Stay positive #2

2014-11-21 16:12:00
Beauty

Nech sa deje čokoľvek hlavné je to, aby sme ostali pozitívny. Na začiatku školského roka som si myslela, že môj život už zložitejší nebude. Že sa budem venovať novej škole, na ktorú som prestúpila a že vo voľnom čase budem cvičiť, venovať sa blogu, rodine a priateľom. ,,Človek mieni, Pán Boh mení.'' Alebo osud mení. Čokoľvek to je, moje prestavy o ''kľudnom'' a hlavne nehektickom školskom živote boli nejakými vyššími silami zamietnuté. Riešim teraz veľa vecí ( o ktorých vás ešte budem informovať ) ale snažím sa prispôsobovať a stále si ísť za svojím. Každopádne mi ide hlavne o to, brať všetko pozitívne. Na jednej strane ma občas ovládne strach z budúcnosti a neistota o správnosti môjho konania v prítomnosti. Ale na tej druhej si hovorím, že o tom je život. Som človek, ktorý nedokáže žiť stereotypný (a zrejme ani pokojný) život takže momentálne mám o zábavu (ak sa to dá tak nazvať) postarané. Najdôležitejšie je byť šťastným, a tak opäť prichádzam s pár vecami, ktoré mi k tomu pomáhajú:)


The most important thing, doesn't matter what's going on in your life recently, is staying positive all the time. I thought my life can't get more difficult at the beginning of this school year. I thought I'll be working on my school stuff (in my new school), on my blog, body and spending time with family, friends and just hanging out. I don't know if it's force majeure or whatever but nothing's going the way I planned it. There's a lot of stuff going on in my life right now (I'll tell you more soon) but I'm trying to adapt and still keep on chasing my dreams. The most important thing is to stay positive. On the one hand time to time I get a little bit scared about my future and not really sure about what I'm doing in the present. But on the other hand I always keep saying to myself that this is what life's about. I'm that kind of person who can't live stereotype (and also calm) life so currently I won't get bored in this part of my life. But the most important thing is to stay happy so here I am again with my Stay positive kind of post:)

#1

Začnem asi trochu tématicky čo znamená že začnem PIATKOOOM! Predstava piatku mi vždy zlepší náladu. Aj v pondelok. Lebo viem, že jediná istota, ktorú v živote máme je to, že piatok tu bude pre nás vždy:D
A je mi úplne jedno, či pôjdem do mesta s kamarátmi alebo ostanem doma pod dekou a budem si dávať 3 hodinový bezprestávkový maratón Gossip Girl. Je to deň kedy si vždy konečne vydýchnem a ten mi nikdy nikto nezoberie:D:)

So I'll start to the current topic which is FRIDAAAY! Who wouldn't be excited about the idea of friday? Even if it's monday. Because I know that the one and only certainty we have in our life is that the friday will always be there for us:D
And I don't really care If I'll go to the downtown or just stay at home wrapped up in blanket having my own Gossip Girl marathon which is going to take at least 3 hours. Friday is the day when I can finally exhale and nobady can take it from me:D:)
#2

Keď už sme pri tom piatku tak k nemu neodmysliteľne patria priatelia (samozerejme ak nemám jeden z tých dní, keď mi každý lezie na nervy:D). Bez nich by som asi polovicu vecí nezvládala. Aspoň nie psychycky. Sú neodmysliteľnou súčasťou môjho života a práve oni sú často dôvodom môjho šťastia. Taktiež hlavne moja najlepšia kamarátka, ktorá je pre mňa viac ako sestra. Žijeme v dobe kde je 98% ľudí falošných a egoistických. Preto si naozaj vážim pár tých, o ktorých viem, že sú skutoční priatelia. Smutný fakt je, že ich dokážem spočíťať na jednej ruke. Avšak v tejto dobe a v našom veku to tak asi proste je:) Každopádne ak máte aspoň jedného skutočného priateľa vážte si ho čo najviac pretože takí sa v dnešnej dobe naozaj ťažko hľadajú:)

So when it comes to friday the inherent part of it are friends (of course if it's not one of those days when everybody gets on my nerves:D). Without them I couldn't handle most of the things in my life. They're inherent part of my life and often the reason why I'm happy. Also my bestie who is more than sister for me. Nowadays there's like 98% of people fake and egoistic. So I really value those who are not. Those who I can really trust to. The sad thing is I can count them using just one hand's fingers. But nowadays and at this age it is really hard to find a true friend. However, if you're lucky enough to have at least one true friend be grateful:)
#3

A ďalšia vec, ktorú som spomenula v ''piatku'' je…uhmmm…sledovanie Gossip Girl. Som na tom doslova a do písmena Z-Á-V-I-S-L-Á. Je to seriál o mládeži o ich životoch, problémoch, škole a vzťahoch. Je to trochu jak o živote, ktorý žijem ako teenagerka až na to, že nepatrím do Manhattanskej elity (ale to je detail!:D)

Oh a áno, Chuuuuuuuuuck!

And the second thing I mentioned about the ''friday'' is…uhmmm…watching Gossip Girl. I'm totally A-D-D-I-C-T-E-D. It's a TV show about youth, teenagers and their lives, problems, school and relationships. It's kind of similiar to my teenage life expect that I'm not one of the Upper east side elite teenagers (but that's a detail, isn't it?:D)

Oh and yeah, Chuuuuuuuck!


#4

Cestovanie.
Pre mňa je cestovanie niečo neskutočné. 
Milujem to. Objavovanie nových kultúr. Iný svet. Možno aj útek. Vôňa rúk od lacného letiskového mydla. Hotely. Vlaky. Električky. Metrá. Pouliční predavači v najrôznejších Európskych mestách. Typické národné jedlá. Niekoľko desiatok hodinové lety, či cesty autobusom. Zážitky. Spomienky.
Pre mňa znamená cestovanie viac, ako čokoľvek iné na svete. Možno je to práve preto, že nedokážem žiť v stereotype a byť dlho na jednom mieste…neviem…jediné, v čom si naozaj istá je to, že svoj život chcem určite precestovať!:) A najbližší goal? Čína!

Traveling.
It is one of the most important things to me.
I love it. Discovering new places. Everytime it's totally different world and culture. Maybe it's some kind of escape for me. The smell of the cheap soap from airport's toilets on my hands. Hotels. Trains. Undergrounds. Subways. Street vendors in various cities of the Europe. Typical national meals. Flights and trips by bus which take dozens of hours. Experiences. Memories. Traveling means a life for me! Idk why but it does. Maybe it's because of that I can't live in stereotype. But I'm sure I want to travel my whole life:) And the next goal? China! #5

Aaa…bola by som asi blázon keby sem nezahrniem aj hudbu, však?
Je to jedna z vecí, ktoré mi pomáhajú. Či už pri cvičení alebo ma motivuje inak:) Niekedy mi pomôže sa vyplakať, ale aj tak vždy pomôže. A ak vás zaujíma môj terajší playlist najhranejších piesní…tak tu sú: 

Well, I'd be a fool if I didn't mentioned music, right?
Music helps me. Anytime, anywhere. It also motivates me while I'm working out. Or in another way:) Somethimes it helps me cry but still…it always helps. And if you were interested in my current playlist here it is:

Top 8:

Taylor Swift: Blank Space
Taylor Swift: I know places
Ed Sheeran: Thinking out loud
Travis: Flowers in the window
M.I.A.: Bad Girls
M.I.A.: Double Bubble Trouble
Delik: Hudba
Avril Lavingne: Rock 'nd Roll


Víťazkou minulej giveaway sa stáva Kristína Čižmárová!
V ďalšom príspevku vás opäť čaká giveawayyy:) Zatiaľ papa!

Aká je vaša obľúbená pesnička/album/interpret?:) 


20 Comments

 • Anonymous • 21 NOVEMBER 2014 / reply
  Na akú školu si prestúpila ? Ak sa smiem spýtať.. :-)
 • BrowneyesSuzie • 21 NOVEMBER 2014 / reply
  Maťa super článok:)) som jediná ktorá to všetko číta po anglicky asi:D:D:D:D a je nobody a nie nobady :)
 • Kristy C • 21 NOVEMBER 2014 / reply
  Čooo ja som vyhralaa:OO Bože taký šok ja som to vôbec nečakala!! Ďakujem strašne moc! Prečítala som si to asi pred 10 minútami a stále mi bije srdce ako o život:D strašbestrašnestrašne moc ďakujem si najlepšia!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
 • Anonymous • 21 NOVEMBER 2014 / reply
  skús One Republic- I Lived :)) to je u mňa super pesnička :3 :D
 • Anonymous • 21 NOVEMBER 2014 / reply
  Ahoj, neber to zle, nie je to žiaden hejt ani nič podobné, len v odstavci o Gossip Girl tam má byť life- život, nie live- žiť.
 • Anonymous • 21 NOVEMBER 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Na akú školu si prestúpila ? Ak sa smiem spýtať.. :-)
  na súkromné bilingválne gymnázium :) dúfam, že nevadí, že odpovedám ja :)
 • Anonymous • 21 NOVEMBER 2014 / reply
  teraz strašne letím na nový album Taylor Swift :) a tento príspevok mi veľmi pomohol, úžasný! :)
 • †lou • 21 NOVEMBER 2014 / reply
  Ja momentálne žijem na 1975 (:
 • Anonymous • 22 NOVEMBER 2014 / reply
  Super post! :)
 • Moma Horňáková • 22 NOVEMBER 2014 / reply
  BrowneyesSuzie wrote:
  Maťa super článok:)) som jediná ktorá to všetko číta po anglicky asi:D:D:D:D a je nobody a nie nobady :)
  Ďakujem, to už keď dlhšie píšem po Anj tak robím takéto chyby:D:)
 • Anonymous • 22 NOVEMBER 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Na akú školu si prestúpila ? Ak sa smiem spýtať.. :-)
  a kde bola predtým? :)
 • Anonymous • 22 NOVEMBER 2014 / reply
  A prečo si prestúpila na inú školu? ��
 • Anonymous • 23 NOVEMBER 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Na akú školu si prestúpila ? Ak sa smiem spýtať.. :-)
  Predtym chodila na Gľš :)
 • Anonymous • 23 NOVEMBER 2014 / reply
  http://coconut-vodka.blogspot.sk/ :) nechce sa Vám dlho čakať za Mominou skvelou Giveaway.. spríjemnite si deň :) A môžte sa zapojíť aj do mojej Giveaway no a Moma najlepší post!!
 • Sima Bordášová • 25 NOVEMBER 2014 / reply
  Ahoj bola by som rada keby ste si pozreli môj nový blog :-)
  polishland
 • Júlia Jureková • 29 NOVEMBER 2014 / reply
  Niesi moje dvojca ? 0.O
  :D
  fakt krasne si to napisala kazdy prispevok je lepsi a lepsi vidno ze si starsia uplne suhlasim zo vsetkym co si napisala cestovanie gg chuck a blair aaaaaa <3 tiez na tom doakzem byt zavisla niekolko hodin najlepsi relax <3 hudba a cestovanie ani nehovorim :)
 • Anonymous • 29 NOVEMBER 2014 / reply
  Momaa nesklamalaa <3 super prispevok, iba ze pise sa psychicky a nie psychycky. Paa
 • Sarah Rose • 06 DECEMBER 2014 / reply
  Gossip girl , chuck a blair , blair a chuck <3 Ja by som chcela tiež cestovať , no nie všetci majú na to prostriedky , no určite navštívim ked budem môcť každý kút zeme :3
  http://libertepaixegalite.blogspot.sk/
 • Sophia Polhosova • 18 DECEMBER 2014 / reply
  Chuck Bass
 • Janka Bianka • 27 FEBRUARY 2015 / reply
  Ja mám rada One Direction, Sum 41, Owl City, skrátka takéto rockové skupiny, asi to nie je úplne taký hard rock, ale môjmu uchu to znie dobre. Zo slovenských milujem čo iné ako Iné Kafé, verím, že sa raz dostanem na ich koncert, aj keď neviem či by som psychicky zvládla ten obrovský tlačiaci sa dav.
  Bianka
Responding to