Oxford street shopping

2015-05-20 20:19:00
Random

Tento víkend som si vrámci môjho pobytu v UK, dopriala aj nákupy na známej Oxford street v Londýne. Keďže na víkend za mnou priletela mamina, urobili sme si výlet. Okrem toho, že tento deň bol nákupný, taktiež to bola náhrada za fitko, a tým pádom aj môj cheat day. Už o 4 ráno som šla na letisko do Londýna z Cambridge čakať maminu, kde som si dopriala svoje najobľúbenejšie nezdravé raňajky - maslový croissant (toto mi fakt chýbalo!),  potom nás čakal celodenný nákupný maratón a na ubytovanie sme prišli až v nočných hodinách. Hneď sme zaspali, keďže sme obe skoro vôbec nespali a  celý deň behali na metro a naháňali sa po uliciach v Londýne. Kažopádne, deň sme si užili, počasie nám prialo a celý deň nám krásne svietilo slniečko. 

Mnohí z vás vedia, že Lush otvoril svoj najväčší obchod práve na Oxfor street. To, čo sa tam dialo, bolo hotové šialenstvo. Obchod je naozaj obrovský, preplnený a najmä prevoňaný. Keď už sa však nachádzate na tejto ulici, je nemožné ho nenavštíviť. Keď už nie vrámci nákupov, jednoznačne na pekný, estetický zážitok. Vrámci nákupov som prebehla (pretože pri takom obrovskom množstve ľudí je nakupovanie naozaj nočnou morou) obchody ako Topshop, Primark, Bershka, American Apparel, Urban Outfitters, New Look a všetky moje new in nájdete už koncom týždňa tu na blogu.

Okrem nákupov, sme si dopriali vynikajúci obed vo vegánskej reštaurácii priamo na Oxford street, kde bol výber jedál, o akom sa nám ani nesnívalo. No a aby sme tento gurmánsky deň dobre zakončili, na večeru som vybrala miesto, ktoré mám v každej metropole zmapované - Hard Rock Café. Na usadenie sme čakali takmer hodinu, ale stálo to za to. Či už za to jedlo, prístup alebo interiér. Objednali sme si moje najobľúbenejšie pikantné nachos s guacamole omáčkou a chilli papričkami. A aby náhodou nebolo ''málo'', taktiež sme si rozdelili kurací šalát. Ak niekedy Hard Rock Café navštívite, nachos určite nevynechajte, mňam!

Celý deň bol skvelý a o to lepší, že som ho nestrávila sama, ale s maminou. Je pravdou, že na Oxfor street je také šialenstvo (najmä v sobotu), že reálne nakupovať je takmer nemožné, takže som si nakúpila najmä to, čo som mala dopredu vyhliadnuté. Každopádne to bol skvelý výlet a opäť niečo, do mojej schránky spomienok. S ďalším príspevkom vám prinesiem haul, takže uvidíte, aké úlovky som si z tohto dňa odniesla. Zatiaľ paaa!:)

_________________________________________________________________________________


A aby som vás nenechala bez odpovedí (najmä na mojom asku), tu je vysvetlenie, prečo je z môjho 2 týždňového pobytu 10 dňový a prečo som vás ukrátila o vlogy a o väčšinu fotiek - mnohí z vás viete, že sa mi cesta takmer zrušila, kvôli zlému zdravotnému stavu. Nakoniec som rodičov presvedčila, že cestu napriek tomu zvládnem. Bohužiaľ, okolnosti sa zmenili a môj zdravotný stav sa zhoršil. Vplyvom stresu, zmeny prostredia a celkovo ako taký. Ak mám byť úprimná, viac som sa tam trápila, ako si to užívala, aj keď boli svetlé dni, ako napríklad sobota, ale aj tak som šťastná, že som doma. To bol dôvod, prečo za mnou mamina pricestovala. Nechcem to tu rozvíjať do detailov, pretože sú to pre mňa dosť osobné veci, ale bolo by nefér, ak by som vám nechala všetky otázky nezodpovedané. Celé Anglicko som ani necvičila, pretože mi to stav nedovolil. Snažila som sa fotiť čo najviac, ale všetko najmä na blog, pretože som nemala energiu moc nikam chodiť, fotiť a už vôbec nie natáčať. To ste si zrejme všimli aj na mojej menšej aktivite na instagrame. Každopádne sa momentálne dávam dokopy a snáď už čoskoro budem 100%-ná.

7 Comments

 • Anonymous • 20 MAY 2015 / reply
  Tento članok ma skalamal. Dúfala som, že tu bude určite viac fotiek a nielen tých na ktorých je jedlo
 • Anonymous • 20 MAY 2015 / reply
  Super príspevok ako vždy!! Prajem skoré uzdravenie:)
 • Anett • 20 MAY 2015 / reply
  Veľmi pekné fotky, obed vyzerá super a prajem skoré uzdravenie!! ;-)
  The city of fashion
 • Nikol Mullerova • 20 MAY 2015 / reply
  Uzdrav se brzy! Každopádně, fotky jsou supr, jen jak už někdo psal, čekala jsem víc, ale pokud jsi vážně byla tak unavená jak píšeš, pak to chápu. :)
  Každopádně, ty nachos jsou asi to nejlepší co jsem kdy v životě jedla. :)
 • LifeAsIva • 21 MAY 2015 / reply
  Pekný článok :) Teším sa už aj na ten haul z oxford street - je tu tam nádherné :) Skoro sa uzdrav!
  LifeAsIva
 • Mišel Ka • 21 MAY 2015 / reply
  Skvely post ako vzdy :) zelam skore uzdravenie :)
 • Alex andra • 23 MAY 2015 / reply
  Aj mňa čaká :)
Responding to