My festival go to essentials

2015-07-12 13:45:48.374465
Random
tags:    beauty   random  

Neverím, že ďalší ročník môjho najobľúbenejšieho festivalu je za mnou. Ako už určite viete, posledné tri dni som strávila na letisku v Trenčíne, kde prebiehal devätnásty ročník jedného z najznámejších festivalov v Európe - festival Pohoda. U mňa jednoznačne vedie koncert Die Antwoord, ktorí urobili naozaj neuveriteľnú show. Festival som si, ako aj po iné roky, maximálne užila aj napriek naozaj nízkym nočným teplotám a už sa nemôžem dočkať jeho ďalšieho ročníka. Tieto tri dni budem ešte zrejme minimálne tie ďalšie tri dospávať, ale tie predchádzajúce prebdené noci za to naozaj stáli.


Festivaly sú príležitosti, kde môžeme vnímať umenie nie len prostredníctvom hudby, ale aj prostredníctvom rozličnej módy, ktorú ich návštevníci prezentujú. Od šialených, cez hipsterské až po tie najjednoduchšie pohodlné outfity. Toto všetko a omnoho viac majú možnosť vidieť návštevníci takmer každého väčšieho festivalu. Ako aj po iné roky tu vládli farebné vlasy, výrazné doplnky či ozdoby tela. Medzi tohtoročné hity patria jednoznačne metalické tetovania, ktoré pred nedávnom dorazili aj na Slovensko. Okrem nich sú to rôzne ozdoby napríklad vo forme drobných kamienkov a telových dekorácií. 

Musím priznať, že patria aj medzi moje obľúbené festivalové prvky. Okrem nich sú to taktiež výrazné nechty, ktoré som vám ukázala už v predchádzajúcom príspevku a nálepky, ktorými som z letnej manikúry vyčarovala festivalovú. Konkrétne tieto som našla v Sephore, kde ich môžete dostať vo viacerých farebných variáciach. Ich aplikácia je veľmi jednoduchá a vyzerajú skvelo.

I can't believe that another year of my favorite festival is already over. As you probably know from my previous post, the last three days I spent on the airport in Trenčín, where the nineteenth year of one of the most popular festivals in Europe, festival Pohoda, took place. Mostly I enjoyed Die Antwoord's concert, their show was totally sick and insane! I really enjoyed my time on this festival, as I also did previous years. It was kind of cold at nights, but I didn't allow it to cancel the fun and I can't wait to visit the festival next year. As I wasn't sleeping for the last three days I have to do it for the next three, but the sleepless nights were totally worth it! 

Festivals are occasions, where we can feel the art not just through the music, but also through various fashion. Festival visitors show up in really interesting, crazy, hipster or even really basic and comfortable outfits. This year, also as the previous years, we can see crazy hair colors, accessories or body decorations. This year's hit are definitely metallic tattoos or various body gems and stones.

I have to admit, that they're also mine festival favorites. Except them, it's also bright nails. This time I upgraded my manicure to a whole new level by using ''Nail patch art'' stickers from Sephora. It really adds the ''festival look'' to my nails. Aren't they just awesome?!

Čo sa týka môjho líčenia počas festivalových dní, siahla som po mojej novej Naked 2 paletke, z ktorej som volila jemný trblietavý odtieň s názvom ''Bootycall''. Jeho jemný ružový trblietavý nádych oči rozžiaril, pričom ale zároveň líčenie pôsobilo veľmi prirodzene a ľahko. Na rozžiarenie kontúr tváre som používala minerálizujúci finish od značky M.A.C., ktorý však pôsobí ako veľmi prirodzený rozjasňovač, takže po aplikácií nad lícne kosti podtrhol celkové líčenie.

No a posledné, ale o nič menej dôležité, sú práve tie produkty, chrániace pred slnečným žiarením, ktorému ste počas festivalu vystavovaní takmer stále. V mojom prípade to boli slnečné okuliare, ktoré sú, samozrejme, základ a kozmetické výrobky na ochranu pokožkyvlasovpier pred slnečnými lúčmi.

When it comes to my festival make-up look, I went for my Naked 2 pallette, with which I rocked the third ''Bootycall'' shade. It's really bright and shimmery with the pinkish undertone but at the same time it looks really natural and light. For highlight I was using my favorite mineralize skin finish by M.A.C. cosmetics. 

And the last but not least are products, which protected me from the sun that is really strong, specifically during the festivals. In my case it was sunglasses, which are obviously summer essential, and some cosmetics products for my skin, hair and lips protection.

7 Comments

 • Anonymous • 12 JULY 2015 / reply
  Dúfam že sa na Grape vidíme!!!:3
 • Michaela Komová • 12 JULY 2015 / reply
  Aj ja som bola na pohode :) Super bolo! :) Inak super essentials Lovely Beauty Book
 • Nikol Mullerova • 12 JULY 2015 / reply
  Jela jsem z Vsetína, abych tě viděla a když jsem tě viděla, měla jsem šílený strach jít za tebou! :D Ale perfektně jsem si to s přáteli užila! :) Příští rok snad pojedeme zase! :)
 • Anonymous • 13 JULY 2015 / reply
  Nikol Mullerova wrote:
  Jela jsem z Vsetína, abych tě viděla a když jsem tě viděla, měla jsem šílený strach jít za tebou! :D Ale perfektně jsem si to s přáteli užila! :) Příští rok snad pojedeme zase! :)
  záávisť ja by som utekala hned:DD
 • Anonymous • 13 JULY 2015 / reply
  Ja som tam skoro umrzla:D Skoda ze som ta nestretla dufam ze o rok!
 • Nicol • 13 JULY 2015 / reply
  ja sa dostanem možno tak na dohodu, ale vždy lepšie ako nič :D čiže sa určite inšpirujem tvojim ličenim.
  http://nicolsaying.blogspot.sk/
 • Miška • 17 JULY 2015 / reply
  Tie kvetinové nálepky na nechty vyzerajú super, ale škoda, že nemám možnosť zájsť do Sephory :/ Inak pekný článok :)
Responding to