Stay positive #1

2014-11-05 19:38:00
Beauty

Jesenné chladné a upršané dni, dlhé tmavé večery, nápor školy…toto všetko vplýva na moju náladu v tomto období roka. Je pravda, že milujem jeseň ale v istom smere na mňa vplýva aj negatívne. Teda aspoň na moju náladu. Vždy si hľadám nové spôsoby ako sa rozptýliť a byť v dobrej nálade. Hlavne teraz, keď nám v škole nedajú dýchať. Pripravila som si zoznam vecí, ktoré mne osobne zlepšujú náladu. Niektoré z nich sú naozaj len maličkosti. Dnes vám ukážem prvú päťku z nich:)

Fall rainy cool days, long dark evenings, a lot of stuff to do to school…all of these affect my mood this season during the year. On the one hand - YES, I love fall season but on the other hand it also has it's dark side. At least when it comes to my mood this season. I'm always looking for new ways how to keep distracted and stay in a good mood. Especially now, when there's so much stuff to do about school like learning, preparing for (maaaany) tests etc. Some of my methods are just simple things. Today I'll show you first 5:)

#1 Káva
Ak viem naozaj niečo oceniť, tak je to jednoznačne dobrá káva (ilustračný obrázok 'dobrej' kávy z McDonald's odignorujeme:D). Hlavne teraz na jeseň, keď je taká zima. Taktiež milujem čaj, ale kofeín ma udržuje pri zmysloch počas školských dní. Takže cez deň viac ocením kávu a čaj si zvyčajne nechávam na večer:)
#1 Coffee
When It comes to things I really appreciate it's definitely a cup of good coffee (let's just ignore this illustrative photo of McDonald's 'good quality' coffee:D). Especially now when it's so cool outside. I also love tea but caffeine keeps me awake during the school days. So during the day I value coffee and  tea is the winner in the evening:)Druhá vec, ktorá ma naozaj robí šťastnou je cvičenie či pohyb ako taký.
Tí, čo ma sledujete na instagrame a podobne viete, že som sa tomu posledných cca 7 mesiacov začala intenzívne venovať. Nie len že som schudla, získala kondičku a celkovo začala žiť zdravo, ale taktiež som vďaka tomu šťastná. Úprimne neviem, či je to endorfínom (hormónom šťastia), ktorý sa pri cvičení uvoľnuje, ale jednoznačne viem, že cvičenie je liekom na zlú náladu. Milujem to. Milujem jesť zdravo, cvičiť, behať, sledovať všetky healthy blogy a stránky čím sa aj dostávam k tretiemu bodu…
The 2nd thing that keeps me happy is working out and exercising in general.
Those, who follows me on my instagram probably knows, that I'm interested in healthy/fit lifestyle recently (I guess it's 7 months now or so…).  I lost weight, got in shape and startedy healthy lifestyle, but it also keeps me happy. Honestly I don't know if it's about endorphin (hormone of happiness) which body releases while working out but what I know for sure is that exercising is my bad-mood-killer. I love it, I love eating healty, working out, running, following all of that healthy pages and blogs…what brings me to the next point of this article...
Treťou vecou je: sledovanie healthy blogov, stránok na instagrame a podobne.
Je to určite jedna z vecí, ktoré ma nielen motivujú a inšpirujú ale aj učia veľa ohľadom cvičenia.
Takže ak máte záujem o nejaké dobré fitness účty na instagrame tak si pozrite koho followujem na instagrame ja:) A pokiaľ ide o môj obľúbený účet o zdravom stravovaní aj s receptami je to určite instragram Baya's food, ktorý patrí víťazke EliteModelLook a mojej dobrej kamarátke Barbore Kolarikovej :)
Third thing is: following healthy blogs, pages and instagram accounts. 
It's one of things that are not only motivating a inspiring me but it also teaches me how to workout properly and other stuff about exercising. So if you're interested in it check out what accounts I'm following on my account:) When it comes to my fave healthy eating account it's instagram Baya's food, which belongs to winner of EliteModelLook and my good friend Barbora Kolarikova:)A štvrtý bod je asi typický pre blogerky a baby: nakupovanie!
Je to relax a každá (alebo aspoň väčšina) z nás to miluje!

Čo mi pripomína…nedávno som sa zúčastnila akcie Hriešne dobré nákupy v bratislavskom auparku. Bola to akcia kde ste mali možnosť byť nalíčení stylistami značiek ako sú Marionnaud, Clinique. Taktiež tam boli predstavené najnovšie kolekcie mnohých značiek, ktoré môžete v Auparku nájsť. Pre zákaznikov boli nachystané nie len módne shows ale taktiež aj zľavy v obchodoch mnohých známych značiek. K tejto 4-dňovej akcii patrila aj zaujímava výstava obrazov, či rôzne aktivity (líčenie, manikúra, fotenie…)

And fourth thing is totally typical for bloggers and girls in general: ssshoping!
It's relaxing and every one (or most) of us loves it! 


A posledná vec, ktorá je pre mňa asi najcennejšia - sú ňou spomienky.
Asi trochu zvláštne, však? Avšak toto je jeden z dôvodov prečo si vediem denník, používam polaroid a uchovávam fotky. Ak sa ma niekto spýta čo je najhodnotnejšou materiálnou vecou, ktorú mám…bude to pravdepodobne môj denník. Vediem si ho už dva roky. Sú v ňom všetky moje pády a vzostupy, detailne opísané najkrajšie chvíľe môjho života či naopak - nie moc dobré obdobia. Od prežitých párty, cez chalanov, intrigy, priateľov až pozakladané vstupenky, fotky či papiere s určitou citovou hodnotou. V tom denníku je spísané najlepšie obdobie môjho života. No a fotky z polaroidu sú pre mňa výnimočné tým, že sú odfotené v danú chvíľu v danom momente. Majú pre mňa obrovskú hodnotu.
Možno je to zvlášnte, ale ja si najviac zakladám na spomienkach. Vždy keď otvorím denník či tento 'album' prenesiem sa do úplne iného sveta. Aj keď ma toto spomínanie niekedy rozplače…je to to najkrajšie čo mám:)
And the last thing, which is the most valuable thing for me - memories.
Kinda oddly, isn't it? However, this is one of the reasons why I have a diary and a polaroid. If somebody asks me what is the most valuable material thing I have… the answer will probably be my diary. I write  my diary for two years now. Here are written all ups and downs of my life. There are also described in details the best and the worst moments from my life. From parties, boys, teenage machinations, friends to pawned tickets, photos and all sorts of papers with emotional value. In this diary is written the best part of my life so far. Well, photos from polarioid are special to me because they're taken and printed in the moment while is the situation in the pic happening. They're also really valuable for me. Maybe it's weird but memories are really important to me. Each time I open my diary or this 'album' I transfer to the completely different world from the reality. Sometimes it makes me cry but…it's the most beautiful thing I have:) 

GIVEAWAY!

A bonusová vec:) Jedna z najkrajších vecí, ktorú môžeme v živote urobiť je niečo dať. Môže ísť o lásku, priateľstvo či porozumenie, ale taktiež aj materiálnu vec. Viem, že vám asi nikdy nemôžem dať toľko, čo dávate vy mne ale aspoň raz za čas poteším jedného (v tomto prípade zrejme jednu) z vás:)

Keď som mala prednedávnom tyrkysové vlasy mnohé z vás mi písali, že by taktiež chceli niečo podobné, ale rodičia vám to nedovolia. Hneď ako som uvidela tieto kriedy na vlasy (zo stránky www.pastelovefarby.sk kde sú mimochodom recenzie od viacerých blogeriek) spomenula som si práve na vás. Dostala som balíček kried na vyskúšanie a zrecenzovanie. Avšak ja už s týmito kriedami skúsenosť mám, keďže som ich asi pred 6 mesiacmi sama vyskúšala. Nebola som odhodlaná použiť trvalú farbu ako prednedávnom a toto bol skvelý kompromis. Takže tie, ktoré si chcete dočasne nafarbiť vlasy, toto je práve vaša šanca. Či už kriedy vyhráte tu u mňa na blogu alebo si ich objednáte:)
Musím povedať, že som s nimi bola naozaj spokojná. Môžete ich použiť na suché či mokré vlasy. Ak chcete aby efekt dlhšie vydržal stačí, ak si ich zažehlíte.
Viac sa dozviete aj na ich stránke TU. :)

A podmienky? Stačí tak mi do komentára napíšete aspoň jednu vec, vďaka ktorej ste šťastní a budete zdieľať túto fotku na svojom profile. Budem vyberať buď zo zdieľaní alebo komentárov:)
Zatiaľ papa:)

43 Comments

 • Anonymous • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Aky mas model tych nikeov prosim ta? :)
 • Anonymous • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Jednoznačne priatelia a hudba♥
  denin@azet.sk
 • Danie Donnar • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Moc hezký článek a pravdivý + mě ještě dělá šťastnou prostě můj pejsek.Prostě zvířata,knížky :)
 • Ľubka • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Mňa strašne poteší ak nejaká blogerka ktorú sledujem alebo resp. aj ty pridá nejaký príspevok alebo video, ja sa pritom dokážem neskutočne odreagovať lebo konečne si prečítam/pozriem niečo čo ma zaujíma a nie stále čítať to čo sa týka školy a tak isto hudba alebo keď sa pôjdem len tak von prejsť ♥ :)
 • Luccie Bauer • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Skvelý príspevok :) Mne v poslednom čase robí ohromnú radosť napr.blogovanie. je to pre mňa spôsob vyjadrovania pocitov a toho, čo navonok častokrát nepoviem. Týmto sa ale nezapájam do giveaway, nakoľko tieto konkrétne kriedy som mala možnosť vyskúšať a mám ich doma, tak nechám možnosť niekomu inému :)
 • LauraBel15 • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Priatelia, rodina a hudba :)
 • Anonymous • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Tak určite kvôli priateľom vďaka ktorým zvládam prvý ročník na gymku :))
  121nikoleta121@azet.sk
 • Anita Benická • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Hudba, best friends a rodina :3 To sú veci za ktoré by som nedala nič!
 • Petra Mariničová • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Priatelia, hudba a cvicenie ♡
 • Viki Vojtkova • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Neviem či mi to prvýkrát komentovalo. Som šťastná lebo mam milujúcu rodinu ktorej vdačím za všetko čo mám. Sú to tí najlepší ľudia ktorý mi poskytujú lásku a aj financie :D ale nie.
  Proste nechápem ako niekto môže byť ku svojej rodine odmeraní. Dali mi život a ja im to chcem oplatiť tým že im vyčarím úsmev na tvári :)
 • Adéla Fólová • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Co mě dělá šťastnou jsou asi chvilky strávené s nejbližšíma lidma a hlavně ty spontánní chvilky, z těch mam ty nejlepší vzpomínky! :)
 • Anna Lipanská • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  čítanie kníh, hudba ♥ a samozrejme priatelia a rodina ♥
 • Anonymous • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  možem sa spýtať, ako zvládaš školu? kedže som tiež druháčka na gymnáziu, dá mi to zabrať. :)
 • Anonymous • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Paci sa mi ze pises aj anglicky pod to. :) to co ma robi stastnou su urcite kamarati, pri ktorych zabudnem na vsetko, co ma trapi a viem sa smait aj v tych najtazsich chvilach. Prave som na novej skole a padla som medzi uplne super ludi, s ktorymi som si velmi sadla a rozumieme si asi ako 40 rocni najlepsi kamarati. Doteraz som si myslela, ze ma stastnou robia internetovi kamarati, hry, facebook...no mylila som sa. Nepoznala som to prave kamaratstvo, sice som mala vela dobrych kamaratov, nikto mi nerozumel. Teraz rada chodim do skoly a zabudam na zle veci, myslim pozitivne a.celkovo som zmenila pohlad na.zivot a ludi. Neposudzujem ich vzhlad, nerobim predsudky, usmievam sa na neznamych ludi a vzdy ma potesi, ak sa niekto usmeje na mna. Zacala som sportovat, no kvoli zdravotnym problemom som musela prestat. Akukolvek fyzicku zataz mi neodporucuju a chyba mi to. No priatelia mi to vynahradzuju. :)
 • Carolina Stonemason • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Moje fenka, hudba, vzpomínky a rodina ♥ Jinak, krásně napsané!:)

  http://carolinastonemason.blogspot.cz/
 • Kristy C • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  čo ma robí šťastnou? Pozitívny ľudia. Ak má niekto dobrú náladu myslím že sa to prenesie na všetkých okolo neho a ja ten pocit milujem. A príspevky ako je tento. Takéto príspevky ma dokážu nakopnúť a prepnúť na iné myšlienky, a za to som veľmi vďačná. A potom sú to maličkosti, ako keď dostanem dobrú známku, poriadne si zacvičím a podobne. Takisto si vediem už tri a pol roka denník a je to asi najlepšia vec ktorú som kedy urobila.
 • Claudia Matejčíková • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Najviac šťastnou má robí moja rodina, bez nej by som nemohla existovať.
 • Betka F. • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  čtení knih, cvičení, trávení času s rodinou nebo kamarády, venčení psa (vždycky si přitom vyčistím hlavu a můžu objevit krásná nová místa), cestování (miluju poznávání nových míst a krajin) a taky poslouchání hudby (mám několik písniček, které pro mě hodně znamenají už nějakou dobu a vždy mi dodají takovou vnitřní sílu :)
 • Dorry Š. • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Krásny príspevok a najviac šťastnou hlavne v tomto deprimujúcom upršanom období ma robí hudba a samozrejme rodina a priatelia ❤
 • Anonymous • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Ohh mne spríjemni deň tak káva a čaj <3 plus tvoj blog ;) :))
  -Tinka
  www.coconut-vodka.blogspot.com
  Martina Labíková
 • Anonymous • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Momi super post ako vždy :) ak sa ťa môžem spýtať odkiaľ máš ten denník? Už dlho zháňam nejaký hrubší :)
 • Pattie • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Najviac ma dokáže potešiť nejaká maličkosť. Keď si na mňa niekto proste spomenie a kúpi mi niečo alebo stačí, aby ma len ten dotyčný objal a hneď sa cítim lepšie. :))
 • Anonymous • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Najviac ma potesi oblecenie, je to zvlastne ale robi ma stastnou, vzdy ked dostanem zlu znamku alebo mam depku a kupim si nejake nove tricko a tak tak ziarim dlhu dobu, samozrejme ma tesi stretnutie s mojim priatelom a teple pocasie v novembri ako bolo dnes :), tiez dennik ktory mam od 3 rocnika na zakladnej cize tomu uz je cez 10 rokov a uplne naj naj najviac, kazde jedno pozretie na blogu :) - pattie
 • Alexandra Murajdová • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Ahoj :) šťastnou ma určite robia určité momenty... je to skôr o tom, čo si uvedomujem :) niekedy si ani nestihnem uvedomiť, že som šťastná, lebo to nieje bolesť, bolesť jednoducho cítim ale šťatie je zvláštne... momenty, ako smiech, hlúposti s kamarátmi, momenty, keď sa nájdem v pesničke, momenty, ktoré sú čisto moje, ktoré nerobia šťastného nikoho iného :) neviem,či som to napísala zrozumiteľne, ale snáď hej
 • Alexandra Andrejovová • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Kamaráti, rodina, ranna káva 😻(weird, i know 😸) + rôzne motivačne fotky na IG, či už čo sa týka cvičenia alebo celkovo nejaké tie rady do života 😺
 • Monica Rae • 05 NOVEMBER 2014 / reply
  Super random post :) Proti jesennej nálade (u mňa je to depka zo školy) mi taktiež pomáha káva,nakupovanie a šport :) A popri tom ešte počúvanie hudby, to je naj ♥
 • Zuzka_S • 06 NOVEMBER 2014 / reply
  Určite z lásky- od priateľa, rodiny, kamarátov :)) To je to najviac... :)
 • Petra Šenkárová • 06 NOVEMBER 2014 / reply
  priatelia, hudba, tanec, ale aj nové video od mojej obľúbenej youtuberky :) Včera som mala naozaj hroznú náladu, no akonáhle som si pozrela pár videí od Bethany Mota. Ten človek ma vie vždy rozveseliť :)
 • Kristína Gondová • 06 NOVEMBER 2014 / reply
  Priatel :)
 • Anonymous • 06 NOVEMBER 2014 / reply
  priatelia, rodina, cestovanie, dobrá káva, dobrá jedlo, hudba a milujem sledovanie futbalu :D
 • Nikol Chudziaková • 06 NOVEMBER 2014 / reply
  Hudba :) keďže hudba je liek na všetko neviem si bez nej predstaviť jeden jediný deň :)
 • Anonymous • 06 NOVEMBER 2014 / reply
  Zaujimave, ze fotky z polaroidu su vynimocne tym ze su odfotene v danom momente v danej chvili....vsetky ostatne fotky su fotene v buducnosti alebo ako...
 • Dominika Kováčová • 06 NOVEMBER 2014 / reply
  asi najviac ma robí šťastnou hudba a pripravovanie rôznych zdravých jedál, ktoré tak ako ty čerpám z Bay-nho instagramu :) a ešte sú to spomienky na pekné chvíle s priateľmi alebo rodinou ;)
 • Anonymous • 06 NOVEMBER 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Zaujimave, ze fotky z polaroidu su vynimocne tym ze su odfotene v danom momente v danej chvili....vsetky ostatne fotky su fotene v buducnosti alebo ako...
  Zachyteny moment v danej chvili polaroidom je zachyteny len na polaroide a uz nikdy nevytvoris rovnaku fotku na rozdiel od ostatnych fotakov, z ktorych si mozes spravit rovnakych fotiek kolko chces. Fotka spravena s polaroidom je len jedna, neopakovatelna a original bez moznosti vytvorit taku istu. Takto to myslela Moma.
 • Natally • 08 NOVEMBER 2014 / reply
  Hudba priatelia psík A mama :)♡
 • Carol Grace • 09 NOVEMBER 2014 / reply
  Mna urcite robia stastnou kamarati a rodina taktie horuca cokolada ci kava to ked sa pozeram na tvoj blog ci videa inych bllogeriek a taktiez cvicenie ako u teba. :)
 • Tímea Budzáková • 09 NOVEMBER 2014 / reply
  hranie na klavíri <3 čítanie kníh <3 piatky večer s partiou <3 basketball <3 fotenie,a následne upravovanie fotiek <3 sledovanie ako my rastie neter ktorú žiaľ vidím iba cez fotky pretože žijú v Anglicku ma robí šťastou ale aj zároveň smutnou pretože ju nemôžem vybozkávať naozaj :/ <3
 • Anonymous • 11 NOVEMBER 2014 / reply
  Ahoj moma.
  Mňa robí šťastie fotenie, rada fotím, chodím do prírody, hľadám zaujímavé veci, milujem jesenné portréty ľudí a dokáže mi spraviť veľkú radosť, keď sa moje fotky páčia iným ľuďom :) super článok Moma :)
 • Lea Melanie • 15 NOVEMBER 2014 / reply
  hudba!
 • Veronika Sedláková • 16 NOVEMBER 2014 / reply
  Čítanie kníh,priatelia, rodina, hudba :)
 • Adee • 17 NOVEMBER 2014 / reply
  Momentlně asi hudba, ale samozřejmě i další věci a lidi jako přátelé a rodina:-)
 • Clai Ress • 17 NOVEMBER 2014 / reply
  krásny článok:) a jedna vec, ktorá ma robí šťastnou? asi fotenie, knihy a priatelia..a aj ked práve pri sebe nemám svojich priateľov prinesiem si ich k sebe vdaka fotkám! :) a môžem sa ťa opýtať aký polaroid máš? :)
 • Ella • 18 NOVEMBER 2014 / reply
  Šťastnou ma robí rodina, priatelia, zdravie a láska. :))
Responding to