty na inšpiráciu motivačné príspevky atď nie presne čo jesť a čo nie. Netrúfnem si na to ani napriek tomu že som bola aktívna 10 ročná športovkyňa a prešla si cez množstvo športových pretekov, študovala na športovom gymnázium maturovala zo športu a všetko čo ku tomu patrí a od 17 rokov som trénerka.
  No ale to som písať nechcela. Moma už druhý deň uvažujem nad tým že ti pošlem správy ktoré mi prišli od 13-15 ročných dievčat. Väčšinou mi chodia správy ako schudnúť ale tieto 3 boli trochu iné. A boli práve o tom ako pribrať pretože sa dievčatá dostali do takej váhy ako nechceli.A to nevravím o podváhe 1 kila a rozprávame sa o podváhe 3-4 kg.. A vieš prečo to píšem práve tebe? Pretože na každom z ich instagramov bol tag stayfitwithmoma..... Keď mi dievča napísalo že nejedla nič zlé niekoľko mesiacov že sa už bála dať čokolvek do úst lebo ty by si to určite do úst nedala tak sa mi chcelo až plakať.
  Moma zamysli sa nad sebou čo robíš. Koľko dievčat ovplyvnuješ svojou nevedomosťou.,áno ty ich nenútiš nejsť to ale uvedom si že tie dievčatá chcú byť ako ty. Aj ked úprimne neviem čo na tých kostiach vidia. ..... Myslím si že si si to uvedomila už aj ty. Škoda že až neskoro už ked si za sebou nechala to čo si nechala....
  Jo a nakoniec biela ryža vôbec nie je nezdravá. Skús si preštudovať jedálničky bikiny fitnessiek biela ryža im tvorí 60% zo stravy....
  Prajem ti krásny zvyšok dňa...
 • Anonymous • 21 JUNE 2015 / reply
  Chcela som sa len opýtať je pravda, že ráno spaluješ najviac ? Myslím cvičenie, pretože som rozmýšlala, že by som cez leto cvičila ráno a nie večer, kedy už mám aj menej energie a tak celkovo. Bude to mať zmysel ak cez deň budem jesť ? Myslím tým zdravo a pravidelne, nie celý deň nič a o 22,00 pizza :) :D
 • Anonymous • 21 JUNE 2015 / reply
  Anonymous wrote:
  Chcela som sa len opýtať je pravda, že ráno spaluješ najviac ? Myslím cvičenie, pretože som rozmýšlala, že by som cez leto cvičila ráno a nie večer, kedy už mám aj menej energie a tak celkovo. Bude to mať zmysel ak cez deň budem jesť ? Myslím tým zdravo a pravidelne, nie celý deň nič a o 22,00 pizza :) :D
  facepalm
 • Anonymous • 22 JUNE 2015 / reply
  Michaela Fuchsová wrote:
  Z kníh o zdravom stravovaní a ajúrvédy sme sa s ockom dočítali, že nízkotučné jogurty nie sú práve najlepšie pri zdravom stravovaní, keďže sa do nich vraj pridávajú rôzne zahusťovadlá a podobné ehm...svinstvá. :)
  Nič iné ako �������� týmto príspevkom dať nemôžem !!!! Skvelé, konečne sem napísal niekto, kto má v hlave rozum !!! Vyvážená strava, dostatok spánku a primeraný pohyb - toto potrebujú mladé dievčatá. Všetko ostatné je extrém, ktorý v stravovaní dospievajúcich dievčat nemá mať miesto !!! A už vôbec nie tieto amatérske pseudorady.
 • Anonymous • 23 JUNE 2015 / reply
  Michaela Fuchsová wrote:
  Z kníh o zdravom stravovaní a ajúrvédy sme sa s ockom dočítali, že nízkotučné jogurty nie sú práve najlepšie pri zdravom stravovaní, keďže sa do nich vraj pridávajú rôzne zahusťovadlá a podobné ehm...svinstvá. :)
  Tie otázniky mal byť palec hore samozrejme....
 • Anonymous • 23 JUNE 2015 / reply
  Moma, článok super, len jedna vec mi udrela do očí a nedá mi to neupozorniť na ňu... nízkotučný jogurt je to najhoršie, čo môže byť, to už radšej plnotučný. najlepší je 3,5% :) len do budúcnosti, všetci sa predsa učíme
 • Anonymous • 26 JUNE 2015 / reply
  Anonymous wrote:
  Čo mám robiť ak mi smoothie nechutí? :/
  Nepi ho
 • Ami • 26 JULY 2015 / reply
  Prepáč....ale, predtým než začneš radiť ohľadom zdravého životného štýlu a tak..skús si o tom niečo naštudovať. Z ovocia večer nikdy nikto nepribral, sacharidy by sa nemali ovmedzovať. Hovorím o kompletných. Je rozdiel medzi jednoduchými a kompletnými. Človek nemusí jesť pravidelne každé 3 hodiny. Tu narážam na leangains. To ti zrejme nič nehovorí...ale celkovo, tam máš ohľadom toho dosť chýb. Neber to ako hate. Je to len môj názor. Dievčatá čítajú podobné hlúposti na nete ktoré sa im natlačia do hlavy a potom je na svete čo raz viac ľudí trpiacími PPP.
 • Petra • 19 NOVEMBER 2015 / reply
  Mohla by si spraviť rovnaký príspevok aj teraz cez jeseň/zimu :)
 • Mia • 06 JANUARY 2016 / reply
  Ahoj Moma toto je fakt super článok.Máš pradu o tom čo tu píšeš.Podľa mňa by sa ľudia mali stravovať zdravšie a hlavne v dnešnej dobe keď je všade veľa fastfoodov apod....A niektorí čo sem píšu že tam máš dosť chýb nech si uvedomia že si podľa toho schudla a žiješ zdravým živ. štýlom o ktorom tu píšeš a že to funguje lebo si to sama odkúšala.A nepíšeš tam že nemáme vôbec jesť bielu ryžu a ani cestoviny ale že raz za čas si to môže dať ale nie často lebo v menšom mnošte je to prospešné ale ked toho jeme priveľa tak nie.Máš tu super recepty určite ich niekedy vyskúšam lebo aj ja som začala z cvičením a celkovo zdravší živ. štýlom a dosť som sa pri tom inšpirovala #stayfitwithmoma. A podľa mňa ak chce niekto žiť zdravo mal by jesť vyvážene,nie veľa sacharidov ,ale v primeronom množstve a o tom tu aj píšeš. :)
Responding to