the christmas day

2014-12-24 14:15:00
Beauty
Už je to tu. Deň, ktorý patrí medzi tie najvýnimočnejšie v roku. Po všetkom predvianočnom zhone konečne prichádzajú tie dlho očakávané dni voľna. Predpokladám, že ako aj u nás tak aj v domácnosti každého z vás dolaďujete všetky detaily, aby bol váš Štedrý večer dokonalý. Posledné úpravy dekorácie, upratovanie neporiadku, ktorý vznikol pri pečení, podávanie koláčov a ovocia na štedrovečerný stôl, aranžovanie prestierania, zapalovanie sviečok a chystanie dokonalej večere, na ktorú sa tešíme celý rok.

No a aby som sa ako správna beauty blogerka nezaprela, taktiež robím posledné beauty touch-ups čo sa týka príprav. Nie, že by ma počas tohto dňa videl niekto okrem rodiny ale aj tak…potrebujem sa cítiť upravená a hodná titulu beauty blogerky (toho imaginárneho).  Keďže sa moja úchylka na upravené ruky prejavuje aj počas vianoc, dala som si záležať aj na nich. 


Keďže už nejaké tie mesiace vediem zdravý životný štýl, vianočné koláče či pečivo by ste u nás hladali márne. Namiesto toho by ste našli len nespočetne veľa ovocia, vianočné pečivo z ovsenných vločiek  alebo zdravé medovníky bez akýchkoľvek nezdravých prísad vrátane cukru.
Kamarátka pridala na instagram fotku jej zdravých vianočných cookies. Samozrejme, že som si vypýtala recept a hneď sa pustila do pečenia. No a výsledok? Sú výborné. Bez použitia múky či cukru s minimálnym množstvom kalórii. Btw: včera som čítala jeden strašne zaujímavý a pútavý článok o zdravom životnom štýle, škodlivosti cukru a spracovávaných potravinách, ktorý napísala moja obľúbená blogerka (môžete ho nájsť TU).  

A ak by ste si náhodou cez sviatky chceli podobné cookies upiecť tak tu je recept:
250g najemno pomletých ovsených vločiek
100g celých ovsených vločiek
70g kokosovej múky
1/2 ČL mletej vanilky (ja som použila vanilkový extrakt)
1/2 ČL mletej škorice
4 PL kokosového oleja
štipka soli
5 vajec
100g kúskov horkej čokolády (ja som použila diabetickú bez cukru + pridala som sušené hrozienka)
5 PL agávového sirupu (ja som použila agátový med)

Rúru predhriať na 150 stupňov, pomiešať ingrediencie, nakoniec pridať kúsky čokolády (alebo hrozienok), z pripravenej masy vytvarovať čokosušienky, poukladať na plech vystlatý papierom na pečenie a piecť po dobu 10-12 minút (treba si to odsledovať aby neprihoreli).


Už len naaranžovať darčeky pod stromček a vychutnať si krásny večer v kruhu rodiny:)
Netreba zabúdať, že tieto sviatky nie sú o materiálnych veciach, ale to nás učia už od malička.


Najdôležitejšie na týchto sviatkoch je mať okolo seba ľudí, na ktorých nám zaleží a ktorým záleží na nás. Jediné, čo si prajem je stráviť tieto sviatky bez zbytočného stresu (ktorého je počas roka nadbytok) v kruhu rodiny a ľudí, ktorí sú nám najbližší. Okrem mojej rodiny, Simony a pár priateľov ste to určite aj vy, moji čitatelia. 
A to je asi práve jeden z dôvodov, prečo som si ani na Štedrý deň neodpustila aspoň krátky článok. Touto cestou by som teda aj vám chcela zaželať krásne vianočné sviatky. Aby ste ich strávili s ľuďmi, ktorí sú pre vás najdôležitejší, aby sa vám naplnili všetky očakávania a aby ste aspoň počas týchto sviatkov nachvíľu vydýchli a oddýchli si.
Ďakujem vám za všetko a želám vám, aby ste prežili čonajkrajšie vianoce!:)7 Comments

 • Alexandra Andrejovová • 24 DECEMBER 2014 / reply
  Pekný článok a ten recept určite skúsim :) a takisto ti prajem šťastné a veselé Vianoce :)
 • Anonymous • 24 DECEMBER 2014 / reply
  super post:) AJ tebe šťastné a veselé!
 • Anonymous • 24 DECEMBER 2014 / reply
  Momizmus, krasny clanok :) prajem aj ja Tebe krasne Vianoce :D a co najmenej stresu
 • Anonymous • 24 DECEMBER 2014 / reply
  Aj Tebe krásne Vianoce plné lásky a pokoja :)
 • Anonymous • 24 DECEMBER 2014 / reply
  Aj tebe pekne vianoce :)
  A ja peciem ovsene placky s jablkami a mrkvou a odkedy som ich ochutnala, ostatne vianocne kolaciky sa mi zdaju onicom a nechutia mi ...ale aj tieto tvoje vyzeraju super, musim skusit :))
 • Anonymous • 24 DECEMBER 2014 / reply
  Fakt pekny članok :) Šťastne a veselé Moma ;)
 • Gabrielle Crystal ℛoseℬonniee • 27 DECEMBER 2014 / reply
  Mňamky, tie sušienky by som si dala. Pekné fotografie :)

  ❈ Merry Christmas & Happy holidays ! ❈
  ℓα ℒιcσrηe - ℒa vie est ℓa petite ℓicorne.
Responding to