November fashion haul

2015-11-11 15:25:44.911089
Fashion
tags:    fashion   haul   new in     
 
Posledné dni, často, možno až príliš často, uvažujem nad mnohými vecami. Nad minulosťou, na ktroú myšlienok som sa veľmi dlhú dobu nedokázala zbaviť a niekoľko mesiacov som lipla na niečom, čo už bolo dávno za mnou. Na niečom, čo ma neposúvalo, ba naopak, brzdilo. Vždy som bola z tých, ktorí sa ťažšie prispôsobujú novým okolnostiam a ja stále v mojej hlave bojujem s faktom, že dospievam, že o pár týždňov to bude oficiálne. Budem dospelá. Vek je len číslo, to všetci vieme, ale od šestnástich narodenín si čím ďalej tým viac uvedomujem, akou neúprosnou veličinou je čas a ako rada by som ho ovplyvnila. Pred pár dňami, som našla v mobile text, ktorý som písala začiatkom augusta, keď som sa zobudila uprostred noci a sediac na balkóne som spisovala svoje myšlienky, pozerajúc sa do diaľok, ktoré vidím z nášho 10. poschodia. 

 
,, A čo je to 17 rokov? Pre niekoho len úsek času, pre mňa celý život plný skúseností.
 
O 03:02 pozerala na akoby zastavený svet a rozmýšľala nad plynutím času.
 
Chvíľkový pocit víťazstva nad touto veličinou, pričom som aj tak vedela, že už ubieha ďaľších 24 hodín jej života.
 
Uvedomila si, že jediná jej vtedajšia túžba, je mať superschoponosť fungovania bez spánku, pretože byť hore kým celý svet spí a čas takmer stojí je úžasné. 
 
Stála na balkóne a spisovala každú jednu myšlienku.''
 
 
 
Až na to, že namiesto 17 rokov, som vtedy omylom napísala 15, neuvedomujúc si, že ja už som vlastne o 2 roky staršia. Dnes ráno, som šla do školy trochu neskôr, keď už namiesto toho, aby bol plný študentov, bol plný starších ľudí. Asi na druhej zastávke nastupovala ďalšia várka seniorov, pre ktorých som sa postavila, aby si aspoň jeden z nich sadol. Dívala som sa, ako sa niektorí, tí slabší z nich o paličke, snažia dostať k miestu na sedenie, pretože aj krátku cestu by tak ľahko neustáli. Dívala som sa na ich tváre. Niektoré boli veselé a v niektorých očiach som videla naopak zármutok. Ako som si ich premeriavala, predstavovala som si, ako asi vyzerali, keď boli v mojom veku. Keď boli teenagermi, ktorí radi porušovali pravidlá, oponovali autoritám a boli srdcom i dušou rebelmi, akými sme my teraz. Každá jedna tvár, mala v sebe niekoľko desiatok rokov písaný príbeh. 
 
Stále som ich pozorovala, vraviac si v duchu to, že o pol storočia, budem na ich mieste ja. Áno, zrejme svet bude vyzerať inak, možno autobus nahradí niečo modernejšie, revolučnejšie, ale šlo o tú pointu. O niekoľko desiatok rokov budem stará, budem mať za sebou svoj vlastný príbeh a môj život sa stane tak trochu, hmmm, stereotypným. Vtedy som si uvedomila, že keď dosiahnem tento vek, tak chcem, aby som na všetko prežité spomínala s úsmevom a s tým, že som pre môj život urobila maximum. Áno, je poriadne zvlášnte, že chuť žiť, zažívať a nával motivácie mi dala 5 minútová cesta autobusom, plným dôchodcov. 
 
Budem mať 18. Ako každý z nás chcem žiť, milovať, cestovať, jesť, tancovať, spievať, užívať si všetko tak, ako by to bol môj posledný deň. Práve som rozpísala YOLO do pár, menej ošúchaných slov, ktorými nie sú len you only live once. Ale vážne. My sme tu na to, aby sme si život užili, nie preto, aby sme na tomto svete trpeli. Toto uvedomenie mi tak trochu pomohlo, vzhľadom na to, že mám za sebou dosť utrápený mesiac plný premýšľania o tom, čo bude. Zas som odhodlaná zmeniť pár vecí v mojom živote, zmeniť prístup a nedovoliť ničomu a už vôbec nikomu to, aby som si život neužívala naplno. Takže odteraz dávam do všetkého 110%, alebo nič. Stodesať percent do žitia, aby som sa, keď budem stará, pozrela s úsmevom na všetky fotky, všetky svoje (budúce) tetovania a aspoň nachvíľiu prebudila v sebe rebelku, odhodlanú žiť podľa seba. A napriek tomu, že už preberám zodpovednosť za moje slová či činy, za to, kým som a kam smerujem a že môj životný príbeh budem čoskoro písať ako dospelá, nemôžem ničomu dovoliť, aby ma odradilo od toho najdôležitejšieho - žiť. Nie len prežívať, ale žiť. Takže teraz, keď budem chceť urobiť niečo šialené, tak to urobím bez obáv z reakcií či následkov (samozrejme, vraždy a podobné skutky sú neprípustné). A teraz použijem asi môj najobľúbenejší citát vôbec - Lepšie sa obzrieť do minulosti so slovami ,,Fakt som toto urobila?’’ ako s ľútosťou so slovami ,,Kiež by som to urobila’’.  Nepoznám nič pravdivejšie a výstižnejšie. 
 
Máte aj vy nejaký obľúbený citát, ktorý vás motivuje a dodáva vám silu na to, aby ste pokračovali vo vašej životnej ceste? 
 
 
 
A mimo toho, že sme si dali, tak trochu sentimentálne - premotivované okienko, vám prinášam haul, z mojich posledných nákupov v Bratislave. Bola som si nakúpiť pár teplejších, jesenných vecí, a tak trochu aj s cieľom opäť oživiť môj šatník o nové kúsky. Keďže mi však písanie veľmi chýba a čím častejšie, tým mám väčšiu potrebu všetko spisovať a vyjadrovať slovami, rozhodla som sa, že ku každému podobnému fashion-zameranému článku napíšem to, čo mám na srdci. 
 
 
 
Wine, green top, sweater - Promod
 
 
 
Cardigan, scarf - Stradivarius
 
 
 
 
Black top - H&M basic, Grey top, white ''I don't need fashion, fashion needs me'' oversized T-shirt - ZARA
 
 
 
Black long cardigan - Pull&Bear, Underwear - H&M
 
 
 
Black wallet, earings - Mango, Cat wallet - Pull&Bear, hair accessories - I am bijou
 
 
 

33 Comments

 • Tinaa • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Veci sú krásne a určite píše takéto články pri hauloch pretozže sa to super číta od teba!! Len tak ďalej :)
 • Táňa • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Super príspevok a krásne veci 👌😃
 • Kristýna • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Ahoj :)
  hrozně příjemně píšeš články, díky YT i dokonce uplně slyším tvůj hlas :D, tam jsem tě právě objevila díky Explovi, normálně tyto lifestyle/fashion blogy vůbec nečtu, vždy mě to prostě přestane v půlce článku bavit, ale u tebe jsem si četla dokonce články zpětně. Je to super a jen tak dál, doufám že se ti bude dařit ve všech ohledech!
  btw. prosimtě, kolik tě stála peněženka z Manga? Předem díky za odpověď:)
 • Lenka • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Tak krasny príspevok <3 môjj je : Ver, že to čo si dokážeš predstaviť, dokážeš aj splniť. Preto nestrácaj nádej. Nikdy!
 • kaja • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Ja m take dva oblubene citaty a tie su:
  We are born in one day.We can day in one day and we can fall in love in one day.Anything can happen in just one day.

  Sometime you make choices in life and sometimes choices make you.
 • Micbal • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Ja mám svoj cität asi tento ale je ich určite viac :
  Usmej sa,
  neplač.
  Otvor oči,
  už sa nemrač.
  Začni kráčať,
  slzy utri,
  svet nie je až taký krutý.

  Ale dám aj druhý😀:
  The person who broke you can't be the one to fix you. Remember that.
 • ll • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Este je len november a uz to zacina s tvojou 18tkou..akoby si bola jedina co mala 18 (jaj pockat ved ty este nemas)
 • Dani • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Tenti článok ma veľmi motivoval .. krásne si to napísala aj keď to čítam o pol siedmej mám chuť spraviť niečo šialené ... ten citát si budem asi každý deň čítať prerože je ako si povedala výstižný.. hoci mám len 15 rokov som človek ktorý stále premýšľa uvažuje, chce spraviť všetko na maximum aj keď to niekedy nejde, moja povaha ma veľakrát brzdí pretože rozmýšľam či som danú vec mala tak spraviť či som dobre urobila atď. .. no život nie je o tom či určité veci robíme správne život je o užívaní si ho... normálne po prečítaní článku mám chuť sa usmievať a užívať si život.. viem niektorí si povedia napísala pár viet lenže tých pár viet môže určitým ľuďom ZMENIŤ ŽIVOT.. ďakujem že si mi takto pekne zlepšila náladu
 • Aďkaaa • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Krásny, krásny článok :) .. Vieš, pred chvíľkou som si pozerala tvoje video o predsudkoch. Dávnejšie som na svojom blogu robila článok na túto tému a máš hroznú pravdu. Uvedomila som si to, každý deň pri nejakej deep nálade si to uvedomujem, ale pravdupovediac len ťažko to dávam do praxe. Preto sa veľmi hanbím, keď na niečo spätne spomínam. A ešte viac sa hanbím keď si spomeniem na to, ako som ťa nemala rada, pretože si mi prišla hrozne namyslená. Neviem čím to bolo. Proste predsudky, možno závisť.. Keď som však videla tvoje videá, zdala si sa mi byť niekto iný, nejaká iná Moma, nie tá čo písala tie "namyslené" články. Videla som teba, tvoje gestá, spôsob reči a to prezradí dosť. Začala som ťa viac sledovať a zistila som, že si veľmi inteligentná. Sledujem ťa možno týždeň dva, ale dala si mi do života viac ako dali iný (nie teraz všetci, ale niektorí). Za toto ti strašne ďakujem! Ani si to neuvedomuješ, ale dávaš mi často silu, pretože sa dokážem v tvojich článkoch nájsť, získať z nich novú chuť do života. Vďaka tebe verím v splnenie svojich snov. Ďakujem, ďakujem moc za posilnenie. :) (Teraz si však nemysli, že som nejaká troska psychicky, len niekedy nemám svoje obdobie)

  P.S.: Nech som k veci - krásny článok, krásne oblečenie :3

  ------------------------------------------------------------------------
  P.S.S.: If we took selfies of our souls, would you find it attractive enough to post?

  Unfollow your heroes. Creat your own game.

  Earlier is done.
  Later takes time.
  Right now is all you have.

  Pred tým ako si sami diagnostikujete depresiu, alebo nízke sebavedomie, najprv sa uistite, či nie ste len obklopení sviniarmi.
  ----------------------------------------------------------------------

  www.amazing-adria.blogspot.sk
 • Sabi^^ • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Fakt užasný článok! Klobuk dole na svoj vek si strašne vyspelá❤ len tak ďalej Moma a píš takýchto člankov určite viac! ❤ držím palce aby sa ti v tom čo si písala darilo, aby si si to čo si pred seba dala splnila!❤ Maj sa krásne❤
 • Dada :) • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Môj citát: "Detstvo sa skončí v tom momente, keď si uvedomíme, že raz zomrieme.."
  Super napísané pokračuj v tom čo ťa baví nech sa stane čokoľvek :)
 • Nikola Mullerova • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Něco tam bude... Taky mi bude za chvíli 18 a jen přemýšlím nad vším, co se děje a tak celkově. ^^
  Těším se na další příspěvek :3
 • vanes • 11 NOVEMBER 2015 / reply
  Sledujem ťa na insta aj odoberam na youtube. Kašli na všetkých haterov! Si naozaj dobrá v tom čo robíš. Viem, že niekedy je ťažké prečítať si aj zlé komentáre.. Prosím nenechaj sa ovplyvňovať a spomaľovať. Vždy sa teším na nové videa, blogy, prispevky od teba. Zlepšia mi deň a aj rozosmeju. Našla som ťa náhodou keď som "závislačila" na youtube a aj tvoj blog asi pred 2 týždňami. Za ten krátky čas som na teba našla synonymum: FENOMENÁLNA
 • Ivka • 12 NOVEMBER 2015 / reply
  Krásny článok a peknučkē oblečenie
 • BEKY • 12 NOVEMBER 2015 / reply
  AHOJ ! Si super :) naozaj si mi velmi sympatická či už na ytb alebo na článkoch tu :) Ja si svoj život rozchodne mienim užiť na plno :) a oblečenie krásnee:)
 • Naďa • 14 NOVEMBER 2015 / reply
  Ten šál je krásny :)
  my blog : <a href="http://thecolorfulthoughts.blogspot.sk/">THE COLORFUL THOUGHTS</a>
 • Simona • 15 NOVEMBER 2015 / reply
  Krásny článok! Mega veci, taký kabát už zháňam dlhšiu dobu, možno naň natrafím, alebo aspoň jeden taký podobný ulovím aj ja ☺
 • Ema Jakubíková • 15 NOVEMBER 2015 / reply
  Ahoj Moma, ako každý článok je aj tento úplne TOP ! Chcela som sa ťa spýtať o názor na náš blog :) Píšeme ho 3 dievčatá a rada by som vedela tvoj názor, čo máme zmeniť atď. :) Prijmeme aj kritiku ;) Tu je odkaz: <a href="http://happythreee.blogspot.sk">Fashion Lovers</a>
 • Klárka • 18 NOVEMBER 2015 / reply
  Ahoj máš super blog a hlavne super video o cukrovke. Ja som tiež diabetička a veľmi ma to potešilo, presne si to vystihla. :-)
 • Charlotte • 21 NOVEMBER 2015 / reply
  Neviem, či písať takéto úvahy a podobné motivačné veci k Haulom je práve to pravé orechové, ale budiž. Keď sa nad tým zamyslím, na druhej strane je to isté obohatenie inak prázdneho článku, kde by sa nachádzali iba fotky a dokopy by nám o tebe nič nepovedali. Ja si to, ako čas plynie uvedomujem tiež pretože podobne ako ty, aj ja budem mať osemnásť, o necelý mesiac a ani neviem, či sa na tento míľnik teším, alebo nie. Za posledné mesiace som sa vyhrabala z depresií a zlého života v podobe alkoholu, cigariet a skazenej, nechutnej, falošnej spoločnosti. Našla som si priateľa, ktorý sa tiež riadi heslom YOLO a odvtedy som prežila množstvo magických vecí. Cítim sa, že žijem, ale je mi ľúto, že som začala konečne plnohodnotne žiť až pred deviatimi mesiacmi. Teším sa z každej životnej skúsenosti, on je mojou motiváciou, on je so mnou všade a pohľad na tie fotky spred, napríklad, polroka je úžasný. Až sa tisnú slzy do očí pretože človek si to v momente, kedy okamih prežíva, ani neuvedomuje. Zrejme vie, že prežíva úžasný moment, ale nikdy to neocení tak, ako keď sa s odstupom času díva na fotky. Môj priateľ je mojou motiváciou, vďaka nemu som sa opäť vrátila do blogerského sveta, začala sa aktívne venovať svojim koníčkom a len vďaka nemu sa každý deň budím s dementným úsmevom na perách.
  Čo sa týka spánku, stotožňujem sa s tvojimi riadkami. Aj podľa mňa je zbytočný, ale žiaľ pre poriadne fungovanie organizmu je nevyhnutný. Snažím sa dodržiavať spánkový režim, ale to iba preto, že mám počítač v izbe, kde spí aj brat a tak nemôžem ponocovať. Až budem mať notebook, budem si ho brať do obývačky a budem písať, nielen články, ale aj umeleckú tvorbu, budem sa zlepšovať a čítať knihy miesto toho, aby som 7 hodín iba spala. Chcem to tak nejak striedať, cítiť sa pre svet užitočná, chcem čosi dokázať. :)
  V Haule sa mi najviac páčili tie obyčajné Basics tričká a peňaženka s mačkou. :)

  Pozývam na Giveaway o 56 vecí. :) <a href="http://faylotte.blogspot.sk/2015/11/prva-blogova-sutaz-o-56-produktov.html">Zasúťaž si s Charlotte.</a>
 • Mtn • 23 NOVEMBER 2015 / reply
  Charlotte wrote:
  Neviem, či písať takéto úvahy a podobné motivačné veci k Haulom je práve to pravé orechové, ale budiž. Keď sa nad tým zamyslím, na druhej strane je to isté obohatenie inak prázdneho článku, kde by sa nachádzali iba fotky a dokopy by nám o tebe nič nepovedali. Ja si to, ako čas plynie uvedomujem tiež pretože podobne ako ty, aj ja budem mať osemnásť, o necelý mesiac a ani neviem, či sa na tento míľnik teším, alebo nie. Za posledné mesiace som sa vyhrabala z depresií a zlého života v podobe alkoholu, cigariet a skazenej, nechutnej, falošnej spoločnosti. Našla som si priateľa, ktorý sa tiež riadi heslom YOLO a odvtedy som prežila množstvo magických vecí. Cítim sa, že žijem, ale je mi ľúto, že som začala konečne plnohodnotne žiť až pred deviatimi mesiacmi. Teším sa z každej životnej skúsenosti, on je mojou motiváciou, on je so mnou všade a pohľad na tie fotky spred, napríklad, polroka je úžasný. Až sa tisnú slzy do očí pretože človek si to v momente, kedy okamih prežíva, ani neuvedomuje. Zrejme vie, že prežíva úžasný moment, ale nikdy to neocení tak, ako keď sa s odstupom času díva na fotky. Môj priateľ je mojou motiváciou, vďaka nemu som sa opäť vrátila do blogerského sveta, začala sa aktívne venovať svojim koníčkom a len vďaka nemu sa každý deň budím s dementným úsmevom na perách.
  Čo sa týka spánku, stotožňujem sa s tvojimi riadkami. Aj podľa mňa je zbytočný, ale žiaľ pre poriadne fungovanie organizmu je nevyhnutný. Snažím sa dodržiavať spánkový režim, ale to iba preto, že mám počítač v izbe, kde spí aj brat a tak nemôžem ponocovať. Až budem mať notebook, budem si ho brať do obývačky a budem písať, nielen články, ale aj umeleckú tvorbu, budem sa zlepšovať a čítať knihy miesto toho, aby som 7 hodín iba spala. Chcem to tak nejak striedať, cítiť sa pre svet užitočná, chcem čosi dokázať. :)
  V Haule sa mi najviac páčili tie obyčajné Basics tričká a peňaženka s mačkou. :)

  Pozývam na Giveaway o 56 vecí. :) <a href="http://faylotte.blogspot.sk/2015/11/prva-blogova-sutaz-o-56-produktov.html">Zasúťaž si s Charlotte.</a>
  Holky, tieto vase nazory o spanku vas len zhadzuju a velmi zosmiesnuju pred kazdym clovekom, ktory niekedy mal nejake povinnosti a fakt nieco robil.
  Ze spanok nie je zbytocny a ze je to snad najpotrebnejsia cast zivota pre spravne fungovanie zistis asi az ked budes mat toho spanku nedostatok, povinnosti stale rovnako vela a casu malo. To si potom 3krat rozmyslis ci sa ti chce sediet a cumiet na PC este 3h, ked rano musis vstat a ist do prace-skoly(VS)-ucitsa alebo robit cokolvek produktivne.
  Prosim nepredbiehajte sa v tom, kto menej spi, lebo raz budes mat aj viac nez 18 a ver tomu, ze ten spanok ti chybat bude.
  Skutocny zivot zacnes az vtedy, ked budu ludia, ktori budu zavisli na tvojich rozhodnutiach ( rodina/praca/...) a ze vlastne si nemozes robit stale len to, coti vyhovuje. :-)
 • EMA • 26 NOVEMBER 2015 / reply
  Bože, skoro som sa rozplakala ako si to pekne napísala :)) Pokračuj v tom čo robíš, úžasne sa to číta/pozerá:)) tento príspevok ma tak naplnil pozitívnou energiou že až:))
  Ps.: buď šťastná a užívaj si život,:)))prajem vám veľa šťastia s Explom/Peťom nech vám to dlho vydrží:))
 • Sabush • 29 NOVEMBER 2015 / reply
  Momuš, tento tvoj článok ma neskutocne dojal 😢
 • Silví • 29 NOVEMBER 2015 / reply
  Jsi mojí velkou inspirací a to trvale, mám sešit plný popsaný jmény mých oblíbených žen a slečen, která něco dokázaly , které žily. Jsem moc ráda , že můžeš být jednou z nich. Takových článků víc! A to oblečení ti neskutečně závidím, ty mrško! :D :) <3
 • Kika • 04 DECEMBER 2015 / reply
  A si úžasná moma krásna a tvoj článok má veľmi dojal 😢mam ťa rada moma si super :)
 • Natka • 04 DECEMBER 2015 / reply
  Super vkus, vážne sa mi tie vecičky páčia. A ten text.. Klobúk dole. Keď sa niekedy preklikám k inej stránke a sú tam takéto úvahy nad životom či ako to nazvať, je to nuda a preskakujem riadky. Ale tu nie, píšeš krásne a zaujímavo.
 • Zuzka • 04 DECEMBER 2015 / reply
  Nechcem vas tu otravovat, ale prave kvoli Mome a tomto clanku by som sa chcela chopit sance pisat. Tato sanca sa mi naskytla uz viac krat ale vzdy som to odmitla so slovami: ,,Nemam cas." Lenze si myslim, ze ked budem vacsia mohla by som lutovat, ze som s tym nezacala:(
  Myslite, ze uz som na to ,,stara"? ( mam 15 rokov)
 • Zuzka • 04 DECEMBER 2015 / reply
  Nechcem vas tu otravovat, ale prave kvoli Mome a tomto clanku by som sa chcela chopit sance pisat. Tato sanca sa mi naskytla uz viac krat ale vzdy som to odmitla so slovami: ,,Nemam cas." Lenze si myslim, ze ked budem vacsia mohla by som lutovat, ze som s tym nezacala:(
  Myslite, ze uz som na to ,,stara"? ( mam 15 rokov)
 • Miška • 06 DECEMBER 2015 / reply
  Ahoj Moma, chcem sa spýtať, ako si vytvorila tento blog ? Myslím cez stránku napr. Blogger a tak. Ďakujem
 • Lucka • 04 JANUARY 2016 / reply
  http://lifewithmelifewithlucy.blogspot.sk/ Budem rada, ak si pozriete môj blog :)
 • E.M.C.A. • 11 FEBRUARY 2016 / reply
  Môj najobľúbenejší citát je.
  Daj každému dni šancu aby sa stal najlepším dňom tvojho života.
  A potom ešte
  Dream as if you'll live forever. live as if you'll die today.
 • Michaela • 03 MARCH 2016 / reply
  Well done! určite nejaké FASHION rob častejšie, máš krásny vkus, mohla by si to naučiť aj viacej ludi :)
 • Susan Chapprnd • 23 NOVEMBER 2016 / reply
  Ja mám veľa citátov, ktoré ma motivujú, ale aj ty Moma si pre mňa veľkou motiváciou. Keď vidím čo všetko si už vo svojom živote dosiahla, hovorím si že aj ja chcem byť taká múdra, vnímavá, cieľavedomá, milá a úprimná ako si ty. Veľmi ťa obdivujem. Taktiež ako ty veľmi rada píšem a tiež som rozmýšlala nad založením blogu. Ale neviem o čom by som písala a bojím sa žačať. Si supeer Moma.
Responding to