Crispy autumn air

2015-09-09 19:49:41.406829
Fashion
tags:    fashion   haul     

A je to tu! Už o pár dní sa začne moje najobľúbenejšie ročné obdobie - jeseň, aj keď počasie ju už neoficiálne odštartovalo. Jasné, leto je skvelé, sú prázdniny, teplo, dovolenky a máme veľa voľného času, ale napriek tomu, je u mňa jeseň na prvom mieste. Ak čítate môj blog už nejaký ten rok tak viete, že z času na čas dokážem byť veľmi sentimentálna a často sa rada vraciam k minulosti a spomienkam. Viem, že to nie je moc dobré sa až tak naväzovať k tomu, čo bolo, ale stále sa toho akosi neviem zbaviť. Dosť často mi to pripomína aj citát ''You have to stop re-reading old chapter of your life, if you want to move on''. A je to pravda, no napriek tomu to na mňa z času na čas príde, aj keď už v podstatne menšej miere. A čo to celé má spoločné s mojím vzťahom k jeseni?

Odkedy som začala blogovať a dospievať, jeseň tvorila dosť významnú časť roka. Neviem prečo, ale veci a udalosti, ktoré boli v mojom živote významné až prevratné, sa diali práve v priebehu tohto ročného obdobia. V roku 2012, keď som začala blogovať, to bolo práve na jeseň, a tak mi vždy ranný jesenný chladný vzduch pripomenie začiatky mojej kariéry a ja s každým nádychom vdýchnem najintenzívnejšiu nostalgiu. Stále mám pred očami fotky jesenných kúskov oblečenia, ktoré tvorili moje úplne prvé ''new in'' príspevky. O rok neskôr, v roku 2013, som nastúpila na strednú školu, zaradila sa do partie a zažila pravdepodobne svoje najbúrlivejšie obdobie puberty, na ktoré budem navždy spomínať len v tom najlepšom. K jeseni v roku 2013 sa mi viaže milión piesní, momentov s mojou starou partiou, ktorá mala dokonca svoje pomenovanie a s ktorou sme zažili pár neuveriteľne skvelých mesiacov plných  toho najlepšieho, čo vám dospievanie môže dať. Napriek tomu, že sa odvtedy takmer všetko zmenilo, toto obdobie považujem za jedno z najlepších môjho života a tentokrát sú to práve jesenné večery, ktoré ma do neho aspoň nachvíľku vrátia. Minulá jeseň bola už úplne odlišná. Mala som priateľa, moje blogovanie bolo intenzívnejšie ako predtým, začala som byť zodpovednejšia a menila som tak trochu pohľad na svet, no ani napriek tomu, som nebola ani zďaľeká podobná osobe, ktorou som teraz. Je zvláštne, ako veľmi v tomto roku robí obdobie jedného roka. Som zvedavá, čo do môjho života prinesie jeseň 2015 no mám pocit, že to bude niečo naozaj veľké.

Aby som sa zas tak trochu oslobodila od nostalgie, do ktorej som sa predchádzajúcim odsekom dostala, preorientujem sa na trochu odlišnejšiu tému, ktorou je ako to už na mojom blogu zvyčajne býva - móda. Tentokrát vám ukážem pár kúskov, ktorými som privítala tohtoročnú jeseň. Keďže jeseň skutočne zbožňujem, chystám sa využiť jej krásu a každý týždeň urobiť aspoň jeden outfitový príspevok. Budem sa snažiť, aby to bolo pravidelné aj napriek tomu, že som si toho teraz na seba zobrala dosť (možno až príliš). Okrem toho, že chcem každý týždeň vydať jedno video, venovať sa viac blogu a #stayfitwithmoma a rozbiehame obrovský projekt rádia YTB. Posledné dni celkom veľa cestujem, popritom sa snažím chodiť do školy čo najčastejšie, zvládať 4 tréningy do týždňa a naplno sa venovať blogu a youtube. Momentálne mi slovo spánok nič nehovorí a kofeín je mojím najlepším priateľom. Šialené, ako sa môj život za posledné týždne zmenil. Napriek tomu, že mám strach, že z toľkého nátlaku vo mne zrazu nastane syndróm vyhorenia a ja rezignujem, chcem robiť všetko na 100% dovtedy, dokým budem vládať a môcť. Ale ja viem, že s vašou podporou, to určite dotianeme ďaleko a teším sa, že nasledujúce mesiace budem mať možnosť, sa s vami stretávať na akciách omnoho častejši ako doteraz! Toľko pozitívnej energie, koľko mi dávate, ma stále poháňa ďalej a motivuje k tomu, aby som na všetkom pracovala ešte intenzívnejšie. Veď čo je spánok oproti tomu, čo mi dávate vy? 

A teraz k haulu...je to len pár vecí, ktoré sú však takým štartom k trochu jesennejšiemu šatníku. Už ste aj vy obohatili o niečo ten svoj? A máte pre mňa nejaké tipy na jesenné obchody, ktoré vás zaujali svojou novou kolekciou pre toto obdobie? Sem s nimi! :) Tu sú tie moje:

 

Blúzky, košeľa, tričko, rifle (po kotníky) - Reserved

šatka, poncho - Lindex

12 Comments

 • B • 09 SEPTEMBER 2015 / reply
  tak to sa na príspevky a hlavne videá teším! držím palce aby si to časovo zvládala :) uź som viac krát od teba čítala (na blogu, na asku) ako ''ťa posúvame ďalej, dávame ti veľa'' a tak, celkom by ma zaujímalo ćo konkrétne máš na mysli, čo ťa vlastne z našej strany poteší.. komentáre? face-to-face stretnutia? možnosť účastí na akciách a projektoch ktoré by si bez fanbase nemala? štatistiky?
  ja som si zatiaľ kúpila na jeseň dva svetre z f&f a konečne poriadny kabát! neplánujem inak nič iné kupovať, možno ešte topánky na zimnejšie počasie ale mimo toho som šetrnejší typ, ktorý sa snaží až tak nepoddávať materializmu.
  musím ti zas pochváliť štýl písania, jedna z mála blogeriek u ktorých ma aj zaujíma, o čom píšu a články od začiatku do konca čítam.
  tak nech sa teda darí :)
 • Kika • 09 SEPTEMBER 2015 / reply
  Obdivujem tvoju výdrž a snahu 😉 si skvelá 😙
 • :) • 09 SEPTEMBER 2015 / reply
  Mega vlasy máš Moma :) akú máš teraz značku a odtieň farby prosím?
 • Natali • 10 SEPTEMBER 2015 / reply
  😺😺😺😺😺 waaaaaaáaaaaaaaaaawwwwww
 • Ema • 10 SEPTEMBER 2015 / reply
  Moma koľko si dala za to krásne pončo? ^^
 • Karin • 10 SEPTEMBER 2015 / reply
  Ema wrote:
  Moma koľko si dala za to krásne pončo? ^^
  30€ stojí D: .. som sa nan pozrerala v obchode :)
 • The Colorful Blog • 11 SEPTEMBER 2015 / reply
  Držím palce, ať vše vyjde tak, jak si přeješ! Moc pěkný článek, krásné nákupy :) Já už jsem pár kousků na tento podzim také nakoupila, teď ještě čekám, až mi přijdou kotníčkové Martensky, na které se mega těším :3 <a href="http://the-colorful-blog.blogspot.cz/">The Colorful Blog</a>
 • Art Blog • 11 SEPTEMBER 2015 / reply
  wow, krásne kúsky♥
  pekný deň♥
  <a href="http://myideasphotoworld.blogspot.sk">Art Blog</a>
 • gkdjrbldow • 11 SEPTEMBER 2015 / reply
  Netrep furt pitchoviny, 2x ste boli vonku na kofole..dospievanie je o uplne inych veciach ako si myslis..mohla by si prestat stale nariekat a chvalit sa..
 • Iwanka😊 • 12 SEPTEMBER 2015 / reply
  Kam chodíš na strednú?
 • Lila • 26 SEPTEMBER 2015 / reply
  Moma,čítam ťa pomerne krátko,ale fakt sa mi páči tvoj štýl písania a vždy sa teším na tvoj nový príspevok . Myslím, že si fakt správna osoba a motivuješ aj ostatných aby skúsili niečo so sebou robiť... Bola som sa na teba pozrieť, aj keď si bola v BB a bola si super. Rob to čo robíš a nenechaj sa odradiť zlými komentármi. 😊😃
 • Lucia • 30 NOVEMBER 2015 / reply
  Konečne niekto kto miluje jeseň ako ja ...pre mňa asi najšťastnejšie obdobie v roku.
  Príspevok ako inak zase úžasný
Responding to