School prom 2015

2015-01-28 17:49:00
Random
Cez plesové obdobie som si opäť, už druhý rok v porad,í nenechala újsť náš školský ples. Je to ples, ktorý je vrámci nášho mesta pomerne známy a navštevujú ho aj študenti iných škôl. Tento rok bol úplne vypredaný a zohnať lístky na poslednú chvíľu bolo takmer nemožné.

Ako minulý, tak aj tento rok sa rada školy postarala o skvelé jedlo, program aj zábavu. Mnohokrát sú to nie moc pekné slová, ktoré vyslovím na tému škola, keď ma nespočetne veľa hodín trápi matika či chémia. Ale pravdepodobne o tom to je a o to viac si vážim udalosti, ako bola táto. Avšak v konečnom dôsledku na ňu popravde nedám dopustiť. Som rada, že práve táto škola bude mojou spomienkou na mladosť. Ľudia, prostredie a akcie (medzi, ktoré bez váhania patrí aj táto) má v tom mesiac čo mesiac utvrdzujú. Som rada, že som ďalší rok mohla byť súčasťou tejto udalosti a ešte radšej, že som po jednom nepremyslenom a urýchlenom rozhodnutí opäť študentkou tohto gymnázia. Udalosti, ako je táto zbožňujem. Ako sa však hovorí všetko má svoje plusy a mínusy a musím priznať, že ako v mnohých prípadoch tak aj pri príprave na ples (či podobnú udalosť) neskutočne stresujem. Snažím sa, aby všetko bolo perfektné a práve so snahou o dokonalý výsledok ide ruka v ruke aj stres. Vždy keď je pár hodín pred udalosťou som rada, že bývajú len párkrát do roka.

Nemôžem povedať, že som praktizovala nejaké veľkolepé prípravy. Ak by som však povedala, že som si nedala záležať bola by to čistá lož. Tí, ktorí ma poznajú, by mi to aj tak neuverili. Vždy som bola jedna z tých, ktoré si šaty zháňali už dlhšiu dobu pred plesom a v hlave sa im rodili rôzne kombinácie outfitu, detailov a líčenia. Tento rok som však trochu povolila a nechala som si na to len dva týždne. To pravdepodobne vypovedá o tom, že topánky na ples som si kúpila len pár hodín pred plesom.

Na šatách som si dala záležať viac. Našla som ich na internete a potom som si ich vrámci pracovnej cesty do Bratislavy vyzdvihla priamo v predajni. Medzi ich kúpou a plesom museli prejsť rukami šikovnej krajčírky pretože šaty boli ušité pre dámy, ktoré sú…ehmmm…viac obdarované v oblasti hrudníka (a to že o dosť viac, pretože korzet bol tak minimálne na D-čka!!!):D
Našťastie v krajčírstve nemali problém so zužovaním a šaty mi po úprave padli (skoro) ako uliate.

Čo sa týka make-upu a vlasov zvolila som si jednoduchšiu cestu.
Vlasy som si natočila kulmou. Priznám sa, že som sa pôvodne chcela s vlasmi viac pohrať, ale pár hodín pred plesom som úplne stratila chuť sa niekoľko hodín paprať s vlasmi.

Čo sa týka líčenia myslím, že som ho zvládla celkom obstojne. Teda aspoň komplimenty naň o tom vypovedajú (tu trošku stúpilo ego malej make-up artist, ktorá sa vo mne skrýva, hehe).
V deň plesu som zašla aj na manikúru, ale keďže sa mi nepáčil lak, ktorý som si tam vybrala (pretože za denného svetla neukázal tak pekne ako v štúdiu) zvolila som svoju obľúbenú značku O.P.I. a nalakovala si nechty doma odtieňom - MUIR MUIR ON THE WALL.

Outfit som už len doladila doplnkami (kabelka, náušnice) z Bijou Brigit a čiernymi lodičkami. Myslím, (na to že som všetky tri veci kúpila pár hodín pred plesom) že som svoju úlohu nákupnej maniačky zvládla minimálne na dvojku!


Nechcem prezrádzať, že prípravy na obyčajný školský ples dali zabrať nie len mojím nervom, ale aj peňaženke a taktiež to, že niekoľkohodinová príprava pre mňa taktiež nebola tabu. Takže ak náhodou niekde padne táto téma, budem to naďalej hrať na flegmatičku, ktorá sa o nič moc nestarala!:D


Ples som si užila naviac ako som mohla a dúfam, že o rok sa tu päť stretneme v príspevku o tom, ktorý mám ešte nedohľadne pred sebou!:)GIVEAWAY

Neodmysliteľnou súčasťou každej udalosti, podobnej tejto, sú perfektné detaily. Okrem krásneho líčenia či účesu je neodmyslitelnou súčasťou aj zviditeľnenie krku krásnym šperkom. Pre túto giveaway som sa rozhodla darovať jednému z vás tento luxusný set pozostávajúci z  náušníc a náhrdelníka s kameňmi značky Swarovski. 

Ako sa zapojiť do súťaže o tento krásny set?
-Zdieľajte túto fotografiu na vašom facebookovom profile (výhercu vyberám zo zdieľaní)
-Pridajte si môj blog medzi sledované- nájdete v pravom paneli blogu pod ,,Follow my blog here''

Keď vyberem jedného z vás, skontrolujem, či splnil všetky podmienky a ak áno - tento set je jeho.
Good luck!:)

11 Comments

 • Michaela Fuchsová • 28 JANUARY 2015 / reply
  Môžem sa spýtať z akej stránky máš šaty? Chcela som podobné na svadbu :)
 • Danie Donnar • 28 JANUARY 2015 / reply
  Vypadala jsi vážně kouzelně! :) Tento rok jsem sice na plesu nebyla ale možná příští rok půjdu.
  Krásný článek, těším se na další ! :) ♥


 • Anonymous • 28 JANUARY 2015 / reply
  WOW! krajšiu bloggerku som snáď nevidela :) giveaway mám už splnenú už len dúfať ♥♥♥
 • Nat • 28 JANUARY 2015 / reply
  Kde je to aby som ta sledovala na blugu? :O
 • Joan Tullo • 28 JANUARY 2015 / reply
  Plesy jsou snad má nejoblíbenější školní akce. Letos jsem už absolvovala dva a ani na jeden jsem pořádně nestíhala.
  Každopádně tobě to moc slušelo a ty šaty jsou prostě božské!
 • Anonymous • 29 JANUARY 2015 / reply
  To su vsetky "profi" fotky? ����
 • Anonymous • 29 JANUARY 2015 / reply
  aké su odtiene tych tienov catrice?
 • Nikol Mullerova • 29 JANUARY 2015 / reply
  Nemůžu uvěřit že jsi to ty, ta holka co měla zrzavé vlasy a se vším začínala.
  Změnila jsi se- k lepšímu. Neuvěřitelně ti to sluší. :)
 • Veronika♡ • 30 JANUARY 2015 / reply
  Vypadala jsi úžasně, strašně si to na těch fotkách sluší:)
  difdirections.blogspot.com
 • DOMI • 30 JANUARY 2015 / reply
  Nemohu si Momo pomoci, :-) vypadáš jako Kendall Jenner. :-)
 • Anonymous • 30 JANUARY 2015 / reply
  Michaela Fuchsová wrote:
  Môžem sa spýtať z akej stránky máš šaty? Chcela som podobné na svadbu :)
  Sugarbird určite :)
Responding to