#success - Life begins at the end of your comfort zone:)

2014-07-18 16:43:00
Beauty
SUCCESS (po slovensky úspech)
pochádza z latinského successus=výsledok, záver, dôsledok 

Slovníkový význam slova success: dosiahnutie bohatstva, slávy atď.


nooo…
Fajn, ale toto si môže vygoogliť každý. A navyše každý z nás význam tohoto slova pozná. Aj tak je pre nás doslovná definícia úplne nezaujímavá, nudná a hlavne nepodstatná.
Zaujíma nás len jedna vec a tou je

AKO TEN ÚSPECH DOSIAHNUŤ?

(napr. kontroverznosť? originalita? oh a áno, komerčnosť /LOL/ …preto asi Miley tak milujem)

Keď vidíme niekoho slávneho či úspešného povieme si: to vďaka peniazom; narodil/a sa do dobrej rodiny; mal/a jednoducho šťastie…
Ale prečo tak negatívne?
Nehovorím, že vždy je to lož pretože skutočne poznáme prípady kde to tak bolo.
Avšak mnoho úspešných ľudí si pre to, čo teraz majú prešli cestou plnou prekážok. Ale aj tak, znie to celkom jednoducho, nie?


A teraz, keď sme prešli intro, sa dostávam k podsate článku.


Idem vám povedať môj príbeh…teda, možno to bude znieť egocentricky ale najlepšie to vysvetlím na niečom, čo sama prežívam. Píšem to hlavne preto, lebo mnohí z vás sa ma v priebehu posledných 2 rokov pýtali, ako zvládam hejt a podobné veci. Väčšina z vás vidí len to, čo je na internete. Vrátane hejterov ale aj vás, tých, ktorí ma podporujete. No je toho viac. Hejteri sa bohužiaľ nenachádzajú len v tomto virtuálnom svete a v internetovom momalande (a teda stránkach o mne, mojom instagrame, facebooku a pod.) ale aj v reálnom živote. Sú to skutoční ľudia, so skutočnými pocitmi ako my všetci. Stavím sa, že mnohí z nich práve čítajú tieto slová. Tak…je to aj pre vás. 

Zo začiatku to bolo naozaj náročné. Keď som začala s beauty, facebook stránkou a neskôr blogom mala som 13 skoro 14. Zaujímala ma móda a mojimi idolmi boli americké vloggerky. Stavím sa, že mnohé z vás sú na tom ako ja vtedy. Keď som s tým všetkým začala ani neviem ako (je to asi tým, že som bola jedna medzi prvými a zároveň dobrý objekt na kompenzovanie si komplexov iných ľudí, šikanu a podobne) zrazu bol z toho veľký boom. Nebola som len niekto ale už som bola tá Moma, ktorú poznalo čím ďalej tým viac ľudí. Či už na instagrame, facebooku alebo na ulici. Samozrejme, ako prvé som sa stala terčom posmechu. Veď kto by si nerýpol do nejakej trinástky, ktorá nosí ružové tiene, píše o tom články a natáča o tom videá? Bola som výborným objektom.  

Nerozumela som tomu, ľudia v škole (ešte vtedy na základnej) si robili zo mňa srandu pokrikovali po mne, že sa celá chodba obzrela, doberali si ma. To isté aj na ulici. Jediný útek bol pre mňa internet. Vedela som, že aj tam sú zlí ľudia no väčšinou to boli anonymi a nevnímala som to tak zle ako keď to bolo niekde na ulici pred ostatnými, nič netušiacimi okoloidúcimi. 


KDE BOLI TIE PENIAZE, na ktoré sa väčšina z vás odvoláva, VTEDY? KDE BOLO CELÉ TO VAŠE ''Jasné, že si šťastná keď máš všetko, keď máš peniaze, keď ti tatinko všetko kupuje. Jasné, že sa ti dobe žije. Aké môžeš mať problémy?''. PRETOŽE BY SOM VTEDY NAJRADŠEJ DALA VŠETKO ČO SOM MALA ZA TO, ABY SOM SI MOHLA NACHVÍĽU VYDÝCHNUŤ. ABY SOM MOHLA ÍST DO ŠKOLY S TÝM, ŽE SA NEBOJÍM.

Tí, ktorí ma sledujete od začiatkov viete, že som mala už mnoho páuz. Úprimne vám poviem, nezvládala som to. Bolo toho veľa a nebola som dostatočne vyspelá na to, aby som to zvládala. A tak som stále odchádzala a prichádzala. Končila so všetkým a potom zase všetko obnovovala. Medzitým som nachádzala na facebooku ''Anti-Moma'' stránky s prečiarknutou mojou tvárou, dokreslenými rohmi   či celkovo upravenou (teda skôr zdeformovanou tvárou). Skúste si predstaviť ako takéto veci (ktoré videlo tisícky ľudí, posielalo si to a  komentovalo či zdieľalo) vplývali na psychyku 13/14 ročnej osoby.  Jasné mala som rodinu, kamarátov a pod. ale nikto z nich nežil v mojej koži. Nikto na mňa na ulici nepokrikoval keď som bola s nimi. Robili to keď som bola sama. Sama som si tým prechádzala. A v noci keď som plakávala zase som si tým prešla len sama. Veď ako by mi mohli pomôcť? Jediná rada každého, kto sa snažil ma z toho celého vyslobodiť bola ''skonči s tým''. A tak som aj urobila. Asi tisíckrát. No vždy som vedela, že sa nemôžem len tak vzdať a videla som, že chvíľková pauza nepomáha. Už zo mňa bola tá Moma, bola súčasť mňa nemohla som ju len tak vymazať tým, že sa dám do ústrania. A tak to bol jeden veľký kolotoč. Končila a začínala som. Asi to musíte mať tak trochu aj v sebe. Tú silu začať znovu. Neviem to pomenovať. Skutočne neviem či sú to tak silné ambície, guráž, elán alebo len naivita, že sa tí zlí ľudia pominú.

No jedno vám poviem. Nepominú. Tí ľudia tu budú vždy. Vždy tu bude niekto, kto vás bude potkýňať a ubližovať vám. A vy to nebudete chápať. Tak isto ako ja. Nerozumela som tomu ako mi môžu toľko ubližovať kvôli nejakému videu čo som  zverejnila. Nerozumela som prečo. Dosť často som nevedela ani kto mi ubližuje, keďže to bolo dosť často aj anonymné. Neviete si predstaviť koľkokrát som si prečítala slová (a to prisahám, že doslova) ako: SKAP; umri na cukrovku; tú chorobu si zaslúžiš; aj tak ťa nikto nemá rád; nenávidím ťa; nič si nedokázala; vážne si myslíš; že niečo dosiahneš?; dúfam, že sa niečo stane tvojim rodičom (a verte mi, že komentáre a správy tohto typu ma boleli asi najviac); aha aká si škaredá; si tučná; pozri sa ako vyzeráš a podobne.


Bolelo to. Jasné, že to bolelo. Tiež som len človek. Mala som city, vlastné problémy (mimo tých). A nie vždy som bola dostatočne 'silná' aby som to zvládla a tak som sa len zosypala, postla niekoľko depresívnych obrázkov s depresívnym popisom, pod ktoré mi mimochodom opäť písali o tom, aký mám dokonalý život a že čo si sťažujem.  Jasné, vedela som, že mám veľa vecí, ktoré si môžem vážiť. Vedela som, že je 3456789 ľudí, ktorí majú tisíckrát horšie problémy a že si nemám prečo sťažovať. Ale chcela som tie pocity dostať zo seba a to bol môj spôsob.

Posledná pauza čo som mala nebola kvôli hejterom. Áno, tá pauza keď som si myslela, že skutočne končím. Nevodila som vás za nos. Mala som pocit, že to tak bude. Chcela som si užívať môj 16-ročný život a neriešiť blog ale potom som zistila, že je to časť mňa, ktorá mi chýba. Ale o tom tento článok nie je, takže naspäť k pointe.


Stále sa tu len sťažujem.
Nie je to preto, lebo sa chcem ľutovať a ukázať vám, že chúďatko Martinka to mala ako trinástka ťažké. Chcem vám ukázať že AJ MARTINKA to mala ťažké a aha som tu. A viete čo? Som vďačná. Som neskutočne vďačná! Stále sú tu ľudia, ktorí mi ubližujú. Na internete stovky hejtov. A o reálnom živote ani nehovorím. V škole na chodbách bolo toho veľa. Teda aspoň oveľa viacej. Hlavne keď som pred rokom nastúpila ako prváčka. Pre druhákov a tretiakov (vlastne pre všetkých, u ktorých by ste očakávali, že budú mať v tých 18ročných hlavách aspoň trochu rozumu) som bola skvelou atrakciou. Bol to ťažký rok. Nie len, že som si musela zvykať na strednú školu ako rovesníci a zvládať učivo ale musela som prekonať veci ako: 
Ráno si nájsť ''Milujeme ťa Moma'' cez celú tabulu či lavicu. A hádajte kto to musel umývať? Jasné, že ja. Veď to bolo predsa moje meno. Alebo odkazy na laviciach spolužiakov (Ktorí boli takí zlatí, že si sami tie lavice vyčistili aj keď sa na mna sem-tam pozreli krivím okom, nezazlievam im to. Kto by chcel čistiť moje meno cez celú lavicu? Veď nemohli za to, že ich dali do triedy s ''Momou''). Alebo počúvať vyhlasovanie vianočných pozrdavov pred celou školou (čiže prváci, druháci, tretiaci, štvrtáci = nespočetne veľa ľudí) cez rozhlas a zrazu ''Moma milujeme ťa. Závidíme ti koncert Miley, na ktorý ideš. Sme tvoji momíci''. Alebo keď som ráno išla do šatne a cez celé šatne moje meno. A o tom, že v každej počítačovej učebni bola na ploche moja fotka a šetrič ''Momíci'' už ani nehovorím…

Ale stále som vďačná.
Asi zniem dosť nedôverihodne, keď vravím, že som vďačná, však? No je to tak. Zlí ľudia na základke ma pripravili na zlých ľudí na strednej a vďaka nim som zvládala vyššie uvedené veci lepšie. Zo začiatku ma to trápilo ale potom som vždy už len mávla rukou.

A teraz úplné gro článku a záver…Asi sa pýtate ako som to zvládla? Jednoducho. Od trinástich som týchto vecí zažila dosť. Čiže stretla som sa v prebehu tých rokov či mesiacov s dosť hlúpymi ľuďmi. Začala som si ich všímať. Vždy keď niekto zakričal na mňa niečo sprosté, preskenovala som si ho vo svojej mysli a uvedomila jeho nedostatky. Neskôr som od priateľov počula o danom človeku, že má problémy v škole, rodine a pod. A potom som postupne na to začala prichádzať. To, čo mi vyhadzujú na oči nie je o mne ale o nich. Sú to ich nedostatky, ktoré sa snažia zakryť tými mojimi. Áno, ja viem, že mám mnoho chýb ale kto nie? Ja som si túto cestu vyšlapala a už nenechám iných, ktorí v živote pomaly nič neurobili a iba anonymne hejtovali zničiť ma. Ja už neskončím len tak. Prečo by so mala na hlúposť iných ľudí doplácať ja? Veď je to nezmyselné.

Použijem toto naoko nenávidené kliché: ŽIJEME LEN RAZ.
Ja viem, že väčšina z vás túto vetu len počuje. Ale skúste ju počúvať. Počuť jej obsah. Ten vek, čo máte teraz vám nikto nikdy nevráti. Užite si ho a plňte si sny. Ja robím to isté. A vidíte čo všetko za tým je? No aj tak pokračujem. Mám sen. Chcem si ho splniť. Vidím sa v 20 tam kde sa vidím a aby som to dosiahla nemôžem teraz jednoducho stopnúť kvôli ľuďom, ktorí nakoniec skončia s podradnou prácou a snami iba v ich predstavách. Ja túto šancu nepremeškám a vy by ste tiež nemali:)


PS.: Tu Tu Tu a Tu je len malá ochutnávka z toho, čo ma posúva ďalej:)
Na koniec chcem poďakovať vám všetkým, čo ste si toto prečítali a dali tomu šancu. Ďalej všetkým, ktorí ma podporujete aj keď ste o mne počuli a čítali kade čo  no a hlavne kamarátom, ktorých tieto reči vôbec nezaujímajú a vedia aká naozaj som:)

Nezabudnite, že jediné, čo vám môžu títo ľudia dať je sila, chápanie a nový pohľad na veci. Nikdy si nenechajte od nich nič zobrať. Skúste z toho čerpať len to dobré - ponaučenia, skúsenosti a silu:) 


Ahojte zatiaľ:)

139 Comments

 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  jednoducho krásne :) dúfam že budeš pridávať potom viac postov
 • Lenka Nincova • 18 JULY 2014 / reply
  Krásne napísané . Teraz ťa obdivujem ešte viac ako predtým . Myslím to naozaj úprimne ♥
  http://lenastyletips.blogspot.com/
 • Simona :-) • 18 JULY 2014 / reply
  Veľmi pekný článok Moma :-)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  wow, jednoznačne najlepší článok zatial. neviem co napisat ani, milujem tvoje nove "ja" a si pre mna obrovskou inspiraciou ♥
 • Simona Divékyová • 18 JULY 2014 / reply
  Chýba mi aj stará Moma, ktorá mala tú stránku a vždy som si podľa nej nechty maľovala O:) Si fajn, aj teraz :-) pekný článok :-)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Úžasne si to napisala :-)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Mám 19 rokov, tento rok som maturovala na gympli. Stretávala som ťa na chodbách, občas som sa ti chcela prihovoriť, povedať ti niečo pekné, ale namala som odvahu. Vždy keď som ťa stretla si sa usmievala od ucha k uchu a bola si strašne zlatá :) Veľmi rada si prečítam tvoj blog aj keď si odo mňa o 3 roky mladšia si moja inšpirácia :) Chcem ti len popriať, nech tú strednú zvládneš a nech študuješ (robíš) v budúcnosti čo ťa baví :) Nad neprajníkmi sa len pousmej a choď ďalej. Hlavne neprestávaj blogovať, pretože si v tom fakt dobrá. Mám ťa rada :)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Toto je nejkrasnejsi prispevek, jaky sem kdy cetla.
  Neuveritelna poklona.
 • wiwicokie • 18 JULY 2014 / reply
  Super a silny pribeh :-) s tym odsekom pod vetou zijeme len raz plne suhlasim..ved iba teraz mame tych sladkych 16 :-) len tam dalej drzim palce Martina :-) 👊👍
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Aj preto už nie je stará Moma ale nová Martina ? :) Inak máš veľký obdiv !!! :)
 • Niki Konečná • 18 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  (y) presne!
 • Michaela Fuchsová • 18 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  Pozri sa na iné bloggerky, najmä zahraničné. Ony píšu inšpirujúce članky, ktoré ťa chytia za srdce. Nemusíš mať peniaze, aby si bola akceptovateľná bloggerka. Peniaze totiž nie sú všetko. Musíš vedieť písať. To je to jediné, čo potrebuješ :)
 • Ivana Babčanová • 18 JULY 2014 / reply
  Ahoj Moma :) Chcem ti v prvom rade napísať, že ťa strašne obdivujem za to, aká si silná a že v tomto všetkom a po tomto všetko ešte pokračuješ. Veľa z nás, čo sledujeme tvoj blog by to nezvládlo.. možno aj drvivá väčšina, ak nie všetci. A gratulujem k tvojim úspechom, ktorých ešte určite bude veľa a k tomu, kde si sa až dostala. Verím, že toto je len začiatok.
  Keď som ťa ešte len začala sledovať, mala som ťa veľmi rada. Na fb (možno si ma pamätáš xD) som ti písala hocičo, keď som potrebovala s niečim poradiť, poradila si mi, no niekedy si mi neodpísala. Postupne mi to začalo vadiť, myslela som si, že keď mi neodpisuješ, asi ti vadím, alebo niečo také. :D (Viem, je to smiešne) No neprestala som pozerať tvoj blog.. Keď si oznámila, že končíš a nevieš, či na trvalo, alebo len na 'chvíľu', priznám sa, vybehli mi slzičky (neplakala som, ale bola som z toho smutná) :D Hneď, ako si pridala nový článok, tvoj prvý od tej pauzy, bola som veľmi rada a vtedy som si to začala pomaly všetko uvedomovať. Aká som bola sprostá, keď som ti vypisovala hocijaké somariny a ty si pri tom mala toľko svojich problémov. Chcem sa ti za to ospravedlniť, že som ťa tak otravovala, no už to nevrátim a aj tak som z toho celého rada, pretože som tu stále s tebou a nech sa deje čokoľvek, nech si prečítam čokoľvek na nete, budem tu. Tak ako ako ostatní tvoji fanúšikovia :) Máme ťa radi Moma a vždy budeme :) Stay strong ♥♥ love, peace
 • Iryna Bryukhno • 18 JULY 2014 / reply
  This comment has been removed by the author.
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Trošku som sa rozpísala, ale snáď ti ten komentár niečo dá...
  Zo začiatku som ťa veľmi zbožňovala, som o rok mladšia ako ty a stala si sa mojou inšpiráciou. Všetko bolo super, aspoň pre mňa ako pre fanúšika, no potom si začala s tým kolotočom ako si spomínala, odchádzala si, zasa si sa vrátila a stále dokola. Rovnako ako ty, som dospela aj ja a moje názory tiež. Začala som si o tebe myslieť, že tým odchádzaním chceš len pútať pozornosť a podobné veci (teraz už viem, že to boli hlúposti). Povedala som si, že tvoj blog už navštevovať nebudem a vlastne zabudnem na celú "Momu". Ani neviem prečo som otvorila tento príspevok, ale stálo to za to - môj názor na teba sa od základov zmenil. Teraz si uvedomujem, prečo si stále odchádzala, teraz už dokážem pochopiť tvoju situáciu a úprimne sa hanbím, že som to nedokázala pochopiť ešte pred týmto príspevkom.
  Máš môj veľký obdiv a pevne dúfam, že s blogom budeš pokračovať aj naďalej. Bola by som strašne rada, ak by si znova obnovila aj FB stránku, ale to je už na tebe. Prajem ti veľa šťastia, si veľmi rozumná a verím, že sa rozhodneš správne :)
  ( a chcem ešte dodať, že tiež mám svoj blog a bojím sa, kedy na to prídu ľudia z môjho okolia, ale po tomto príspevku na to už srdečne a zvysoka kašlem a ďakujem ti za to!)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Naozaj úžasný článok :) si môj veľký vzor
 • Doreen • 18 JULY 2014 / reply
  Stay Strong Martina !
  Tento článok je naozaj úprimny a pekný . Dosiahla si veľa a ja od začiatku ťa sledujem a stále Ti držím palce. Len tak dalej , si úžasná osoba a nekoncentruj na hajteri !!

  fashionblogbydoreen.blogspot.sk
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  Súhlasím :)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Neuveritelne, pravdive, bozi.. Nadherny prispevek, Krasne napsane..
  Mam te rada <3
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  Vedieť písať....ok...ale o čom? Fakt o škole? O mojej rodine? O čom? O iných ľuďoch?
  Zahraničné blogerky často robia recenzie na rôzne prípravky lenže človek si nemôže dovoliť každý týždeň nakúpiť kozmetiku, krémy a hovadinky o ktorých napíše pár vecí. Vážne toto blogovanie na Slovensku bez peňazí nejde a toto nieje nič proti Mati ale je to smutná pravda. Peniaze hýbu svetom a aj svetom blogovania. A Mati toto nieje nič proti tebe ty zato nemôžeš že máte viacej peňazí a viem keby moji rodičia mali viacej tiež mi doprajú splniť si moje sny a určite by som sa tým aj pochválila na blogu ale proste nieje sa chváliť čím.
 • Iryna Bryukhno • 18 JULY 2014 / reply
  Je to najlepší a najpravdivejší príspevok aký si kedy napísala :) mám spolužiačku ktorá tiež začala robiť vlogy no prestala pretože sa jej spolužiaci začali smiať :) si veľmi silná osobnosť :) držím ti palce :D aj keď súhlasím s komentom vyššie že aj peniaze hrajú veľkú rolu v úspechu :D anyway si najlepšia
 • Tereza Tomaničková • 18 JULY 2014 / reply
  perfektne:)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  Uspech nedodiahnes len pisanim blogu a splneny sen cestovanim. Ak sa budes ucit, sama si zarabat tak potom si tie sny mozes splnit. Splnenie sna sa nedeje zo dna naden potom co si to zaumnienis.
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Drzim ti palce maximalne ako to len ide. Ty si uzasna, tvoj blog a vsetko okolo. Prajem ti mat este vela sil a chod si za svojom snom <3 :3
 • Nicoletta Přibylová • 18 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  Žiju jen s maminkou a sestrou - máme jeden příjem ! A z toho žijem , necestuji někam hodně daleko a ani jsem nikdy nebyla na koncertě a přesto bloguju a jsou lidi ,kterým se moje příspěvky líbí ! Peníze nejsou vše
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Hejteri tu boli, sú aj budú .. Moma obdivujem ťa. Si dôkazom ,že nie len ľudia zo zahraničia a ľudia s peniazmi si dokážu splniť svoje sny. Dúfam,že budeš pokračovať ,držím ti palce :)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Naozaj pekne si to napisala a ma to niečo do seba.. ludia ktory ti pisali aby si skapala a podobne .. ach je mi ich fakt ľúto :/ ale naozaj sa ich neoplati všímať :) su to len vytrety ludia ktory nevidia svoje nedostatky alebo si ich nechcu prijat. Fakt by som si nepomyslela ze su aj takyto... A dufam ze sa ti uprimne splnia vsetky sny :) drzim ti palce Moma <3
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  chcem ti fakt poďakovať za tento článok, veľmi veľa mi dal, keďže mám podobný problém v škole, nie som blogerka ani nič také, ale proste spolužiaci si pred tromi rokmi povedali, že ma budú hejtovať, tak ma zhejtujú aj za krivý vlas... už som z toho bola fakt na dne, presne ako hovoríš, plakávala som doma po nociach, ale nevedela som sa od toho izolovať... ale toto mi fakt dodalo silu sa im postaviť a dokázať, že ma to netrápi, fakt velikánska VĎAKA
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Som tvoj mega veľký fanúšik, nie úprimne, fandím ti a lot! Ale ako si mám isť za svojím snom..? Ako? Chcem odletieť do Austrálie, alebo aspoň si užiť dovolenku na chorvátsku ako všetci ale keď mám nemám to čo ty? O tomto nemôžeš písať, nemôžeš písať že úspešnosť nieje o peniazoch, že plnenie sní nieje o peniazoch, ty nežiješ čakaním na výplatu, ale myšlienka je pekná, a nemôžem tvrdiť že ma to nenakoplo :-) a.h
 • Petra Špejtková • 18 JULY 2014 / reply
  Něco tak super jsem už dlouho nečetla! Hodně jsi mě povzbudila, děkuji! :-)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Naozaj nadherne napisane ♥ za toto ta neskutocne obdivujem ♥
 • Alexandra Andrejovová • 18 JULY 2014 / reply
  Užasný článok :) Proste milujem ťa ešte viac po tomto. To čo si napísala som vôbec nečakala, a teraz vidím že som si tvoj život moc zidealizovala. Proste čakala som že v škole ta všetci mali radi, že sa tešli z tvojho úspechu a boli hrdý na teba pretože ja keby som mala takú spolužiačku tak by som naňu bola hrdá zato čo dokázala a pritom je to obyčajné dievča ako každé iné. Ďakujem ti moooc zato že si takýto článok napísala pretože si z neho zoberiem príklad. Každý ma nejakých zlých ľudí, niektorý to daju najavo tie hejty a iný sa zchovavajúu za "pokrývkov" kamarátstva. Tnto článok je najlepší aý si napísala aj ked ostatne su super le tento je top. Ďakujem ti naozaj a chcem mať taký prístup k hejtom ako ty. Si môj vzor, nie iba v zvladaní hejtov, ale celkovo vo všetkom. ĎAKUJEM <3
 • Alžbeta Bulíková • 18 JULY 2014 / reply
  Toto bol najkrajši clanok aky som kedyčítala! Poznám ťa zo ZUŠ-ky no neviem či si ma pamätaš , no ja si pamätam to ako ta všetci ohovárali ... viem aké to muselo byť ťažke...
 • Dominika Domč • 18 JULY 2014 / reply
  krasne napisane:)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  Ja nevravím že blogovanie = úspech. To teda určite nie. Úspech môžeš dosiahnuť v živote v hocičom. Ale keď máš sny spojené s cestovaním tak ako inak si ich chceš splniť? To troška som nepochopila čo si písal/a. A niektorým ľuďom sa to zo dňa na deň deje a plní ako vidíš.
 • Nela T-trebatická • 18 JULY 2014 / reply
  Moma, sleduju už te dlouho a i když jsi měla pauzu, furt jsem se snažila te, jak to jenom říct, nejak abych se furt o tobe neco dozvidala, byla jsem furt te 'momik'. Byla a jsi ma oblibena bloggerka, ta krasna ,zlata a mila Moma,Martina! Blog jsem si založila diky tobe a pišu furt, jsi moje inspirace v psani i ve stylu oblekani..Krasne jsi to napsala. Nechapu lidi, co hejtujou ostatni lidi zato, že natači na youtube, pišou blog a tak, ja jsem si tym taky prošla, ve škole jeden 9, o 3-4 roky starši kluk, debil než já a nadáva mi! Ale ja to ignorovala, ze začatku jsem se bala chodit do školy a rychle probihala chodbou ale pak jsem mu i před učitelkou, začla nadavat, učitelce to vysvětlila, a teď, mam se v klidu!:) jsi super, a mam te rada.

  http://food-is-my-friend.blogspot.cz/
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Ahoj Moma,.. kedže rada sledujem tvoj blog tento post som si prečítať musela...a musím napísať, že si tak trošku prežívam to isté... nemám žiadny blog, nie som žiadna začínajúca bloggerka, ale ludia su proste KU*VY a súdia stále...mna spolužiaci fyzicky šikanuju v škole a stale maju nejake keci...su to tupí idioti, ktorým ked povieš inteligentny odpis, tak budu rýpat dalej...prechádzam si tým už 4roky od 5 ročníka až po 9. a nakoniec som sa nad to akosi preniesla..Už to neriešim, ked maju debilne keci, len sa na nich pousmejem, ale tiež som si vyplakala niekedy toho dosť, ked ma kamaratky zradili a co mi urobili.... napr. sneuzili moje sukromne veci z mobilu a stiahli si to bez mojho povolenia a potom boom.. vedela to cela skola a ja som preplakala kvoli tomu asi tyzden...kamaratky sa na mna vtedy z vysoka VYSRALI a nechali ma v tom...su tu sami falosní ludia a dúfam, že ked pojdem na strednú, že to bude iné...falosní ludia tu budu síce stále, ale aspon dúfam, ze spoznám ludí na úrovni, ale ako vidím na gympli tiez nie su nijakí inteligentní ludia...Najradsej by som z tohto statu vypadla do Ameriky a zila si svoj sen, bohuzial mám len 15 a nie je to mozné...napr. ako si mala aj ty idolov, mam aj ja a strasne som chcela zacat s Youtube, ale kvoli tomuto sa bojím.. - Kvoli VYSMECHOM, OHOVARANIU a SIKANE. Ja si nenecham srat na hlavu, ale tie fyzicke ponizenia su naozaj hrozné...Dufam, že ma toto uz coskoro prejde a budem mat 18 a budem moct odtialto vycestovat....Velmi krasny prispevok a dúfam, ze si toto precítas...BIG LIKE a bud silná.
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Moma,sledujem ťa a tvoje príspevky už vyše roka(aj viac),máš štýl a nie je náhoda že máš tak veľa "obdivovateľov". Ale ako sa hovorí: Bez máleho dažďa, dúhy niet. Ty si si vybrala že budeš mať blog,že budeš "známa"..takže musíš počítať aj s tým že bez hejterov by to nešlo. Nechcem hovoriť že si to mala ľahké (veď to ani nemôžem vedieť), ale zober si napríklad svetoznáme celebrity ktoré majú hejterov po celom svete..musia sa vyhýbať paparazzom každodenne a sú z toho na nervy. Tým celým som len chcela povedať že každý si v živote musí niečím prejsť ak chce byť známy alebo úspešný..každopádne ti prajem týchto "hejterov" čo najmenej a veľa šťastia vo všetkom :)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  Na pisanie nepotrebujes peniaze. Staci inspiraciu. Moji rodicia su tiez na tom podobne a tiez som blogovala niekedy. Sice to citalo len zopar ludi ale myslim si ze uspech nezavisi od peniazov. Mozno to ma clovek s peniazmi lahsie ale uspech sa da dosiahnut aj inak. :)
 • Linda Taylor • 18 JULY 2014 / reply
  Veľmi super príspevok. Je vidno ze je písaný od Srdca a úprimne. Držím ti palce aby sa ti darilo aj naďalej.
  Čo sa týka hejterov musím si zaklopať že som sa tomu vyhla ked som začala točit videá. Potopilo ma iba jedno video ktoré som točila s kamarátom gayom. Pre mojich fans malo video úspech ale pre moje okolie nie. Ale tých pár dní keď to všade riešili som prežila ešte aj s úžitkom . Človek by neveril kolko nových odoberateľov získa za hlúpych ľudí takže som z toho ešte aj vyťažila :)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  To cestovanie si splníš v budúcnosti len musíš preto niečo robiť:) dosiahnuť dobré výsledky v škole-> dobre sa zamestnať-> zisk peňazí -> splnený sen :) NIKDY NIKDY NIKDY sa neporovnávaj s niekym iným. Tým ktorým sa to plní zo dňa nadeň, tak tí musia makať na niečom na čom ty makať nemusíš a tebe sa to deje zo dňa na deň. :) To cestovanie si splníš za vlastné peniaze, odmakané a o to viac si to užiješ. Len musíš veriť.
 • Lila Polak • 18 JULY 2014 / reply
  So záujmom som klikla na link tohto článku. Pomyslela som si, že by sa Moma naozaj vrátila? Dočítala som ho až do konca. Je to naozaj tak ako si napísala. Všetko a úplne ta chápem. Ludia sú svine a to veliké. Závidia vsetko a nadavaju ti aby sa oni sami citili lepsie. Úspech sa neodpúšťa. Viem to aj ja sama. Úplne si pamätám ked som ťa prvýkrát stretla. Ani len som netušila že si nejaká beauty bloggerka..tedá vtedy som ani len nevedela čo to je. Pripadala si mi ako vpohode baba. Písať na blog je rizikove. Hejtuju ta jak keby nemali nic insie na praci. Tvoj život je zaujímavejší ako ich. A to ich sere. Treba si užívať života a nebrat ohlady na nejakych anonymov a ine idividua. Málokto dokáže naraz tolko ludi dostat na svoju stranu a tolko naraz proti sebe. Ty si dokázala ovplyvniť životy monoho ludi. Momíkou aj nemomíkou. Don't care what they think :) Ja som rada že si toto cele napisala a vytrela vsetkym zrak. Len ži život podla seba. Si super a pokračuj v blogu ked ta to naozaj baví :D
  Linda
 • Nataly Stredová • 18 JULY 2014 / reply
  This comment has been removed by the author.
 • Bellatrix • 18 JULY 2014 / reply
  jooj, toto je take vtipne, taketo zabo-mysie detske vojnicky :D
 • ivanamerenicova • 18 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Mám 19 rokov, tento rok som maturovala na gympli. Stretávala som ťa na chodbách, občas som sa ti chcela prihovoriť, povedať ti niečo pekné, ale namala som odvahu. Vždy keď som ťa stretla si sa usmievala od ucha k uchu a bola si strašne zlatá :) Veľmi rada si prečítam tvoj blog aj keď si odo mňa o 3 roky mladšia si moja inšpirácia :) Chcem ti len popriať, nech tú strednú zvládneš a nech študuješ (robíš) v budúcnosti čo ťa baví :) Nad neprajníkmi sa len pousmej a choď ďalej. Hlavne neprestávaj blogovať, pretože si v tom fakt dobrá. Mám ťa rada :)
  krásne si to napísala.:)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Ahoj Maťa :)
  Máś tu 3727181 komentov a možno sa k tomuto môjmu ani nedostaneš, ale to nevadí;) V prvom rade ťa uznávam za to, že si ideš svoje bezohľadu na názory iných. Tiež si želám, aby som to dokázala. Aby som sa nebála vyjadriť svoj názor..aj keď sa to niektorým ľuďom nepáči. Tak vďaka za motiváciu, aby som bola sama sebou a plnila svoje sny:) Nech sa ti darí✌
 • b.s. • 18 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  Blogování není jen o makeupu, oblečení, cestování a podobných věcech. Blogovat můžeš vlastně úplně o všem, stačí si jenom najít to jedno téma kterým zaujmeš. Přijde mi rozhodně lepší když si založíš blog o něčem zajímávém co tady ještě nebylo, než další blog o módě etc. Tím se samozřejmě nechci dotknout beauty a fashion blogerek, naopak vás obdivuju, ale buďme upřímní, těch blogů je doopravdy požehnaně, ale kolik z nich je kvalitní? To už je ale jiné téma. Podstatou je že nemusíš mít peníze abys byla dobrá blogerka, stačí mít dobré téma o čem blog bude a potom už to půjde samo. Peníze možná hýbou světem, ale je důležité umět se zastavit a jít proti směru kterým peníze hýbou.
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  žijeme len raz alebo YOLO je motto kuriev a štetiek ktorou s ty čo oh yolo mam 16 a už nesom panna yolo mam 15 budem sa hadať s ockom... tam ho jeb do analu naj ti da na koncert JB bo sa posereš ked ho neuvidíš
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Moma, si moj velký vzor, neviem ako to zvládaš, mňa šikanujú v škole už 3 roky a vobec neviem, čo robiť...Aj keď ťa nepoznám osobne, mám ťa rada a tvoje príspevky mi dodavajú silu a inšpirujú ma. Ďakujem ( nechcem sa rozpisovať vybíja sa mi mobil) :) <3
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Pravdepodobne sa trošku rozpíšem, no napriek tomu dúfam že to dočítaš :)
  Netuším, či si to pamätáš, aj keď skôr asi áno ako nie. Bola som na One Direction meetingu pred dvomi rokmi, a úprimne? Vôbec si sa mi nezdala sympatická, no veci sa od vtedy zmenili. Ty si sa zmenila, no ja asi ešte viac. Sem-tam som zablúdila na tvoj instagram, či blog, a tá zmena je takmer neuveriteľná :)
  Prečítala som si komentáre, kde ľudia písali o tom, že na peniazoch záleží, resp. že bez nich sa úspech nedá dosiahnuť. Načo sa na niečo hrať, poviem to narovinu, moji rodičia majú peniaze. Nikdy mi nič (po hmotnej stránke) nechýbalo, vždy sme cestovali a ja som vždy mala všetko čo som chcela. No nikdy som nemala poriadnu rodinu, môj otec je vkuse preč, mama tiež. Moja rodina mnou opovrhuje, nikdy som nemala niečo ako babku a dedka, ktorí by o mňa stáli, nehovoriac o sesterniciach, bratrancoch, tetách a ujoch. Mám veľkú rodinu, no nekontaktujem sa s nikým. Nikdy som nemala poriadne zdravie, choroby ma trápia od malička. Tak načo sú mi tie peniaze? Naozaj o ne nestojím, lebo zdravie ani rodinu si za ne nekúpim. Kamarátov mám, a to je asi jedna z mála vecí, za ktorú som naozaj vďačná. No úspech sa za peniaze naozaj nedá kúpiť, som športovkyňa, a úspech ani zďaleka nepríde tak, že si ho zaplatíš, chce to roky driny. To hovorím z vlastnej skúsenosti. Naozaj ti držím palce, dúfam že sa vrátiš ku blogovaniu, a aj ja mám jednu strašne klišé frázu: STAY STRONG. :))
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  uplne krásne,krásne napísane Maťaa :) palec hore, akože fuha. to čo si dokázala, je super, si môj vzor!! :)))
 • Darina Petrovičová • 18 JULY 2014 / reply
  zly ludia boli aj budu...hlavna vec ze sa obklopujes ludmi ktorym na tebe zalezi a vedia aka v skutocnosti si :)

  http://mojperfektnysvet.blogspot.sk/
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Dobre a čo ? Ako prepáč.. mám rada tvoj blog.. aj teba... ale toto ma fakt zarazilo.. Sama si napísala že sa nechceš sťažovať.. A čo je tu ? Celý článok je o tom ako sa sťažuješ. Každý má 15725765 problémov HORŠÍCH ako máš ty.. Za to že sa ti smiali že máš blog.. A? Dobre že si sa nezačala rezať ako poniektoré s rozumom nikde dievčatá ;). Len za takú BANÁLNU a totálnu HLÚPOSŤ! Hej, máš bohatého tatka hovoríš že to nieje podstatné. Lenže ako keď dávnejšie som videla niekde ako si sa odfotila v izbe a hneď tam boli ceny za ktoré ti to tvoj tatko kúpil.. "Skriňa na mieru- 10000€ , vankúš- 50€ , Stolička- 150€ " Pre pána jána -_- Toto ma už fakt dorazilo.. Niekto si to serie do huby :-) . Ako som už vravela, mám rada tvoj blog pred tým som ho dosť často čítala ale po tomto článku.. Prepáč ale prosím ťa, VRÁŤ SA K TOMU ČO SI PRED TÝM PÍSALA LEBO TOTO SÚ TOTÁLNE SRAČKY.

  PROSÍM, VRÁŤ SA K TOMU -______- .

  P.S: Kľudne odkryjem anonyma ak chceš :-) len mi sem odpíš a NEZMAŽ môj komentár :-)
  P.S2: Poďte teraz dievčatá do mňa ;-) že jej závidím a úplné sračky. Pri tom nemám vôbec čo závidieť a to prisahám ... :-) Bye loves :*
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Moma článok perfektný :) Fakt nemám slov.. len tak ďalej, pre veľa ľudí si fakt skvelá inšpirácia.
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Klobúk dole :) ..týmto čo si napisala si inšpirovala veľa ľudí a to je vynikajúce :) a aj samozrejme mňa :) úžasné, proste nemám slová..
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Ahoj moma niesom tvoj hejter alebo čo ale ako je pravda že jediné čo robíš je že sa sťažuješ ako super že si to ustála gratulujem ale neni veľký problém že sa ti decká posmievajú. Možno toto vymažeš ale narovinu ti poviem sme dosť dosť bohatí mám všetko čo chcem a súhlasím s tebou že úspech si nekúpiš. Nechcem porovnávať ale celý tvoj blog je o tom čo si si kúpila. Nemáš žiaden štýl nič. Kupuješ si na moj vkus škaredé veci ktoré má každá 2. Neviem čo tu každý melie s tým že ste bohatí vobec to pravda neni bývaš v nejakom paneláku tak sa aspon netvár na boháča ( toto neber v zlom ale je to pravda tá skriňa je škaredá a robia ju vstavané skrine max. za 2000 € bielu a nie takú akú tam máte vzadu. Teraz podte všetci do mňa ale týmto som ti len chcela povedať že nič si pre nlog nespravila. Keď si zoberieš iné bloggerky napr. Vandajanda, beth,...
  Vanda si kupuje veci v sekáčoch a prerába si ich doma je krásna nádherne sa oblieka a ju teda vážne obdivujem. Takže nechápem čo obdivujú na tebe. Neber to ako hejt ale je to dosť pravda.
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Ahoj Moma :) Ak si to prečítaš, bola by som rada, keby si sa vyjadrila. Zistila som kto si, keď som mala zhruba 14, čo bolo v čase kedy ma úplne posadla Directionmánia, ktorá ma prešla veľmi rýchlo, no teba som sledovať neprestala. Teraz máš toľko čo ja a rozumiem tomu ako sa cítiš, čo behá v tvojej 16 ročnej hlave. Vieš čo, poviem ti, ako to je mojim názorom, pretože aj u nás v škole o tebe padla reč. Podľa mnohých si zazobané dieťa, tvoj obsah kabelky ktorý si tu fotila o tom vypovedal, všetky prípravky, kabelky, oblečenie, cestovanie... Vieš prečo si to ľudia myslia? prečo to tak vidia? Tie zaostalé zakomplexované opice? (Nie Nepchám sa Martine/Mome do zadku, ale ani ju neodsudzujem). Pretože vidia len toto, neukazuješ svoju druhú tvár. Ľuďom stačí málo a utvoria si názor. Viem, že do tvojho súkromia nás nič a strážiš si ho, no možno keď ľuďom odhalíš niečo viac zo seba, pochopia tí hejterkovia, že sú hlupáci! Že sa vysmievajú niekomu, kto si aj napriek prekážkam vyrazil svoju cestu. Nemôžem povedať že ťa obdivujem, alebo že ťa milujem a podobne, no môžem ti povedať, že vždy tu budú ľudia s objektívnym názorom, ktorí ťa buď podržia, alebo ti povedia čo sa im nepáči. A taký človek som ja. A tento článok ma dostal, ukáž im že to vieš aj s nimi, so závistlivcami ;)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  Silný a pekný článok :)
 • Anonymous • 18 JULY 2014 / reply
  super pravdivo napísane, !
  :)
 • Tereza Široká • 19 JULY 2014 / reply
  Prepac ale ja ti to vážne nezeriem....nechcem aby to vyznelo zle ale ty sama si si vybrala cestu "šikany" pokial by ti to natalko vadilo a nevedela by si sa s tym zmieriť skončila by si na začiatku lenže ty si proste pokračovala za co ta obdivujem lebo ja som veľmi citlivý clovek co sa týchto veci tyka ale sledujem ta uz cez rok a v živote som nevidela žiadnu Hejt stránku a nikdy som o nej ani nepočula, tiez som patrila k tym dievčatkam co tebou su/boli posadnute a sledovali ta denno denne chceli byt ako ty a brali ta za najväčšiu inšpiráciu ale preco?? Nic v zlom ale v živote si nic nedokázala...dobre uznavam za rok mat cez milión videní to akoze rešpekt ale to je vsetko, sama si niekoľko krát povedala ze nech ti ľudia nepíšu otazky na témy rodiny/kamarátky/šikana/ich zivot atd. pretože im nebudeš odpisovať....pomohla si niekedy niekomu z tvojich fanúšikov ktory ta žiadali o pomoc?? Spomen si kedy si sa vlastne stala takou obľúbenou a populárnou?? Po tom ako si sa vrátila z Ameriky a stretla sa s Acaciou. Myslím si ze bez peňazí by si sa do Ameriky nikdy nedostala takze prestan sa tu vyhovárať a priznaj si ze peniaze tu hrajú dosť veľkú rolu a vy ostatný....by som chcela vidiet kto z vas by sledoval nejaké dievča ktoré píše o svojom "nudnom" živote v skole atd. vy sa tu vsetci tvrdíte ze peniaze niesu dôležité ale ani netusite ako veľmi sa mýlite ;) žijeme v materiálnom svete tak sa prestaňte ;) pozrite si prvé BETHANINE video robi tam recenziu na kozmetiku ktorú jej kúpila mama jasne je to blbosť ale proste ide o to ze nikdo sa nestane slávim vďaka tomu ze bude písať o tom ako bolo v skole a co nové si kúpila raz za mesiac....teraz si nemyslite ze som clovek ktory nevie o com rozpráva tiez som si zažila svoje, tiez som si prešla šikanou a inými vecami.....ale pointa je ze Moma/Martina ci kto vlastne si proste stale tu píšeš o tom ake si chudatko (viem ze pre 13 ročne dievča to nebolo ľahké) ale vies ty vlastne co to znamena trpieť?? To ze ta niekto hejtuju kvoli tomu ze píšeš o kozmetike alebo sa ti za to posmieva WTF. Mas najlepšiu kamaratku,ľudia ta obdivujú, chalani by pre teba zabíjali, mas obydvoch rodičov ktory by ti zniesli aj modré z neba a v podstate ti to vďaka peniazom aj vzdy dajú, si krásna, precestovala si svet, dobre mas cukrovku ale to nieje smrtelne proste si uvedom ako absurdne to od teba znie a potom tu píš slohovky o tom co je bolesť a ťažký zivot!!!
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  wow .. no .. celkom ma tento článok zaskočil a prekvapil aj ked ta nepoznám osobne iba som ta par krat videl v meste a počul o tebe ale nikdy sme sa ani nerozpravali .. vždy si mi proste prišla taká že naozaj si žiješ svoj sen proste život po akom niektorý ludia iba túžia a dúfajú že ho raz žit budú .. ked som si to prečítal tak som si to musel prečítat ešte raz lebo podla mna je neuveritelne ako toto mohlo napísať 16 ročné dievča .. naozaj tvoje jediné starosti v tomto veku by mali byt kto a kde ti kúpi flašu a dufat že ta neuvidí fajčit nejaka mamina kamoška .. myslím že naozaj musíš byt ppči človek lebo toto nedokáže hocikto .. vždy proste ked si padla sisi iba oprášila kolená a šla dalej .. máš moj maximálny rešpekt a uznanie .. tiež boli časy ked som ta videl na FB alebo na insta a hovoril som si že "preboha čo si o sebe myslí" alebo podobne ale ked som ta aj ja začal odoberat tak som si povedal že fakt asi si super baba .. no celá moja myšlienka vlastne je že ostan sama sebou a nikdy sa nezmen <3 si super
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Tereza Široká wrote:
  Prepac ale ja ti to vážne nezeriem....nechcem aby to vyznelo zle ale ty sama si si vybrala cestu "šikany" pokial by ti to natalko vadilo a nevedela by si sa s tym zmieriť skončila by si na začiatku lenže ty si proste pokračovala za co ta obdivujem lebo ja som veľmi citlivý clovek co sa týchto veci tyka ale sledujem ta uz cez rok a v živote som nevidela žiadnu Hejt stránku a nikdy som o nej ani nepočula, tiez som patrila k tym dievčatkam co tebou su/boli posadnute a sledovali ta denno denne chceli byt ako ty a brali ta za najväčšiu inšpiráciu ale preco?? Nic v zlom ale v živote si nic nedokázala...dobre uznavam za rok mat cez milión videní to akoze rešpekt ale to je vsetko, sama si niekoľko krát povedala ze nech ti ľudia nepíšu otazky na témy rodiny/kamarátky/šikana/ich zivot atd. pretože im nebudeš odpisovať....pomohla si niekedy niekomu z tvojich fanúšikov ktory ta žiadali o pomoc?? Spomen si kedy si sa vlastne stala takou obľúbenou a populárnou?? Po tom ako si sa vrátila z Ameriky a stretla sa s Acaciou. Myslím si ze bez peňazí by si sa do Ameriky nikdy nedostala takze prestan sa tu vyhovárať a priznaj si ze peniaze tu hrajú dosť veľkú rolu a vy ostatný....by som chcela vidiet kto z vas by sledoval nejaké dievča ktoré píše o svojom "nudnom" živote v skole atd. vy sa tu vsetci tvrdíte ze peniaze niesu dôležité ale ani netusite ako veľmi sa mýlite ;) žijeme v materiálnom svete tak sa prestaňte ;) pozrite si prvé BETHANINE video robi tam recenziu na kozmetiku ktorú jej kúpila mama jasne je to blbosť ale proste ide o to ze nikdo sa nestane slávim vďaka tomu ze bude písať o tom ako bolo v skole a co nové si kúpila raz za mesiac....teraz si nemyslite ze som clovek ktory nevie o com rozpráva tiez som si zažila svoje, tiez som si prešla šikanou a inými vecami.....ale pointa je ze Moma/Martina ci kto vlastne si proste stale tu píšeš o tom ake si chudatko (viem ze pre 13 ročne dievča to nebolo ľahké) ale vies ty vlastne co to znamena trpieť?? To ze ta niekto hejtuju kvoli tomu ze píšeš o kozmetike alebo sa ti za to posmieva WTF. Mas najlepšiu kamaratku,ľudia ta obdivujú, chalani by pre teba zabíjali, mas obydvoch rodičov ktory by ti zniesli aj modré z neba a v podstate ti to vďaka peniazom aj vzdy dajú, si krásna, precestovala si svet, dobre mas cukrovku ale to nieje smrtelne proste si uvedom ako absurdne to od teba znie a potom tu píš slohovky o tom co je bolesť a ťažký zivot!!!
  nejdem sa tu rospisovať iba jedna otázka .. ked je podla teba taká hrozná prečo ju sleduješ ??
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  veľmi dobrý článok ❤ :) v tejto dobe sa ľudia smejú ešte aj keď ma niekto instagram -,-
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  Povedzme si to na rovinu, na splnenie vacsiny snov potrebujete peniaze. Ci chces niekym byt, niekam ist, nieco zazit. Vela ludi tuto moznost nema a preto si ten nedostatok kompenzuju na niekom, kto tieto moznosti ma. Je to cele o zavisti ktora plynie z ich..mozno smutku? Btw vy tam hore si nejako lahko predstavujete tu buducnost. Vela vysokoskolakov konci ako babysitteri, predavaci a pod. Vacsine Slovakov je problemom vyzit z prijmu a nie to este cestovat. Tak mi potom povedzte, ako si maju deti plnit svoje sny. Cakat kym vyrastu a zarobia si, co tiez nie je na 100% iste? Nechapete. Detske sny sa maju plnit v detstve, lebo potom zacne mat uz dospely clovek ine starosti a zaujmy a uz bude neskoro. Takze co sa tyka tych financii, je to dominanta pri tzv. plneni snov, pokial mame na mysli taketo sny.
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  nikdy som ti nenapísala komentár, no vždy som zbožňovala tvoje príspevky. teraz viem, že je potrebné to aj napísať. nebudem písať také klišé akože si super, skvelý príspevok. chcem napísať, že ťa obdivujem. áno, aj za to, že píšeš blog, máš na všetko čas.:) ale hlavne za to, že neustále bojuješ. mnoho ľudí, vrátane mňa, by sa zosypalo keby počuli také urážky na svoju adresu. myslím to vážne, fakt by som to neprežila. takže len tak dalej! chod si za svojimi snami! pretože je to tvoj život, nikdy nevyhovies vsetkym, tak na čo sa snažiť?! ešte jeden super quote- “To avoid criticism say nothing, do nothing, be nothing.”
 • Martina Horňáková • 19 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Dobre a čo ? Ako prepáč.. mám rada tvoj blog.. aj teba... ale toto ma fakt zarazilo.. Sama si napísala že sa nechceš sťažovať.. A čo je tu ? Celý článok je o tom ako sa sťažuješ. Každý má 15725765 problémov HORŠÍCH ako máš ty.. Za to že sa ti smiali že máš blog.. A? Dobre že si sa nezačala rezať ako poniektoré s rozumom nikde dievčatá ;). Len za takú BANÁLNU a totálnu HLÚPOSŤ! Hej, máš bohatého tatka hovoríš že to nieje podstatné. Lenže ako keď dávnejšie som videla niekde ako si sa odfotila v izbe a hneď tam boli ceny za ktoré ti to tvoj tatko kúpil.. "Skriňa na mieru- 10000€ , vankúš- 50€ , Stolička- 150€ " Pre pána jána -_- Toto ma už fakt dorazilo.. Niekto si to serie do huby :-) . Ako som už vravela, mám rada tvoj blog pred tým som ho dosť často čítala ale po tomto článku.. Prepáč ale prosím ťa, VRÁŤ SA K TOMU ČO SI PRED TÝM PÍSALA LEBO TOTO SÚ TOTÁLNE SRAČKY.

  PROSÍM, VRÁŤ SA K TOMU -______- .

  P.S: Kľudne odkryjem anonyma ak chceš :-) len mi sem odpíš a NEZMAŽ môj komentár :-)
  P.S2: Poďte teraz dievčatá do mňa ;-) že jej závidím a úplné sračky. Pri tom nemám vôbec čo závidieť a to prisahám ... :-) Bye loves :*
  Nie je sťažovanie ako sťažovanie.
  Myslím, že rada tu odkrývam svoje súkromie a píšem o niečom, o čom nevedelo mnoho ľudí z mojich najbližších kamarátov? Nie je to také jednoduché písať o týchto veciach. Jasné, že sú horšie problémy. Ale toto tiež vôbec nie je jednoduché, no tomu kto si to neprežil sa to ťažo vysvetluje. Veď sýty hladnému neverí, však?
  Jediné, prečo som to celé rozpísala je to, aby som mnohým dievčatám povedala, že to nie je a ani nebude jednoduché. Ale nakoniec to stojí za to :-)
 • Martina Horňáková • 19 JULY 2014 / reply
  Ďakujem vám všetkým veľmi za všetky pozitívne (a aj negatívne) komentáre:)
  Taktiež veľká vďaka za pochopenie, pevne verím, že som aspoň niektorým z vás dodala trochu odvahy :)
 • Martina Horňáková • 19 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  nikdy som ti nenapísala komentár, no vždy som zbožňovala tvoje príspevky. teraz viem, že je potrebné to aj napísať. nebudem písať také klišé akože si super, skvelý príspevok. chcem napísať, že ťa obdivujem. áno, aj za to, že píšeš blog, máš na všetko čas.:) ale hlavne za to, že neustále bojuješ. mnoho ľudí, vrátane mňa, by sa zosypalo keby počuli také urážky na svoju adresu. myslím to vážne, fakt by som to neprežila. takže len tak dalej! chod si za svojimi snami! pretože je to tvoj život, nikdy nevyhovies vsetkym, tak na čo sa snažiť?! ešte jeden super quote- “To avoid criticism say nothing, do nothing, be nothing.”
  citát skvelý, pretože je úplne pravdivý:)
  Ďakujem!:)
 • Martina Horňáková • 19 JULY 2014 / reply
  Tereza Široká wrote:
  Prepac ale ja ti to vážne nezeriem....nechcem aby to vyznelo zle ale ty sama si si vybrala cestu "šikany" pokial by ti to natalko vadilo a nevedela by si sa s tym zmieriť skončila by si na začiatku lenže ty si proste pokračovala za co ta obdivujem lebo ja som veľmi citlivý clovek co sa týchto veci tyka ale sledujem ta uz cez rok a v živote som nevidela žiadnu Hejt stránku a nikdy som o nej ani nepočula, tiez som patrila k tym dievčatkam co tebou su/boli posadnute a sledovali ta denno denne chceli byt ako ty a brali ta za najväčšiu inšpiráciu ale preco?? Nic v zlom ale v živote si nic nedokázala...dobre uznavam za rok mat cez milión videní to akoze rešpekt ale to je vsetko, sama si niekoľko krát povedala ze nech ti ľudia nepíšu otazky na témy rodiny/kamarátky/šikana/ich zivot atd. pretože im nebudeš odpisovať....pomohla si niekedy niekomu z tvojich fanúšikov ktory ta žiadali o pomoc?? Spomen si kedy si sa vlastne stala takou obľúbenou a populárnou?? Po tom ako si sa vrátila z Ameriky a stretla sa s Acaciou. Myslím si ze bez peňazí by si sa do Ameriky nikdy nedostala takze prestan sa tu vyhovárať a priznaj si ze peniaze tu hrajú dosť veľkú rolu a vy ostatný....by som chcela vidiet kto z vas by sledoval nejaké dievča ktoré píše o svojom "nudnom" živote v skole atd. vy sa tu vsetci tvrdíte ze peniaze niesu dôležité ale ani netusite ako veľmi sa mýlite ;) žijeme v materiálnom svete tak sa prestaňte ;) pozrite si prvé BETHANINE video robi tam recenziu na kozmetiku ktorú jej kúpila mama jasne je to blbosť ale proste ide o to ze nikdo sa nestane slávim vďaka tomu ze bude písať o tom ako bolo v skole a co nové si kúpila raz za mesiac....teraz si nemyslite ze som clovek ktory nevie o com rozpráva tiez som si zažila svoje, tiez som si prešla šikanou a inými vecami.....ale pointa je ze Moma/Martina ci kto vlastne si proste stale tu píšeš o tom ake si chudatko (viem ze pre 13 ročne dievča to nebolo ľahké) ale vies ty vlastne co to znamena trpieť?? To ze ta niekto hejtuju kvoli tomu ze píšeš o kozmetike alebo sa ti za to posmieva WTF. Mas najlepšiu kamaratku,ľudia ta obdivujú, chalani by pre teba zabíjali, mas obydvoch rodičov ktory by ti zniesli aj modré z neba a v podstate ti to vďaka peniazom aj vzdy dajú, si krásna, precestovala si svet, dobre mas cukrovku ale to nieje smrtelne proste si uvedom ako absurdne to od teba znie a potom tu píš slohovky o tom co je bolesť a ťažký zivot!!!
  Skopírujem komentár, ktorý som dala aj vyššie, lebo inak sa odpovedať nedá, myslím..:)
  ''Nie je sťažovanie ako sťažovanie.
  Myslím, že rada tu odkrývam svoje súkromie a píšem o niečom, o čom nevedelo mnoho ľudí z mojich najbližších kamarátov? Nie je to také jednoduché písať o týchto veciach. Jasné, že sú horšie problémy. Ale toto tiež vôbec nie je jednoduché, no tomu kto si to neprežil sa to ťažo vysvetluje. Veď sýty hladnému neverí, však?
  Jediné, prečo som to celé rozpísala je to, aby som mnohým dievčatám povedala, že to nie je a ani nebude jednoduché. Ale nakoniec to stojí za to :-)''
 • Martina Horňáková • 19 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  Teraz mi poviete, že sa to ľahko hovorí ale aj tak to sem dám.
  KTO CHCE, TEN DOKÁŽE:)
  Mnoho z mojich najobľúbenejších zahraničných i slovenských blogeriek začínali skutočne a doslova s NIČÍM.
  A viete čo? Teraz zarábajú závideniahodné 4-ciferné čísla len za vedenie blogu. Irónia však?
  Je to preto lebo boli odhodlané a mám pocit, že skutočné odhodlanie a zápal je to, čo vám chýba. Jasné, peniaze sú peniaze nie je o čom.
  Ale mať blog? Ja som začala so stránkou na FCB kde som dávala tipy a nestálo ma to ani jeden jediný cent. Potom som si založila blog a ľuďia ma UŽ poznali bez toho, aby som do toho investovala čo i len cent. Jediné, čo som investovala bol čas:)
  Veľa blogeriek píše o živote, o jedle, o zaujímavých ľuďoch či miestach bez toho, že by sa niekedy s nimi stretli či navštívili ich. Nie je to o peniazoch a nikdy ma nikto ani nepresvedčí, že blogovanie je o peniazoch. Jasné, je to s peniazmi jednoduchšie, no nie je to o nich. Je to o odhodlaní, vytrvalosti, talente a obetovaní času a ďalších vecí:)
  Všetko odo mňa, pa.:)
 • Martina Horňáková • 19 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Mám 19 rokov, tento rok som maturovala na gympli. Stretávala som ťa na chodbách, občas som sa ti chcela prihovoriť, povedať ti niečo pekné, ale namala som odvahu. Vždy keď som ťa stretla si sa usmievala od ucha k uchu a bola si strašne zlatá :) Veľmi rada si prečítam tvoj blog aj keď si odo mňa o 3 roky mladšia si moja inšpirácia :) Chcem ti len popriať, nech tú strednú zvládneš a nech študuješ (robíš) v budúcnosti čo ťa baví :) Nad neprajníkmi sa len pousmej a choď ďalej. Hlavne neprestávaj blogovať, pretože si v tom fakt dobrá. Mám ťa rada :)
  ďakujem, ďakujem, ďakujem!!!:)
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  nádherný článek, je to strašně povzbuzující. Je zbyečný sem psát 'nelam si hlavu když ti někdo napíše nějaký sračky' protože jde vidět že ses už přes to přenesla. :) klobouk dolů :3
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Tereza Široká wrote:
  Prepac ale ja ti to vážne nezeriem....nechcem aby to vyznelo zle ale ty sama si si vybrala cestu "šikany" pokial by ti to natalko vadilo a nevedela by si sa s tym zmieriť skončila by si na začiatku lenže ty si proste pokračovala za co ta obdivujem lebo ja som veľmi citlivý clovek co sa týchto veci tyka ale sledujem ta uz cez rok a v živote som nevidela žiadnu Hejt stránku a nikdy som o nej ani nepočula, tiez som patrila k tym dievčatkam co tebou su/boli posadnute a sledovali ta denno denne chceli byt ako ty a brali ta za najväčšiu inšpiráciu ale preco?? Nic v zlom ale v živote si nic nedokázala...dobre uznavam za rok mat cez milión videní to akoze rešpekt ale to je vsetko, sama si niekoľko krát povedala ze nech ti ľudia nepíšu otazky na témy rodiny/kamarátky/šikana/ich zivot atd. pretože im nebudeš odpisovať....pomohla si niekedy niekomu z tvojich fanúšikov ktory ta žiadali o pomoc?? Spomen si kedy si sa vlastne stala takou obľúbenou a populárnou?? Po tom ako si sa vrátila z Ameriky a stretla sa s Acaciou. Myslím si ze bez peňazí by si sa do Ameriky nikdy nedostala takze prestan sa tu vyhovárať a priznaj si ze peniaze tu hrajú dosť veľkú rolu a vy ostatný....by som chcela vidiet kto z vas by sledoval nejaké dievča ktoré píše o svojom "nudnom" živote v skole atd. vy sa tu vsetci tvrdíte ze peniaze niesu dôležité ale ani netusite ako veľmi sa mýlite ;) žijeme v materiálnom svete tak sa prestaňte ;) pozrite si prvé BETHANINE video robi tam recenziu na kozmetiku ktorú jej kúpila mama jasne je to blbosť ale proste ide o to ze nikdo sa nestane slávim vďaka tomu ze bude písať o tom ako bolo v skole a co nové si kúpila raz za mesiac....teraz si nemyslite ze som clovek ktory nevie o com rozpráva tiez som si zažila svoje, tiez som si prešla šikanou a inými vecami.....ale pointa je ze Moma/Martina ci kto vlastne si proste stale tu píšeš o tom ake si chudatko (viem ze pre 13 ročne dievča to nebolo ľahké) ale vies ty vlastne co to znamena trpieť?? To ze ta niekto hejtuju kvoli tomu ze píšeš o kozmetike alebo sa ti za to posmieva WTF. Mas najlepšiu kamaratku,ľudia ta obdivujú, chalani by pre teba zabíjali, mas obydvoch rodičov ktory by ti zniesli aj modré z neba a v podstate ti to vďaka peniazom aj vzdy dajú, si krásna, precestovala si svet, dobre mas cukrovku ale to nieje smrtelne proste si uvedom ako absurdne to od teba znie a potom tu píš slohovky o tom co je bolesť a ťažký zivot!!!
  Po A, cukrovka je mrteľna ak si nedáš inzulín a
  Po B, vážne Martina ty si sa cítila šikanova týmto mna moj vlastný otec bil, týral a chcel má aj zabiť spolu so sestrou a mamou ja ked som išla po ulici každý na mna pozeral jak na dajaku feťačku z rozbitým kschtom :) a čo mamima sa s nami odstahovala preč ma 1500 eur mesačne jeden príjem a je nam fajn tak lákavo nehovor čo je šikana ak si to nezažila :) ja som to zažla od 6 do 13 rokov :) a nevylievala som si srdce denníčku tak moma začni písať aspoň nečo čo sa nezačína. "Bola som tam... Kupil som toto. Som neviniatko...
 • Tereza Široká • 19 JULY 2014 / reply
  Tereza Široká wrote:
  Prepac ale ja ti to vážne nezeriem....nechcem aby to vyznelo zle ale ty sama si si vybrala cestu "šikany" pokial by ti to natalko vadilo a nevedela by si sa s tym zmieriť skončila by si na začiatku lenže ty si proste pokračovala za co ta obdivujem lebo ja som veľmi citlivý clovek co sa týchto veci tyka ale sledujem ta uz cez rok a v živote som nevidela žiadnu Hejt stránku a nikdy som o nej ani nepočula, tiez som patrila k tym dievčatkam co tebou su/boli posadnute a sledovali ta denno denne chceli byt ako ty a brali ta za najväčšiu inšpiráciu ale preco?? Nic v zlom ale v živote si nic nedokázala...dobre uznavam za rok mat cez milión videní to akoze rešpekt ale to je vsetko, sama si niekoľko krát povedala ze nech ti ľudia nepíšu otazky na témy rodiny/kamarátky/šikana/ich zivot atd. pretože im nebudeš odpisovať....pomohla si niekedy niekomu z tvojich fanúšikov ktory ta žiadali o pomoc?? Spomen si kedy si sa vlastne stala takou obľúbenou a populárnou?? Po tom ako si sa vrátila z Ameriky a stretla sa s Acaciou. Myslím si ze bez peňazí by si sa do Ameriky nikdy nedostala takze prestan sa tu vyhovárať a priznaj si ze peniaze tu hrajú dosť veľkú rolu a vy ostatný....by som chcela vidiet kto z vas by sledoval nejaké dievča ktoré píše o svojom "nudnom" živote v skole atd. vy sa tu vsetci tvrdíte ze peniaze niesu dôležité ale ani netusite ako veľmi sa mýlite ;) žijeme v materiálnom svete tak sa prestaňte ;) pozrite si prvé BETHANINE video robi tam recenziu na kozmetiku ktorú jej kúpila mama jasne je to blbosť ale proste ide o to ze nikdo sa nestane slávim vďaka tomu ze bude písať o tom ako bolo v skole a co nové si kúpila raz za mesiac....teraz si nemyslite ze som clovek ktory nevie o com rozpráva tiez som si zažila svoje, tiez som si prešla šikanou a inými vecami.....ale pointa je ze Moma/Martina ci kto vlastne si proste stale tu píšeš o tom ake si chudatko (viem ze pre 13 ročne dievča to nebolo ľahké) ale vies ty vlastne co to znamena trpieť?? To ze ta niekto hejtuju kvoli tomu ze píšeš o kozmetike alebo sa ti za to posmieva WTF. Mas najlepšiu kamaratku,ľudia ta obdivujú, chalani by pre teba zabíjali, mas obydvoch rodičov ktory by ti zniesli aj modré z neba a v podstate ti to vďaka peniazom aj vzdy dajú, si krásna, precestovala si svet, dobre mas cukrovku ale to nieje smrtelne proste si uvedom ako absurdne to od teba znie a potom tu píš slohovky o tom co je bolesť a ťažký zivot!!!
  Nikdy som nepovedala ze je hrozná ale stale ju sledujem pretože kedysi som ju mala naozaj rada a doteraz sa mi všetky kamaratky smejú za to ako som nou bola posadnutá.....no bohužiaľ teraz píše uz len sracky ale vzdy si to prečítam lebo tajne dufam ze sa vráti k tym lepším prispevkom ;) Martina skús si este raz prečítať co som ti tam napisala...nemyslela som to ako Hejt človeka ktory ta nenávidí ale myslelal som to ako názor človeka ktory ta uz nejaký to piatok sleduje :) sama som si prežila svoje je pravda ze to nebolo kvoli nejakej FB stránke ale kvoli tomu ako som vyzerala!! Jasne ľahko sa píše ked som to neprežila ale ty si veľké dievča aj tak je ti to u prdele :D obdiv za to ze takéto komentár su ti naozaj u prdele a stale si ides za svojim ale no uprimne neviem ako ostatný ale mne to pride niekedy dost nesympatický lebo pôsobis Jak namýslena p*** ;) jasne nepoznám ta osobne tak ta tu teraz nejdem súdiť ale je to moj názor ktory som si za viac ako rok vybudovala :)
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Skvěle napsané:)
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Uprimne peniaze hrajú rolu, ale, tak a detailne. Dá sa blogovať bez nich. Robí to neuveriteľne veľa ľudí, a to, že si zaumienite, že sú hlavné ich hlavními robí. Proste to len tak vnímate. V skutočnosti keď pozrem blog obyčajného dievčaťa a je niečim originálne a zaujímavé, tak keď niekde napíše, že nemá majlant, (ale blogovanie jej ide) tak to všetci ignorujú pretože aj bez peňazí je cool. Každý sa dokáže vynájsť. Niekedy sú peniaze výhovorky. To že len stanete a pôjdete sa s kamoškami flákať do mesta, už tým zažijete veľa, pretože fakt okoľnosti vám ten deň spríjemnia(niekedy:D). Bum a je to. Kolko ste zainvestovali? 1€? A s5 k Mome. No mňa by jeblo kebyže mám viesť takéto situácie. Pretože len za to že počujem od niekoho že mám škaredé tričko ma raní. (samozrejme aj od koho) Alebo keď mi niekto niečo na mne vytkne. Raní ma to. Panebože veď je to celkom zlé na psychiku. Treba sa do toho vcítiť. Napr. predstavte si že na vás zakričí nejaký chalan že ste škrata. No fuj! nemožete nič povedať. Hm? prijemné
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  vymazuješ :D komenty trapas
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Možeš byť taká trápna a vymazávať komentáre? aspon odpis chuderka
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Ahoj. Myslím že problém bol že si začala s blogovaním príliš skoro. Nebola si ešte pripravená na ten tlak ... neznášam to slovo ...hejterov ale aj na tie mladé baby ktoré k tebe vzhliadali. Bola si príliš slávna na tomto malom Slovensku. Ale ako vidím tím čo píšeš si dosť dospela a celkovo ťa to spravila silnejšou osobou čo je aj dobre lebo v tomto svete to potrebuješ. Ja ti prajem veľa štastia. A máš len 16. Užívaj si fajči, pit (bože teraz nechcem aby to vyzeralo že ťa v tom podporujem :D ) chodievaj sa zabávať na párty. Veď len raz si mladá. Je to tvoj život. A ja ako už teraz 19 ročná ti poviem že neskôr ťa to prestane baviť. Uvedomíš si že život je sviňa a v živote ťa budú trápiť horšie veci.
 • Martina Horňáková • 19 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Možeš byť taká trápna a vymazávať komentáre? aspon odpis chuderka
  Hej hej ja som to vymazala na rýchlo cez mobil už som doma, nemôžem ho tu nechať veď asi vieš prečo, ak si ho písal/a ty lebo bolo tam moc z mojho súkromia a nechcem aby sa tu takéto veci verejne písali. Vďaka:)
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Možeš byť taká trápna a vymazávať komentáre? aspon odpis chuderka
  Nemyslim su ze je to az take velke sukromie ked si to sama.niekde prehlasovala len chcem vediet zr ci ti s odstupom casu nepride trosku podobne ta tvoja zmena image-u a to ze uz nie si moma ale martina


  Preco si to vlastne zmenila a preco mi to lride tak ze je to ako hannah montana a miley cyrus...???
 • Martina Horňáková • 19 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Možeš byť taká trápna a vymazávať komentáre? aspon odpis chuderka
  Neviem, sama tomu nechápem ale viem, že to prišlo prirodzene, že to nebolo vôbec nútené.
  Životné udalosti možno? Neviem, je to pri dospievaní normálne:)
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Škoda že už niesi Moma...chyba mi.Pretože teraz som dala do googlu martina Horňáková a na každom obrázku bola nejaká nechutná kulturistka a potom som dala Moma Horňáková a všade si bola ty s tvojimi krásnymi dlhými vlasmi,hanblivým úsmevom a ružovými vecami.<3
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Jeden z dalších intelektuálnych článkov,ktoré moma "vydala".Moma píšeš aká si bola týraná,ako ti ludia ubližkovali a podobne ale toto sa deje denno-denne každému a nie pre hlupe dovody ako "mám blog".. deti sú šikanované pre vzhlad,peniaze,farba pleti..tymto člankom si chcela zo seba spraviť chudinku,ktorá trpí a chce aby jej nato ludia skočili a pisali "poor moma" je to veľmi smutné,pretože na začiatku som ťa sledovala každý deň,pretože si bola super,teraz sú to len hlúpe keci,jedna za druhou,bez pointy,bez obsahu a majú za ulohu len vyvolať v ludoch súcit.Cukrovka je vážna choroba ale sú oveľa vážnejšie a kebyže si normálne netrepeš to na blog aby ťa 13 ročne dievčata,ktoré ani nevedia čo cukrovka je len vidia predtým "choroba" lutovali.. zamysli sa nad sebou,prečítaj si to ešte raz čo si napísala a skús prehodnotit svoj život,ktorý si kazíš teraz sama cigaretami,alkoholom a tým,že zo seba chceš spraviť" bad girl" ktorou niesi:DD a je to len smiešne.. cheers
 • Michaela Komová • 19 JULY 2014 / reply
  Jasné že tu bol a vždy bude hate... Ale nevzdávaj sa držím ti palce ;))

  http://lovelybeautybook.blogspot.sk/
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Takže... čo povedať? Svoj osobný názor, asi. Moma, alebo Martina, ako už len chceš, ver či nie, 80% ľudí je šikanovaných, hlavne v našom (15-17) veku... Šikanovali ťa kvôli blogu, preboha dievča... Kvôli blogu nikoho nešikanujú, šikanujú kvôli niečomu inému. Áno, je tu kvapka závisti, ale povedz mi, že ako je možné, že napríklad taká Soňa Skoncová má blog, je úspešná a slávna a ju nikto nešikanuje? Nie, prepáč, nie je to kvôli blogu. Asi niečo robíš zle. Úprimne ti nezávidím a ak áno, možno len úprimne, vieš to cestovanie a tak... Máš veci, ktoré má v dnešnom svete aj na tomto malom Slovensku veľa deciek, takže možno aj tento článok je dôvodom šikany, spôsob akým sa vyjadruješ... Preskákala si si toho veľa.. Nechcem byť zlá, ale nepreskákala, ver tomu že nie. Umrela mi mama, otec sa znovu oženil a aj ten umrel pri autonehode s mojimi starými rodičmi, stará sa omňa nevlastná mama a sťažujem sa na blogu? Nie. Hovorím si aká som silná? Nie. Pretože viem, že toto je len slabý odvar toho čo ma ešte v živote čaká. Preto sa vzchop dievča. Keby si bola... Neviem ako to vyjadriť.. lepšia, nikto ti nič nepovie.. Ja ti poviem len toľko, že veľa vecí robíš detinsky, možno preto ťa ľudia vnímajú tak, ako ťa vnímajú. Toť vsio.. A jedna dobrá rada, buďpresedlaj na iný štýl, alebo s tým skonči a vráť sa keď dospeješ, lebo takto ťa to bude len ničiť.. Utrieď si to v hlavičke a potom sa rozhodni. Zatiaľ čau
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  u mna je to tak 70% (nemam Martinu rada) na 30% (mam martinu rada), ale toto co teraz napisala (tentokomentar nadomnou) je za BIG LIKE!
 • Martina Horňáková • 19 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Takže... čo povedať? Svoj osobný názor, asi. Moma, alebo Martina, ako už len chceš, ver či nie, 80% ľudí je šikanovaných, hlavne v našom (15-17) veku... Šikanovali ťa kvôli blogu, preboha dievča... Kvôli blogu nikoho nešikanujú, šikanujú kvôli niečomu inému. Áno, je tu kvapka závisti, ale povedz mi, že ako je možné, že napríklad taká Soňa Skoncová má blog, je úspešná a slávna a ju nikto nešikanuje? Nie, prepáč, nie je to kvôli blogu. Asi niečo robíš zle. Úprimne ti nezávidím a ak áno, možno len úprimne, vieš to cestovanie a tak... Máš veci, ktoré má v dnešnom svete aj na tomto malom Slovensku veľa deciek, takže možno aj tento článok je dôvodom šikany, spôsob akým sa vyjadruješ... Preskákala si si toho veľa.. Nechcem byť zlá, ale nepreskákala, ver tomu že nie. Umrela mi mama, otec sa znovu oženil a aj ten umrel pri autonehode s mojimi starými rodičmi, stará sa omňa nevlastná mama a sťažujem sa na blogu? Nie. Hovorím si aká som silná? Nie. Pretože viem, že toto je len slabý odvar toho čo ma ešte v živote čaká. Preto sa vzchop dievča. Keby si bola... Neviem ako to vyjadriť.. lepšia, nikto ti nič nepovie.. Ja ti poviem len toľko, že veľa vecí robíš detinsky, možno preto ťa ľudia vnímajú tak, ako ťa vnímajú. Toť vsio.. A jedna dobrá rada, buďpresedlaj na iný štýl, alebo s tým skonči a vráť sa keď dospeješ, lebo takto ťa to bude len ničiť.. Utrieď si to v hlavičke a potom sa rozhodni. Zatiaľ čau
  Ja som spokojná s tým, že to je tak ako to je.
  Ľudia (teda tých pár) čo to tu negatívne komentujú nechápu, že som písala pre tých, ktorí sa boja presadiť sa. To je všetko.
  A silná si, nepotrebuješ sa nikomu sťažovať a hovoriť si to, je to očividné a smozrejmé po tom všetkom, čím si si prešla. A úprimne, obdivujem ťa, že to zvládaš takto a dokážeš o tom písať. Ale toto je o inom, celý článok bol len o tom, aby sa baby v mojom veku nebáli presadiť sa a ísť si za svojim.
  Po tom, čo si zvládla sa takýmito vecami nemusíš ani zaoberať a riešiť to. Ale každopádne je fajn, že niekto s takou minulosťou ako ty povedal svoj názor. Držím palce..čau /zatiaľ/ :)
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Martina Horňáková wrote:
  Ďakujem vám všetkým veľmi za všetky pozitívne (a aj negatívne) komentáre:)
  Taktiež veľká vďaka za pochopenie, pevne verím, že som aspoň niektorým z vás dodala trochu odvahy :)
  Momi nechcem na teba tlačiť ani nič ale cca kedy vydáš nový članok tento bol skvelý :) a dlhý určite si ho písala dlho :) Len idem na dovolenku a neviem či budeme mať wifi a tvoje články su super kludne aj odpiš že nevieš abo napr cca o 2 týždne len prosím odpíš
 • Phill Jefferson • 19 JULY 2014 / reply
  Moma.. komentár ti píšem prvý krát, ale tvoje blogy sledujem už dlhšie. To že máš naozaj dobrý blog, vieš. Zároveň však som rád, že zážitky zo svojich eventov, zdieľaš sem.. keďže väčšina z nás nezažije väčšinu vecí z toho čo ty. To však neznamená že s tým máš prestať. Práve naopak. Pokračuj v tom, pretože ti to ide! A ohľadom toho šikanovania, som rád že si živá a zdravá, od ľudí čo ti to robili sa drž naozaj čo najďalej. P.S.: nadpis je odveci.
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Takže... čo povedať? Svoj osobný názor, asi. Moma, alebo Martina, ako už len chceš, ver či nie, 80% ľudí je šikanovaných, hlavne v našom (15-17) veku... Šikanovali ťa kvôli blogu, preboha dievča... Kvôli blogu nikoho nešikanujú, šikanujú kvôli niečomu inému. Áno, je tu kvapka závisti, ale povedz mi, že ako je možné, že napríklad taká Soňa Skoncová má blog, je úspešná a slávna a ju nikto nešikanuje? Nie, prepáč, nie je to kvôli blogu. Asi niečo robíš zle. Úprimne ti nezávidím a ak áno, možno len úprimne, vieš to cestovanie a tak... Máš veci, ktoré má v dnešnom svete aj na tomto malom Slovensku veľa deciek, takže možno aj tento článok je dôvodom šikany, spôsob akým sa vyjadruješ... Preskákala si si toho veľa.. Nechcem byť zlá, ale nepreskákala, ver tomu že nie. Umrela mi mama, otec sa znovu oženil a aj ten umrel pri autonehode s mojimi starými rodičmi, stará sa omňa nevlastná mama a sťažujem sa na blogu? Nie. Hovorím si aká som silná? Nie. Pretože viem, že toto je len slabý odvar toho čo ma ešte v živote čaká. Preto sa vzchop dievča. Keby si bola... Neviem ako to vyjadriť.. lepšia, nikto ti nič nepovie.. Ja ti poviem len toľko, že veľa vecí robíš detinsky, možno preto ťa ľudia vnímajú tak, ako ťa vnímajú. Toť vsio.. A jedna dobrá rada, buďpresedlaj na iný štýl, alebo s tým skonči a vráť sa keď dospeješ, lebo takto ťa to bude len ničiť.. Utrieď si to v hlavičke a potom sa rozhodni. Zatiaľ čau
  Moma sama si robis to, ze ludia na teba utocia.. presadzujes sa povysenecky, a to ze si zalozis blog a budu tu tvoje fotky je tvoja volba ze ludia ta spoznavaju a variantou ze sa ti budu smiat si mala ratat,alebo zostat pri fb stranke kde si davala tutorialy atd... Cize co si ai vybrala to mas, a keby si sa neprezentovala tak detinsky alo sa, tak mozno sa to zlepsi, ale kebyze som v tvojej skole tiez sa ti smejem :D
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Nechcem aby tento komentar vyznel ako od nejakej 13 alebo Momika co ta sleduje kazdy den :) :D Sme v rovnakom veku, som z tn a stretavam ta pomerne casto, vzdy si mi bola sympaticka a nikdy si sa netvarila povysenecky alebo co (priznania, kde si niekto kompenzuje svoje nedostatky o.O) aj ked ma nepoznas a nikdy sme sa nebavili, myslim si ze si super clovek bez ohladu na €,blog a to ci mas skrinu na mieru :-D Pacia sa mi tvoje nazory, myslim si ze tak o 10 rokov budes tam, kde len malokto z ludi ktori to tu komentuju a nedosiahnes to kvoli otcovi a peniazom, dosiahnes to preto ze si strasne cielavedomy clovek :-) Ides si za tym co chces a kde je vola, tam je cesta :)) ked sa o par rokov dozviem, ze Hornakova nieco dokazala a je v zivote uspesna, spomeniem si na tento blog a na to ako aka si bola odhodlana a cielavedoma uz vtedy :) a to ze sikana nic nie je, cukrovka nie je smrtelna a to ze nezijes s oboma rodicmi je bezne.... nikto nevie ake to je kym aspon niecim z toho neprejde...no nech to nie je moc dlhy koment lebo ho nikto neprecita,toto je prvy komentar co ti na blog pisem, snad sa s tebou niekedy budem poznat aj osobne a moj nazor si len potvrdim :) chod si za tym co ta bavi a jeb na tych obmedzenych ludi :)) good luck ;)
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Chcela by som sa len opýtať.... Ak si s terajšou situáciou spokojná, prečo pridávaš príspevky, ktoré o tom nesvedčia ? Mne osobne to príde tak, že nie si spokojná a snažíš sa to zakryť prázdnymi slovami. Keby to naozaj bolo podľa toho ako hovoríš ty, príspevok tohto typu by si tu pridala raz, no v poslednej dobe už píšeš len o tom . O chvíľu to prestane baviť aj tvoje utešovateľky a potom čo ? Nechcem ti zle, len ti chcem povedať PRENES SA CEZ TO a pokračuj v tom, čo ťa baví, lebo príspevkami akým je tento si moc nepomáhaš, ale škodíš. Ak si to prečítal niekto, kto sa ti vysmieval, je pravdepodobne spokojný, lebo si mu dokázala, že ti naozaj ublížil ( čo je samozrejmé), ale hlavne že ťa to naozaj ešte stále trápi. Hlavu hore dievča a do budúcnosti len s pozitivitou ! :)
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Krása :) :3 inšpirovala si ma :) ďakujem :))
 • Anonymous • 19 JULY 2014 / reply
  Krásne :)
 • Anonymous • 20 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Nechcem aby tento komentar vyznel ako od nejakej 13 alebo Momika co ta sleduje kazdy den :) :D Sme v rovnakom veku, som z tn a stretavam ta pomerne casto, vzdy si mi bola sympaticka a nikdy si sa netvarila povysenecky alebo co (priznania, kde si niekto kompenzuje svoje nedostatky o.O) aj ked ma nepoznas a nikdy sme sa nebavili, myslim si ze si super clovek bez ohladu na €,blog a to ci mas skrinu na mieru :-D Pacia sa mi tvoje nazory, myslim si ze tak o 10 rokov budes tam, kde len malokto z ludi ktori to tu komentuju a nedosiahnes to kvoli otcovi a peniazom, dosiahnes to preto ze si strasne cielavedomy clovek :-) Ides si za tym co chces a kde je vola, tam je cesta :)) ked sa o par rokov dozviem, ze Hornakova nieco dokazala a je v zivote uspesna, spomeniem si na tento blog a na to ako aka si bola odhodlana a cielavedoma uz vtedy :) a to ze sikana nic nie je, cukrovka nie je smrtelna a to ze nezijes s oboma rodicmi je bezne.... nikto nevie ake to je kym aspon niecim z toho neprejde...no nech to nie je moc dlhy koment lebo ho nikto neprecita,toto je prvy komentar co ti na blog pisem, snad sa s tebou niekedy budem poznat aj osobne a moj nazor si len potvrdim :) chod si za tym co ta bavi a jeb na tych obmedzenych ludi :)) good luck ;)
  ale ona niečo o tých 10 rokov dosiahne a bude mať jednoduché práve kvôli €... je super ísť si za niečím, ale tak keď už má peniaze, tak je tá cesta predsa len ľahšia... vidím to všade okolo mňa.
 • Anonymous • 20 JULY 2014 / reply
  Ahoj :) neviem na jednej strane mi to pride ako vsetky ostatne blogerky, ktore to presne takymto istym sposobom opisovali.Ale na druhej strane ti patri odomna velka poklona za tolko uprimnosti a vidim ze si velmi rozumovo vyspela :). Je to proste tak ze taki ludia tu budu stale ale aj z takych sa da nieco cerpat.Fakt som velmi prekvapena, ze si to takto zvladla mozno to mas aj v povahe lebo niektorí ludia by len tak nedokazali sa postavit znovu na vlastne nohy. Vsetci tu podte teraz rozoberat ake su vase problemy a podme si ich porovnavat kto ma vacsie je to proste tak, ze kazdy clovek zazije nieco ine a nepochopi toho druheho ako sa on moze citit a stale si mysli ze tie jeho problemy su najvacsie. Nenarazam na teba tymto ale na ludi co ti to tu komentuju. Ludia su zli a stale budu mas to vsade. Takze maj stale hlavu hore! A este jedna vec ak by som mohla. Bola by som rada veľmi rada ak by si si tento komentár prečítala lebo by som ta chcela poprosit o taku mensiu radu. Neviem sa akosi zaclenit do skupiny ludi. Najradsej by som bola sama niekde by som odisla vobec mi nevadi ked som niekde v zahranici a nemam kontakt s tymi ludmi. Mam len jednu fakt ze fakt najlepsiu kamaratku, ktora viem ze tu stale pri mne bude po tom vsetkom naozaj co sme si prezili jej verim ved predsa to je uz nejako 12 rokov. Ale tí ostatní ludia neviem mozno nie som spokojna sama so sebou neviem sa zobrat taka aka som? neviem naozaj kde je ten problem a coraz viac ludi odomna nieco potrebuje nieco stae odomna ocakava a stale su tu tie ich problemy a ked poviem ze ja mam nejaky problem tak mi povedia ze nech to neriesim ze bude dobre. Mala som choru sestru ktora sa vyliecila a podla mojho nazoru toto je naozajstne stastie ked ju vidite kazdy den ze tu stale so mnou je a ze ti ludia co maju fakt take malilinke problemy ( ti moji kamarati ) mozu byt len radi a cerpat z nich nove veci. Lenze oni stale potrebuju byt nejako stredobodom pozornosti v tej skupine ludi a stale oni su tu co maju problemy a oni vedia co je to zivot oni su uz rozumovo vyspeli a neviem co este. Chcela by som si uz konecne najst nejakeho chalana, ktory tu bude pre mna teraz ked to najviac potrebujem alebo skupinu ludi v ktorej budem naozaj stastna len neviem kde ako a co mam robit. Bola by som velmi rada ak by som ta mohla nejako kontaktovat a popisat si o tom vsetkom. ďakujem a ešte raz patri ti veľka poklona odomna !
 • Pattie • 20 JULY 2014 / reply
  Wáu. Zimomriavky som mala, keď som to čítala. :)
 • Sarah Rose • 20 JULY 2014 / reply
  Inšpirovala si mnoho ľudí svojím blogom. Nie preto že si slávna ale preto že si vždy vedela zaujimavo napísať aj o boyčajnej mikine , pekne to podať v článku. Ďakujem za inšpiráciu , vrátila som sa vďaka tebe k blogovaniu , i keď nie uspešnému. Verím že týmto článkom si otvorila oči mnohým babám ktoré vidia len to pozlátko na uspšnom blogovaní . Viem že si tento komentár nevšimneš , ccela som napísať aj skôr , ale načo keď v každom komentári je to isté len s obmenou slov ? Teraz som sa rozhodla napísať symbolicky kvôli tomu že len jeden komentár ti chýba do stovky :) Všetko dobré má v sebe menšie zlo , ale ber to tak že to že ťa hatovali znamenalo že si niečo dokázala , možno o chvíľu ľudia na blogerku momu zabudnú a možno to dotiahneš ďalej , každopadne veľa šťastia a mnoho úspechov , a v žiadnom prípade sa nedaj odradiť :)
  http://libertepaixegalite.blogspot.com/
 • Anonymous • 20 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Nechcem aby tento komentar vyznel ako od nejakej 13 alebo Momika co ta sleduje kazdy den :) :D Sme v rovnakom veku, som z tn a stretavam ta pomerne casto, vzdy si mi bola sympaticka a nikdy si sa netvarila povysenecky alebo co (priznania, kde si niekto kompenzuje svoje nedostatky o.O) aj ked ma nepoznas a nikdy sme sa nebavili, myslim si ze si super clovek bez ohladu na €,blog a to ci mas skrinu na mieru :-D Pacia sa mi tvoje nazory, myslim si ze tak o 10 rokov budes tam, kde len malokto z ludi ktori to tu komentuju a nedosiahnes to kvoli otcovi a peniazom, dosiahnes to preto ze si strasne cielavedomy clovek :-) Ides si za tym co chces a kde je vola, tam je cesta :)) ked sa o par rokov dozviem, ze Hornakova nieco dokazala a je v zivote uspesna, spomeniem si na tento blog a na to ako aka si bola odhodlana a cielavedoma uz vtedy :) a to ze sikana nic nie je, cukrovka nie je smrtelna a to ze nezijes s oboma rodicmi je bezne.... nikto nevie ake to je kym aspon niecim z toho neprejde...no nech to nie je moc dlhy koment lebo ho nikto neprecita,toto je prvy komentar co ti na blog pisem, snad sa s tebou niekedy budem poznat aj osobne a moj nazor si len potvrdim :) chod si za tym co ta bavi a jeb na tych obmedzenych ludi :)) good luck ;)
  Ja som zo zabezpecenej rodin a vidim, ze s peniazmi je jednoduchsi zivot ale prave preto ze ich mas, makas na sebe viac, pretoze ludia su kurvy a budu hovorit, ze to vsetko mas kvoli peniazom a rodine :-) a ked sa chces dostat z tienu penazi a znamosti, budes ns sebe makat a to martina bude. Alebo ak odide do zahranicia, v Amerike bude vsetkym jedno kto je jej otec a kolko ma doma penazi :)) ctiziadostivost a cielavedomost je to cim dosiahne svoje sny ;) a to vidim ja vsade okolo mna :) a mat povolanie syn/dcera nie je uspech, to je jebnutost tych, co svojich rodicov vyuzivaju cely zivot :))
 • Anonymous • 20 JULY 2014 / reply
  Moma to je pekný článok inak rada by som bola (možno nie len ja) keby si urobila nejaky DIY článok ale niečo čo robíš ty :) ne posťahovane :
 • Anonymous • 20 JULY 2014 / reply
  Vždy som ťa mala neskutočne rada a vždy aj budem mať :) Si môj slovenský vzor a dúfam že si teraz tie hlavičky uvedomia čo ti robili..Viem že si niekto asi povie že su oveľa horšie ľudské problémy, ale aj tvoj prípad je podľa mňa dosť vážny pretože hocikedy si to nemusela zvládnuť a mohlo to prerásť do takých enormných problémov že sa mohlo sa s tebou niečo stať, ale ty si to zvládla pretože si bola a si SILNÁ a za to ťa teraz obdivujem ešte viac ako doteraz :) P.S: krásne napísaný článok, dodáva mi nové povzbudenie LOVE YOU MOMA :)
 • Anonymous • 21 JULY 2014 / reply
  Som z Trenčína a vždy keď som ťa stretla som sa len pousmiala, pretože som ťa poznala len z ohováračiek a instagramu, videla som to povrchne a nedá sa povedať, že by som ťa zrovna mala v láske.Chcela som ti dať šancu a omrknúť tvoj blog avšak ten moment nadišiel až teraz, ja do toho konečne vidím a keď ťa náhodou stretnem, pomyslím si o tebe už len to dobré :)
 • Anna • 21 JULY 2014 / reply
  Dlhšiu dobu sledujem tvoj blog a nechápem ako môže niekto niekoho takto urážať a neviem čo ... ale na druhú stranu ani ťa nie je prečo obdivovať. Všetci sme si niečim prešli, všetci máme nejaké skúšky v živote. A úspech niečo stojí. Obdivovať niekoho pretože sa má dobre (šťastie sa narodiť v dobrej rodine, nie všetci ho majú), to cestovanie, koncerty keď to pôjde z vlastného vrecka potom budem obdivovať. Nie je umenie dostať všetko len tak, umenie je si to vybudovať :) Si mladá rozumná baba, ktorá si niečim prešla, a to že máš lepšie možnosti v živote ti netreba závidieť, predsa len nemôžeš za to, že si sa dobre narodila ako niekto nemôže za to, že nemá zrovna najlepšie zázemie. Treba si ísť za svojim aj cez mŕtvoly a ľudia budú stále vidieť len nedostatky, chyby. Kiežby sa tak všetci zameriavali na to dobré a chválili nielen kritizovali... ale o tom môžem bohužiaľ len snívať. Nad negatívnymi komentármi sa treba len pousmiať, ľahko sa to píše ťažšie koná, ale vždy tu bude niekto kto bude proti a nepomôže ani keby sa na hlavu postavíš. Tak rob to čo ťa baví, čo ťa robí šťastnou ale s rozumom :)
 • Anonymous • 21 JULY 2014 / reply
  musím povedať, veľmi skvelý článok!! Mám ťa rada už dlho, a nahnevala som sa keď si sa tak "zmenila" ale teraz už viem prečo to tak bolo. To v škole muselo byť hrozné.
 • Anonymous • 21 JULY 2014 / reply
  Veľmi sa mi páči ako vyspelo píšeš. :) Milujem tvoje príspevky a myslím si, že si vzorom veľa dievčat vrátane mňa. Dúfam, že ťa niekedy stretnem a osobne ti všetko poviem :) Hlavne pokračuj v tom čo robíš najradšej a nikdy sa nevzdaj.
 • Anonymous • 21 JULY 2014 / reply
  Sorry, ale nápis vôbec neodpovedá obsahu článku... Si úspešná, lebo si sa dostala z tvojej zóny pohodlia - to má byť čo? Sama tam rozoberáš, že si len rada za to čo ťa toľká šikana naučila a že ťa to pripravilo na horšie veci a že si tým aj "dozrela" atď. atď., ale to neznamená, že si vystúpila zo svojej zóny komfortu... to by tak možno bolo, keby si sa tej šikane postavila.
 • Anonymous • 21 JULY 2014 / reply
  Tereza Široká wrote:
  Prepac ale ja ti to vážne nezeriem....nechcem aby to vyznelo zle ale ty sama si si vybrala cestu "šikany" pokial by ti to natalko vadilo a nevedela by si sa s tym zmieriť skončila by si na začiatku lenže ty si proste pokračovala za co ta obdivujem lebo ja som veľmi citlivý clovek co sa týchto veci tyka ale sledujem ta uz cez rok a v živote som nevidela žiadnu Hejt stránku a nikdy som o nej ani nepočula, tiez som patrila k tym dievčatkam co tebou su/boli posadnute a sledovali ta denno denne chceli byt ako ty a brali ta za najväčšiu inšpiráciu ale preco?? Nic v zlom ale v živote si nic nedokázala...dobre uznavam za rok mat cez milión videní to akoze rešpekt ale to je vsetko, sama si niekoľko krát povedala ze nech ti ľudia nepíšu otazky na témy rodiny/kamarátky/šikana/ich zivot atd. pretože im nebudeš odpisovať....pomohla si niekedy niekomu z tvojich fanúšikov ktory ta žiadali o pomoc?? Spomen si kedy si sa vlastne stala takou obľúbenou a populárnou?? Po tom ako si sa vrátila z Ameriky a stretla sa s Acaciou. Myslím si ze bez peňazí by si sa do Ameriky nikdy nedostala takze prestan sa tu vyhovárať a priznaj si ze peniaze tu hrajú dosť veľkú rolu a vy ostatný....by som chcela vidiet kto z vas by sledoval nejaké dievča ktoré píše o svojom "nudnom" živote v skole atd. vy sa tu vsetci tvrdíte ze peniaze niesu dôležité ale ani netusite ako veľmi sa mýlite ;) žijeme v materiálnom svete tak sa prestaňte ;) pozrite si prvé BETHANINE video robi tam recenziu na kozmetiku ktorú jej kúpila mama jasne je to blbosť ale proste ide o to ze nikdo sa nestane slávim vďaka tomu ze bude písať o tom ako bolo v skole a co nové si kúpila raz za mesiac....teraz si nemyslite ze som clovek ktory nevie o com rozpráva tiez som si zažila svoje, tiez som si prešla šikanou a inými vecami.....ale pointa je ze Moma/Martina ci kto vlastne si proste stale tu píšeš o tom ake si chudatko (viem ze pre 13 ročne dievča to nebolo ľahké) ale vies ty vlastne co to znamena trpieť?? To ze ta niekto hejtuju kvoli tomu ze píšeš o kozmetike alebo sa ti za to posmieva WTF. Mas najlepšiu kamaratku,ľudia ta obdivujú, chalani by pre teba zabíjali, mas obydvoch rodičov ktory by ti zniesli aj modré z neba a v podstate ti to vďaka peniazom aj vzdy dajú, si krásna, precestovala si svet, dobre mas cukrovku ale to nieje smrtelne proste si uvedom ako absurdne to od teba znie a potom tu píš slohovky o tom co je bolesť a ťažký zivot!!!
  Tereza úplne súhlasím so všetkým čo tu píšeš..Martinu mám rada ale v poslednom čase už mi to príde o nej také..neúprimné čo tu píše (y)
 • Anonymous • 21 JULY 2014 / reply
  Supeeer!!!!:)
  Vidno ze si so sebou a so vsetkym spokojna a tak to ma byt.
 • Anonymous • 21 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Dobre a čo ? Ako prepáč.. mám rada tvoj blog.. aj teba... ale toto ma fakt zarazilo.. Sama si napísala že sa nechceš sťažovať.. A čo je tu ? Celý článok je o tom ako sa sťažuješ. Každý má 15725765 problémov HORŠÍCH ako máš ty.. Za to že sa ti smiali že máš blog.. A? Dobre že si sa nezačala rezať ako poniektoré s rozumom nikde dievčatá ;). Len za takú BANÁLNU a totálnu HLÚPOSŤ! Hej, máš bohatého tatka hovoríš že to nieje podstatné. Lenže ako keď dávnejšie som videla niekde ako si sa odfotila v izbe a hneď tam boli ceny za ktoré ti to tvoj tatko kúpil.. "Skriňa na mieru- 10000€ , vankúš- 50€ , Stolička- 150€ " Pre pána jána -_- Toto ma už fakt dorazilo.. Niekto si to serie do huby :-) . Ako som už vravela, mám rada tvoj blog pred tým som ho dosť často čítala ale po tomto článku.. Prepáč ale prosím ťa, VRÁŤ SA K TOMU ČO SI PRED TÝM PÍSALA LEBO TOTO SÚ TOTÁLNE SRAČKY.

  PROSÍM, VRÁŤ SA K TOMU -______- .

  P.S: Kľudne odkryjem anonyma ak chceš :-) len mi sem odpíš a NEZMAŽ môj komentár :-)
  P.S2: Poďte teraz dievčatá do mňa ;-) že jej závidím a úplné sračky. Pri tom nemám vôbec čo závidieť a to prisahám ... :-) Bye loves :*
  rozprávať niekomu aby nebol smutný lebo niekto má 100-krát horšie problémy je ako rozprávať niekomu aby nebol šťastný lebo niekto je 100-krát šťastnejší :)
 • Michaela .Ulická • 22 JULY 2014 / reply
  Jednoducho úžasne napísane...máš môj veľký obdiv :3
 • Adéla • 22 JULY 2014 / reply
  Tereza Široká wrote:
  Prepac ale ja ti to vážne nezeriem....nechcem aby to vyznelo zle ale ty sama si si vybrala cestu "šikany" pokial by ti to natalko vadilo a nevedela by si sa s tym zmieriť skončila by si na začiatku lenže ty si proste pokračovala za co ta obdivujem lebo ja som veľmi citlivý clovek co sa týchto veci tyka ale sledujem ta uz cez rok a v živote som nevidela žiadnu Hejt stránku a nikdy som o nej ani nepočula, tiez som patrila k tym dievčatkam co tebou su/boli posadnute a sledovali ta denno denne chceli byt ako ty a brali ta za najväčšiu inšpiráciu ale preco?? Nic v zlom ale v živote si nic nedokázala...dobre uznavam za rok mat cez milión videní to akoze rešpekt ale to je vsetko, sama si niekoľko krát povedala ze nech ti ľudia nepíšu otazky na témy rodiny/kamarátky/šikana/ich zivot atd. pretože im nebudeš odpisovať....pomohla si niekedy niekomu z tvojich fanúšikov ktory ta žiadali o pomoc?? Spomen si kedy si sa vlastne stala takou obľúbenou a populárnou?? Po tom ako si sa vrátila z Ameriky a stretla sa s Acaciou. Myslím si ze bez peňazí by si sa do Ameriky nikdy nedostala takze prestan sa tu vyhovárať a priznaj si ze peniaze tu hrajú dosť veľkú rolu a vy ostatný....by som chcela vidiet kto z vas by sledoval nejaké dievča ktoré píše o svojom "nudnom" živote v skole atd. vy sa tu vsetci tvrdíte ze peniaze niesu dôležité ale ani netusite ako veľmi sa mýlite ;) žijeme v materiálnom svete tak sa prestaňte ;) pozrite si prvé BETHANINE video robi tam recenziu na kozmetiku ktorú jej kúpila mama jasne je to blbosť ale proste ide o to ze nikdo sa nestane slávim vďaka tomu ze bude písať o tom ako bolo v skole a co nové si kúpila raz za mesiac....teraz si nemyslite ze som clovek ktory nevie o com rozpráva tiez som si zažila svoje, tiez som si prešla šikanou a inými vecami.....ale pointa je ze Moma/Martina ci kto vlastne si proste stale tu píšeš o tom ake si chudatko (viem ze pre 13 ročne dievča to nebolo ľahké) ale vies ty vlastne co to znamena trpieť?? To ze ta niekto hejtuju kvoli tomu ze píšeš o kozmetike alebo sa ti za to posmieva WTF. Mas najlepšiu kamaratku,ľudia ta obdivujú, chalani by pre teba zabíjali, mas obydvoch rodičov ktory by ti zniesli aj modré z neba a v podstate ti to vďaka peniazom aj vzdy dajú, si krásna, precestovala si svet, dobre mas cukrovku ale to nieje smrtelne proste si uvedom ako absurdne to od teba znie a potom tu píš slohovky o tom co je bolesť a ťažký zivot!!!
  Hele ono to s tím shlédnutím blogu není tak horký, protože pokaždé, když klikneš např na starší články, nebo na archiv, tak se přičte shlédnutí, což znamená, že tu nebylo milion návštěvníků, ale bylo jich méně, protože si třeba člověk přečte 4 články, což dělá hodně, takže kdyby tu měla Moma systém 1 člověk na shlédnutí celého blogu nehledě na kliknutí za den, tak má o dost mín čísel ve statistice.
 • Sima Bordášová • 22 JULY 2014 / reply
  Fakt úžasný príspevok nezabudni,že my tu sme stále s tebou :)
  http://simonechanell.blogspot.sk/
 • Miriam Willson • 22 JULY 2014 / reply
  Moma obdivujem ťa! Ja by som tym tvojim "hejterom" zo školy nakopala riť! Hmm keď to boli tretiaci štvrtáci tak to je mi ich ľúto že majú taký rozum ako deti. Obdivujem ťa že si ostala silná aj keď si padala na kolená a po nociach si plakala.Nezabudni že sú tu aj ľudia ktorý ťa zbožňujú a veria že toho v živote dosiahnes veeeľmi Veľa! :)
  Ja byť na tvojom mieste asi by som to nezvládla..Obdivujem ťa za to ešte viac! #youaremyhero :) pekný článok teším sa na ďalší! Pa 💋
 • Belli Rose • 23 JULY 2014 / reply
  Páni, docela silný článek, hodně to na mě zapůsobilo, jak jsi se přes ně dostala. Já bych to takhle nedokázala a za to máš můj velký obdiv!:) Já jsem si na základce prošla něčím jako šikanou (nebyla to úplně šikana, ale bylo to hodně nepříjemné a moc k šikaně nechybělo) a měla jsem co dělat, abych se udržela. Začala jsem držet hladovky, protože se mi posmívali kvůli mé váze (která je naprosto normální- 57kg na 170cm), naštěstí jsem se pak vzchopila a řekla si, že mi nestojí za ty problémy, co bych z toho měla, a tak jsem toho brzo nechala. Ale to jsem odbočila, místo toho abych obdivovala tvůj článek tu plácám o mně, achjo achjo achjo.

  Lidi si neuvědomují, že když můžeš mít téměř všechno na co si pomyslíš, stejně nemusíš mít vše. Nevím co to s dnešními lidmi je že vždy myslí jen na materiální věci, ale např. na problémy v rodině, které někdo může mít, na nemoci a další věci už lidé nemyslí.

  Nechápu co lidé mají, že tě neustále hejtují. Jediné co mě napadá je to, že chtějí mít to co ty. Chtějí mít slavný blog, chtějí aby je lidé poznávali na ulici jako tebe apod. Každopádně nevím proč to řeší takhle... Trochu jsem se rozepsala, takže pokud to čteš, tak bych ti chtěla popřát, ať jsou tvé budoucí roky na škole lepší než ty předchozí!!:)

  http://belli-rose.blogspot.cz/
 • Anonymous • 24 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Takže... čo povedať? Svoj osobný názor, asi. Moma, alebo Martina, ako už len chceš, ver či nie, 80% ľudí je šikanovaných, hlavne v našom (15-17) veku... Šikanovali ťa kvôli blogu, preboha dievča... Kvôli blogu nikoho nešikanujú, šikanujú kvôli niečomu inému. Áno, je tu kvapka závisti, ale povedz mi, že ako je možné, že napríklad taká Soňa Skoncová má blog, je úspešná a slávna a ju nikto nešikanuje? Nie, prepáč, nie je to kvôli blogu. Asi niečo robíš zle. Úprimne ti nezávidím a ak áno, možno len úprimne, vieš to cestovanie a tak... Máš veci, ktoré má v dnešnom svete aj na tomto malom Slovensku veľa deciek, takže možno aj tento článok je dôvodom šikany, spôsob akým sa vyjadruješ... Preskákala si si toho veľa.. Nechcem byť zlá, ale nepreskákala, ver tomu že nie. Umrela mi mama, otec sa znovu oženil a aj ten umrel pri autonehode s mojimi starými rodičmi, stará sa omňa nevlastná mama a sťažujem sa na blogu? Nie. Hovorím si aká som silná? Nie. Pretože viem, že toto je len slabý odvar toho čo ma ešte v živote čaká. Preto sa vzchop dievča. Keby si bola... Neviem ako to vyjadriť.. lepšia, nikto ti nič nepovie.. Ja ti poviem len toľko, že veľa vecí robíš detinsky, možno preto ťa ľudia vnímajú tak, ako ťa vnímajú. Toť vsio.. A jedna dobrá rada, buďpresedlaj na iný štýl, alebo s tým skonči a vráť sa keď dospeješ, lebo takto ťa to bude len ničiť.. Utrieď si to v hlavičke a potom sa rozhodni. Zatiaľ čau
  Boze tak to ma dostalo. Musim povedat, ze vacsinu sa stazujem a lutujem sa, pretoze mi rodicia nemozu dat niektore veci. A uvedomila som si ake to je sobecke a hlupe. Ty nemas rodicov, kebyze sa mi stane nieco podobne, tak sa rovno zblaznim. Si silne dievca a urcite viem, ze zatial, co ja som tu fnukala za stupidne veci, tak ty tuzis po svojej mame a rodine, pretoze to je to najdolezitejsie.
 • Anonymous • 24 JULY 2014 / reply
  Tereza Široká wrote:
  Prepac ale ja ti to vážne nezeriem....nechcem aby to vyznelo zle ale ty sama si si vybrala cestu "šikany" pokial by ti to natalko vadilo a nevedela by si sa s tym zmieriť skončila by si na začiatku lenže ty si proste pokračovala za co ta obdivujem lebo ja som veľmi citlivý clovek co sa týchto veci tyka ale sledujem ta uz cez rok a v živote som nevidela žiadnu Hejt stránku a nikdy som o nej ani nepočula, tiez som patrila k tym dievčatkam co tebou su/boli posadnute a sledovali ta denno denne chceli byt ako ty a brali ta za najväčšiu inšpiráciu ale preco?? Nic v zlom ale v živote si nic nedokázala...dobre uznavam za rok mat cez milión videní to akoze rešpekt ale to je vsetko, sama si niekoľko krát povedala ze nech ti ľudia nepíšu otazky na témy rodiny/kamarátky/šikana/ich zivot atd. pretože im nebudeš odpisovať....pomohla si niekedy niekomu z tvojich fanúšikov ktory ta žiadali o pomoc?? Spomen si kedy si sa vlastne stala takou obľúbenou a populárnou?? Po tom ako si sa vrátila z Ameriky a stretla sa s Acaciou. Myslím si ze bez peňazí by si sa do Ameriky nikdy nedostala takze prestan sa tu vyhovárať a priznaj si ze peniaze tu hrajú dosť veľkú rolu a vy ostatný....by som chcela vidiet kto z vas by sledoval nejaké dievča ktoré píše o svojom "nudnom" živote v skole atd. vy sa tu vsetci tvrdíte ze peniaze niesu dôležité ale ani netusite ako veľmi sa mýlite ;) žijeme v materiálnom svete tak sa prestaňte ;) pozrite si prvé BETHANINE video robi tam recenziu na kozmetiku ktorú jej kúpila mama jasne je to blbosť ale proste ide o to ze nikdo sa nestane slávim vďaka tomu ze bude písať o tom ako bolo v skole a co nové si kúpila raz za mesiac....teraz si nemyslite ze som clovek ktory nevie o com rozpráva tiez som si zažila svoje, tiez som si prešla šikanou a inými vecami.....ale pointa je ze Moma/Martina ci kto vlastne si proste stale tu píšeš o tom ake si chudatko (viem ze pre 13 ročne dievča to nebolo ľahké) ale vies ty vlastne co to znamena trpieť?? To ze ta niekto hejtuju kvoli tomu ze píšeš o kozmetike alebo sa ti za to posmieva WTF. Mas najlepšiu kamaratku,ľudia ta obdivujú, chalani by pre teba zabíjali, mas obydvoch rodičov ktory by ti zniesli aj modré z neba a v podstate ti to vďaka peniazom aj vzdy dajú, si krásna, precestovala si svet, dobre mas cukrovku ale to nieje smrtelne proste si uvedom ako absurdne to od teba znie a potom tu píš slohovky o tom co je bolesť a ťažký zivot!!!
  Podla mna si za tu "sikanu" moze sama pretoze 13 rocne decko nema pouzivat make up a uz vobec nie blogovat o tom. ale to je problem dnesnej doby. rodicia ti radsej daju do ruk ruz nez knihu pretoze tato doba ide tak rychlo a male deti sa snazia rychlejsie a rychlejsie dospiet.. ja som v 13tke hravala na ihrisku futbal s partiou a moja sestra beha po vonku do 11 oblecena ako lahka deva a mysli si ze je cool pretoze to videla na nete..kebyze sa ludia trooosku zamyslia tak zistia ze za vsetko si moze kazdy sam..a este by si mali viacej kontrolovat deti.. ako sa pozeram na Simonu tu tvoju partacku tak ona mala len 16 a uz ma toho zaziteho viac ako nejaky dospely clovek a to je podla mna smutne davat na insta fotky s cigaretou a chlastom v ruke alebo pisat citaty o tom ako je clovek nestatny lebo nema lasku a to ma iba 16..
 • Anonymous • 24 JULY 2014 / reply
  ahoj Moma alebo baby, troooska dost mimo temu ale neviete ako sa podarilo Victorii Buchelovej tak schudnut? je mi to trapne sa jej to pytat tak ze ci neviete niekto tu pretoze jej postava je dokonala :)
 • Anonymous • 24 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Nechcem aby tento komentar vyznel ako od nejakej 13 alebo Momika co ta sleduje kazdy den :) :D Sme v rovnakom veku, som z tn a stretavam ta pomerne casto, vzdy si mi bola sympaticka a nikdy si sa netvarila povysenecky alebo co (priznania, kde si niekto kompenzuje svoje nedostatky o.O) aj ked ma nepoznas a nikdy sme sa nebavili, myslim si ze si super clovek bez ohladu na €,blog a to ci mas skrinu na mieru :-D Pacia sa mi tvoje nazory, myslim si ze tak o 10 rokov budes tam, kde len malokto z ludi ktori to tu komentuju a nedosiahnes to kvoli otcovi a peniazom, dosiahnes to preto ze si strasne cielavedomy clovek :-) Ides si za tym co chces a kde je vola, tam je cesta :)) ked sa o par rokov dozviem, ze Hornakova nieco dokazala a je v zivote uspesna, spomeniem si na tento blog a na to ako aka si bola odhodlana a cielavedoma uz vtedy :) a to ze sikana nic nie je, cukrovka nie je smrtelna a to ze nezijes s oboma rodicmi je bezne.... nikto nevie ake to je kym aspon niecim z toho neprejde...no nech to nie je moc dlhy koment lebo ho nikto neprecita,toto je prvy komentar co ti na blog pisem, snad sa s tebou niekedy budem poznat aj osobne a moj nazor si len potvrdim :) chod si za tym co ta bavi a jeb na tych obmedzenych ludi :)) good luck ;)
  Hej, ale keď máš peniaze, máš viac možností..či už ísť na lepšiu školu (vidím ľudí, čo nemajú peniaze a majú v hlave, ale nemôžu si odcestovať niekde na intrák a nedajbože do zahraničia na školu, ako ľudia, čo peniaze majú) .. a ešte si zaplatiť nejaké letné školy, kurzy.. a neviem čo ešte? .... no a do toho zahraničia odíde tiež len za peniaze, bo to je len tak, ísť si tam, bežný človek na to nemá a musí na to makať dlho...
 • Victoria Buchelova • 24 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  ahoj Moma alebo baby, troooska dost mimo temu ale neviete ako sa podarilo Victorii Buchelovej tak schudnut? je mi to trapne sa jej to pytat tak ze ci neviete niekto tu pretoze jej postava je dokonala :)
  ahoj,Moma ma prave upozornila na tento komentar a kludne si mi mohla napisat:) Uplne jednoducho sa mi podarilo schudnut,ziadne sladkosti a fastfoody,vela vody,ovocia,zeleniny a raz za cas posilka alebo beh,to je asi cele tajomstvo uspechu :D :)
 • Anonymous • 24 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  ahoj Moma alebo baby, troooska dost mimo temu ale neviete ako sa podarilo Victorii Buchelovej tak schudnut? je mi to trapne sa jej to pytat tak ze ci neviete niekto tu pretoze jej postava je dokonala :)
  Dakujem ti za odpisanie :) tak nejak ta sledujem na insta a dost si ma inspirovala :)
 • Anonymous • 24 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  ahoj Moma alebo baby, troooska dost mimo temu ale neviete ako sa podarilo Victorii Buchelovej tak schudnut? je mi to trapne sa jej to pytat tak ze ci neviete niekto tu pretoze jej postava je dokonala :)
  Ahoj, aj ja by som sa ta chcela nieco ohladom chudnutia opytat ak mozem :) kolko si schudla a za aku dlhu dobuu?? vopred vdaka :)
 • Victoria Buchelova • 24 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  ahoj Moma alebo baby, troooska dost mimo temu ale neviete ako sa podarilo Victorii Buchelovej tak schudnut? je mi to trapne sa jej to pytat tak ze ci neviete niekto tu pretoze jej postava je dokonala :)
  Napis mi na FB,je to nadlhsie:)
 • Anonymous • 24 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  ahoj Moma alebo baby, troooska dost mimo temu ale neviete ako sa podarilo Victorii Buchelovej tak schudnut? je mi to trapne sa jej to pytat tak ze ci neviete niekto tu pretoze jej postava je dokonala :)
  mohla by si aj ty zacat blogovat. :)
 • Anonymous • 25 JULY 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Dobre a čo ? Ako prepáč.. mám rada tvoj blog.. aj teba... ale toto ma fakt zarazilo.. Sama si napísala že sa nechceš sťažovať.. A čo je tu ? Celý článok je o tom ako sa sťažuješ. Každý má 15725765 problémov HORŠÍCH ako máš ty.. Za to že sa ti smiali že máš blog.. A? Dobre že si sa nezačala rezať ako poniektoré s rozumom nikde dievčatá ;). Len za takú BANÁLNU a totálnu HLÚPOSŤ! Hej, máš bohatého tatka hovoríš že to nieje podstatné. Lenže ako keď dávnejšie som videla niekde ako si sa odfotila v izbe a hneď tam boli ceny za ktoré ti to tvoj tatko kúpil.. "Skriňa na mieru- 10000€ , vankúš- 50€ , Stolička- 150€ " Pre pána jána -_- Toto ma už fakt dorazilo.. Niekto si to serie do huby :-) . Ako som už vravela, mám rada tvoj blog pred tým som ho dosť často čítala ale po tomto článku.. Prepáč ale prosím ťa, VRÁŤ SA K TOMU ČO SI PRED TÝM PÍSALA LEBO TOTO SÚ TOTÁLNE SRAČKY.

  PROSÍM, VRÁŤ SA K TOMU -______- .

  P.S: Kľudne odkryjem anonyma ak chceš :-) len mi sem odpíš a NEZMAŽ môj komentár :-)
  P.S2: Poďte teraz dievčatá do mňa ;-) že jej závidím a úplné sračky. Pri tom nemám vôbec čo závidieť a to prisahám ... :-) Bye loves :*
  A VIEŠ ČO ? Prežila som si šikanu a oveľa horšiu. A môžeš si za to sama ;) 13 ročné decko by sa nemalo čo maľovať aj keď je to tvoja vec.. ;) Poviem len jedno.. Ako si decko rodičia vychovali tak ho aj také budú mať ;)
  GOOD LUCK RICH BITCH ♥ ☺
 • Anonymous • 25 JULY 2014 / reply
  Je oveľa, oveľa viac lepších blogeriek ako si ty. ;) Neviem čo na tebe ľudia obdivujú keď zistíš že ťa ľudia majú radi kvôli peniazom tak mi daj vedieť. Pretože si nič v živote nedokázala ;)... Ani ja, to je pravda ale ja si to priznám. Aspoň nemám v hlave nasraté :)... Fakt si nič v živote nedokázala... Sorry bro.. :/ pravda je krutá :/
  NEZABUDNI O TOM NAPÍSAŤ ČLÁNOČEK :* :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • Anonymous • 26 JULY 2014 / reply
  Čo si mysliš o blogu 2indehouse ?
 • Anonymous • 01 AUGUST 2014 / reply
  Pamatas ako si slubovala ze planujes velku oslavu aj pre odoberatelov na sweet 16? Nejako si to nesplnila sa mi zdá :) Nic v zlom, ale len ti hovorim...
 • Martina Horňáková • 12 AUGUST 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Pamatas ako si slubovala ze planujes velku oslavu aj pre odoberatelov na sweet 16? Nejako si to nesplnila sa mi zdá :) Nic v zlom, ale len ti hovorim...
  to bol sen štrnástky len:D:)
 • Anonymous • 18 AUGUST 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Takže... čo povedať? Svoj osobný názor, asi. Moma, alebo Martina, ako už len chceš, ver či nie, 80% ľudí je šikanovaných, hlavne v našom (15-17) veku... Šikanovali ťa kvôli blogu, preboha dievča... Kvôli blogu nikoho nešikanujú, šikanujú kvôli niečomu inému. Áno, je tu kvapka závisti, ale povedz mi, že ako je možné, že napríklad taká Soňa Skoncová má blog, je úspešná a slávna a ju nikto nešikanuje? Nie, prepáč, nie je to kvôli blogu. Asi niečo robíš zle. Úprimne ti nezávidím a ak áno, možno len úprimne, vieš to cestovanie a tak... Máš veci, ktoré má v dnešnom svete aj na tomto malom Slovensku veľa deciek, takže možno aj tento článok je dôvodom šikany, spôsob akým sa vyjadruješ... Preskákala si si toho veľa.. Nechcem byť zlá, ale nepreskákala, ver tomu že nie. Umrela mi mama, otec sa znovu oženil a aj ten umrel pri autonehode s mojimi starými rodičmi, stará sa omňa nevlastná mama a sťažujem sa na blogu? Nie. Hovorím si aká som silná? Nie. Pretože viem, že toto je len slabý odvar toho čo ma ešte v živote čaká. Preto sa vzchop dievča. Keby si bola... Neviem ako to vyjadriť.. lepšia, nikto ti nič nepovie.. Ja ti poviem len toľko, že veľa vecí robíš detinsky, možno preto ťa ľudia vnímajú tak, ako ťa vnímajú. Toť vsio.. A jedna dobrá rada, buďpresedlaj na iný štýl, alebo s tým skonči a vráť sa keď dospeješ, lebo takto ťa to bude len ničiť.. Utrieď si to v hlavičke a potom sa rozhodni. Zatiaľ čau
  ja som hneď pochopila (asi preto, lebo Momu poznám osobne a viem, že si v živote musela prejsť oveľa horšími vecami ako je šikana kvôli blogu) , že Moma tu o tej šikane nepíše preto, aby sa ľutovala, pretože vie, že existuje aj horšia šikana, písala tu o šikane kvôli blogu, aby posmelila ostatné dievčatá, aby sa nedali odradiť kvôli neprajníkom a závistlivcom. Len niektorí to asi nepochopili.
 • Anonymous • 18 AUGUST 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Chcela by som sa len opýtať.... Ak si s terajšou situáciou spokojná, prečo pridávaš príspevky, ktoré o tom nesvedčia ? Mne osobne to príde tak, že nie si spokojná a snažíš sa to zakryť prázdnymi slovami. Keby to naozaj bolo podľa toho ako hovoríš ty, príspevok tohto typu by si tu pridala raz, no v poslednej dobe už píšeš len o tom . O chvíľu to prestane baviť aj tvoje utešovateľky a potom čo ? Nechcem ti zle, len ti chcem povedať PRENES SA CEZ TO a pokračuj v tom, čo ťa baví, lebo príspevkami akým je tento si moc nepomáhaš, ale škodíš. Ak si to prečítal niekto, kto sa ti vysmieval, je pravdepodobne spokojný, lebo si mu dokázala, že ti naozaj ublížil ( čo je samozrejmé), ale hlavne že ťa to naozaj ešte stále trápi. Hlavu hore dievča a do budúcnosti len s pozitivitou ! :)
  Áno, v minulosti jej to ubližovalo, ale každý neprajník teraz pochopil, že môžu si hovoriť čo chcú, už jej to ubližovať nebude, takíto ľudia jej už nedokážu ublížiť, o tom to celé je a Moma to napísala preto, aby dodala odvahu ostatným dievčatám, aby sa nenechali odradiť a išli si za svojím cieľom aj keď im niekto bude hádzať polená pod nohy.
 • Anonymous • 18 AUGUST 2014 / reply
  Tereza Široká wrote:
  Prepac ale ja ti to vážne nezeriem....nechcem aby to vyznelo zle ale ty sama si si vybrala cestu "šikany" pokial by ti to natalko vadilo a nevedela by si sa s tym zmieriť skončila by si na začiatku lenže ty si proste pokračovala za co ta obdivujem lebo ja som veľmi citlivý clovek co sa týchto veci tyka ale sledujem ta uz cez rok a v živote som nevidela žiadnu Hejt stránku a nikdy som o nej ani nepočula, tiez som patrila k tym dievčatkam co tebou su/boli posadnute a sledovali ta denno denne chceli byt ako ty a brali ta za najväčšiu inšpiráciu ale preco?? Nic v zlom ale v živote si nic nedokázala...dobre uznavam za rok mat cez milión videní to akoze rešpekt ale to je vsetko, sama si niekoľko krát povedala ze nech ti ľudia nepíšu otazky na témy rodiny/kamarátky/šikana/ich zivot atd. pretože im nebudeš odpisovať....pomohla si niekedy niekomu z tvojich fanúšikov ktory ta žiadali o pomoc?? Spomen si kedy si sa vlastne stala takou obľúbenou a populárnou?? Po tom ako si sa vrátila z Ameriky a stretla sa s Acaciou. Myslím si ze bez peňazí by si sa do Ameriky nikdy nedostala takze prestan sa tu vyhovárať a priznaj si ze peniaze tu hrajú dosť veľkú rolu a vy ostatný....by som chcela vidiet kto z vas by sledoval nejaké dievča ktoré píše o svojom "nudnom" živote v skole atd. vy sa tu vsetci tvrdíte ze peniaze niesu dôležité ale ani netusite ako veľmi sa mýlite ;) žijeme v materiálnom svete tak sa prestaňte ;) pozrite si prvé BETHANINE video robi tam recenziu na kozmetiku ktorú jej kúpila mama jasne je to blbosť ale proste ide o to ze nikdo sa nestane slávim vďaka tomu ze bude písať o tom ako bolo v skole a co nové si kúpila raz za mesiac....teraz si nemyslite ze som clovek ktory nevie o com rozpráva tiez som si zažila svoje, tiez som si prešla šikanou a inými vecami.....ale pointa je ze Moma/Martina ci kto vlastne si proste stale tu píšeš o tom ake si chudatko (viem ze pre 13 ročne dievča to nebolo ľahké) ale vies ty vlastne co to znamena trpieť?? To ze ta niekto hejtuju kvoli tomu ze píšeš o kozmetike alebo sa ti za to posmieva WTF. Mas najlepšiu kamaratku,ľudia ta obdivujú, chalani by pre teba zabíjali, mas obydvoch rodičov ktory by ti zniesli aj modré z neba a v podstate ti to vďaka peniazom aj vzdy dajú, si krásna, precestovala si svet, dobre mas cukrovku ale to nieje smrtelne proste si uvedom ako absurdne to od teba znie a potom tu píš slohovky o tom co je bolesť a ťažký zivot!!!
  Moma sa od trinástich nelíčila na verejnosti. Líčila sa len kvôli fotkám na blog, bavilo ju písať o tom, preto o tom písala, venovala sa líčeniu, ale von chodila nenalíčená. Píšete ako keby bol Momin život prechádzka ružovou záhradou, ale nie je, ani nebol. Viem, že Moma nikdy nezverejní nič zo svojho súkromia. Veď načo? Každý si prešiel niečím v živote, o čom nechce hovoriť, alebo mu nerobí dobre hovoriť o tom, obzvlášť, keď sa tomu človeku dejú zlé veci, ktoré nedokáže ovplyvniť, ktoré sa diali bez jeho pričinenia a ktorými si musel prejsť úplne bezmocný a neschopný čokoľvek zmeniť. Tým, že niečo napíše o šikanie kvôli blogu len chce otvoriť ostatným oči, aby sa nevzdávali a venovali sa tomu, čo ich baví, napriek rôznym úskaliam. Obdivujem Momu, za to, že už oveľa mladšia dokázala veľa vecí zvládať tak ako by to nedokázal ani hociktorý dospelý.
 • Anonymous • 18 AUGUST 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ahoj moma niesom tvoj hejter alebo čo ale ako je pravda že jediné čo robíš je že sa sťažuješ ako super že si to ustála gratulujem ale neni veľký problém že sa ti decká posmievajú. Možno toto vymažeš ale narovinu ti poviem sme dosť dosť bohatí mám všetko čo chcem a súhlasím s tebou že úspech si nekúpiš. Nechcem porovnávať ale celý tvoj blog je o tom čo si si kúpila. Nemáš žiaden štýl nič. Kupuješ si na moj vkus škaredé veci ktoré má každá 2. Neviem čo tu každý melie s tým že ste bohatí vobec to pravda neni bývaš v nejakom paneláku tak sa aspon netvár na boháča ( toto neber v zlom ale je to pravda tá skriňa je škaredá a robia ju vstavané skrine max. za 2000 € bielu a nie takú akú tam máte vzadu. Teraz podte všetci do mňa ale týmto som ti len chcela povedať že nič si pre nlog nespravila. Keď si zoberieš iné bloggerky napr. Vandajanda, beth,...
  Vanda si kupuje veci v sekáčoch a prerába si ich doma je krásna nádherne sa oblieka a ju teda vážne obdivujem. Takže nechápem čo obdivujú na tebe. Neber to ako hejt ale je to dosť pravda.
  Moma sa netají tým, že býva v paneláku. Je to obyčajné dievča ako každé iné, len poniektorí tu z nej robia boháčku a tvrdia, že úspech má kvôli peniazom. Tak nech to tí s tými veľkými rodinnými domami a peniazmi skúsia, či je to o peniazoch, alebo o snahe, drine a talente.
 • Anonymous • 18 AUGUST 2014 / reply
  Moma,Moma,Moma <3333333(dúfam že nevadí že ťa takto oslovujem,dlho som nečítala tvoj blog,tak neviem či Moma alebo Martina:D:) )....
  Od kedy si si založila tú "nevinnú" stránku na FB som bola s tebou bola si vzorom.Potom bol meeting v Košiciach kde som bola taktiež(si nevieš predstaviť aká to bola radosť keď som sa dozvedela že budeš v KE :D..A potom to dlhé čakanie pred HM-kom.a ten strach že neprídeš:D A potom keď si sa tam objavila a potom fotka s tebou ! <33) ale to nie je pointa takže idem ďalej.).Potom si písala pár článkov ešte na blogu,no nebolo to čo na začiatku a hovorila som si,že čo to je a bála som sa len jedného-že zrušíš blog.A to sa aj stalo.Bolo to neuveriteľné,že tá Moma,že tá úžasna Moma,že ten vzor si zrušil blog,fb si dal na súkromný atď.Neozývala si sa ani s blogom ani nijako tak som nad tým prestala rozmýšľať a zabudla som na teba s tým že už sa asi k blogovaniu nevrátiš a stránka o Mome sa zmenila na stránku o nejakej inej blogerke.A jednoducho som na teba zabudla. Po niekoľkých mesiacoch som našla tvoj blog.A zrazu ústa do O a,že čo ona ma zase blog? Prečítala som si jeden príspevok no už to vo mne nevyvolávalo to čo predtým.To,že"ahahaha supeeer novy prispevoook". A už som to ani nesledovala čo a ako sa hýbe na tvojom blogu. Dnes,áno dnes som natrafila na tvoj blog,prečítala som si príspevok o Ibize a potom tento príspevok.Čítam a čítam tento príspevok a zrazu som si spomenula,že ako som si stále myslela,že maš taký dokonalý život,že máš všetko na čo si len ukážeš.No vravím si teraz,čo z toho,že si mala to všetko čo si chcela,keď ti chýbalo šťastie(teda ako tá radosť z blogu a tak vieš:D) ?Možno už nie som taký "momík" akým som bola ale som nesmierne rada,že som zase natrafila na tvoj blog a,že tu píšeš príspevky,že si s tým neskoncovala a že si ideš za svojím snom aj keď s prekážkami.Dúfam,že si ten sen aj dobojuješ,lebo si ho zaslúžiš. Veľa sťastia Moma(Martina?) ! <3 :)
 • Kejmy Tatranská • 13 SEPTEMBER 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Ja viem že peniaze nie sú všetkým. Ale teraz si zober obyčajné dievča napríklad mňa.
  Moji rodičia žijú z výplaty na výplatu, a aj keby som ako tak moc chcela blogovať nemala by som predsa ani o čom! Ako kukám tvoje články sú o tvojich výletoch, koncertoch a o tom čo si si kúpila čo ja ako normálne dievča si nekúpim za celý život, neprecestujem toľko čo ty a ani sa nezúčastním toľko koncertov koľkých si sa zúčastnila. O čom by som písala ja? O tom ako som v škole sedela 9 hodín došla domov, najedla sa vyspala a druhý deň to iste? Teraz to nepíšem ako jeden z tých hejtrov práve naopak som tvoj fanúšik ale proste treba si uvedomiť že v tomto smere hrajú peniaze dosť veľkú rolu.
  ja neviem, blogujem, som toho súčasťou mám pocit, že všetky tie najznámejšie blogérky sa nemajú najhoršie. veľa z nich má úspešných rodičov, aj keď sa tým nechvália, ale už to, že nakupujú v obchodoch ako je zara či mango je nadslnko jasné, že si to môžu dovoliť...

  moji rodičia nezarábajú májlánd a ja nakupujem v sekáčoch. pravda je, že aj tak píšemblog a dá sa to zvládnuť! ale nebudem klamať, že som do blogu investovala nekresťanské peniaze a že blogovanie naozaj niečo stojí! fotoaparát či notebook a dobrý telefón, aby som bola stále v kontakte. oblečenie, aby som nenosila stále to isté a tým všetkých nudila. a ja ako diy, tak ako na dobré diy treba mať financie, lebo nie všetko sa dá recyklovať, aj keď sa snažím zúžitkovať čo najviac...

  to, že sa dá blogovať aj bez peňazí netvrdím, a už vôbec nevravím o tom, že je to o peniazeoch!!! ale súhlasím s tým, že isté financie do blogu naozaj idú. ja to beriem ako namiesto, dajme tomu, tanečného krúžku. stále je to moje hobby, do ktorého bude stále rada investovať, ale stále sú to peniaze, ktoré treba mať a dať do toho.

  Kejmy ♥.
 • Carol Grace • 13 NOVEMBER 2014 / reply
  Moma bolo to fakt krasne napisane az mi slzy vyhrkli.
  Dodala si mi silu bojovat a inspirovala si ma!!
  DAKUJEM :) a prosim prid do bratislavy a ked sa budes chystat do bratislavy napis na blog!! :*
 • Anonymous • 06 JANUARY 2015 / reply
  Ahoj. Nečakám, že to budeš čítať nakoľko je to dosť starý príspevok a s mojou aktuálnosťou som asi dosť pozadu ale aj tak mi to nedá Ti nenapísať niečo k tomuto článku.

  Asi pred možno rokom ? no už neviem proste som narazila na tvoj blog. Ani neviem ako ale išla som sa pozrieť na novú slovenskú blogerku. Ako som pozerala tak som pomaly začala mať predsudky. Však čo nepoznala som ťa a odsúdiť ťa ako ockové rozmaznané dievčatko, ktorému všetko zaplatí bolo asi to najľahšie čo som mohla urobiť. Ľudské "odsúď pred tým než spoznáš" zas a znovu zvíťazilo. Videla som tvoje cesty po Amerike, mestá, ktoré som vždy chcela navštíviť a však ako každému priemernému slovákovi sa mi to nepodarilo (mám ešte síce čas veď mám len 16 ale aj tak). Postupne som tvoj blog čítala ďalej a napadlo ma čo tak ju pozrieť na instagrame. podľa fotiek som znovu urýchlene usúdila, že si len namyslená fiflena čo sa nosí ako páv a má "SWAG". Potom som sa už vykašľala na to a žila zase svoj život. NO zabudla som, že som v ňom odsúdila človeka, ktorého som absolútne nepoznala. Čo ja nemám rada pretože na základke som si tak isto prešla svojim a nebolo to ľahké ale v tom okamihu akoby som zabudla.
  Dneska som sa doma nudila a tak si vravím čo tak sa pozrieť ako tá úžasna Moma dopadla či ešte bloguje, či jej to vydržalo a tak. Prechádzala som si stránkou a zrazu som narazila na TOTO. A dosť ma to vzalo a uvedomila som si, že aj ked z mojej strany si nič nepocítila tak viem že to bolo od mňa nespravodlivé a úplne hlúpe si to myslieť. Viem presne ako si sa vtedy musela cítiť. A chcem sa Ti OSPRAVEDLNIŤ za moju mienku o tebe, pretože bola nespravodlivá. Každý máme svoj sen svoj príbeh a každému nám pripraví život niečo iné s čím sa musíme vysporiadať a myslím si že ty si to zvládla bravúrne takže klobúk dole pred tebou! A čo dodať k tým ľuďom čo to o tebe píšu ? najlepšie asi nič. Ako si aj ty sama povedala zakrývajú svoje nedostatky tým že poukazuju na tie tvoj. A však závisť je zlá a hnusná a nedovoľ aby ťa niekedy ovládla. Každý máme prichystané v živote niečo iné a ty si dostala toto tak nech to daný ľudia pochopia a prestanú zo seba robiť BOHOV tým že budu špiniť na ostatných a ubíjať ich. Ale neboj ich si karma nájde .

  A čo na záver ? Užívaj si rob to čo ťa baví a kašli na ostatných ich to dobehne možno pomalšie ale raz isto. Nevzdávaj to máš talent. A kto vie možno sa raz stretneme . Všetko dobré Ti prajem ;) Tvoja nová kamarátka z Námestova Geďa ;)
 • fzqzgobo • 27 OCTOBER 2015 / reply
  BZqqb4 <a href="http://qnhwffljclko.com/">qnhwffljclko</a>, [url=http://kpyqeqmcuwoz.com/]kpyqeqmcuwoz[/url], [link=http://bouxvcdazbwm.com/]bouxvcdazbwm[/link], http://otnusgzskplt.com/
Responding to