Essena Oneill - she is wrong!

2015-11-04 21:09:16.44063
Random
tags:    random     

 

Tak, ako som včera, na sociálnych médiach (aká irónia vzhľadom k téme), sľúbila, dnes vám píšem moje vyjadrenie k dosť kontroverznému videu youtuberky, modelky a hviezdy sociálnych médií menom Essena Oneill. Ak ste náhodou video nevideli, nájdete ho TU. Je po anglicky, ale ak máte aspoň základné znalosti angličtiny tak určite aspoň zčasti pochopíte, o čo vo videu ide. Napriek tomu, že verím, že to dokážete, v skratke vám popíšem viac ako 17-minútové video, v ktorom Essena Oneill vysvetľuje, prečo sa napriek miliónom fanúšikov, perfektného života modelky a internetovej hviezdy, vzdáva sociálnych médií a všetkého, na čom niekoľko rokov pracovala.

 
Začala hneď zhurta tým, ako jej sociálne média zničili život. Ako sa od 12 rokov snažila byť internetovo známou a uznávanou, ako jej vtedajšie idoly. Chcela mať milión fanúšikov, stotisícky followerov, dokonalú postavu, bezchybné fotky a sladký život v kolíske sociálnych médií. Od tohto útleho veku napodobňovala modelky, snažila sa schudnúť a čo najviac priblížiť ich dokonalým mieram. Robila všetko preto, aby toto dosiahla. Po niekoľko ročnom pracovaní na sebe a zlepšovaní sa v tejto oblasti sa jej to ako 16 ročnej podarilo a do svojich osemnástich rokov dosiahla neuveriteľné výsledky. Dostala sa presne tam, kam už od svojej útlej puberty chcela. Sledovalo ju niekoľko stásisíc až milióny ľudí, mala dokonalý život, bola obdivovaná, cítila sa byť výnimočná, jej fotky sa stali najznámejšími svojho druhu na internete, jej sociálne média boli zaspamované tisíckami komentárov, jej youtube vidá mali závideniahodné štatistiky, bola v najvplyvnejších modelingových agentúrach po celej Austrálii či Los Angeles. Aj keď naoko žila ako v rozprávke, po rokoch si  uvedomila, že nie je šťastná a rozhodla sa, že so všetkým skoncuje napriek tomu, že netuší, ako bude v živote postupovať ďalej. Svoje posledné slová online, o ktoré sa chcela podeliť so svetom, zverejnila v spomínanom videu, ktoré mňa osobne (a ako sledujem svetovú diskusiu ohľadom tohto videa, tak nie len mňa) naozaj pobúrilo. Od svojich 12 som určitým spôsobom internetovo známejšia, najmä poslednou dobou, a dovolím si povedať, že napriek všetkým nevýhodam, ktoré internetový život bezpochýb má, nie je ani 50% jej subjektívneho názoru na mieste.
 
 
Pravdepodobne sa pýtate, prečo si to myslím. V internetovom svete, ako som spomínala, sa pohybujem už nejaký ten rok. Poznám ľudí, ktorí sú na internete omnoho vplyvnejší, ako som ja a často sa s nimi rozprávam o tejto sfére, o tomto virtuálnom svete a živote, takže približne viem, ako tu veci fungujú. Nepáči sa mi a nahneval ma jej prístup, kde vo videu všetkých nás ''internetových ľudí'' hádže do jedného vreca. Za to, že, ako sama priznáva, to robila len pre peniaze, pre slávu a pre povrchné veci, to neznamená, že to tak robia všetci, ako to z toho videa vyplýva. Hovorí tam neustále omáčky o rôznych číslach followerov, odoberateľov, fanúšikov, ktorí podľa nej nie sú reálni a sú len na internete (takže mám to brať, že vy, čo čítate moje slová, nie ste ľudia len preto, lebo si neposielame telegramy, ale kontaktujeme sa online?) a že to nie je reálny život. Doslova ZAVRHUJE instagram, youtube a internet ako taký, ako jeden veľý biznis. Citujem ''firmy využávajú sociálne média na reklamy, lebo vedia, aký ďaleký majú dosah''. Jasné, má právdu. Preto máme facebook zaspamovaný výživovými doplnkami na chudnutie a musíme čakať minimálne 5 sekúnd, aby sme preskočili reklamu a pozreli si video na Youtube. No a? To robí z internetu biznis? A ako asi funguje televízia či rádiá? Ak je tak veľmi proti tomu, nech sa pre mňa za mňa odsťahuje aj do džungle, pretože to je jediné miesto, kde pravdebodobne, a to netvrdím s istotou, ešte nie je reklama.
 
 
Všetko, všetko, všetko sa točí okolo biznisu, marketingu, a teda v konečnom dôsledku - okolo peňazí. Akoby nám to nebolo už dávno známe. Ako by mal asi fungovať Youtube či Instagram? Neziskovo? Je milé, že si chce idealizovať svet, ale žijeme v realite, nie v rozprávke a tým, že hodí špinu na tento svet, nič nezmení.
Ok, moving on.
Spomína tam ako sa snažila schudnúť podľa modeliek, merala si stehná, pás. Jasné, internetoví ľudia môžu za jej anorexiu, alebo iné poruchy príjmu potravy. Číha to na nás nie len na internete, ale aj v časopisoch, televízií a pod. Čo z toho vyplýva? - ďalší irelevantný argument, ktorým podložila, akým zlým miestom je online svet.
''Moje ja bolo už len o číslach mojich followerov a zrazu som netušila, kto som.'' Well, tak za to, že ona je psychicky labilná a nezvládla to, môže internet a musia byť takí všetci, ktorí sa snažia preraziť. To, že to ona robila pre peniaze či slávu neznamená, že to robíme všetci. Ja môj blog milujem. Milujem natáčať. Baví ma hrať sa s kamerou. Baví ma voľnosť pri editovaní videí. Baví ma tá kreativita pri písaní či natáčaní. Je to umenie. Nerobím to pre peniaze. Väčšinu spoluprác odmietam, pretože nebudem presadzovať niečo, len kvôli peniazom. Áno mám z toho peniaze, príjmem sem tam spoluprácu. No a? Som človek, ktorý si musí platiť techniku a ostatné veci. Blog a Youtube je moja práca. Je to práca ako každá iná. Alebo...vlastne nie. Dosť často nespávam, obetovala som sociálny život a ďalších milión vecí tak, ako väčšina youtuberov či bloggerov. Je v tom čas, námaha a áno, aj peniaze, ktoré musíme investovať. Je to práca, nehľadajte v tom nič. Tak ako si platíte za časopisy a oni na tom zarábajú, tak aj my musíme z niečoho žiť. A nám, dokonca ani platiť nemusíte, je to len trošku iný ziskový proces, na ktorom nič nestratíte - reklamy. Ak sa vám prodiukt páči, super, kúpte si ho! Ak nie, tiež super, odignorujte to. Ale hlavne si uvedomte, že tento svet nie je o nič horší ako ostatné veci okolo nás. 
Posledé frázy čo použila boli o tom, že nemala život, nemala priateľov a žila čisto len internetom. ''Choďte von, stretávajte nových ľudí, oslovte niekoho na ulici kým venčíte psa, choďte do prírody, do útulku,'' tvrdila. Potom sa tam emočne zrútila (čím sa vraciam k tomu, že je labilnejšia, citlivejšia a sú to skôr JEJ subjektívne problémy, než problémy virtuálneho sveta) a plakala nad tým, že ona nechodila do prírody, LEBO INTERNET. Tak toto mi prišlo už naozaj komické. To akože ju Instagram držal doma, že musí sedieť na zadku a ani za pána ísť na pláž? Fajn predstava.
A teraz k pozitívnej časti jej videa - áno, nebudem popierať, že má v niečom pravdu. Všetci vidíme, čo sa na internete deje, koľko ľudí má kvôli online svetu problémy, komplexy a pod. Ale to máme všade. Kým tu nebol internet, boli to časopisy či televízia. Vždy to bude niečo. Uvedomme si, koľko nám online svet dal. Mne dal kariéru a vďaka tomu som si našla niečo, čo milujem - písanie a natáčanie pre širokú verejnosť. Spoznala som vďaka nemu skvelých ľudí, o ktorých by som sa inak nedozvedela. Spája nás všetkých prostrednítcvom eventov. Je toho tak veľa čo nám sociálne média dali. Všetko má predsa plusy aj mínusy.
 
 
 
A čo týmto všetkým chcem vlastne povedať? 
My - bloggeri, youtuberi či iní ľudia presadzujúci sa na sociálnych  médiach nie sme žiadni vycuciavači, ktorí to robia pre prachy a slávu. Sme ľudia, ktorí to, čo robíme, berieme naozaj poctivo, berieme to ako reálnu prácu, ktorú prinášame k vám a najmä - je to odvetvie umenia, je to záľuba, je to niečo naozaj skvelé a práve sociálne média, nám to umožňujú. Utvorte si názor podľa seba, ale ja to píšem za ľudí, ktorí to robia pre vás, nie pre nejaké peniaze, ktoré sa dajú zarobiť inak, či povrchnú slávu. Nikdy som nechcela byť ''hviezda'', ale vždy som chcela robiť to, čo robím:)
 

163 Comments

 • Petra • 04 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma, toto je asi tvoj najlepsi random prispevok. Krasne napisane a mas uplnu pravdu. Nadalej pokracuj v tychto prispevkoch. Vsetky tvoje random prispevky maju nieco do seba. :) len tak dalej, dotiahnes to velmi daleko <3
 • Nikola Mullerova • 04 NOVEMBER 2015 / reply
  Pravdivý příspěvek! Dnes jsem již jeden na tohle téma četla, dokonce jsem viděla to video, musím, říct že máš pravdu. Na jednu stranu chtěla něco, pak to měla a nakonec z toho zblbla, je to můj názor a každý sním nemusí souhlasit. Uvidíme jak to bude dál.
  Každopádně, doufám že ve své práci a kariéře budeš pokračovat, protože to děláš moc dobře! ^^
 • Nina • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma, veľmi dobre napísaný článok, ale mám pre teba jednu malú radu. Dúfam, že sa neurazíš, chcem ti len pomôcť :) píše sa to sčasti a nie zčasti.
 • a.h • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  robila by si to, aj keby že máš len 5 čitateľov a nedostaneš ani cent?
 • a.h • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  a.h wrote:
  robila by si to, aj keby že máš len 5 čitateľov a nedostaneš ani cent?
  a + by tvoji rodičia zarábali 300 euro mesačne.
 • kh • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  evidentne ťa to veľmi urazilo. A tiež hovorila svoj subjektívny názor, nespravila nič zlé. A pokračovala by si keby si z tohto nemala nič, len by ťa to bavilo. Podpora by nebola od stoviek ľudí, ale od piatich (dajme tomu tvojích kamošov)? a nebola by si v tej finančnej situácií, kde si? Rodičia by nemali taký plat? Neber to zle, lebo ja čítam tvoj blog a podporujem tvoju prácu. Aj to by ma zaujímalo, či si odpovieš na otázky, ktoré kladiem. Celkovo, či si toto vôbec prečítaš.:)
 • Tonka • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  a.h wrote:
  a + by tvoji rodičia zarábali 300 euro mesačne.
  K tým 5 čitateľom a ani centu - myslím, že tak nejak začínala a očividne to robila, keďže je dnes tam kde je ;)
 • Ann • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  F
 • Ann • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Je to její subjektivní názor, ona si tím prošla, takže asi sama ví, proč a co říká. Podle me, si to beres až moc osobně, kromě toho ona se rozhodla v blogování pokračovat a dal natáčí videa. A hlavně si myslím, ze tenhle byznys funguje v zahraničí trochu jinak, takže srovnávat se s ni podle me není na místě. Sleduju te docela dlouho, ale tímhle příspěvkem si me docela zklamala. Vypadá to, jak kdyby sis potřebovala zuby nehty udržet svůj ,,fame'' život, ale nikdo ti ho nebere. Nikdo ti neříká, ze musíš byt nešťastná, když děláš, to co děláš. Essena jenom řekla to, co asi opravdu cítila, když ji to dohnalo k tomuhle rozhodnuti a myslím, ze není jediná na světe z tyhle sféry, která to tak cítí. Navíc si myslím, instagram je doslova záplavenej posedlyma polonahyma holkama, co pocitaj lajk.
 • Alex • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Ako sa ty mozes porovnavat k Essene,nemam ani stvrtku z toho co ma ona. Oznacujes ju citovo labilnu,myslis,ze na to nema dovod,myslis,ze jej to neliezlo na nervy,vsetky reklamy,miliony otazok denno denne ,neustale porovnavanie s Bonny (jej naj kamoska) ,kritizovanie ju za to ze mala akne a sto dalsich dovodov. Moma ty si sekla s blogom len kvoli tomu ze sa ti cca 30 ludi smiala,prestav si ze u nej to bolo oomnoho viac,ty si sekla s askom len pre to ze ti chodili casto tie iste otazky ona ich ma miliony denne. Je veganka,zaujima sa o svet o zvierata. Stavim sa ze tisicky ludi sa z nej smialo uz len pre to,ze bola veganka (vid. Expla v tvojom vlogu) . Ty sa s nou nemozes ani len v malicku zrovnavat. Ano hovori o socialnych mediach ako zlo,lebo aj su,cim vsetkym si tu kazdy presiel,jediny obrazok moze zmenit kazdeho zivot a to nehovorim o sikane nebodaj. Nejdem sa tu dalej rozpisovat,ako vidim ty mas zaskatulkovany svoj nazor a ja ti ho neberiem ale aby si verejne ponizovala a hovorila taketo veci ako o nej o cloveku o ktotom nevies nic a videla si az JEDNO jej video je ubohe.
 • ... • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼
 • Tania • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma to je super príspevok, veľmi sa mi páči a tak ako ja tak aj všetci si myslíme že to nerobíš kvôli tým peniazom ale kvôli tomu že ťa to baví. :) Takéto príspevky mám rada a stále sa teším na tie ďalšie. :)

  taniablog02.blogspot.com
 • M.g. • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Myslím že si to video nepochopila správne. Tu ide O to, že veľa dievčat V dnešnom svete sedí na nete/instagrame A chce život ako vidí na fotkách známych dievčat. Pri tom si neuvedomujú že na instagrame ľudia ukazujú len tu časť svojho života, ktorú chcú. Ona Vo videu hovorí že jednu fotku museli odfotit aj 100x kým vyšla jedna vhodná na net. O to ide. Dievča pozrie na fotku na instagrame A myslí si že to len tak. Vidí aká je tá na fotke šťastná, pekná A bla bla. Ona chce byť rovnaká. A tým sa začne hladovanie, sledovanie lajkov, závislosť na internete A podobne. Podľa môjho názoru O toto šlo Vo tom videu. Nie je všetko zlato čo sa blyští. ;)
 • M.g. • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Alex wrote:
  Ako sa ty mozes porovnavat k Essene,nemam ani stvrtku z toho co ma ona. Oznacujes ju citovo labilnu,myslis,ze na to nema dovod,myslis,ze jej to neliezlo na nervy,vsetky reklamy,miliony otazok denno denne ,neustale porovnavanie s Bonny (jej naj kamoska) ,kritizovanie ju za to ze mala akne a sto dalsich dovodov. Moma ty si sekla s blogom len kvoli tomu ze sa ti cca 30 ludi smiala,prestav si ze u nej to bolo oomnoho viac,ty si sekla s askom len pre to ze ti chodili casto tie iste otazky ona ich ma miliony denne. Je veganka,zaujima sa o svet o zvierata. Stavim sa ze tisicky ludi sa z nej smialo uz len pre to,ze bola veganka (vid. Expla v tvojom vlogu) . Ty sa s nou nemozes ani len v malicku zrovnavat. Ano hovori o socialnych mediach ako zlo,lebo aj su,cim vsetkym si tu kazdy presiel,jediny obrazok moze zmenit kazdeho zivot a to nehovorim o sikane nebodaj. Nejdem sa tu dalej rozpisovat,ako vidim ty mas zaskatulkovany svoj nazor a ja ti ho neberiem ale aby si verejne ponizovala a hovorila taketo veci ako o nej o cloveku o ktotom nevies nic a videla si az JEDNO jej video je ubohe.
  Úplne S tebou súhlasím. Dokonalo si to napísala.
 • kristynkachceunicorna • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  kh wrote:
  evidentne ťa to veľmi urazilo. A tiež hovorila svoj subjektívny názor, nespravila nič zlé. A pokračovala by si keby si z tohto nemala nič, len by ťa to bavilo. Podpora by nebola od stoviek ľudí, ale od piatich (dajme tomu tvojích kamošov)? a nebola by si v tej finančnej situácií, kde si? Rodičia by nemali taký plat? Neber to zle, lebo ja čítam tvoj blog a podporujem tvoju prácu. Aj to by ma zaujímalo, či si odpovieš na otázky, ktoré kladiem. Celkovo, či si toto vôbec prečítaš.:)
  Ona v tom článku sama psala, že je to její práce takže ano, má z toho peníze ale asi to nedělá jenom kvůli tomu :) každý začíná tak, že z toho nic nemá a dělá to kvůli tomu že ho to baví, když se pak vypracuješ a něco z toho máš je to tvoje plus :) lidi co to mají jinak jsou vyjímka a když to člověk dělá pro slávu a protože chce aby byl obdivovaný není to správný a nikdy to nemůže fungovat... viz. právě Essena...
 • :) • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Slecnu vobec nepoznam. Ale je naozaj pekna a sympaticka. Teba nesledujem, ale poznam ta. Zapla som si video, lebo ma zaujimalo, aky to bude mat na mna efekt. Dovolim si povedat, ze som tiez blogerka, mozno tiez aj znamejsia. Neviem, kto ma "vacsiu pravdu" - ci ty, alebo ona. Essena ma ocividne ovela vacsi problem so sebou ako to, co hovori vo videu. Ale neviem, preco si ju takto "odsudila" (?), resp. "zdissovala", ked aj ty si parkrat odisla z tejto sfery len kvoli tomu, ze na teba dolahla spolocnost a jej nazor. Velakrat si si zablokovala ask len preto, lebo ti chodili negativne nazory od ludi - ale boli to len nazory a na nazor ma pravo kazdy, tak isto, ako aj ty si si svoj teraz povedala vyssie.
  Ess ma pravdu v tom, ze spolocnosti velmi dobre vedia, ze socialne media maju moc. A urcite aj maju. Ty sama si podla mna sla do extremnych veci len kvoli tomu, aby si vysledky vedela postovat na mediach. A vies, ze je to tak. Tu "extremnu cast" si si sama priznala, ak sa nemylim. Ak sa mylim, tak to beriem spat. Cize soc. media a spolocnost isto vedia ovplyvnit kazdeho, aj Ess, aj teba, aj hocikoho. Mozno jej osobnost nie je taka silna, preto tomu nevedela odolat. To uz je jej vec.
  Urcite ta tvoja praca bavi. Ale tiez dam ruku do ohna, ze ta to z casti /hoci len z malej/, bavi aj kvoli tomu, ake prilezitosti ti prichadzaju pod ruku...

  Pekny den ti prajem.
 • Petra • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Petra wrote:
  Moma, toto je asi tvoj najlepsi random prispevok. Krasne napisane a mas uplnu pravdu. Nadalej pokracuj v tychto prispevkoch. Vsetky tvoje random prispevky maju nieco do seba. :) len tak dalej, dotiahnes to velmi daleko <3
  A este k tomu, ze vas vsetkych hadze do jedneho vreca. Su 2 typy ludi, ktori bloguju a vloguju. Vsetko sa to odraza na ich tvorbe. Ked to robia len pre peniaze, slavu a spoluprace, vidno, ze sa im do toho velmi nechce je to vsetko len jedna velka reklama. A u vas, ktorych to bavi je vidiet, ze do toho vkladate maximum a nerobite to len pre peniaze. Ano aj na tvojom blogu je spolupraca, ale je to tvoja oblubena znacka, tak je jasne ze chces pracovat s jej produktami. Urcite ti bolo ponuknutych vela spoluprac a je vidiet, ze ti je prednejsie to, aby bol tvoj blog ako blog a nie reklama na vyrobky vsetkych znaciek.
 • Viki • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Nedavno som čitala jeden članok a nej a celej tejto kauze . Podľa mňa už to nezvladla a nemala sa na koho obratit preto kritizuje a zvaluje vinu na socialne siete . Bolo pre nu najlahšie zvalit vsetky jej problemy na socialne siete . Na jednej strane ju chapem že je zničena a nahnevana preto to povedala ale myslim že jednoducho mala odpojiť internet a isť von ako chcela a kašlať na to čo si myslia ludia ,pretože čim viac sa snažila byť dokonala byť horšie sa citila .
 • Livia • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  To fakt sa porovnávaš s Ess? Loool
 • Nataly • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Súhlasím, že všetko má svoje pre a proti. Pravdu máte obidve. Sociálne média nám veľa dali, ale ľudia v dnešnej dobe ich často využívajú na odporné veci a ubližovanie pričom sa schovávajú za falošné mená. Sama som blogovala už od 13 rokov a nikdy som za to nezobrala ani cent ani nesledovala počty followerov. Robím to pretože ma to baví a rada sa o to s ostatnými ľuďmi podelím a ako aj ty hovoríš neznamená to nechodiť von do reality. Sociálne médiá ťa doma držať nemôžu pokiaľ im to nedovolíš. Ess skrátka príliš veľká sláva možno prerástla cez hlavu a nemôžme sa čudovať určite sa to nezvláda jednoducho pri hateroch a podobne.Tu sa ale ukazuje čo je reálne zlo. Nie internet ani žiadne sociálne médiá, ale ľudia. My sme tí čo z nich robia to čo sú ... Inak článok napísaný super ako vždy.Máš talent tak len ďalej rob to čo ťa baví a nenechaj sa odradiť :)
 • klaudia • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Sorry Moma ale tak ako ona vyjadrila svoj názor teraz hovoríš ty ten svoj. Je to len názor proti názoru. Povedala len úprimne celý background. To, o čom my nevieme nič. Nikto z bloggerov nie je zrovna zhovorčivý o tom, koľko si zarábate na tom, že píšete články a uverejňuhete svoje "selfie" na sociálnych médiach.
  Ja si myslím, že by sa na to každý mal pozrieť zo svojho hľadiska a urobiť si názor všeobecne o sociálnych sieťach.
  Essena poskytla len jeden názor. Ty druhý. A okrem Vás je tu mnoho ďalších.
  Takže po prvé, nesúď človeka podľa iného názoru. Nemyslím, že ty sama to máš rada. A po druhé, porovnávať teba a Essenu? Prepáč, ale to sa nedá. Essena sa snažila len svetu ukázať, že vždy existuje aj iná možnosť. A ty? Ty ako sama vravíš, robíš čo ťa baví. To je skvelé! Ale k čomu prispievaš ty?
  Len k tomu, že 13 ročné dievčatá sa snažia byť ako ty. Ty sama si schudla xy kilov a dievčatá, ktoré ťa sledujú su tebou ovplyvnené a chcú byť ako ty. To je správne? Naozaj?
 • MICHAELA • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  pravda! baví nás to, milujeme to:) osobně nejsem moc odebíraná, ale miluji to a nevzdám se blogu, dokud mne bude dělat šťastnou:)
  http://of-goldbook.blogspot.cz
 • never or ever ? • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Nwm co dodat sice som to necila , lebo to je moc dlhe ale nwm 💒💒💒
 • bejb • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  karieru? karieru coho ? ok blogujes vlogujes ... ale mam pocit ze mas prilis vysoke sebavedomie .. posudzujes tu niekoho koho nepoznas a mnoho krat si sekla s vecami prave pre negativne nazory takze radsej si si mala nechat nazor sama pre seba.. radsej vyjadrovat podobne nazory o sebe samej a tvojej brutalnej kariere .
 • matka • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  celkom si ma sklamala moma
 • kittty • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  DISLIKE MOMA !!!!!!
 • kittty • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  nechpaem ako sa mozes porovnavat s nou .. . Ved ty si len jedna z tisicok na slovensku
 • AndreaLuzna • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  tak tymto clankom som na teba zmenila nazor
 • LEBRON • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  nemozes zeovnavat jej zivot a tvoj kedze kazda ste prezila nieco ine .. nevies co sa jej mohli v zivote stat a preco to spravila ...tazke tak
 • Layla. • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  ano lebo ty to robis len preto aby si mala 5 folowerov a mala z toho 1 cent ... sama to robis pre peniaze ano moze tato bavit ale keby ta nikto nesleduje asi si neni nadsena
 • julkavrankova • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  ODMIETLA SPOLUPRACE .... HAHAHA dovol aby som sa zasmiala a ake prosim ta ? od svetovych navrharov nebodaj ?
 • Kitti. / thestyletale.blogspot.com / • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Ja som to jej video videla a pozerala som, čo to za shity rozpráva.. Nehovorím, že nemá v niečom pravdu, ale úplne sa stotožňujem s tvojím názorom..
 • kuku • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma ako fakt aj mna sklamal tvoj nazor ... myslela som si ze mas viac pokory .. ale z clanku mam pocit ze sa beries ako celebrita (spoluprace ,kariera ) ..ved sama si este len na zaciatku a mozno takyto nazor by som brala od cloveka ktory naozaj realne spolupracuje s velkymi firmami a zaraba velke peniaze z reklam a je trocha na inej urobni blogovania ale od holky co sa nedavno rozbehla a zacala mat z toho 10 e za mesiac nie
 • NOWAY • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  moma absolutne nezdielam tvoj nazor a s z teba rozhorcena akurat tak
 • lele • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma mam ta rada ale vobec s tebou nesuhlasim .. troska sklamalo
 • jlo • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Tak isto neuhlasim
 • blackswan • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Ja mam pocit ze mas privelke sebavedomie nato sa zrovnavat s nou .. tebe by ake bolo keby ta odsudzuju a pritom ta ani nepoznaju ? a to by ai mohla vediet aj s vlastnej skusenosti ale budiš
 • blinky • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  preco sa ta dotklo toto video ? Ak robis to co robis pre zabavu ? lebo ty ako ta poznam rozmyslas do bidicnosti a chces sa blogom zivit .. takze to robis len preto aby si mala z toho dovry pocit ze ? Ako otras fakt ...pekne si sa vyfarbila
 • jaroslavazakova • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  ide tu o peniaze moma na kazdej zarabas a chces v buducnosti zarabat lebo si to nazvala karierou takze to nieje vec zadarmo
 • xxx • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  poznam ta a toto je velmi POKRYTECKY clanok ble
 • melanie • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma sledujem tvoj blog a mam ta rada ale si myslim ze posudzovat niekoho podla jedneho videa je adekvatne . A ak teda u pises obpodobnych veciach je pekne ze ta to bavi ale tak isto mas zamer zarabat na blogu a zivit sa tym .takze to nerobis len pre svoju potechu
 • zuzka • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  ona ten svoj biznis mala postaveny inak ako robit kazdy den videa (pogy) o nicom ... jej biznis je na inej urovni .. nechcem ta kritizovat len porovnavam ... ona mala za sebou ludi robila ,,tieto veci,, inak a to kvalitnejsie .. rozumiem sa do veci takze porpvnavat blog a niekolko tisicimi folowermi a to verim ze tristvrtina su male dievcata 10-12 rocne ktorych to prejde .. s milionmi folowerov inej vekovej kategorie a reklami celosvetove nie len nejaky miestny obchod z trencina .. prepac pride mibcely clanok smiesny .. este niesi nikde a takto skakat vysoko :D .. pracujem a moja praca je prave inernet a reklamy ...takze celkovy tvoj postoj k veci je smiesny kedze si nedokazala zatial nic velke a celkovobpodobnych blogov na ineternete a hlavne slovenskom je miliony takze radsej by som bola pssst a nevyskakovala moc vysoko zakial nieco naozaj nedosiahnes .. bud kreativna aktivna zelam vsetko dobre len sa treba drzat pri zemi .. celebrita
 • blake • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Presne tak .. to co robis ty robi milion dievcat na svete . Bloguju o kozmetike ,cestovani ,zdravom jedle atd. atd. Nevravim su to fajn citatelne temy ale tvoj blog nie je nicim odlisny je to jeden z miliona . Takze cim prispievas ty tym dievcatam do zivota ? urcite su to mladucke dievcence . Dobre oboznamis ich z raw receptom ktory na nete najdes v kazdej ritke .. nafotis tri fotky co si si kupila na oblecenie Supeeer extra tvorive zaujimave a temy hladas u citateliek ked sa ich pod clankom pytas ake temy by ich zaujimali lebo uz nemam asi predstavivost. Tak isto denne blogy ,ktore su o uplnom ale uplnom ze nicom je takzej naozaj velmi prinosne ... Napis mi prosim cim ciiiim si ty prospesna pre spolocnost ? Radsej chod studovat nieco zaujimave ako prispievat do spolocnosti vecami co uz su tu .vecami ktore si vyguglis vsade vlogami o tom ako pozeras film a otvaras kindervajcooo veheeej
 • Fuj • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Ti to všetko trošku stúplo do hlavičky. Hrozne som sklamaná po tomto tvojom vyjadrení. Myslela som, že nie si až taká vypatlaná.
 • B • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Bereš si to až moc osobně. Ty děláš to, co máš ráda, píšeš, fotíš, natáčíš. Ona se hnala za tím, aby byla slavná. Myslím si, že hlavní myšlenkou jejího videa a toho co udělala bylo to, že počet followers a komentářů hodně ovlivňuje sebevědomí lidí. Proč se vůbec lidé stávají na instagramu slavní? Proč je někdo obdivuje, když je ani nezná? Když se podíváš kolem, snaží se každý (téměř, nehážu všechny do jednoho pytle) někoho napodobit, protože ten a tamta mají více followers, jsou očividně strašně krásní a upínají se na jedinou věc - dokazovat ostatním jaký mají super život, co si nového koupili a chlubit se vším možným. Taky se mně to nelíbí, že plno holek se snaží žít život někoho jiného, krásu hledají v instagramových princeznách, místo toho aby ukázaly svou krásu. Je to povrchní, část sociálních médií je opravdu povrchní a hodně lidí zapomíná na to, že to jsou jen sociální média, které jsou virtuální a ne život :) Její myšlenka je dobrá a chápu její nenávist k sociálním médiím. (schválně co by princezny dělaly, kdyby se najednou fb a instagram zrušil, kde by ukazovaly, jaké MK hodinky si právě koupily :))
 • L • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  1. Essena is not saying that social media is “bad.” She is saying that the way we use it at times, is unhealthy and destructive (like anything else used in excess).

  2. Essena is not saying that you are immediately “fake” if you use social media. She is coming out and admitting the ways she was being fake, and how she got sucked into a world that was obsessed with this kind of inauthenticity.

  3. Essena is arguing that there is a reason we desire this kind of attention, but that ultimately, it does not make us happy. In fact, it makes us more unhappy. Social media is a replacement for self-identity (by composing profiles of yourself, you pick and choose and physically create an “image” of yourself) as well as validation (that “image” is then liked, followed, and affirmed).

  4. The ultimate point of Essena’s movement is that our unhappiness derives from disconnectedness — and it’s not from the internet. It’s from ourselves.
 • kh • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Ann wrote:
  Je to její subjektivní názor, ona si tím prošla, takže asi sama ví, proč a co říká. Podle me, si to beres až moc osobně, kromě toho ona se rozhodla v blogování pokračovat a dal natáčí videa. A hlavně si myslím, ze tenhle byznys funguje v zahraničí trochu jinak, takže srovnávat se s ni podle me není na místě. Sleduju te docela dlouho, ale tímhle příspěvkem si me docela zklamala. Vypadá to, jak kdyby sis potřebovala zuby nehty udržet svůj ,,fame'' život, ale nikdo ti ho nebere. Nikdo ti neříká, ze musíš byt nešťastná, když děláš, to co děláš. Essena jenom řekla to, co asi opravdu cítila, když ji to dohnalo k tomuhle rozhodnuti a myslím, ze není jediná na světe z tyhle sféry, která to tak cítí. Navíc si myslím, instagram je doslova záplavenej posedlyma polonahyma holkama, co pocitaj lajk.
  od slova do slova súhlasím!:)
 • Kajka • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  M.g. wrote:
  Úplne S tebou súhlasím. Dokonalo si to napísala.
  Moma, s tým to názorom si sa posunula o laťku nižšie, a evidentne nie len u mňa. You're fucked up.
  Príde mi, že sa porovnávaš s ňou a to by si si nemala ešte dovoliť. Celkovo poslednej dobe ti MEGA NARÁSTLO SEBAVEDOMIE. Wake up, kým je ešte čas, lebo narazíš.
 • . • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  klaudia wrote:
  Sorry Moma ale tak ako ona vyjadrila svoj názor teraz hovoríš ty ten svoj. Je to len názor proti názoru. Povedala len úprimne celý background. To, o čom my nevieme nič. Nikto z bloggerov nie je zrovna zhovorčivý o tom, koľko si zarábate na tom, že píšete články a uverejňuhete svoje "selfie" na sociálnych médiach.
  Ja si myslím, že by sa na to každý mal pozrieť zo svojho hľadiska a urobiť si názor všeobecne o sociálnych sieťach.
  Essena poskytla len jeden názor. Ty druhý. A okrem Vás je tu mnoho ďalších.
  Takže po prvé, nesúď človeka podľa iného názoru. Nemyslím, že ty sama to máš rada. A po druhé, porovnávať teba a Essenu? Prepáč, ale to sa nedá. Essena sa snažila len svetu ukázať, že vždy existuje aj iná možnosť. A ty? Ty ako sama vravíš, robíš čo ťa baví. To je skvelé! Ale k čomu prispievaš ty?
  Len k tomu, že 13 ročné dievčatá sa snažia byť ako ty. Ty sama si schudla xy kilov a dievčatá, ktoré ťa sledujú su tebou ovplyvnené a chcú byť ako ty. To je správne? Naozaj?
  Tak s týmto úplne súhlasím, som o rok mladšia od martiny a keď ešte extrémne chudla a stále podporovala stayfitwithmoma a nepriamo naznačovala, ako je zlé jestm nezdravo a ani na Veľkú Noc a ani na Vianoce si nedopriať, lebo ona vraj to nepotrebuje, nechýba jej to a nebude sa zbytočne napchávať takým jedlom. Ona si to asi neuvedomuje, ale ona tiež veľmi ovplyvňuje život mladých dievčat už len týmto..
 • Dida • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Tonka wrote:
  K tým 5 čitateľom a ani centu - myslím, že tak nejak začínala a očividne to robila, keďže je dnes tam kde je ;)
  Áno, začínala skromne ale čo to s nou spravilo? Zasypala sa pod tlakom fanúšikov, chcela viac a viac, nerobila to pre to, že ju to baví, robila všetko pod tlakom a zrejme jej to nerobilo radosť a nenaplnalo ju to, robila to nasilu, nie kvôli svojmu dobrému pocitu, ale kvôli niekomu a niečomu. A svojim teatralnym vystúpením pred celým svetom sa robí zase len zaujímavejšia, aby ju všetci ľutovali. Keď chcela skončiť, mohla aj bez tohto divadielka. Moma úplne s tebou súhlasím.
 • . • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Neviem, ale občas si pekne serieš do huby.. Napr. natočíš video o predsudkoch a potom napíšeš tento článok..odveci
 • Hi • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma je diabetička a asi ide o ťažšiu formu cukrovky, tak akékoľvek komentáre, že sa stravuje tak alebo onak, alebo že si odopiera sladké a na Vianoce sa zaobíde aj bez sladkostí, si láskavo odpustite. Moma sa tak stravovať ako sa stravuje, jednoducho musí a dievčatá vo svojich príspevkoch jasne odhovárala od drastickych diét.
 • ... • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  . wrote:
  Neviem, ale občas si pekne serieš do huby.. Napr. natočíš video o predsudkoch a potom napíšeš tento článok..odveci
  Čo má toto s predsudkami? toto nie je utvaranie si názoru na základe dedukcii, ale na základe faktov. A nejde o to, čo dotyčnu k tomu viedlo a čím si prešla, ide o to ako okydava sociálne siete a všetkých ostatných viní z toho ako dopadla a špinu hádže na ostatných, za to že dopadla ako troska. Lenže každý si je strojcom svojho šťastia a ked to nezvladala nemala do toho ísť alebo mala skončiť skôr pretože zrejme dlho trpela kým sa k tomuto odhodlala. A nikoho jej výlevy histericke nezaujímajú, takže s mamou súhlasím.
 • Viktoria • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma? Ty si uplne series do huby najprv citlive video o predsudkoch (predpokladam ze kvoli odberatelom) a potom toto? Ako sa ty mozes s nou porovnavat? Nedosiahla si ani zo stvrtiny to co ona, nebola si v jej kozy tak ako mozes nieco taketo vobec zverejnit?! Hej hej toto je tvoja kariera? Lebo urcite to budes robit v 40ke. Jaj nie v tu dobu bude kniha o tebe bestsellerom ci? Hah. Myslim ze ti slava stupa do hlavy a mala by si sa co najskor zobudit lebo inak pride rana. Pekny dnik :)
 • 3c • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma, Si neuveritelna. To dievca to aspon verejne priznalo a urobila velky krok v svojom zivote. Ty sa citis dotknuta a z akého dovodu? Ved si este horsia. Sama si blog nezvladala ani nezvladas, ved je to na tebe vidno (si namyslena a nehovor ze nie, lebo nie je normalne sa odfotit 8000000x a z toho 10000fotiek s pootvorenymi ustami pichnes na instagram, lebo si prides krasna). Kolko si mala prestavok od blogovania? kolkokrat si si deaktivovala ask?
  Hovoris o jej chudnuti? a co robis ty? si vychudnuta, v nemocnici si skoncila, a daleko lepsie si vyzerala pred rokom aj pol ako teraz (+povystupovane zily na rukach), Ides akurat tak proti sebe a ludia co ti tu tento prispevok uverili ta evidentne sleduju kratko. Ty si tomu prepadla rovnako, tvaris stale ako je vsetko super, ako si zamilovana (ale ani to ti neverim)....aj tak vsetko len hras!!! PS: A ked vychvalujes sadu SCHWARZKOPF osis+ je mi jasne ze si ich dostala k spolupraci :) takze si akurat tak seres do huby.
 • A. • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Tak ak je tento článok napísaný na základe faktov tak ja už som asi mimo ozaj. Moma videla jedno ,podotýkam jedno 17-minútové video a ani ho správne nepochopila. Nechápem čo už len teba mohlo na tom toľko naštvať, si je jedna (zatiaľ) malá blogerka z tisícov ďalších. Ako sa vôbec opovažuješ ju nazývať psychicky labilnou? vieš čo to vôbec znamená? Každý máme svoje problémy a každý sa s nimi vysporiadame nejako inak,ona mala od 12-tich zaškatuľkované, že chce byť stredobod instagramu a to jej zničilo život,nehovorí nič to blogeroch alebo vlogeroch,ktorí to robia radi. Ona to robila nasilu a to je jediná vec,ktorú si uvedomila až teraz a preto s tým skončila. Essenu sledujem už dosť dlho na to aby som vedela zhodnotiť ako sa jej "kariéra" vyvíjala a ako sa jej darilo a áno je mi neskutočne ľúto, že sa vzdala sociálnych médii ale je to jej rozhodnutie a ona má na to svoje dôvody,ktoré opísala veľmi pekne a dostatočne decentne. Ty si tu ale úplne vyletela a naštvala sa doslova pre nič. Stavím sa,že to video si videla iba raz. Keby že už mám písať článok s názorom pozriem si aspoň všetky fakty a nejaké informácie o nej,o jej živote,o jej vystupovaní na internete,veci o jej najlepšej kamarátke,o jej chovaní.
  Týmto článkom si sa Moma úplne ponížila a myslím si,že si pobúrila veľa ľudí.
 • Viv • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Nerob zo seba múdru keď si videla len jedno jej video, a dokopy nič nevieš o jej živote. Ty vieš čo je celosvetový fame ? Máš iba bohatú rodinu čo ťa vyniesla nahor. Nothing else. Možno vieš natáčať a písať blog, ale podľa mňa to je všetko. Neodsudzuj pokiaľ nepoznáš osobne prosím, je to odporne pokrytecké. Nejdem ťa urážať ani nič podobné, na to sa neznížim. Ale neakceptujem tvoj názor. Tí čo ti tu píšu že máš pravdu to píšu preto, lebo sú tvoji fanúšici. Pre nič viac. Podľa mňa takto skončí aj Teri Blitzen. Pozri, aj ja som labilná osoba, a tiež by som urobila také video, lebo sociálne siete sú fakt kruté. Ona len upozorňovala na to ako si blogerov a celebrity kupujú ako handry na spolupráce a na svoju propagáciu. Zamysli sa nad sebou, ahoj.
 • facepalm • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Odpudzujuci clanok. Povrchne, pokrytecke, ked som to docitala ostala som bez slov miestami az vytocena. K tomu clanku sa nevyjadrujem, je to tvoj osobny nazor, mas pravo ho vyslovit. Ale napisat ho tak pokrytecky, dovolit si porovnat sa s nou a cely ten prejav vo mne vyvolal velmi negativne dojmy. Je super ze milujes co robis, pretoze o tom to je,ale zatial si nedokazala nic prevratne pre spolocnost, tak ako tvoje cisla su tak maximalne priemerne a cele to na mna zaposobilo velmi zlym dojdom, ako keby som citala nieco bez najmensej pokory, skromnosti, s pocitom ze sa citis prilis vysoko, vyssie nez v skutocnosti si. Pre buducnost ostat nohami na zemi a necitit sa na vela, nechat si zdrave sebavedomie a podobne, lebo ludi vie velmi poburit ked 17 (18?) rocne dievca ma pocit, ze je na vrchole :) kvitujem tvoju karieru, ale treba rozmyslat co sa hodi a co nie vypustit, teda akym stylom to podat spolocnosti. Drzim palce :)
 • Viv • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  A súhlasím s A. Nepochopila si to video.
 • JM • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma, ked uz spominas ako ta bavi natacat videa a "creovat"..Ja sa celkom tesim na dobu, kedy sa KONECNE naucis nakrucat videa, a vyzerat pri nich aspon normalne, ked uz nie prirodzene. K tomu ta vsak este caka dlha cesta, kedy sa na cely blog a vlog x krat vykasles a zase vratis naspat.
 • Sue Diamond • 05 NOVEMBER 2015 / reply
  No neviem, video som si pozrela a teraz čítam tvoj článok. Neprikláňam sa ani k jednej strane, pretože ty žiješ na Slovensku a ona v zahraničí. Obidve ste na úplne inej úrovni, takže to ani nemôžeš porovnávať čo zažívaš ty a čo zažíva ona. Ako popisuje, že firmy jej diktujú čo môže povedať, ako má nafotiť záber.. proste celý život má nalinkovaný. to by sa asi málokomu páčilo. je proste len bábka v rukách firiem. nedivím sa, že už takto nedokáže byť šťastná. má obrovskú pravdu, že sociálne média ničia životy. áno, ničí ich aj telka aj časopisy. ale na takom facebooku či instagrame ťa zavalí tisíc fotiek denne, kdežto v telke je toho nepomerne menej. netvrdím, že ty nemáš pravdu, alebo že ona nemá pravdu. ale jej video je subjektívne, je to jej dôvod na odchod, je to jej pohľad na jej život. nemôžeš to ty hodnotiť vlastnými očami, keď netušíš čo ona zažíva. možno to ty nemáš tak hektické, možno si odolnejšia voči nátlaku, možno ani nezažívaš žiaden nátlak zo strany sponzorov a firiem. treba si uvedomiť, že vyjadrovať sa k životu a pocitom niekoho iného je absolútne scestné. nie si v jej koži, nedokážeš si predstaviť čo zažíva. to že to nezažívame my na slovensku alebo v čechách je len dobre. ale za hranicami môže všetko vyzerať úplne inak. a hlavne je to človek od človeka, firma od firmy.. nepripadá mi vhodné kritizovať ju za jej emócie a pocity, lebo ani ty ani nikto z nás nie je v jej koži a nežijeme jej život, tak ako ona nežije ten náš.. pozri sa koľko spevákov či hercov skončilo na drogách lebo nezvládli slávu, alebo koľko mladých hviezd využívajú vydavateľstvá pre vlastný zisk a do čoho všetkého ich tlačia a ako ich prezentujú? z miley cyrus urobili prvotriednú štetku ešte kým nemala ani 18, lebo veď čo sa predáva lepšie ako neplnoletá biela pipka?! firmy chcú predávať a najlepšie je, keď to za nich urobí niekto druhý a oni iba zhrabnu zisk. takto sociálne média a spolupráce firiem s internetovými hviezdami fungujú.. o ničom inom to nie je.. a kto to nevidí, tak je podľa mňa naivný.
 • Laura • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Martina ved ty si snad 100x skoncila s blogom askom facebookom hocico ta zlozilo a teraz pises o tom? :D cakam ze mi napises nato (ked vobec) ze si dospela a uz taka niesi, ale ved len pozeraj ako si skoncila s askom kde ta otravovali s explom a ona ma takych ludi stovky co jej to pise vsade denne. Najviac sa mi pacilo ked si pisala na asku ze aj ked schudnes uz by si modelku nesla robit nikdy a snad 3 moje kamosky ta videli na castingu pre exit ani nie rok dozadu :D mozno pol roka... raz pises ze aj ked si farbis mas vlasy zdrave a ked ti ludia napisu ze nevyzeraju zdravo vyvracias to no teraz uz sama potvrdis ze ich nemas zdrave :D a suhlasim s ludmi hore ze uz zo seba robis velku celebritu aj ked nou niesi a keby nemas expla mas clanok s max 5 komentarmi... chces byt silou mocou cielavedoma a hovoris aka si busy stale ale preco? lebo odkladas zakladne potreby ako je jedlo spanok, dolezite potreby ako je skola a nahradzas to somarinami a potom mas vela skoly a malo casu.. zastav sa na chvilu zamysli a uvidis ze nie je vsetko zlozite len ty to zlozite robis. a spoluprace? :D:D :D k tomu sa nebudem vyjadrovat vobec.
 • Erika • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Súhlas Moma :) Essenu veľmi nepoznám ale z fotiek je mi známa :/ Nemôžem si o nej robiť záver z tohto príspevku ,ale slová čo si povedala o tom že nie každý blogger (youtuber) to robí pre peniaze. Ja napríklad, písaním žijem. Naozaj. Baví ma keď vidím, že moje príspevky alebo príbehy majú úspech. Nepotrebujem mať tisícky followerov, stačí mi pár, ktorých moje články bavia. Píšem na Wattpad, čo určite vieš čo je, som tam už skoro rok a môj najúspešnejší príbeh má okolo 37K prečítaní. Pre mňa je to naozaj úspech. Tešila som sa už keď som mala len 100 prečítaní a teraz často na facebooku stretávam ľudí ,ktorých nepoznám ale odporúčajú moje príbehy druhým. Pre mňa je toto omnoho viac ako nejaké peniaze. :) Pretože za peniaze si nekúpim všetko. :) Takže naprostý súhlas Moma :) Skvelý článok :)
 • Tina • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  MOMA SUPER ČLÁNOK, TIEZ SA VENUJEM PISANIU A UPLNE S TEBOU SUHLASIM. AJ KEBY SOM TO MALA ROBIT LEN KVOLI PIATIM ĽUĎOM NAPLNALO BY MA TO AK BY TO TYM LUDOM NIECO DALO A PACILO BY SA IM TO. Z TOHO CO ROBIM MAM DOBRY POCIT, PRITOM NEMAM Z TOHO ANI CENT A NAPRIEK TOMU MA TO BAVI. NIE JE VSETKO O PENIAZOCH A TI CO TI TU PÍŠU HEJTY, NETUSIA KOLKO PRAVDY JE V TVOJOM PRISPEVKU, PRETOZE TO POSUDZUJU LEN Z POHLADU SLEDOVATELA A NIE CLOVEKA, KTORY JE BLOGER ALEBO YOUTUBER. MOMA MAS MOJ OBDIV AKO PEKNE A ODVAZNE SI TO ZHRNULA, VYSTIHLA SI TO PRESNE A TI CO TU PREKRUCAJU TVOJ PRISPEVOK A TVRDIA BLUDY KTORE V TOM CLANKU ANI NIE SU, SU LEN ZAKOMPLEXOVANI ZUFALCI, KTORI NEPOCHOPILI PODSTATU.
 • Tina • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Kajka wrote:
  Moma, s tým to názorom si sa posunula o laťku nižšie, a evidentne nie len u mňa. You're fucked up.
  Príde mi, že sa porovnávaš s ňou a to by si si nemala ešte dovoliť. Celkovo poslednej dobe ti MEGA NARÁSTLO SEBAVEDOMIE. Wake up, kým je ešte čas, lebo narazíš.
  No ja som si nikde nevšimla že by sa moma porovnávala s nou. Píše len o tom, že pre x iných ľudí je to tvorivá práca, ktorá ich baví a nerobia to pre peniaze alebo pre počty fanúšikov. A čo v tom článku vidíte vy, je váš problém.
 • PointlessPost • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma...sledujem ta strasne dlho od kedy si mala este rysave vlasy a ten kryt na telefóne ktory sa mi vzdy páčil (ako keby po nom stekala farba). Velmi rada som sledovala tvoju fb stránku pretoze si sa snažila a hladala si všelijaké DIY veci....brala som si z teba priklad lebo sa mi páčili tvoje názory a fotky tak ako asi kazdemu dievčaťu (vtedy) v mojom veku. Potom si s tym vsetkym prestala a ja som na teba pravdupovediac zabudla. Ako som raz mala "nostalgicky" vecer skúsila som najst moju obľúbenú blogerku/dievca ktore sa na nic nehralo a chcela byt len inšpiráciou pre mladé baby. Miesto toho skromného dievcata som nasla teba - moma, opovrhujes nou len preto lebo chcela byt niekym významným...ty snad nechces? Robis videá typu ako robi 98% dievčat z celého ytb, blogujes o bezvýznamných veciach ako je co si robila ten a ten den...who cares? Psychicky labilná? Skor by som použila slova ako je citlivá ale urcite nie toto...Upimne, teba sa dotkla fotka ako ta nejaky chlapec odfotil na ulici a nazval ta namyslenou....mam ta nazvať psychicky labilnou len preto lebo si si urobila screenshot a aby si ty a tvoje fanúšičky ponizila toho chlapca a zahrala sa na svätú ? Mozno mal na to dovod mozno sa ho dotklo ako si ho odignorovala na ulici. Mozno! Tiez robis reklamu na šampóny a neviem vo vsetko ale ona to robila pod omnoho väčším nátlakom ako to robis ty! Nemas ani len tušenia cim vsetkym si prešla. Tiez ta otravuje milion otazok na asku a tiez sa ti nepacia negatívne komentáre (ved komu by sa páčili vsak). Ako da pri tom cítiš? Ona to mala sto krat horsie...čisla ktore dosahujes ty a ktore mala ona sa nedajú porovnať! Velmi si ma sklamala moma tymto povrchným názorom na nu. Chyba mi stara moma. Ale tak - Ži a nechaj žiť. Prkny den
 • Milan • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  V celom článku máš pravdu, nechápem ako ťa niekto môže dissnúť za pravdu. Nikto to dievča nenútil sedieť na zadku a fotiť sa na instagram, bolo to jej rozhodnutie. A keď to robila kvôli peniazom v pohode robí to tak veľa ľudí ale zas viac ako 90% minimálne to určite baví a tie peniaze sú len pre živnosť. Takže článok 100% pravdivý
 • Lenka • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Super článok, vystihla si to presne, keď tým tak veľmi trpela, ´prečo v tom pokračovala? A hlavne prečo teraz tým obťažuje celý svet a ľutuje sa? Mala skončiť aj bez tohto teatrálneho vystúpenia, strašne to tým videom prehnala, týmto videom zase len chce na seba upútať pozornosť. Nech sa neľutuje, nikto jej nedržal pištoľ pri hlave, robila všetko DOBROVOĽNE, to že to robila nasilu a kvôli peniazom je jej problém, nechápem prečo z toho obviňuje sociálne siete a ľudí, však sama nechala zo seba spraviť to, čo spravila. Dopustila aby jej život riadili ostatní, nemala vlastný život ale je to zase len jej chyba, tak prečo z toho viní kadekoho? Ako si kto ustelie, tak sa vyspí. Super, že si sa nebála vyjadriť svoj názor napriek tomu, že si vedela aké to bude mať ohlasy. Je vidieť, že to čo robíš ťa naozaj baví. Čítala som na asku tvoj názor na tieto negatívne ohlasy a klobúk dolu, si silná osobnosť a za to ťa obdivujem. Máš moju podporu!!!!
 • Naty • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Fantastickej článek!
 • Zdenek Vagin Camel • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Jenom nekolik poznamek.

  Je to jeji nazor, ty ho musis respektovat, stejne tak ona musi respektovat ten tvuj. Nemuzes napsat, ze jeji nazor je spatny ("neni na miste"). Nazor mame kazdy svuj, muzes s nim polemizovat, ale kazdy danou problematiku vnima jinak a je treba to brat do uvahy.

  To, ze to Youtuberi nedelaji pro penize, tato fraze frcela nekdy na zacatku, kdy sis jeste hrala na pisecku s lopatickou a formickama. Pokud se s Youtuberama bavis fakt uprimne, tak ti reknou, ze zacali tocit hlavne pro to, ze na konci videli prijmy z Adsense. Pokud tomu stale nerozumis, podobne jsou na tom treba komici. Objevi se na podiu, predvedou nejake vystoupeni, ktere musi byt vtipne, aby pobavilo v sale sedici divaky. Mnohdy to pusobi prirozene, nekdo se zkratka s talentem zabavit publikum narodi, a tak proc toho nevyuzit a nevydelavat si tim penize na zivobyti. Ale pokud by z toho nemel zadny prijem, tak to hold delat nebude a pujde pracovat ke stroji do fabriky. Je to jednoduche. Snazil jsem se to vysvetlit jednoduse, aby to pochopili i desitky, ktere tvuj blog ctou.

  Konretne ta cast v tvojem prispevku, kdy rikas, ze Internet muze za jeji anorexii, rozhodne bych to nesnizoval. Jenom ve strucnosti. Anorexii zacina jako psychicka nemoc. Opravdu to nefunguje tak, ze si prave ted reknes - prestavam jist. U ni to bylo zpusobeno tim, ze lide verejne hodnotili jeji postavu a to mnohdy nelichotive. Tak to zacina - na zaklade negativnich komentaru od okoli si mysli, ze jeji postava je nedokonala a tak postupne omezuje prijem potravy a chudne a jsme ve spirale, ze ktere se clovek tezko dostava...

  Mimochodem v posledni dobe casto mluvis o chudnuti, davej si na to pozor, abys neskoncila jako Essena.

  Samozrejme pobavil ten paradox, ze v jednom odstavci napises, ze to nedelas pro slavu a penize a v zaveru napises, ze ti Internet nastartoval karieru.
 • Veronika • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Alex wrote:
  Ako sa ty mozes porovnavat k Essene,nemam ani stvrtku z toho co ma ona. Oznacujes ju citovo labilnu,myslis,ze na to nema dovod,myslis,ze jej to neliezlo na nervy,vsetky reklamy,miliony otazok denno denne ,neustale porovnavanie s Bonny (jej naj kamoska) ,kritizovanie ju za to ze mala akne a sto dalsich dovodov. Moma ty si sekla s blogom len kvoli tomu ze sa ti cca 30 ludi smiala,prestav si ze u nej to bolo oomnoho viac,ty si sekla s askom len pre to ze ti chodili casto tie iste otazky ona ich ma miliony denne. Je veganka,zaujima sa o svet o zvierata. Stavim sa ze tisicky ludi sa z nej smialo uz len pre to,ze bola veganka (vid. Expla v tvojom vlogu) . Ty sa s nou nemozes ani len v malicku zrovnavat. Ano hovori o socialnych mediach ako zlo,lebo aj su,cim vsetkym si tu kazdy presiel,jediny obrazok moze zmenit kazdeho zivot a to nehovorim o sikane nebodaj. Nejdem sa tu dalej rozpisovat,ako vidim ty mas zaskatulkovany svoj nazor a ja ti ho neberiem ale aby si verejne ponizovala a hovorila taketo veci ako o nej o cloveku o ktotom nevies nic a videla si az JEDNO jej video je ubohe.
  Úplne s tebou súhlasím!:)
 • Klára • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Super článok, konečne niekto, kto napísal aj takýto príspevok, ktorý tu rozpútal diskusiu, pretože väčšina blogeriek píše iba také príspevky, ktorými by sa zapáčili ostatným. Vyjadrila si verejne svoj názor, pritom si vedela ako tým pobúris tých, ktorí ti nepraju, nenapisala si nič zlé a naozaj to čo bolo odprezentovane vo videu vrhá zle svetlo aj na ostatných. Asi chcela vzbudiť ľútosť a ukázať svetu, že každý bloger je na tom rovnako ako ona a že tak ako trpela ona, zákonite trpia aj ostatní. Moma ďakujem za tento článok a rob aj ďalej to, čo robíš, robíš to dobre.
 • wtf • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Cele zle. Aj ty skoncis (a ani prvy krat to nebude) lol
 • dafaq • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Ja viem, že sa snažíš ukázať svetu, aká si ambiciózna, ale nepreháňaš to už? Sebavedomie je super, ale ty si už fakt mimo. O akej kariére to preboha hovoríš? Nerob zo seba celebritu..
 • Mima • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Vy ste tu asi totálni tupci, však essena robí to isté čo predtým len iným spôsobom, to ste si nevšimli? Je úbohá. Áno, každý bloger môže mať podobné problémy, možno aj Moma, ale neobvinuje z toho médiá, internet a ľudí. essena si to sama vybrala, nikto ju nenutil, mohla kedykoľvek skončiť, ale toto je jej zúfaly výkrik, ktorým chce zase len upútať na seba pozornosť. Moma dobrý postreh, hejtuju len tí, ktorí dychtivo a so závisťou sledujú tvoje príspevky, poznajú ich do detailov a vyčítajú ti, že píšeš kraviny, ktoré nikoho nezaujímajú, pritom dokonale poznajú obsah tvojich príspevkov, ak nie naspamäť. Verím, že ťa toto posúva ďalej... A ty vieš, že blogovanie nie je tvoja kariéra, tvoja kariéra bude raz niekde inde... Bude tam, kde ťa posunú práve tieto skúsenosti, len mám obavy, že už to nebude na Slovensku a my prídeme o takého vzácneho človeka ako si ty.
 • Meno nepoviem • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Martina to vazne? Prepac za urazku ale ty si tymto prispevkom teraz nasrala mna. Ty sa tu ides porovnavat s dievcatom co mala na konte okolo pol miliona followerov? To vazne? Robis tu jak keby urazila prave teba ze to robite pre peniaze... Ty chudera sak ona ani neviemze existujes. Este k tomu ona zrejme myslela osobnosti ktore maju vyse miliona fanusikov a nie nejaku trapnu blogerku zo zapadákova, ktora pise picovinky na blog. Strasne si sa zmenila pre mna si bola sympaticke dievca ale teraz? Si strasne namyslená a myslis si ako si nad vecou? Tento cely prispevok je jedna BIEDA zamysli sa nad sebou dievca. Robis ze "i don't give a fuck about hate comments" ale ocividne ich tu mas viac ako tych pozitivnych takze nemaj az tak hore nos moja a "wake up".
 • Mima • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Meno nepoviem wrote:
  Martina to vazne? Prepac za urazku ale ty si tymto prispevkom teraz nasrala mna. Ty sa tu ides porovnavat s dievcatom co mala na konte okolo pol miliona followerov? To vazne? Robis tu jak keby urazila prave teba ze to robite pre peniaze... Ty chudera sak ona ani neviemze existujes. Este k tomu ona zrejme myslela osobnosti ktore maju vyse miliona fanusikov a nie nejaku trapnu blogerku zo zapadákova, ktora pise picovinky na blog. Strasne si sa zmenila pre mna si bola sympaticke dievca ale teraz? Si strasne namyslená a myslis si ako si nad vecou? Tento cely prispevok je jedna BIEDA zamysli sa nad sebou dievca. Robis ze "i don't give a fuck about hate comments" ale ocividne ich tu mas viac ako tych pozitivnych takze nemaj az tak hore nos moja a "wake up".
  Presne takéto ohlasy Moma očakávala. Dúfam, že si sa aspoň trošku odventilovala a je ti ľahšie na duši. O to totiž ide, dať priestor na vyjadrenie aj ostatným, pretože ty očividne ten priestor na vyjadrenie Mome zazlievaš, vyčitaš a nedopraješ jej ho. Tak sa pýtam, čo do kelu na jej blogu ešte robíš?
 • Simonaaa • 06 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma prepáč, ale aj napriek tomu, že ťa sledujem od tvojich začiatkoch musím nesúhlasiť, Veď sama si skončila s blogom asi milion krát kvôli hejtu a to bolo asi rok do zadu a to si nemala ani polovicu fanúšikov(odoberateľov, čitateľov) ako teraz.Pred nedávnom si skončila s askom kvôli otázkam o vzťahu s Explom a to si oproti nej prepáč ale nula...ona bola svetová bloggerka a ty slovenská čo je veeľky rozdiel, dievča sa spamätalo a začalo žiť...mohla by si sa aj ty zobudiť zo sveta medii...PS: tvoje videá sú úplne hrané, chceš byť ako explo..
 • pozeramcnn • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  celkom fail príspevok :D jak sa môžeš s ňou porovnávať?! veď ty ešte nemáš na videách ani len priemerné množstvo views čo sa týka Slovenska :D viacej youtuberov tu má viac views ako ty a rozhodne majú viac pokory ako ty. a že si sa vysrala na školu a nejdeš ani na výšku, lebo už tu máš rozbehnutú nejakú akože kariéru? :DDDDD dovoľ mi sa zasmiať. žiješ evidentne len vo svojom svete. daj už dole tie ružové okuliare a nehraj sa tu na nejakú celebritku prosím ;) . a že Essena skončila a je psychicky labilná? spomeň si na zimu 2014 ! ;) neviem kto to tu rušil blog už asi 3 krát...dávam ti ešte maximálne tak pol roka a znova budeš chcieť skončiť :D
  P.S: dobrý joke o tých ponukách na spoluprácu :D
 • Hera • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  Mňa skoro porazilo keď som si čítala tie hejt komentare akoo ta amočne labilná modelka ktorú ja ako vôbec nepoznám priznám sa... A pýtam sa niekto sa jej vyhrážal že musí byť na sociálnych sieťach či čo?!!! NIE môže si zato sama a tiež som si prešla krutímy vecami v živote. Ale ona nemusela n instagramovať! Žiadny hitler sa jej nevyhrážal že ju inač pošle do koncetračného tábora!!!😩Súhlasím s Momou hoci v nkečom má pravdu aj tá modelka 😐
 • LOL • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  Vcelku mám tvoj blog rada, ale v poslednom čase si neskutočne namyslená. Ani trochu pokory v sebe nemáš a nič v zlom, ale nič si v živote nedokázala. Tak na čo sa hraješ? Kariéra? Práca? Preboha, vyhľadaj si v slovníku tieto pojmy a nepoužívaj ich, keď ich nepoznáš. To neznamená, že sa to o pár rokov nemôže zmeniť. Ale svojim prístupom si sa fakt potopila. Nesnaž sa
 • MENO NEPOVIEM • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  Mima wrote:
  Presne takéto ohlasy Moma očakávala. Dúfam, že si sa aspoň trošku odventilovala a je ti ľahšie na duši. O to totiž ide, dať priestor na vyjadrenie aj ostatným, pretože ty očividne ten priestor na vyjadrenie Mome zazlievaš, vyčitaš a nedopraješ jej ho. Tak sa pýtam, čo do kelu na jej blogu ešte robíš?
  Čo tu do mňa skaces? Pozeram Momin blog uz dlhsiu dobu, som este k tomu z jej mesta takze o nej viem viac ako ty a preco by som nemohla pozerat jej blog? Pozriet si ho pozriem, ale nech dievca trosku zmierni ten jej pristup, cely tento prispevok mi pride arogantny a namysleny uz len tym co napisala. Je zaslepená, mysli si ze ked jej rastu subscriberi a citatelia tak ze z nej bude madam famous alebo co? Ved su to este len tinedzeri, ktori taktiez dospeju a potom ich to prestane bavit. Martina tu aj tak nepise o niecom, co by malo citatelom dat nieco do zivota. Dalej priestor na nazor? Dobre nech ho má do prdele, ale co sa tu hra na nejaku panicku nad vecou? Ta modelka povedala nieco typu, ze vsetci (slavnejsi) ludia na internete zarabaju a Martina sa madam poburila ze to dievca ju urazilo?! To vazne? Toto je strasne smiesne preboha Martina Hornakova je len hlupe naivne dievca, ktore si mysli aka je ona slavna bloggerka, ved ta modelka sa vyjadrovala o peniazoch na internete ako platenie ludom, ktori uz nieco za sebou maju a nie nejake hlupe naivne dievca, ktore si pise svoje vyplody na blog. Vela krat v minulosti sa jej vela ludi smialo alebo ju hejtovalo, pretoze bola pekne smiesna. Hrala sa na Acaciu, potom z nej bola Miley Cyrus a ked sa spoznala s Barborou Kolarikovou, tak na asku pisala aka chce byt ona modelka. Toto vsetko je len na smiech :D
 • Sounus • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma, V poslednej dobe si ma veľmi sklamala. Začala som ťa sledovať cca pred dvomi rokmi A vtedy som ťa brala ako vzor A babu ktorá vie veľmi dobré písať články. Bola si môj vzor A bola S V mi šťastná keď si začala rozbiehať aj YT...
  .ale od vtedy čo si natočila prvé 'collab' video sa vo mne niečo zlomilo.....bola si výborná ako bloggerka A teraz ako začína tu 'kariéru na YT' nie....nejde to K tebe prvé videá ešte kedy si mala max. 4000 odberateľov boli také tvoje...boli ako tvoj blok. ..Ešte nie také ako teraz...ale od vtedy ako si začala natáčať S explom.
  ..si iná..... Už si to neni ty....začala si viac pracovať na tom tvojom YouTube A TVOJE videá prestalo dávať zmysel....A všade len moma A Explo A rádio "YTB" čo je podľa mňa úplná sprostosť. ...Nie si to už ty.....Ešte viac ma zlomilo keď si začala chodiť S explom A zo začiatku som si povedala že si na neho moc dobrá. ...ale teraz S tou tvojou prehnane sebavedomostou A všetkým Z tvojho dnešného života si to UŽ NENI TY....sklamala si mňa ale hrozne....A bohužiaľ drvivá väčšina Z týchto komentárov ↑↑↑↑↑ sú zväčša negatívne A bohužiaľ S nimi musím súhlasiť. ......sklamala si nie len mňa ale aj viac ľudí ktorý čítalo tento článok
  PS: nech sa vám zdari to vaše " podarené" rádio.
  ..určite budete ešte viac trápny :(
 • kaca • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  MENO NEPOVIEM wrote:
  Čo tu do mňa skaces? Pozeram Momin blog uz dlhsiu dobu, som este k tomu z jej mesta takze o nej viem viac ako ty a preco by som nemohla pozerat jej blog? Pozriet si ho pozriem, ale nech dievca trosku zmierni ten jej pristup, cely tento prispevok mi pride arogantny a namysleny uz len tym co napisala. Je zaslepená, mysli si ze ked jej rastu subscriberi a citatelia tak ze z nej bude madam famous alebo co? Ved su to este len tinedzeri, ktori taktiez dospeju a potom ich to prestane bavit. Martina tu aj tak nepise o niecom, co by malo citatelom dat nieco do zivota. Dalej priestor na nazor? Dobre nech ho má do prdele, ale co sa tu hra na nejaku panicku nad vecou? Ta modelka povedala nieco typu, ze vsetci (slavnejsi) ludia na internete zarabaju a Martina sa madam poburila ze to dievca ju urazilo?! To vazne? Toto je strasne smiesne preboha Martina Hornakova je len hlupe naivne dievca, ktore si mysli aka je ona slavna bloggerka, ved ta modelka sa vyjadrovala o peniazoch na internete ako platenie ludom, ktori uz nieco za sebou maju a nie nejake hlupe naivne dievca, ktore si pise svoje vyplody na blog. Vela krat v minulosti sa jej vela ludi smialo alebo ju hejtovalo, pretoze bola pekne smiesna. Hrala sa na Acaciu, potom z nej bola Miley Cyrus a ked sa spoznala s Barborou Kolarikovou, tak na asku pisala aka chce byt ona modelka. Toto vsetko je len na smiech :D
  Súhlasím. ...je hrozne zaslepena
 • puc • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma lieta privysoko a obávam sa, že pre nič, pretože peniaze, drahý mobil, foťák,kozmetika niesú priveľkým ukazovateľom toho, či je hodná toho začo sa označuje. Peniaze nie sú všetko...poznám mnoho ľudí, ktorým niečo stúplo vďaka nim ale sú tu baby, ktoré dokážu vyčarovať z ničoho niečo a nepotrebujú nato byť povolaním dcéra. Sú baby, ktoré celé leto brigádovali v supermarkete aby mali na jeseň tenisky. Niekedy je pokora,skromnosť a dobré srdce krajší outfit ako to, čo mi zaplatia rodičia vo Viedni. Ako ona vyjadrila svoj názor v článku, ja vyjadrujem tu. Nemôžem ju súdiť pretože ju nepoznám ale to ako sa prezentuje nie je nič čím by očarila ľudí, ktorú sa posunuli už ďalej ako štrnásťročné instragomové fanúšičky, ktoré sa rozhodnú schudnúť lebo ich idol sa odfotil vychudnutý na facebook...
  Hold, netuším, či by sa na tvojom mieste choval niekto pokornejšie a skromnejšie, ľudia sú raz takí- pochvália sa, keď majú s čím.
  Sledujem ťa aj tvoje príspevky dlho a boli články v ktorých si ukázala, že aj ty si len človek a nie je tvoj život len o tom dobrom ale prešla si si aj ťažkými dňami, uznávam vtedy ma napadlo, že to dievča možno občas stojí nohami pri zemi. Otázka znie, bolo by toľko ťažkých dní, kvôli zlým názorom ľudí, keby si mala trochu iný prístup ?Každopádne odbery máš, videnia máš, lajky sú.Vždy bude niekto komu sa páčiť budeš. O dva roky terajšie fanúšičky vyrastú a posunú sa ďalej vyznávajúc trochu iné hodnoty, ale zasa do toho zaslepeného veku dospejú iné kočky, ktoré ti ego pohladkajú. Zo všetkých negatívnych komentárov si vezmeš len mienku o tom ako závidíme a ako sa mýlime ale možno o tom to je. Že niekto sa nezmení -lebo nechce.Ak blogerov a youtuberov nemá nikto hádzať do jedného vreca a niektorí z nich sú výnimoční, myslím, že ty sa z toho jedného vreca nedostaneš pretože ľudia vedia ponúknuť vo videu aj viac ako len seba upravujúc si 30 krát vlasy. Nečekám, že si z nejakého zlého komentára niečo vezmeš. Keby áno, už dávno si ďalej. Takže len pokračuj v tom čo robíš,očividne si úspešná :)
 • Zoe • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  Napísala pipka, ktorá si myslí, že ona je iná. Ty si na samom dne toho vreca s okukanosťou a komerčnosťou, drahá. Sledujem ťa dlho, ešte keď si mala fb stránku, potom keď si mala svoje "temné-fetujúce-začiatokstrednejškoly obdobie" A potom teraz. Poviem ti na rovinu, že a som ten človek o ktorom sú všetky motivačné žvásty na instagrame o hejteroch. Vždy som ti dala ten klik a podporila ťa tým, pribudol ti na účte nejaký ten centík a bolo mi to jedno lebo som sa aspoň presvedčila o tom, že ja riešim normálnejšie veci ako svoj nový šampón na vlasy. Poviem ti ten dôvod, prečo je na youtube mnoho lepších blogeriek. Z tvojich videii sa vždy dozvieme...nič. Veľakrát sme sa však už dozvedeli prečo sa voláš "Moma", že neznášaš keď ľudia mliaskajú a žujú, že tvoj tatino ťa vezme kde si len zmyslíš, že na obed si si dala niečo gluten-sugar-taste free a tak. Teda nič podstatné. Natočila si dohromady asi 15 videí a z toho najmenej tri boli "ask-ové" Naozaj hodnotné, vďaka ti.
  A teraz k tomu, že odsudzuješ bloggerku, ktorá odsúdila sociálne siete. A že ju takto hejtuješ práve ty, ktorá si rapídne schudla, až si skoro spadla tam, kam nikto nechce, tá ktorá sa menila vždy keď sa menila Accacia a tá ktorá pridáva na instagram fotky svojho dokonalého života. Nehovor mi, že popud schudnúť, keď si už beztak bola chudá bol len taký z ničoho nič. Pre dobrý pocit. Sama vieš, že tráviš hodiny na istagrame kde je tona tých dokonalých postáv. Možno vôbec nie si tá bloggerka, ktorú Ess hádže do vreca. Možno si len to obyčajné dievča o ktorého zdravie sa bojí. A tiež sedíš hodiny na zadku za počítačom a edituješ svoje video tak aby si počet prehrabnutí ofiny zredukovala na minimum. A my všetci sa potom máme cítiť ako bezduché ovce.
  Prepáč, ak sa ťa to priveľmi dotklo. No občas si o sebe už priveľa namýšľaš. Skús miesto toho myslieť na to čo by si bola keby instagram neexistoval. Možno na niečo prídeš.
 • A. • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  Zoe wrote:
  Napísala pipka, ktorá si myslí, že ona je iná. Ty si na samom dne toho vreca s okukanosťou a komerčnosťou, drahá. Sledujem ťa dlho, ešte keď si mala fb stránku, potom keď si mala svoje "temné-fetujúce-začiatokstrednejškoly obdobie" A potom teraz. Poviem ti na rovinu, že a som ten človek o ktorom sú všetky motivačné žvásty na instagrame o hejteroch. Vždy som ti dala ten klik a podporila ťa tým, pribudol ti na účte nejaký ten centík a bolo mi to jedno lebo som sa aspoň presvedčila o tom, že ja riešim normálnejšie veci ako svoj nový šampón na vlasy. Poviem ti ten dôvod, prečo je na youtube mnoho lepších blogeriek. Z tvojich videii sa vždy dozvieme...nič. Veľakrát sme sa však už dozvedeli prečo sa voláš "Moma", že neznášaš keď ľudia mliaskajú a žujú, že tvoj tatino ťa vezme kde si len zmyslíš, že na obed si si dala niečo gluten-sugar-taste free a tak. Teda nič podstatné. Natočila si dohromady asi 15 videí a z toho najmenej tri boli "ask-ové" Naozaj hodnotné, vďaka ti.
  A teraz k tomu, že odsudzuješ bloggerku, ktorá odsúdila sociálne siete. A že ju takto hejtuješ práve ty, ktorá si rapídne schudla, až si skoro spadla tam, kam nikto nechce, tá ktorá sa menila vždy keď sa menila Accacia a tá ktorá pridáva na instagram fotky svojho dokonalého života. Nehovor mi, že popud schudnúť, keď si už beztak bola chudá bol len taký z ničoho nič. Pre dobrý pocit. Sama vieš, že tráviš hodiny na istagrame kde je tona tých dokonalých postáv. Možno vôbec nie si tá bloggerka, ktorú Ess hádže do vreca. Možno si len to obyčajné dievča o ktorého zdravie sa bojí. A tiež sedíš hodiny na zadku za počítačom a edituješ svoje video tak aby si počet prehrabnutí ofiny zredukovala na minimum. A my všetci sa potom máme cítiť ako bezduché ovce.
  Prepáč, ak sa ťa to priveľmi dotklo. No občas si o sebe už priveľa namýšľaš. Skús miesto toho myslieť na to čo by si bola keby instagram neexistoval. Možno na niečo prídeš.
  Amen.
 • Nada • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  Myslím, že takéto odsudzovanie zas je až moc. Túto bloggerku som sledovala od tohto augusta, čiže nie moc. Rada som si pozrela jej videá, mala príjemné vystupovanie, a keď s tým skončila, tak s tým skončila. Podľa mňa na tom nič také nie je. A to, že odsúdila nejaké tie sociálne siete je podľa mňa len jej osobný názor. V niečom mala pravdu v niečom to trochu prehnala, ale to je už každého názor a pohľad na vec :)
  my blog : <a href="http://thecolorfulthoughts.blogspot.sk/">THE COLORFUL THOUGHTS</a>
 • sugarr • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  dievča drž nohy na zemi .. lebo mám pocit ze mas trošku privela sebavedomia
 • veronika • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  kariera je nieco iné ako to čo robis ty .. takze nemaj hlavu hore
 • keylie • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  to čo robiíš ty robí dalsích milion dievčat na Slovensku a omnoho lepšie a kvalitnejšie články ktoré ti aj niečo dajú... len by som poradila lebo samam mám blog , že treba troška zapracovat na článkoch a obsahu blogu a potom by som si dovolila niekoho iného hodnotit .. lebo ako tu už bolo spomínané takýto blog nájdem všade ... pre mna osobne je nezaujímavý a nudný ale to je len moj názor have a nice day
 • tamarabrežna • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  suhlasim treba mat troska pokory .. možno sa ti teraz rozbieha vela vecí apodobneja ti to prajem ale predsa len ešte niesi nikde , takže trebalo by troška ubrat z tých výšin
 • kajka • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  no ako vidím tak článok ma viac negativnych ohlasov ako pozitivnych , takže asi si treba premysliet čo dáš na blog lebo niektoré postoje na blog jednoducho nepatria a to vidiíš aj sama ... ja mám neutrálny nazor na clanok su tam aj veci s ktorými suhlasm aj nie .. ale mám pocit ze to bolo napísané v nahnevanosti a podobne ... neviem myslím ze podobné veci sem nepatria .. predsa len ked más koncept blogu fashion lifestyle travel .. tak toto ee ,.. možno by som napisala na fb skratený komentar ale na stranku to určite nepatrí
 • silviaa • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  otras moma nesuhlasim nesuhlasim .... velmi zlý postoj
 • kačka • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  tak isto mam nazor ze si sa s článkom znizila ... nehcem hejtovat , ale je to tak
 • loool • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  moma je novodoba CELEBRITKA z Trenčína ...asi idem urobit blibord a ked budem mat firmu tak ti pošlem moj produkt aby si mi zrobila reklamu .. dufam ze zato nezaplatím velke peniaze ale asi hej kedže si taká slávna
 • evelin • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  jaku ty mas moja karieru ? ze semtam napises clanok co si si kupila v BA ? tak to potom idem aj ja zakladat karieu
 • norastránska • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  jooj sama hodnotiš a samo dievca spravilo viac než ty ... to že natocis vlog o tom ako sedis na lavičke v bratislave no ako normálne toto je originalny nápad .. ze napises clanok o tom ze si bola na dovolenke originalne ... presne ako tu baby píšu treba mat niečo kvalitne v rukách ako si vyskakovat a zrovnavat sa bye bye moma .. už to tu nemusim .. len ti prajem aby ti niekto znizil sebavedomie lebo zachvilku ta pasujeme za princeznu
 • romanka • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  haha vtipna si
 • janka • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  Pozor ľudia že vraj moma rada píše "kontroverzné temy' A že čím viac komentoval tým lepšie :D pozor aby si náhodou na nás nezarobila
 • Alexi • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  Prosim vas zobudte sa niektori...hlavne ti co pisu ze nema ani zdaleka taky zivot ako essena. A co teraz? Nejde o momu ale o essenu a o to ze to nezvladla. Naco sa sralo male dievca s velkymi snami do internetoveho sveta ked na to nebola psychicky zrela? Ze to necakala je tiez len jej hlupost. Odzrkadlilo to jej tuzbu po pozornosti narcizmus a hlavne povrchnost. A ked obhajujete ze chcela poukazat na dievcata ktore su anorekticky napr kvoli takymto modelkam a fotkam... Otvorit im oci a bla bla. Lenze zamyslite sa, keby boli dievcata naucene skutocnym hodnotam a mali stipku inteligencie nedali by sa oklamat viziou dokonaleho vzhladu a zivota. Kazde dievca by sa v prvom rade malo venovat inym hodnotam nie byt popularnou a peknou....ukazuje to len ich vlastnu hlupost a zaslepenost a nechcem byt zla ale nech potom neplacu a nehadzu spinu na cely online svet. Tak nech zakazu cely internet pre zatrpknutost pseudomodeliek ktorym nikto nepolepil internetove stranky vyhraznymi napismi predtym nez zacali svoj zivot vlievat do socialnych sieti...sami sa pripravili o skutocny zivot a priatelov,to ony sami podlahli internetu.! Ked nevedia mat pod kontrolou svoje vlastne idealy a nevedia si zachovat pre par fotiek zdravy rozum a rozmyslaju len nad followermi a likes,, naco to vsetko robia? Pre svoje ego.? Je to ako ked narkoman nadava na drogy ze mu znicili zivot...sami sa mu dostavali do tela? Nutil ho do toho niekto? Alebo sa od nimi stal zavisly on sam svojou hlupostou? Nelutujte hlupakov a zapnite mozocky. Kazdopadne davam 'palec hore' a suhlasim s clankom
 • Nikola Celbova • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  Hej tak takové big fuck to you spíš za tento článek. Ona si prošla tím, co si prošla, vysnila si to od 12, čiže měla naivní sen o tom, jak se jí bude žít skvěle. Za to je hned psychicky labilní osoba? Co ty si ji vůbec můžeš brát do huby a celkově tohle o člověku napsat? Nesleduju tě a ani už začínat nehodlám...
  A předchozímu komentáři, než budeš tvrdit, že kdyby slečny byli inteligentní a bla bla a měli skutečné hodnoty, tak by se nenechali oklamat vizí a další blboviny. ED trpí po celém světě i ženy na postech manažerek a výše, a ty zcela jistě ví, co jsou skutečné hodnoty a vizi světa a další blboviny zminované.
  Kdyby Moma byla vyrovnaná osoba, nepobouří ji takové rozhodnutí naprosto cizé osoby.
 • Krissy • 07 NOVEMBER 2015 / reply
  Čakám do 2 týždňov video o haters ako ťa posúvajú dalej:D Moma, prosím ťa ty si vážne ta posledná, ktorá by mala riešiť takéto veci:D Na SR sú omnoho lepšie blogerky či už fashion alebo beauty a youtuberky? Keby nemáš expla stale maš tych 100 odberatelov a 10 komentárov pod člankom... Musíš sama uznať, že keby si nemala Expla nemáš nič, ani o tebe nikto nikde nenapíše :D to sa s nim už môžeš aj rozísť ved už máš 50 000 odberatelov, či až pri 100k? Chudni ešte viac, chod viac do extremov, píš viac o tom aka si vyťažená a možno ti to pomože:D Bud rada, že máš rodičov čo ti splnia všetko čo ti vidia na očiach, len málo ľudí ma také šťastie ako ty a že poznáme ťa na 30% tak tvojich 30% čo poznáme je lepších ako mojích 100% dokopy. Rodičia ti umožnili vidieť svet, kupiť si čo chceš a žiť svoj sen(fotak, notebook, svetla, mikrofon-cing,cing peniaze) a ty sa len stale snažiš ponižovať seba vo videach aby ti pisala aka si super, alebo ako tu v prispevku ponižovať inych čo ti zjavne nevyšlo, nemyslíš?:):D Daj sa dokopy pokial je čas aby si neskončila ako Essena do 2-3 rokov...
 • Rosa • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  http://www.momahornakova.com/beauty/za-kazdu-cenu/
  To len aby si si spomenula, ako uz rok sa chces posuvat dalej, hejtovat priemernych blogerov a vlastne sa stale tocis na mieste. ;)
  Si rovnako priemerná, ako všetci ostatní a čím ďalej nudnejsia a nezaujímavá. To už DANYSHE ma väčšiu osobnosť.
  Rovnako ako ti reči, ako sa všetci stále posúvajú ďalej a neviem čo... motivacne prázdne reči....
 • Julka Z. • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Ty si fakt pi**. Najprv ju tu zhejtuješ ako vas všetkych hadže do jedneho vreca. A potom nebapadne plačeš v vlogoch. Bože ty cukrovka namslena pls nebuď falošna jak tvoj frajer. Na asku pišeš aka si rada že si napisala tento prispevok že je tu diskusia a ty to sleduješ a že aj kvoli negativnym komentarom ťa to bavi. Počuj mojko čo nič nedokazalo ;) psychicky labilna si ty aj s tvojim to be fit planom kde silou mocou sa hadaš s fanušikmi že 5 sucharov na deň je super hl najlepšie je že kurencam davaju hormony. Mojko daju sa dať tabletky kt ti rozhadžu hormony a nie podavať hormony. A wtf hladaj si skinny na WH. + 2 hoďky v posilke a skoro každy deň mojko každy ti povie že kratšie treningy a 3x do tyždna su lepšie no nas5 ku pointe tohto. Bavia ta komentare a si pyšna na tento post tak mojko neplač vo vlogoch čo plač ani nebol herečka si super. Ale veľka pani na twiteri už pišeš že aj ty si človek? Že veľa hejtu. Bože moj tu je 100 komentarov a už reveš. A ako sa mala kua citit ona? Tak sa spytaj samej seba kto je psychicky labilny lebo ona to nie je. A pls neporovnavaj sa s nou. Ty si nedokazala nič. Max ojebať fanušikov ako na asku že no nie nedavam si make up len obočie a linkyyyy ale hl my EVERYDAY make up. Tak dzabes na seba kilo make up-u. Pls začni byť dospelou zaraz maš 18. A nezabudni že maš skvelu karieru. No jop za 2 roky ťa nikto poznať nebude a myslim že je dosť trapne byť dospelym a brať peniaze od rodičov slečna gymnazistka. Sledujem ťa od stranky 1D kde si vlastne len vo svoj prospech využila stranku na tvoju fanpage na FB kedže si spomnala že 1D si nemala rada. S Explom sa ku sebe hodite. Vrana k vrane sada. *faloš*
 • Dede • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Tak timhle sis tu svojí slavnou kariéru zase pohřbila. :D
 • zanka • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Julka Z. wrote:
  Ty si fakt pi**. Najprv ju tu zhejtuješ ako vas všetkych hadže do jedneho vreca. A potom nebapadne plačeš v vlogoch. Bože ty cukrovka namslena pls nebuď falošna jak tvoj frajer. Na asku pišeš aka si rada že si napisala tento prispevok že je tu diskusia a ty to sleduješ a že aj kvoli negativnym komentarom ťa to bavi. Počuj mojko čo nič nedokazalo ;) psychicky labilna si ty aj s tvojim to be fit planom kde silou mocou sa hadaš s fanušikmi že 5 sucharov na deň je super hl najlepšie je že kurencam davaju hormony. Mojko daju sa dať tabletky kt ti rozhadžu hormony a nie podavať hormony. A wtf hladaj si skinny na WH. + 2 hoďky v posilke a skoro každy deň mojko každy ti povie že kratšie treningy a 3x do tyždna su lepšie no nas5 ku pointe tohto. Bavia ta komentare a si pyšna na tento post tak mojko neplač vo vlogoch čo plač ani nebol herečka si super. Ale veľka pani na twiteri už pišeš že aj ty si človek? Že veľa hejtu. Bože moj tu je 100 komentarov a už reveš. A ako sa mala kua citit ona? Tak sa spytaj samej seba kto je psychicky labilny lebo ona to nie je. A pls neporovnavaj sa s nou. Ty si nedokazala nič. Max ojebať fanušikov ako na asku že no nie nedavam si make up len obočie a linkyyyy ale hl my EVERYDAY make up. Tak dzabes na seba kilo make up-u. Pls začni byť dospelou zaraz maš 18. A nezabudni že maš skvelu karieru. No jop za 2 roky ťa nikto poznať nebude a myslim že je dosť trapne byť dospelym a brať peniaze od rodičov slečna gymnazistka. Sledujem ťa od stranky 1D kde si vlastne len vo svoj prospech využila stranku na tvoju fanpage na FB kedže si spomnala že 1D si nemala rada. S Explom sa ku sebe hodite. Vrana k vrane sada. *faloš*
  Kamooo to čo si dalaa :D vrana ku bráne sada presne....ja si myslím že od vtedy čo si začala S YouTubom tak si začala byť strašne namyslená. A ešte ten tvoj "nadherny" frajer jzs
  ......vsak on je spatnejsi jak obezna rit. ...Úplne .A dostalo keď si urobila video O predsudkoch kedy si zase povedala dačo iné. ...Na asku si velice spokojná za tento článok že je tu diskusia ale diskusia tu nie je ani O Essene ale O tom aká si sprostá. A za to že ti na asku napíše pár mokrých 12 že je ten článok super neznámena že je super aj tu....bože dievča čo je Z teba? Z bohatlicka rozmaznana piča ( prepáčením) ale nemám slov.....takže S komentári kom hore úplne súhlasím.
  Prajem ti nech si V YT 'čím ďalej tým známejšía' ale neviem čo čakáš že budeš slovenská bethany motta? Sorrko ale pochybujem že by jednu trencansku pipku odoberal dvojnásobok Slovenska. ...či si vôbec na to zabudla A myslíš si že každý má 10 YT účtov? Fakt akože. ......A to tvoj frajer je jak......ty kks úplne milujem keď sa kuknem na jeho ask A tam také "bože ty si taký dokonalý! " S bff sa na tom len smejeme :D veď to už rovno môžeš chodiť S kripelom :D ale sorrko zabudla som musíš si počkať na zviditeľnenie na tých vašich 'projektoch' A nech ti to parádne dá subscriberov A potom mu môžeš povedať adios. ...mimochodom že vraj ta to baví čítať tieto komentáre A máš rada takéto "diskusné teny" ale t ou to nie je diskusia O článku.... Táto diskusia je O tebe....A úplne má dostalo to "psychicky labilna" lebo keby si bola 'psychicky labilna" tak sa na asku rozcapujes že ti robíme zle...rozmýšľajú čl hovoríš inak budeš jak Explo.- drbnuty debil A jebnuta krava!
 • aha • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  vidím že ani ty nezvládaš svoju "slávu" ty naša trenčianska celebriťka. niektorí zvládnu 40 miliónov subscriberov (viď Pewdiepie) a niekto už nezvláda ani 51000. smiešna si. a že kariéra
 • Habka • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Ocuváj. ..videla som z si na vlogu plakala..
  Bohužiaľ nevedno čo čosi O tom myslíš pretože na akú píšeš že si S týmto spokojná A tie komentáre odzrkadľujú to čo si vlastné napísala do tohoto článku..A taktiež si myslím že si na akú iná A ako na vlogu. ..máš 50000 odberateľov sláva. ..ale nerob sa na silnú keď sa na to necítis. ...rovno si priznať že si S týmto není spokojná
 • Mirka Kováčová • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Nechápem prečo by sem takýto článok nemal patriť? Len preto že sa niekomu nepáči? Nech to teda nečíta a nech sem nechodí. Článok je super, súhlasím s Mamou a páči sa mi, že zverejnila svoj názor hoci ako sama napísala, vedela aké budú na tento článok negatívne ohlasy. A práve preto je moma u mňa ako blogerka na prvom mieste. Každá blogerka píše len to, čo chcú ľudia počuť a za čo očakávajú palec hore a dobré ohlasy. Moma je iná, má správne názory a super postrehy. Padli tu aj zavazne obvinenia na mominu adresu, jasné však anonymne dokáže písať každý úbohý hlupák, všetci sa tu skrývate za anonymné príspevky a píšete vymyslene bludy, prekrucate čo napísala lebo anonymne, kde nikto nevie vaše meno, adresu a nepozná vašu tvár, sa píše najlepšie, no moma na rozdiel od vás neskrýva svoju tvár a otvorené vyjadruje svoj názor. takže za mňa palec hore za tento článok.
 • N • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  A. wrote:
  Amen.
  Amen :)
 • Gjjhfhdzfjgkjb • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Slza padla.Netuším však prečo,má to byť sučast tvojej kariery.Začala si vysokú hru tak ju hraj.Všetko zlé je na niečo dobré,skús negatívne komentáre neignorovať ale využiť ich na budovanie novej cesty.Tymto článkom si KONEČNE dala mnohym priestor vyjadrit ich otvorený nazor na teba.A možno si ani nespravila tak na škodu,možno je to nová šanca otvoriť oči :) Moma vyser sa na videá o tom ako ideš do Bratislavy na nákupy s tatinom.Veď to dokáže každé povrchne dievča v tejto dobe.Nekritizujem,tiež mi otec za tento rok kúpil až jeden sveter a tenisky...Čo tak nafotiť outfit?Spraviť o tom članok.Pozitivny,v peknom prostredí,si krásna baba,máš haldy krásnych veci,využití ako FASHION bloger nie ako pre mnohých ľudí zdanlivo rozmaznana.Moma ukáž ,že sú tieto negatívne názory vyššie len mylné a že si viac ako len dievča s iphonom a zo šťastím narodiť sa do bohatej rodiny.Moma nerozoberať svoje súkromie tak verejne,rozoberaj módu,ktorú miluješ a budú ťa milovať.Získaj si ich uznanie.
 • Maťa • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Mirka Kováčová wrote:
  Nechápem prečo by sem takýto článok nemal patriť? Len preto že sa niekomu nepáči? Nech to teda nečíta a nech sem nechodí. Článok je super, súhlasím s Mamou a páči sa mi, že zverejnila svoj názor hoci ako sama napísala, vedela aké budú na tento článok negatívne ohlasy. A práve preto je moma u mňa ako blogerka na prvom mieste. Každá blogerka píše len to, čo chcú ľudia počuť a za čo očakávajú palec hore a dobré ohlasy. Moma je iná, má správne názory a super postrehy. Padli tu aj zavazne obvinenia na mominu adresu, jasné však anonymne dokáže písať každý úbohý hlupák, všetci sa tu skrývate za anonymné príspevky a píšete vymyslene bludy, prekrucate čo napísala lebo anonymne, kde nikto nevie vaše meno, adresu a nepozná vašu tvár, sa píše najlepšie, no moma na rozdiel od vás neskrýva svoju tvár a otvorené vyjadruje svoj názor. takže za mňa palec hore za tento článok.
  myslím si, že tu ide len o to, že Moma vyjadruje jeden názor, no robí úplne opačné veci. všetko, na čo nadáva na Essenu, to isté robí aj ona a prepadla tomu. ako tu bolo spomenuté, takisto prestala blogovať na istú chvíľu, postovať fotky na instagram, alebo ten nedávno zrušený ask, pretože nezvládala nápor otázok na ju a jej nového priateľa. na asku momentálne píše, aká je na tento článok hrdá a táto diskusia ju teší, na twitteri však píše, že hejty sú jedna vec, ale tiež je len človek. nadáva na niekoho len preto, že ona nesúhlasí s jej názorom a teraz má problém s tým, že ľudia nesúhlasia s ňou. veď sa jej to len všetko vracia. označuje Essenu za psychicky labilnú a vo videu sa rozplače. píše tu o tom, ako Essena chudla kvôli modelkám a Moma robí to isté. schudla poriadne a stále píše o tom, ako ide ešte chudnúť a formovať. po prvé nemá čo formovať, lebo nemá z čoho a takisto chudnúť nemá z čoho, jej postava je ďaleko za dokonalou, už sú to len chodiace kosti. skončila v nemocnici a aj keď sa vyjadrovala, že to nie je z toho, myslím, že nám je jasné všetkým, že je to hlavne z toho. je úplne vychudnutá a vyschnutá a svojimi zdravými receptami diktuje dievčatám, ako majú vyzerať? každý normálny človek vie, kedy prestať, ale ide zlým príkladom mladým dievčatám, ktoré si myslia, že ak Moma je taká vychudnutá, tak je to tak správne a oni musia byť tiež. neverím, že schudla len tak, kvôli tomu, že chcela, pretože tučná nikdy nebola, určite bola ovplyvnená obrázkami z internetu. Moma má len to šťastie, že jej tatino kúpi všetko, na čo pomyslí, bez neho by nebola tam, kde teraz je. nový mobil, nové sklo na mobil, nový foťák, svetlá, mikrofón, notebook, značkové oblečenie, kozmetika, dovolenky...áno, možno závidím, veď kto nie. takisto by som sa nechcela strachovať o budúcnosť a čo so mnou bude, či budem mať čo jesť zajtra atď, ale bez tatinových peňazí by nemala o čom písať. Moma síce má dobré vyjadrovanie a číta sa dobre, ale brala by som ju serióznejšie, keby si všetky tie veci kupovala za vlastne zarobené peniaze.
 • Ephraime • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Viete, nie je prečo sa rozhorčovať. Moma je totiž ešte len v tej fáze kedy ju zahlcujú čísla a chce toho viac a viac preto si občas sere do huby, občas povie niečo čo nemá a občas sa prikloní k veci za ktorú je 100 miliónov ľudí len pre ďalší ohlas jej "fans". Všetko je to o popularite. Ak sa jej podarí vyšplhať sa hore lebo teraz je len na úrovni malej slovenskej modelko/blogerky tak uvidí čo to je, keď jej všetci diktujú čo má robiť, čo má postnúť, čo má vychváliť a čo zase zhejtovať až pod zem. Ak nie tak jej pogratulujem, lebo sa vyhne depresii, možno anorexii, psychickému a nervovému zrúteniu, možnej závislosti na nejakej škodlivej látke a verejnému faux pas (pre tých čo nevedia-fó pá) keď niečo omylom dosere. Ako všetci vieme, zhejtovať známu osobnosť za malú chybu sa dá perfektne. Essena je toho živým dôkazom. Ona len chcela povedať svetu to čo chcela. Nikoho sa tým nedotkla tak neafektuj.
  Amen.
 • Petra • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Myslím si, že máš úplnú pravdu :) Je smutné, že všetko to robila len kôli peniazom a followerom, u teba a u veľa ďalších blogeriek to však otvorilo možnosti (zistiť čo ťa naozaj baví) dostala šancu cestovať, spoznávať nové veci, je pravda, že ako 12 ročné dievča sa mala hrať vonku a pod. ale to je len a jej chyba, že sa do toho dala až takto vtiahnuť, je pravda, že momentálne každý rieši už len to akú má instagram theme a koľko likes bude mať na fotke a poriadne si neužíva ten naozajsný život, na jednej strane je mi jej ľúto za všetko čo si prežila no na druhej strane mohla si zato sama a takisto sa mi nepáči, že vtiahla všetky blogerky a osobnosti známe kôli internetu alebo youtube do jedného vreca.
 • Nicolland • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  V niečom súhlasím, no vo väčšine nie. Každopádne je to tvoj názor a som naozaj potešená, že sa takto otvorene nebojíš o tejto téme hovoriť, pretože takých ľudí je v tejto dobe málo. Tvoj blog čítam už dlho, páči sa mi tvoje vyjadrovanie, no radšej mám tvoje videá, dúfam, že ich budeš robiť ešte viac. Veľa šťastia, drž sa)

  Nicol
  http://nicolland.blogspot.co.at
 • DANYSHE • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Rosa wrote:
  http://www.momahornakova.com/beauty/za-kazdu-cenu/
  To len aby si si spomenula, ako uz rok sa chces posuvat dalej, hejtovat priemernych blogerov a vlastne sa stale tocis na mieste. ;)
  Si rovnako priemerná, ako všetci ostatní a čím ďalej nudnejsia a nezaujímavá. To už DANYSHE ma väčšiu osobnosť.
  Rovnako ako ti reči, ako sa všetci stále posúvajú ďalej a neviem čo... motivacne prázdne reči....
  :D celkom ma pobavil tvoj komentár... neurazila si len mňa a Momu ale ukázala si aj výšku svojho IQ. Lebo ako súdiť niekoho charakter podľa outfitov na blogu? Dosť úbohé... Moju tvorbu a osobnosť s tou Mominou nemôžeš vôbec porovnávať, každá sme úplne iná.. už len tvorbou a celkovo blogom, ja robím vyslovene outfity, Moma robí takmer všetko a hlavne píše dosť "z duše", čo ja nerobím :)
  PS: ja sa živím takmer sama, takže asi toľko k tomu ;)
 • VaškorováVanesa • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Niektorí jej tu píšete stou stravou ako rýchlo/unáhlene začala chudnúť ,,, napadlo vás že má cukrovku a nemá to ľahké.. je hrozne aby ste vyhľadávali vy niektorí aj tie najmenšie chyby čo má. Vyjadrila sa tu pekne a je super že človek robí to čo ma rád a to čo chce robiť,čítala som komentár typu kde bolo spomenuté že ona nechodí von,,, nechodí? ľudia a to ju sledujete? už si predstavte len to že kvoli nám koľko času opätuje pre internet a nerobí to len kvôli sebe ona totiž si všíma aj ľudí okolo seba a myslím že sa snaží robiť videá ktoré chce aby nás niečim zaujali a myslím že sa jej to úplne podarilo:) je obdivuhodné že si všíma ľudí okolo seba a neskočila jej tá "sláva" do hlavy. Je veľmi talentované dievča a myslím že ľudia ktorý ju tú hejtujú by mohli namiesto toho robiť užitočnejšie veci ale netvrdím že je to závisť.. nemali by sme sa pocudzovať lebo sme seberovní ľudia a myslím že je veľmi dobre že sa tu takí ako je Moma nájdu. Nikto nieje viac a ani menej pretože sme všetci na jednej vlne. A Maťa no vlastne Moma je baba ktorá má veľký talent a ja jej len to najlepšie chcem doprať, vo videách alebo tuto na blogu sa vyjadruje veľmi pekne a je uplne fascinujúca a som veľmi rada že som na nu natrafila pretože je to veľmi skvelí no zároveň milí človek
 • B • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  a.h wrote:
  robila by si to, aj keby že máš len 5 čitateľov a nedostaneš ani cent?
  do istej miery súhlasím
 • Nataly • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Viac ako celé toto haló okolo sociálnych sietí ma dorážajú niektoré komentáre čo tu čítam ako sa týmto Moma znížila a ako sem takýto článok nepatrí, že si o sebe namýšla že je slávna pritom je len na začiatku a podobne. Myslíte si,že Essena bola lusknutím prsta hneď taká známa ? Tiež musela začať od nuly tak isto ako Moma tak isto ako každý. Ona tu len normálne vyjadrila svoj názor čo je na tom také poburujúce ? Je to jej blog môže tu písať o čom uzná za vhodné. Ja mám svoj názor, ona svoj,vy svoj , Essena tiež svoj a ďalších 10000 ľudí má ďalších 10000 názorov a nikto nemá právo za to súdiť.
 • Momajepiča • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Nataly wrote:
  Viac ako celé toto haló okolo sociálnych sietí ma dorážajú niektoré komentáre čo tu čítam ako sa týmto Moma znížila a ako sem takýto článok nepatrí, že si o sebe namýšla že je slávna pritom je len na začiatku a podobne. Myslíte si,že Essena bola lusknutím prsta hneď taká známa ? Tiež musela začať od nuly tak isto ako Moma tak isto ako každý. Ona tu len normálne vyjadrila svoj názor čo je na tom také poburujúce ? Je to jej blog môže tu písať o čom uzná za vhodné. Ja mám svoj názor, ona svoj,vy svoj , Essena tiež svoj a ďalších 10000 ľudí má ďalších 10000 názorov a nikto nemá právo za to súdiť.
  Je to jej blog ok?! Nech si piše čo chce ale keď pride o polku fans o videnia subs a nakoniec a polivičku spoluprac neviem neviem çi v tej svojej kariere bude pokračovať ale stale može spať s Altofom a pracovať v gypsy radiu ytb ktore okrada male deti. Congra ty psychicky labilna krava
 • ... • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Tina wrote:
  MOMA SUPER ČLÁNOK, TIEZ SA VENUJEM PISANIU A UPLNE S TEBOU SUHLASIM. AJ KEBY SOM TO MALA ROBIT LEN KVOLI PIATIM ĽUĎOM NAPLNALO BY MA TO AK BY TO TYM LUDOM NIECO DALO A PACILO BY SA IM TO. Z TOHO CO ROBIM MAM DOBRY POCIT, PRITOM NEMAM Z TOHO ANI CENT A NAPRIEK TOMU MA TO BAVI. NIE JE VSETKO O PENIAZOCH A TI CO TI TU PÍŠU HEJTY, NETUSIA KOLKO PRAVDY JE V TVOJOM PRISPEVKU, PRETOZE TO POSUDZUJU LEN Z POHLADU SLEDOVATELA A NIE CLOVEKA, KTORY JE BLOGER ALEBO YOUTUBER. MOMA MAS MOJ OBDIV AKO PEKNE A ODVAZNE SI TO ZHRNULA, VYSTIHLA SI TO PRESNE A TI CO TU PREKRUCAJU TVOJ PRISPEVOK A TVRDIA BLUDY KTORE V TOM CLANKU ANI NIE SU, SU LEN ZAKOMPLEXOVANI ZUFALCI, KTORI NEPOCHOPILI PODSTATU.
  Dievca, ak vsetko, co pises, pises so zapnutym CapsLockom, tak bozechraaaaan..
 • AH • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  https://www.wattpad.com/myworks/53888089 sranda.
 • Tina • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  ... wrote:
  Dievca, ak vsetko, co pises, pises so zapnutym CapsLockom, tak bozechraaaaan..
  SOM ZRAKOVO POSTIHNUTA A LEPSIE SA MI PISE VELKYM PISMOM, VZDY TAK PISEM A PISAT AJ BUDRM... JA LEN TOLKO...
 • Liliana • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Alexi wrote:
  Prosim vas zobudte sa niektori...hlavne ti co pisu ze nema ani zdaleka taky zivot ako essena. A co teraz? Nejde o momu ale o essenu a o to ze to nezvladla. Naco sa sralo male dievca s velkymi snami do internetoveho sveta ked na to nebola psychicky zrela? Ze to necakala je tiez len jej hlupost. Odzrkadlilo to jej tuzbu po pozornosti narcizmus a hlavne povrchnost. A ked obhajujete ze chcela poukazat na dievcata ktore su anorekticky napr kvoli takymto modelkam a fotkam... Otvorit im oci a bla bla. Lenze zamyslite sa, keby boli dievcata naucene skutocnym hodnotam a mali stipku inteligencie nedali by sa oklamat viziou dokonaleho vzhladu a zivota. Kazde dievca by sa v prvom rade malo venovat inym hodnotam nie byt popularnou a peknou....ukazuje to len ich vlastnu hlupost a zaslepenost a nechcem byt zla ale nech potom neplacu a nehadzu spinu na cely online svet. Tak nech zakazu cely internet pre zatrpknutost pseudomodeliek ktorym nikto nepolepil internetove stranky vyhraznymi napismi predtym nez zacali svoj zivot vlievat do socialnych sieti...sami sa pripravili o skutocny zivot a priatelov,to ony sami podlahli internetu.! Ked nevedia mat pod kontrolou svoje vlastne idealy a nevedia si zachovat pre par fotiek zdravy rozum a rozmyslaju len nad followermi a likes,, naco to vsetko robia? Pre svoje ego.? Je to ako ked narkoman nadava na drogy ze mu znicili zivot...sami sa mu dostavali do tela? Nutil ho do toho niekto? Alebo sa od nimi stal zavisly on sam svojou hlupostou? Nelutujte hlupakov a zapnite mozocky. Kazdopadne davam 'palec hore' a suhlasim s clankom
  Súhlasím a držím Mome palce!
 • Nezáleží. • 08 NOVEMBER 2015 / reply
  Milujem ked sa 17 ročné DETI ( ÁNO čítate dobre ), vyjadrujú k veciam o ktorých vedia prd. Natočiť video o predsudkoch a potom tu niekoho hejtovať? Ja som ten článok ani nečítala pretože by som sa asi pogrcala. Tvoje videá si púšťam vtedy keď sa extrémne nudím, alebo nemám nič lepšie na robote. Poprípade mi ho pošle spolužiačka a strašne sa na tebe smejeme. Vďaka tebe som prestala odoberať a sledovať Petra, lebo tvoj xsicht je v každom jednom videu ktoré pustí na net a je to strašne otravné. Jeho tvorba už pomaly ani neni jeho tvorba a to vďaka tebe. To že ťa všade drbe je pre neho strašne zlé a nerobí to asi nikto iný z chalanov na slovenskej YT scéne.Je to až okaté, ako strašne ho využívaš ale to nikto nevidí, lebo STE SPOLU PREDSA TAK STRAŠNE KJÚT. Ja nechápem či tvoji fanúšikovia a chudák Peter nevidí, aká si falošná a ako ho len využívaš. ( a to bohužial nie je len z mojej hlavy moja ). To že máš make up paletky ktoré ti kúpil tatko za neviem kolko stovák neznamená, že si beauty bloggerka. To že si nakúpiš handry v našich obchodoch a zložíš toho outfit alebo nedajbože niečo okopčíš neznamená, že si fashion bloggerka. Keď chceš robiť videá a posty o vizáži a make-upe, ZAROB SI na tie veci kurva sama a tým sa potom môžeš chváliť. Keď chceš robiť videá o tom, ako sa má kresliť obočie v prvom rade sa SAMA NAUČ AKO MÁ SPRÁVNE OBOČIE VYZERAŤ. Ja už sa normálne bojím otvoriť nejakú stránku alebo nedajbože youtube, lebo na mna odniekial vyskočí vždy nejaké tvoje nové videjko a mám chuť si streliť gulku do hlavy alebo si ju nedajbože poriadne otrieskať o stenu. A neviem ako ostatným, ale natočiť video o tom že máš cukrovku len preto, aby ťa všetci lutovali je strašne trápne. Pre mňa osobne je to hrozný zásah do súkromia a aj keby si chcela byť neviem ako úprimná k tvojim MOMÍKOM, je to podla mna dosť osobné a mali by to vedieť proste len najbližší. ( K tomu, že to video je celé zle sa nebudem ani vyjadrovať ) Ja neviem, som asi na toto už fakt stará a to sa pohybujem na blogovej céne už nejaký ten rôčik.
 • G58 • 09 NOVEMBER 2015 / reply
  Nezáleží. wrote:
  Milujem ked sa 17 ročné DETI ( ÁNO čítate dobre ), vyjadrujú k veciam o ktorých vedia prd. Natočiť video o predsudkoch a potom tu niekoho hejtovať? Ja som ten článok ani nečítala pretože by som sa asi pogrcala. Tvoje videá si púšťam vtedy keď sa extrémne nudím, alebo nemám nič lepšie na robote. Poprípade mi ho pošle spolužiačka a strašne sa na tebe smejeme. Vďaka tebe som prestala odoberať a sledovať Petra, lebo tvoj xsicht je v každom jednom videu ktoré pustí na net a je to strašne otravné. Jeho tvorba už pomaly ani neni jeho tvorba a to vďaka tebe. To že ťa všade drbe je pre neho strašne zlé a nerobí to asi nikto iný z chalanov na slovenskej YT scéne.Je to až okaté, ako strašne ho využívaš ale to nikto nevidí, lebo STE SPOLU PREDSA TAK STRAŠNE KJÚT. Ja nechápem či tvoji fanúšikovia a chudák Peter nevidí, aká si falošná a ako ho len využívaš. ( a to bohužial nie je len z mojej hlavy moja ). To že máš make up paletky ktoré ti kúpil tatko za neviem kolko stovák neznamená, že si beauty bloggerka. To že si nakúpiš handry v našich obchodoch a zložíš toho outfit alebo nedajbože niečo okopčíš neznamená, že si fashion bloggerka. Keď chceš robiť videá a posty o vizáži a make-upe, ZAROB SI na tie veci kurva sama a tým sa potom môžeš chváliť. Keď chceš robiť videá o tom, ako sa má kresliť obočie v prvom rade sa SAMA NAUČ AKO MÁ SPRÁVNE OBOČIE VYZERAŤ. Ja už sa normálne bojím otvoriť nejakú stránku alebo nedajbože youtube, lebo na mna odniekial vyskočí vždy nejaké tvoje nové videjko a mám chuť si streliť gulku do hlavy alebo si ju nedajbože poriadne otrieskať o stenu. A neviem ako ostatným, ale natočiť video o tom že máš cukrovku len preto, aby ťa všetci lutovali je strašne trápne. Pre mňa osobne je to hrozný zásah do súkromia a aj keby si chcela byť neviem ako úprimná k tvojim MOMÍKOM, je to podla mna dosť osobné a mali by to vedieť proste len najbližší. ( K tomu, že to video je celé zle sa nebudem ani vyjadrovať ) Ja neviem, som asi na toto už fakt stará a to sa pohybujem na blogovej céne už nejaký ten rôčik.
  Z toho čo si napísala mi vyšlo len jedno. Ty Mome zavidiš ešte aj tu chorobu.
 • Dede • 09 NOVEMBER 2015 / reply
  G58 wrote:
  Z toho čo si napísala mi vyšlo len jedno. Ty Mome zavidiš ešte aj tu chorobu.
  ↑↑ ano devce, bezne si zavidime rakoviny, aids, zapaly plic, anginy a syfilisy :D
 • ToBeOrNotToBe • 09 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma tvoj clanok je velmi naivny a unahleny, ale to patri k tvojmu veku. Nebudem sa rozpisovat, ale napadlo ma prirovnanie. Je to akoby hokejista tretej ligy kritizoval hokejistu z NHL, ze nezvlada tlak, ktory na neho v NHL kladu.
  Neprezila si si to co Essena, kazdy si zije vo svojej bubline, ty zijes tiez vo svojej. Nebud vztahovacna, zbytocne sa nezaoberaj zabomysimi vojnami virtualneho sveta. Rob si co ta bavi, ale davaj pozor na to, ze cim si popularnejsia, tym mas vacsi dosah na mlade baby a s tym prichadza aj urcita zodpovednost. Prajem nech sa ti dari. Clanok si odloz a precitaj za par rokov.
 • nameee • 09 NOVEMBER 2015 / reply
  Pokracovanie:no A ešte čo napíšeš na ask nie je rovnaké čo povieš na videu.....A to sa líši. ..A myslím si že ak si to tam 'nevystrihla' tak je to dosť úbohé lebo g tom prípade si očividne chcela aby ťa ľudia lutovali. ...A tí je sorry fakt pod tvoju úroveň. ....Pod aký kopček úroveň. ...amen.
 • Sofi • 09 NOVEMBER 2015 / reply
  Preboha dievčata a neviem kto tu každý komentuje tie nezmyselnosti. Stačilo mi prečítať 10 príspevkov a som znechutená z toho čo píšete. Na začiatok, absolútne nezmyselné otázky či by to robila pre 5-tich ľudí a nemala z toho ani cent. Vy ste zaspali dobu keď ste ten článok čítali? Veď práve o tom tam píše ježiši kriste.. Ďalej si uvedomte veľmi podstatnú vec a tou je, že (video od Esseny) pre Momu to je viditeľne veľmi dôležité, dotklo sa jej to a mala potrebu ten názor zverejniť. Chcela sa oň s vami podeliť. Nemôže zato že ste to vôbec nepochopili alebo ako typický Slovensky národ jeden začne a všetci po ňom opakujú len preto, aby nevyčnievali z davu a vôbec nezáleži na tom či to je hovadina. Polovica z vás ani nepochopila o čo tam ide a píšete že vás niečo sklamalo? A preboha čo vas sklamalo? Aký ma ona názor na nejakú blondínu ktorá pobúrila sociálny svet? Veď to je len jej názor ktorý aj keď nerešpektujete (aj keď ona rešpektuje váš) a nepáči sa vám, nesnažte sa Momu zhodiť alebo ju spoločensky ušliapať aká je, taká a hentá. Načo to robíte? To ste tak bezcharakterné svine? Zamyslite sa najprv nad sebou. Vy ste ani raz v živote nezažili to čo Moma teraz? Nikdy nikto nič také nepovedal, nevyjadril sa ani na internete, čo sa vás dotklo a boli ste nahnevané a mali potrebu to niekomu povedať, vydať to zo seba? Vstúpte si do svedomia. To že vy tomuto obsahu článku nerozumiete a beriete to ako nejaký "zaškatulkovaný" názor Momy, je len váš humorný komentár, ktorý je len na pobavenie.
 • Klaudia • 09 NOVEMBER 2015 / reply
  Nezáleží. wrote:
  Milujem ked sa 17 ročné DETI ( ÁNO čítate dobre ), vyjadrujú k veciam o ktorých vedia prd. Natočiť video o predsudkoch a potom tu niekoho hejtovať? Ja som ten článok ani nečítala pretože by som sa asi pogrcala. Tvoje videá si púšťam vtedy keď sa extrémne nudím, alebo nemám nič lepšie na robote. Poprípade mi ho pošle spolužiačka a strašne sa na tebe smejeme. Vďaka tebe som prestala odoberať a sledovať Petra, lebo tvoj xsicht je v každom jednom videu ktoré pustí na net a je to strašne otravné. Jeho tvorba už pomaly ani neni jeho tvorba a to vďaka tebe. To že ťa všade drbe je pre neho strašne zlé a nerobí to asi nikto iný z chalanov na slovenskej YT scéne.Je to až okaté, ako strašne ho využívaš ale to nikto nevidí, lebo STE SPOLU PREDSA TAK STRAŠNE KJÚT. Ja nechápem či tvoji fanúšikovia a chudák Peter nevidí, aká si falošná a ako ho len využívaš. ( a to bohužial nie je len z mojej hlavy moja ). To že máš make up paletky ktoré ti kúpil tatko za neviem kolko stovák neznamená, že si beauty bloggerka. To že si nakúpiš handry v našich obchodoch a zložíš toho outfit alebo nedajbože niečo okopčíš neznamená, že si fashion bloggerka. Keď chceš robiť videá a posty o vizáži a make-upe, ZAROB SI na tie veci kurva sama a tým sa potom môžeš chváliť. Keď chceš robiť videá o tom, ako sa má kresliť obočie v prvom rade sa SAMA NAUČ AKO MÁ SPRÁVNE OBOČIE VYZERAŤ. Ja už sa normálne bojím otvoriť nejakú stránku alebo nedajbože youtube, lebo na mna odniekial vyskočí vždy nejaké tvoje nové videjko a mám chuť si streliť gulku do hlavy alebo si ju nedajbože poriadne otrieskať o stenu. A neviem ako ostatným, ale natočiť video o tom že máš cukrovku len preto, aby ťa všetci lutovali je strašne trápne. Pre mňa osobne je to hrozný zásah do súkromia a aj keby si chcela byť neviem ako úprimná k tvojim MOMÍKOM, je to podla mna dosť osobné a mali by to vedieť proste len najbližší. ( K tomu, že to video je celé zle sa nebudem ani vyjadrovať ) Ja neviem, som asi na toto už fakt stará a to sa pohybujem na blogovej céne už nejaký ten rôčik.
  Tak toto si dala úplne presne do bodky super, súhlasím. Poznám Momu už od kedy milovala One Direction (vlastne ako sa na asku vyjadrila že nemala, to ma dostalo :D). Nikdy som ju nesledovala, nečítala, pretože to je jedno rozmaznané decko, ktoré dostalo všetko od rodičov a nemôže sa na veci pozerať tak, ako ostatní. Je to fakt neskúsené, hlúpe, nerozvážne dievča a keď som si len nedávno všimla ako sa natáčala na ulici ako sa smeje na tom, že má niekto rovnakú košelu ako jej frajer, môže sa hrať na akú rozumnú, vzdelanú a dokonalú osôbku, ľudia nad 20 rokov, sa nad ňou len pozastavia, povedia si "to čo je toto za fracka..." a idú radšej ďalej. Myslím si, že dievča, ktoré má 17 rokov a na youtube scéne je malú chvíľu nemôže súdiť nikoho kto si prešiel niečím horším, s oveľa väčším "fanklubom". Moma, je mi úplne jedno čo robíš, pre mňa za mňa si rob čo chceš ale ne*er si do huby lebo jeden týždeň si strašne mierumilovná a predsudky sú najhoršia vec a potom ideš súdiť ďalšieho človeka. A nehovor, že to nerobíš pre prachy (to ti zožerú tí tvoji 13-roční momíci a nie ľudia ktorí sa nato nestranne, nezaslepene pozerajú). Spamätaj sa 👎 a radšej keď nevieš inteligentne písať, odfoť si nové nákupné tašky z primarku a natoč holkám video, čo si majú vydupať od rodičov pod stromček. Ale do vážnych tém sa ne*er keď o tom h*vno vieš.
 • anna • 09 NOVEMBER 2015 / reply
  G58 wrote:
  Z toho čo si napísala mi vyšlo len jedno. Ty Mome zavidiš ešte aj tu chorobu.
  a co by mala zavidiet? 12 rocne fanusicky?
  konecne komentar na rovinu
  big like!
 • Nezáleží. • 09 NOVEMBER 2015 / reply
  Dede wrote:
  ↑↑ ano devce, bezne si zavidime rakoviny, aids, zapaly plic, anginy a syfilisy :D
  PRESNE NA TOTO SOM ČAKALA. Kedy niekto z fanusiciek napise ze Momuske zavidim. Uhm nie, popravde je to asi jedina vec preco mi je tej slecny luto, kedze zivot teenagera s takou chorobou je asi o trocha tazsi ;) ale to je asi tak cele. ;) Moma neni nic viac ako rozmaznane decko ktore nataca videa o tom o com nevie nic, popripade zahra na city slzavim predstavenim. ))
 • Kajus • 09 NOVEMBER 2015 / reply
  Nedajte sa vysmiat poniektore co tu pisete za hluposti,moma len vyjadrila svoj nazor tym vas akoze sklamala?komentare typu sledujem tvoje videa ked sa velmi nudim alebo nemam nic ine na robote? WTF?! Nerozumiem ze si vobec date namahu pisat taketo totalne ubohe komentare ,co tak radsej inak vyuzit svoj volny cas a nie pisanim bezduchych komentarov? Zobudte sa
  ...MOMA si super ! :))))))
 • Blabla • 09 NOVEMBER 2015 / reply
  Alex wrote:
  Ako sa ty mozes porovnavat k Essene,nemam ani stvrtku z toho co ma ona. Oznacujes ju citovo labilnu,myslis,ze na to nema dovod,myslis,ze jej to neliezlo na nervy,vsetky reklamy,miliony otazok denno denne ,neustale porovnavanie s Bonny (jej naj kamoska) ,kritizovanie ju za to ze mala akne a sto dalsich dovodov. Moma ty si sekla s blogom len kvoli tomu ze sa ti cca 30 ludi smiala,prestav si ze u nej to bolo oomnoho viac,ty si sekla s askom len pre to ze ti chodili casto tie iste otazky ona ich ma miliony denne. Je veganka,zaujima sa o svet o zvierata. Stavim sa ze tisicky ludi sa z nej smialo uz len pre to,ze bola veganka (vid. Expla v tvojom vlogu) . Ty sa s nou nemozes ani len v malicku zrovnavat. Ano hovori o socialnych mediach ako zlo,lebo aj su,cim vsetkym si tu kazdy presiel,jediny obrazok moze zmenit kazdeho zivot a to nehovorim o sikane nebodaj. Nejdem sa tu dalej rozpisovat,ako vidim ty mas zaskatulkovany svoj nazor a ja ti ho neberiem ale aby si verejne ponizovala a hovorila taketo veci ako o nej o cloveku o ktotom nevies nic a videla si az JEDNO jej video je ubohe.
  Súhlasím , Essenu uz sledujem asi rok a trochu viem co za cloveka je ... No to , ako ju tu vykreslujes ty sa k nej ani zdaleka nepodoba . Osobne si myslim , ze nikto z uspesnych youtuberov by nebol schopny vzdat sa penazi slavy , uznania proste ani celeho youtube a ostatne social media len preto aby ukazal ostatnym realitu za "perfektnym" zivotom ktory propaguju vsetci najuspesnesi ci uz na instagrame alebo youtube , facebook.. Za to , coho vsetkeho sa ona odhodlala vzdat klobuk dole ... Mala vsetko , uplne vsetko po com asi kazde dnesne dievca sniva A ona ako jedina z davu z neho vystupila ! No a nabuduce ak o niekom budes pisat uisti sa , ze o tom cloveku vies dost na to, aby si o nom mohla pisat taketo veci...
 • Miranda • 09 NOVEMBER 2015 / reply
  Sofi wrote:
  Preboha dievčata a neviem kto tu každý komentuje tie nezmyselnosti. Stačilo mi prečítať 10 príspevkov a som znechutená z toho čo píšete. Na začiatok, absolútne nezmyselné otázky či by to robila pre 5-tich ľudí a nemala z toho ani cent. Vy ste zaspali dobu keď ste ten článok čítali? Veď práve o tom tam píše ježiši kriste.. Ďalej si uvedomte veľmi podstatnú vec a tou je, že (video od Esseny) pre Momu to je viditeľne veľmi dôležité, dotklo sa jej to a mala potrebu ten názor zverejniť. Chcela sa oň s vami podeliť. Nemôže zato že ste to vôbec nepochopili alebo ako typický Slovensky národ jeden začne a všetci po ňom opakujú len preto, aby nevyčnievali z davu a vôbec nezáleži na tom či to je hovadina. Polovica z vás ani nepochopila o čo tam ide a píšete že vás niečo sklamalo? A preboha čo vas sklamalo? Aký ma ona názor na nejakú blondínu ktorá pobúrila sociálny svet? Veď to je len jej názor ktorý aj keď nerešpektujete (aj keď ona rešpektuje váš) a nepáči sa vám, nesnažte sa Momu zhodiť alebo ju spoločensky ušliapať aká je, taká a hentá. Načo to robíte? To ste tak bezcharakterné svine? Zamyslite sa najprv nad sebou. Vy ste ani raz v živote nezažili to čo Moma teraz? Nikdy nikto nič také nepovedal, nevyjadril sa ani na internete, čo sa vás dotklo a boli ste nahnevané a mali potrebu to niekomu povedať, vydať to zo seba? Vstúpte si do svedomia. To že vy tomuto obsahu článku nerozumiete a beriete to ako nejaký "zaškatulkovaný" názor Momy, je len váš humorný komentár, ktorý je len na pobavenie.
  Úplne s tebou súhlasím, niektorí vôbec nepochopili, resp. nechceli pochopiť ten článok. Nemá nič spoločné s predsudkami a odsudzovanim a niektorí reprodukuju názory ako názory momy, pritom sú to len výplody ich fantázie, v ktorej sa odzrkadľuje ich zloba. Moma, si super, držím palce!
 • Lucka • 10 NOVEMBER 2015 / reply
  momaa dosť dobre napísané!! strašne ťa obdivujem! To čo robíš a to že sa netváriš na nikoho iného! takisto som sa rozhodla založiť si blog.. a strašne by som chcela aby sa rozbehol no neviem ako tak aspoň link tu dám.. http://curlybloggermind.blogspot.sk/ ://
 • El • 10 NOVEMBER 2015 / reply
  Celkem nechápu, proč tady Momu tak hejtujete…Píšete tady, že by měla pochopit, že Ess to má vážně těžký, dostává hodně hejtu a blablablah. Co ale asi nechápete je to, že Moma to teď má stejné. Hejtujete jí tady za vyjádření vlastního názoru? To je vážně ubohost.

  Myslím, že je to jeden z velmi dobře napsaných článků :) Ukázala si tím, že ne vždycky píšeš články proto, abys byla populární
  Máš můj obdiv 😇😉
 • El • 10 NOVEMBER 2015 / reply
  Nezáleží. wrote:
  Milujem ked sa 17 ročné DETI ( ÁNO čítate dobre ), vyjadrujú k veciam o ktorých vedia prd. Natočiť video o predsudkoch a potom tu niekoho hejtovať? Ja som ten článok ani nečítala pretože by som sa asi pogrcala. Tvoje videá si púšťam vtedy keď sa extrémne nudím, alebo nemám nič lepšie na robote. Poprípade mi ho pošle spolužiačka a strašne sa na tebe smejeme. Vďaka tebe som prestala odoberať a sledovať Petra, lebo tvoj xsicht je v každom jednom videu ktoré pustí na net a je to strašne otravné. Jeho tvorba už pomaly ani neni jeho tvorba a to vďaka tebe. To že ťa všade drbe je pre neho strašne zlé a nerobí to asi nikto iný z chalanov na slovenskej YT scéne.Je to až okaté, ako strašne ho využívaš ale to nikto nevidí, lebo STE SPOLU PREDSA TAK STRAŠNE KJÚT. Ja nechápem či tvoji fanúšikovia a chudák Peter nevidí, aká si falošná a ako ho len využívaš. ( a to bohužial nie je len z mojej hlavy moja ). To že máš make up paletky ktoré ti kúpil tatko za neviem kolko stovák neznamená, že si beauty bloggerka. To že si nakúpiš handry v našich obchodoch a zložíš toho outfit alebo nedajbože niečo okopčíš neznamená, že si fashion bloggerka. Keď chceš robiť videá a posty o vizáži a make-upe, ZAROB SI na tie veci kurva sama a tým sa potom môžeš chváliť. Keď chceš robiť videá o tom, ako sa má kresliť obočie v prvom rade sa SAMA NAUČ AKO MÁ SPRÁVNE OBOČIE VYZERAŤ. Ja už sa normálne bojím otvoriť nejakú stránku alebo nedajbože youtube, lebo na mna odniekial vyskočí vždy nejaké tvoje nové videjko a mám chuť si streliť gulku do hlavy alebo si ju nedajbože poriadne otrieskať o stenu. A neviem ako ostatným, ale natočiť video o tom že máš cukrovku len preto, aby ťa všetci lutovali je strašne trápne. Pre mňa osobne je to hrozný zásah do súkromia a aj keby si chcela byť neviem ako úprimná k tvojim MOMÍKOM, je to podla mna dosť osobné a mali by to vedieť proste len najbližší. ( K tomu, že to video je celé zle sa nebudem ani vyjadrovať ) Ja neviem, som asi na toto už fakt stará a to sa pohybujem na blogovej céne už nejaký ten rôčik.
  Ježiši…teď si napsala takovou hromadu ***** 👏🏾 jsem se vážně fakt pobavila. Nechápu proč se cpeš do toho, jestli jí Peter dává do videí. Víš, měla bys si představit samu sebe v téhle situaci. Děláš, jako kdyby to bylo něco špatného. 👌🏾
  Sama si na to vydělat? Vždyť to přesně dělá, tím, že jí tady takový pizdy jako ty píšou takový blbosti, nebo že koukají na její videa a smějí se u toho.…Nad tímhle se může Moma úplně v klidu povznést, protože ty se jí můžeš někde za počítačem, hezky doma, smát. Jenže víš co? To se k Momě ani nedostane, ona žije svůj život, kterej je očividně milionkrát zajímavější jak ten tvůj. A co je na tom nejlepší, jestě z tebe vydělá 🖖🏽✌🏾️ Takže myslím, že to tvoje REBEL postavení nijak nefunguje… Fakt si myslíš, že tipmhle tvým nechutně chytrým komentářem donutíš Momu přestat blogovat/natáčet videa? No wow, v tom případě hodně štěstí s čekáním na nesplnitelné. Protože tady pro Momu vždycky její fanoušci budou, někdy jich bídě víc, někdy míň.…Ale pořád tady budou lidi, který si její články přečtou s radostí a chutí…
  A to že jim je 13? 😮 No jo, zapomněla jsem, ty taková velká, 14 letá, holka o tom víš hodně 😅 (Promiň jestli ti není 14, ale tvůj komentář ukazuje, že je ti buď 14, nebo jsi lehce blbá… 😘)
  PS. To že má cukrovku víme už dlouho…Oh a to že nám ukázala, že má kočku ti nepříjde jako zásah do soukromí? 😲
 • Nezáleží. • 10 NOVEMBER 2015 / reply
  El wrote:
  Ježiši…teď si napsala takovou hromadu ***** 👏🏾 jsem se vážně fakt pobavila. Nechápu proč se cpeš do toho, jestli jí Peter dává do videí. Víš, měla bys si představit samu sebe v téhle situaci. Děláš, jako kdyby to bylo něco špatného. 👌🏾
  Sama si na to vydělat? Vždyť to přesně dělá, tím, že jí tady takový pizdy jako ty píšou takový blbosti, nebo že koukají na její videa a smějí se u toho.…Nad tímhle se může Moma úplně v klidu povznést, protože ty se jí můžeš někde za počítačem, hezky doma, smát. Jenže víš co? To se k Momě ani nedostane, ona žije svůj život, kterej je očividně milionkrát zajímavější jak ten tvůj. A co je na tom nejlepší, jestě z tebe vydělá 🖖🏽✌🏾️ Takže myslím, že to tvoje REBEL postavení nijak nefunguje… Fakt si myslíš, že tipmhle tvým nechutně chytrým komentářem donutíš Momu přestat blogovat/natáčet videa? No wow, v tom případě hodně štěstí s čekáním na nesplnitelné. Protože tady pro Momu vždycky její fanoušci budou, někdy jich bídě víc, někdy míň.…Ale pořád tady budou lidi, který si její články přečtou s radostí a chutí…
  A to že jim je 13? 😮 No jo, zapomněla jsem, ty taková velká, 14 letá, holka o tom víš hodně 😅 (Promiň jestli ti není 14, ale tvůj komentář ukazuje, že je ti buď 14, nebo jsi lehce blbá… 😘)
  PS. To že má cukrovku víme už dlouho…Oh a to že nám ukázala, že má kočku ti nepříjde jako zásah do soukromí? 😲
  Zlatko jediny kto tu je asi dosť pekne blbý si ty. 😘😘❤️ mne je uplne niekde ci bloguje alebo nie, nech si bloguje ale nech bloguje o veciach o ktorych aj nieco vie ;) a nie ze šds velku prednasku o predsudkoch a potom si naklohni do huby 😂😂👍🏻 asi tolko ))
 • :) • 10 NOVEMBER 2015 / reply
  Moma tu vyjadrila svoj názor. Napísala to čo si myslí. Má buď rovnaký, trošku odlišný alebo diametrálne odlišný názor na danú tému ako vy. A pozrite sa čo robíte :) Hejtujete ju za vlastný názor. Sloboda vyjadrovania sa vám nič nehovorí? Napísala čo si myslí a súhlasím s ňou a nie možno nie je ani zďaleka ako Essena a možno vám do toho života nič nepriniesla ale aj tak každý deň na ten jej blog kliknete a pozriete si ho. Prečo ? Nemáte koho hejtovať ? Máte potrebu vyvolávať nejaký konflikt? Choďte si svoje komplexy,zlú náladu a pod. riešiť inak a prospešne, napr. do fitka. Tak ako Moma ani Essena vám do života nič nedala možno vám povedala čo si máte tresnúť na ksicht aby ste ho mali jemnejší ale toť asi tak vše. Jáj a ukázala vám niečo čo vy nemáte. Tak sa tu teda pustite do hejtov. Moma toto je jeden z tvojich TOP random príspevkov a myslím si ,že aj zlá reklama je reklama :) Len tak ďalej holka dúfam, že to dotiahneš ďaleko :) aj s takýmito ľuďmi za chrbtom.
 • Nika • 10 NOVEMBER 2015 / reply
  El wrote:
  Ježiši…teď si napsala takovou hromadu ***** 👏🏾 jsem se vážně fakt pobavila. Nechápu proč se cpeš do toho, jestli jí Peter dává do videí. Víš, měla bys si představit samu sebe v téhle situaci. Děláš, jako kdyby to bylo něco špatného. 👌🏾
  Sama si na to vydělat? Vždyť to přesně dělá, tím, že jí tady takový pizdy jako ty píšou takový blbosti, nebo že koukají na její videa a smějí se u toho.…Nad tímhle se může Moma úplně v klidu povznést, protože ty se jí můžeš někde za počítačem, hezky doma, smát. Jenže víš co? To se k Momě ani nedostane, ona žije svůj život, kterej je očividně milionkrát zajímavější jak ten tvůj. A co je na tom nejlepší, jestě z tebe vydělá 🖖🏽✌🏾️ Takže myslím, že to tvoje REBEL postavení nijak nefunguje… Fakt si myslíš, že tipmhle tvým nechutně chytrým komentářem donutíš Momu přestat blogovat/natáčet videa? No wow, v tom případě hodně štěstí s čekáním na nesplnitelné. Protože tady pro Momu vždycky její fanoušci budou, někdy jich bídě víc, někdy míň.…Ale pořád tady budou lidi, který si její články přečtou s radostí a chutí…
  A to že jim je 13? 😮 No jo, zapomněla jsem, ty taková velká, 14 letá, holka o tom víš hodně 😅 (Promiň jestli ti není 14, ale tvůj komentář ukazuje, že je ti buď 14, nebo jsi lehce blbá… 😘)
  PS. To že má cukrovku víme už dlouho…Oh a to že nám ukázala, že má kočku ti nepříjde jako zásah do soukromí? 😲
  Klobúk dolu pred takýmto príspevkom, vystihla si to presne, Moma bude mať vždy, svojich fanúšikov ktorým na nej bude záležať a pre ktorých bude moma robiť to, čo robí a ti, čo sa snažia na ňu hádzať špinu jej môžu byť ukradnuti. To sú ľudia, ktorí nezvládajú vlastný život, tak sa pokúšajú znepríjemniť ho aj ostatným, lenže toto na Momu nefunguje a zbytočne plytvaju energiou. Držím Mome moc a moc palce!
 • just stupienok girl • 10 NOVEMBER 2015 / reply
  Takže si moma po plače vo videu A zrazu je dobrá?
 • Lenka • 10 NOVEMBER 2015 / reply
  Celé zle Moma... nabudúce skús voliť iné slová... keď píšeš o sebe tak tam chýba trošku pokory a ak sa vyjadruješ na cudziu adresu, skús voliť trošku menej urážlivé pojmy.... hráš sa na hrdinku, ale sama si precitlivená... schlaď hlavu :)
 • Mia • 10 NOVEMBER 2015 / reply
  :) wrote:
  Moma tu vyjadrila svoj názor. Napísala to čo si myslí. Má buď rovnaký, trošku odlišný alebo diametrálne odlišný názor na danú tému ako vy. A pozrite sa čo robíte :) Hejtujete ju za vlastný názor. Sloboda vyjadrovania sa vám nič nehovorí? Napísala čo si myslí a súhlasím s ňou a nie možno nie je ani zďaleka ako Essena a možno vám do toho života nič nepriniesla ale aj tak každý deň na ten jej blog kliknete a pozriete si ho. Prečo ? Nemáte koho hejtovať ? Máte potrebu vyvolávať nejaký konflikt? Choďte si svoje komplexy,zlú náladu a pod. riešiť inak a prospešne, napr. do fitka. Tak ako Moma ani Essena vám do života nič nedala možno vám povedala čo si máte tresnúť na ksicht aby ste ho mali jemnejší ale toť asi tak vše. Jáj a ukázala vám niečo čo vy nemáte. Tak sa tu teda pustite do hejtov. Moma toto je jeden z tvojich TOP random príspevkov a myslím si ,že aj zlá reklama je reklama :) Len tak ďalej holka dúfam, že to dotiahneš ďaleko :) aj s takýmito ľuďmi za chrbtom.
  Výstižný komentár, zopár jednotlivcov si sem prišlo liečiť svoje komplexy a zvyšovať sebavedomie. Moma super článok, len tak ďalej ;-)
 • zamyslite sa nad tým čo píšete • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Čo ste za ľudia niektorí.. veď ju nechajte je jej vec čo píše ..je to jej blog! Nie váš!
  Ona nemôže za to že sa vám to nepáči a že sa idete s toho posrať. xD
 • Peter • 15 NOVEMBER 2015 / reply
  Ako odfotit, čo si si nakupila považuješ za karieru ? Kde by si bola bez penazi od rodicov , nevieš čo je to zarobiť korunu pracou , a odberi si si vyfajcila u expla , takze si naozaj hviezda
 • Lulu • 16 NOVEMBER 2015 / reply
  Peter wrote:
  Ako odfotit, čo si si nakupila považuješ za karieru ? Kde by si bola bez penazi od rodicov , nevieš čo je to zarobiť korunu pracou , a odberi si si vyfajcila u expla , takze si naozaj hviezda
  Chlapče sa spamätaj, keď nevieš akým projektom sa okrem blogu a tocenia videí Moma venuje, tak sa nevyjadruj. Najskôr si to zisti a potom kritizuj.
 • Beba • 16 NOVEMBER 2015 / reply
  Sledujem tvoj blog už istú dobu,ale sklamala si ma. Prednedávnom si sama zverejnila video o predsudkoch. Prečo ju osudzuješ za jedno video ? Nevieš sa vcítiť do iného človeka. Prečo také halo ? Zarazilo ma , ako píšeš že to robíš pre zábavu a že ťa to baví , ale na druhej strane kariera ? Sklamala si ma .
 • Zita • 16 NOVEMBER 2015 / reply
  Beba wrote:
  Sledujem tvoj blog už istú dobu,ale sklamala si ma. Prednedávnom si sama zverejnila video o predsudkoch. Prečo ju osudzuješ za jedno video ? Nevieš sa vcítiť do iného človeka. Prečo také halo ? Zarazilo ma , ako píšeš že to robíš pre zábavu a že ťa to baví , ale na druhej strane kariera ? Sklamala si ma .
  Vôbec si nepochopila čo príspevkom chcela moma povedať. To nemá nič spoločné s predsudkami, prečítaj si to ešte raz, Essena trepe pic.viny, ktoré vrhajú zle svetlo na ostatných blogerov.
 • EMA • 18 NOVEMBER 2015 / reply
  http://www.emakleinova.estranky.sk/
  Viem že to nemá nič s Mominím blogom ale tu je môj :)
  PS: Moma super blog,najlepšíííí :)))))
 • tyna • 21 NOVEMBER 2015 / reply
  Vážně nechápu jak někdo může mít tak vysoký ego jako ty, nemela sem te rada nikdy a teď si me v tom ještě víc utvrdila a hluboce lituji toho ze jsem na tebe narazila na YB,hruza
 • Naty • 21 NOVEMBER 2015 / reply
  Nepochopila si to video... Absolútne sa s ňou nemôžeš porovnávať, nedosiahla si ani malý kúsok z toho čo ona, toto je vážne, ale vážne zlý príspevok, naozaj si nepochopila čo tým chcela povedať tak sa k tomu radšej takto nevyjadruj... Samozrejme, je to tvoj názor a toto je zase môj :)
 • Naty • 21 NOVEMBER 2015 / reply
  Naty wrote:
  Nepochopila si to video... Absolútne sa s ňou nemôžeš porovnávať, nedosiahla si ani malý kúsok z toho čo ona, toto je vážne, ale vážne zlý príspevok, naozaj si nepochopila čo tým chcela povedať tak sa k tomu radšej takto nevyjadruj... Samozrejme, je to tvoj názor a toto je zase môj :)
  Plus, na tomto som sa musela naozaj zasmiať, "My - bloggeri, youtuberi"... Prosím ťa, čo si ty za youtuberku? :'D nie, ja plačem od smiechu, ty si myslíš že si nejaká známa youtuberka (áno, nenapísala tam známi ale určite nemyslela žiadnych začínajúcich, takže tým myslí tých "slávnejších")? Nie, nie si. Bethany je známa, PewDiePie je známy, Marzia je známa, Zoella je známa, ale ty nie ;) toto sú naozajstný youtuberi, nie ty :) ale to je iba môj názor, mysli si čo chceš ;) inak ja som ťa osobne mala aj rada, nie že by som ťa sledovala ale občas som si jedno video pozrela a už vtedy som sa nestotožňovala s veľa tvojimi názormi a toto ma v tom iba utvrdilo. To som ti chcela len tak povedať aby si si nemyslela že som nejaký bezdôvodný hejter ;)
 • Krissy • 26 NOVEMBER 2015 / reply
  pekne si pomazala tie komentare:DDDD hlavne tie najlepšie (y) škoda :( :D
 • Linda • 27 NOVEMBER 2015 / reply
  :) wrote:
  Moma tu vyjadrila svoj názor. Napísala to čo si myslí. Má buď rovnaký, trošku odlišný alebo diametrálne odlišný názor na danú tému ako vy. A pozrite sa čo robíte :) Hejtujete ju za vlastný názor. Sloboda vyjadrovania sa vám nič nehovorí? Napísala čo si myslí a súhlasím s ňou a nie možno nie je ani zďaleka ako Essena a možno vám do toho života nič nepriniesla ale aj tak každý deň na ten jej blog kliknete a pozriete si ho. Prečo ? Nemáte koho hejtovať ? Máte potrebu vyvolávať nejaký konflikt? Choďte si svoje komplexy,zlú náladu a pod. riešiť inak a prospešne, napr. do fitka. Tak ako Moma ani Essena vám do života nič nedala možno vám povedala čo si máte tresnúť na ksicht aby ste ho mali jemnejší ale toť asi tak vše. Jáj a ukázala vám niečo čo vy nemáte. Tak sa tu teda pustite do hejtov. Moma toto je jeden z tvojich TOP random príspevkov a myslím si ,že aj zlá reklama je reklama :) Len tak ďalej holka dúfam, že to dotiahneš ďaleko :) aj s takýmito ľuďmi za chrbtom.
  Úplne s týmto komentárom súhlasím.
 • Snehulienka • 28 NOVEMBER 2015 / reply
  Joj ty flandra jak vymazala vsetky negativne komenty a ze kto je tu labilny. Strc sa ty pica
 • /K • 06 DECEMBER 2015 / reply
  Veľa príspevkov s dlhým textom ma nebaví, ale tento ma naozaj zaujal a rada som si ho prečítala. Plne s tebou súhlasím. Akurát mi nakonci chýbali ešte fotky keďže ju veľmi nepoznám. :-)
  http://flamingirls.blogspot.sk/
 • nobody cares • 31 DECEMBER 2015 / reply
  Myslíte, že Moma tieto komenty číta? Rada by som videla jej reakciu, či si vôbec vie teraz obhájiť svoj názor. Je trochu úbohe rozprúdiť diskusiu a ani sa k tomu neskôr nevyjadriť...
  Ináč, súhlasím s hate komentmi :)
  Ešte by si Moma poprosiť svojho grafika / správcu stránky (hocijaho ho voláš...) aby ti dal iný font - ž, č, ť,.. ti ukazuje zle, v inom fonte - určite nechceš aby mali tvoji čitatelia zlý estetický zážitok :)
 • Mishel • 04 JANUARY 2016 / reply
  Ach, prestahovať do džungle? Pri čítaní tvojho článku mám pocit ako by som čítala názor 13ročného dievčata ktoré od hnevu nepremýšľa pred tým ako niečo povie/napíše. Je to naozaj smiešne..
 • Tatiana • 28 JANUARY 2016 / reply
  a.h wrote:
  robila by si to, aj keby že máš len 5 čitateľov a nedostaneš ani cent?
  Dobrá otázka! Keď zoberieš spoluprácu tak už to robíš pre peniaze, to nechápe nikto okolo youtebe a blogov? ?? Veď o to práve ide. O sluprácu a peniaze . Je to jedno na čo ich využiješ . Za to že si postla video dostaneš peniaze a to! už je kameň úrazu... Takže tvoj pohľad je zastávanie toho čo robíš!
 • Soňa • 03 MARCH 2016 / reply
  Moma, vôbec si nepochopila, čo tým chcela Essena povedať. Blog nie je kariéra, youtube nie je kariéra, ani druh umenia, ako si to ty nazvala. Strihť videá sa v dnešnej dobe vie naučiť každý debil. Myslím, že nikto z tvojich "skvelých ľudí" ako si to ty nazvala, by dokázal natočiť video, kde sa všetkého vzdáva. Blog nie je život. Youtube nie je život. Je to len istý druh hobby a nemali by sme sa tým nechať pohltiť. Absolútne nesúhlasím s tým, čo si napísala.
Responding to