Turn negative into positive

2014-01-09 14:41:00
Beauty

Negatívna myseľ vám nikdy nedá pozitívny život

Každý si v živote prechádza dobrými ale aj zlými obdobiami. Pozná to každý z nás. Veď nie nadarmo sa hovorí: ,,Život je ako horská dráha. Raz si hore a raz dole''.
Môžme sa tomu brániť, akokoľvek proti tomu bojovať či neveriť tomu, no ani jeden z nás sa tomu nevyhne.
Zlé životné situácie sa môžu týkať vzťahov, financii, názorov, rozdielov ale často vznikajú hlavne preto, lebo má človek veľké očakáviania.
Stavím sa, že sa vám už x-krát stalo to, že keď ste sa na niečo extrémne tešili buď sa to zrušilo, pokazilo alebo to nejakým spôsobom nevyšlo. Preto, keď sa na niečo veľmi tešíte, vám ľudia zvyknú hovoriť (alebo aspoň ja sa s tým často stretávam), že sa nemáte toľko tešiť lebo to nedopadne dobre.
A síce sa to bohužiaľ často plní, nie je to až tak pravdivé. Nie je to o tom, že sa toľko tešíte. Je to o vašich veľkých očakávaniach. Ak máte veľké očakávania a príde sklamanie, bude niekoľkokrát znásobené, lebo ste od toho čakali oveľa viac ako by ste mali. Keby očakávate menej a príde to isté sklamanie, určite by vás to nezranilo toľko, ako keď ste od toho čakali príliš veľa.
V živote boli, sú a aj budú sklamania. Každý z nás sa s nimi stretáva dennodenne.
Tak ako je možné, že niektorí z nás sú šťastní a niektorí nie?
Určite si mnohí z vás povedia, že je to napríklad financiami, alebo šťastnou rodinou. Každý z vás si povie, že druhí sú šťastní preto, lebo majú to čo konkrétne VY nemáte.
Bohužiaľ, sklamem vás ale nie je to tak. Pretože tí, ktorí majú peniaze nemajú napríklad zdravie. Tí, ktorí majú zdravie nemajú peniaze. Tí bohatí, si myslia, že to zdravie je dôležitejšie zatiaľ čo tí bez peňazí si povedia: ,,Čo z toho zdravia, keď nemám ani na chleba?''. Tak si predstavte, že k tomu, že nemáte peniaze prídete aj o zdravie. Je jasné, že každý dychtivo lapí po tom čo nemá a to čo má, si váži až potom keď o to príde.
Zapamätajte si jednu vec: Nikdy ale naozaj nikdy nie je tak zle, aby nebolo ešte horšie. Túto vetu mi nedávno povedala profesorka fyziky a verte mi, že od nej to znelo 3x viac desivejšie ako to v skutočnosti znie.
Ja si to uvedomujem najmä v jednoduchých každodenných situáciach. Napríklad keď mi nejde internet a potrebujem niečo súrne do školy alebo napísať sľúbený post na blog. Potom si uvedomím, že ja ten internet beriem ako samozrejmosť a nie som zaň vďačná. Ako väčšina z nás. Teraz sa nachvíľu zastavte a buďte naozaj vďační za to, že môžete čítať tieto slová. Že máte ten internet, počítač, mobil alebo akékoľvek zariadenie. Veľa z vás sa sťažuje, že nemá vlastný notebook a že si ho musí požičiavať od sestry, brata či rodičov. Nuž, stále máte možnosť čítať toto. Stále máte možnosť kontaktovať sa so svojimi priateľmi cez facebook, zdieľať svoje fotky, zháňať si informácie do školy a podobne. Predstavte si, že ten internet nemáte a namiesto toho, že si v pohodlí domova pozriete niečo do školy, by ste museli ísť ku kamarátke, k tete/ujovi na internet alebo do knižnice aby ste si potrebné informácie vyhľadali.
A teraz, sa konečne dostávam k hlavnému bodu tohoto článku.
Ak sa vám stane, prihodí niečo zlé vždy v tom skúste nájsť niečo dobré. Je to neskutočne náročné, stále sa to učím ale aspoň to skúšam. Ani si neviete predstaviť ako vám uľahčí život to, keď si namiesto toho zlého budete viacej uvedomovať to dobré. Čím negatívnejšiu myseľ máte, tým negatívnejší váš život bude. Budete podráždení, budete zle vplývať na vaše okolie, tým sa vám budú zhoršovať vzťahy s rodinou a priateľmi a takto to bude pokračovať až kým nezistíte, že ste o všetko prišli len kvôli negatívnej mysli.
Ak sa vám zrušia plány, berte to tak, že to asi tak malo byť. Že keby sa nezrušia a išli by ste tam, mohlo by sa vám prihodiť niečo veľmi zlé.
Ak ste smutní napríklad z rozchodu, skúste na tom nájsť tiež niečo dobré. Neutápajte sa doma v slzách pretože to vám situáciu nezlepší. Akurát vám to dopomôže k horšej budúcnosti. Choďte von s pár ľuďmi, ktorí sú pre vás tí najlepší priatelia. Alebo iba s najlepšou kamarátkou. S niekým, kto je stále pri vás, kto

Comments

Responding to