Blogovanie dnes?

2014-09-08 19:34:00
Beauty
Ahojte,

Ako som už písala na moju fb stránku, zavádzam nový systém v mojom blogovaní od polovice tohto mesiaca. Mám vypísaných pár nápadov, nad ktorými som uvažovala počas celého leta. Budem sa snažiť blogovať pravidelnejšie, ale uvidím čo z toho bude, keďže sa venujem ešte cvičeniu, škole a písaniu pre portál banger. Každopádne na sociálnych médiach ako sú facebook, instagram, twitter a podobne budem aktívna stále. Pokúsim sa to tohoto zoznamu zaradiť aj blog. Zmenu určite (alebo teda aspoň v to pevne verím) zaregistrujete aj sami, takže už dosť o tom. Teraz vás idem (neúmyselne ale hovorím to s istotou) trochu pobúriť takže sa dostávam k pointe.

Dnes som narazila na pár blogov nezávislých od seba od rôznych ľudí. Existuje mnoho blogov s rôznym zameraním. Knihy, DIY, cestovanie, filozofia, recepty, návody, nejaké myšlienkové blogy a  potom blogy o móde a beauty (ako je ten môj), ktoré sú čím ďalej tým viac populárne.
Samozrejme, že som sa zamerala najmä na tieto blogy. Predsalen potrebujem poznať konkurenciu a pozrieť o čom píšu oni, aby som vedela ako byť o krok v pred. Buďme úprimní, každý jeden z nás sa snaží byť nejlepší.
Samozrejme je rozdiel, keď ide o začínajúce bloggerky a pokročilé (čo blogujú 1,5 roka a viac). Teraz nepíšem o dievčatách, ktoré blogujú menej ako rok pretože povedzme si úprimne...videli ste moje prvé príspevky? Myslím, že niet čo dodať. Každý nejako začíname. Niekto lepšie, niekto horšie. Veď...začiatky sú vždy náročné a nejako začať musíme.
Pootvárala som si asi 15 blogov a každý len tak zbežne prelistovala. Sem-tam som si prečítala niektoré články do konca (čo nebolo pri 90% vôbec také náročné, keďže to bolo akoby jeden a ten istý čítam stále dookola). Teraz neviem, ako mám opísať svoje pocity. Neviem či som nahnevaná (ale na koho vlastne? Na čo?) alebo skôr pobúrená (to asi tiež nie) možno len sklamaná (čo by bolo tiež zvláštne vzhľadom na to, že ma to nijak neovplyvňuje) takže asi len chcem vyjadriť svoj názor lebo to tak cítim.
Tí, ktorí čítate blogy budete pravdepodobne vedieť čo myslím. Všimnite si jednu vec. Bloggerky (v tejto oblasti) píšu články o outfitoch, líčení, doplnkoch, nových veciach čo si kúpili, nechtoch, obsahu ich kabelky a podobne... Jasné, to je úplne normálne pretože si túto oblasť vybrali. ALE!!!
Ak si všimnete každá z nich (dokonca by som mohla povedať Z NÁS /ale k tomu sa dostanem o chvíľu/) píše presne tak isto. Asi nechápete, napísala som to dosť chaoticky takže to idem rozviť. Blogerka má byť originálna. Blogerkou má byť osoba, ktorá je iná, inšpiratívna, nebojí sa vyjadriť svoj názor a má zaviesť niečo nové. Ak poznáte Melissu, Bronku, Kiku, Ttapple a im podobné viete moc dobre, čo mám na mysli.

Teraz keď som čítala blogy (iné, od týchto spomínaných) som si všimla, že všetky sú akoby od jednej osoby. Rovnaké slová, rovnaké frázy, rovnaký štýl písania a fotiek... Celý text bol napísaný akoby NEUTRÁLNE. Až na niektoré zaliečacie, milé a otrepané frázy (ja viem, znie to škaredo ale snažím sa to nejako vyjadriť). Proste je na tých textoch vidieť, že sa snažia o to, aby sa článok páčil úplne ale úplne každému, aby tam nebol moc vyjadrený  názor ( a ak, tak len veľmi jemne naznačený) a aby štýlovo  vyhovoval každému. Ale o čom to vlastne je? Keď sa pozrieme na úplne prvé blogy (ok, nepozrieme, pretože nevieme kto s blogovaním vlastne začal) ale teda aspoň keď si uvedomíme o čom blogovanie má byť tak zistíme, že dnešné blogy sú vlastne úplne o ničom. Blogeri sú (alebo aspoň by mali byť) ľudia, ktorí chcú vyjadriť iné názory, iné postoje, iné štýly. Proste bloger musí byť OSOBNOSŤ a nie ovca. Ako som si blogy čítala bolo to stále dookola to isté, čo môžete vidieť na každom druhom blogu. A to je: 

‚, Ahojte, dnes som sa rozhodla ukázať vám môj TYPYCKÝ outfit do školy. Klasické rifle (vyhrnuté nad členky), tenisky, tielko, košeľa a celé OŽIVENÉ náramkami. PRIZNÁM SA že som začala čerpať inšpiráciu aj od mojich obľúbených blogeriek kombinovaním pohodlného skôr športového oblečenia s bižutériou. Viem, že každému to nie je ''po chuti'', ale páči sa to ľuďom, ako som ja. To sú takí, ktorí nie sú športové typy ale chcú sa obliekať pohodlne. Myslím, že bez doplnkov by to bolo dosť fádne keďže som to celé zladila do modrej.’’


A toto nájdete všade. Nič extra. Skombinované veci čo sú práve IN (aj keď nehovorím, že vždy pretože vyššie spomínané baby vedia fakt dobre do outfitu zaradiť aj kúsky ako sú Air Maxy, beanies a podobne).

Ironické je, že citovaný text som skopírovala zo svojho staršieho článku.
A práve týmto vám chcem ukátať, že fakt nechcem nikoho uraziť pretože som bola a možno aj stále som taka istá. Ale za čas, ktorý som neblogovala (rada by som povedala, že ‘’blogovala menej’’ ale všetci dobre vieme ako to bolo) som si uvedomila pár týchto (a ďalších) vecí. Jasné, že rada robím (a aj budem robiť články) o tom, čo je v mojej kabelke a podobné veci, lebo mňa tiež bavia písať takéto články. Týmto nechcem povedať, aby ste si do príspevku ‚,čo je v mojej plážovej taške‘‘ dali do kabelky zimnú čiapku, alebo revolvérlen pre to, aby ste sa odlíšili.Ale už chcem do článkov dávať viac seba a menej sa snažiť všetkým zapáčiť. Vždy som blogovala (blogujem asi od 13-tich) pretože ma to baví. Naozaj ma to baví a nech mi ktokoľvek hovorí, že je to o niečom inom robím to pre to, lebo to mám rada. Ale neviem prečo mi príde, že sa blogovanie stalo len niečim ako ‘’moja cesta k tomu, aby som mal/a na fotkách 1000000 lajkov a slávu’’. Dobre, je jasné, že aj tieto veci potešia ale musíte to robiť s entuziazmom a radosťou. Pretože keď to tak nie je, vyzerá to tak…ako to vyzerá. Neoriginalita a jednotvárnosť. Nejdem sa tu hrať na nejakého boha v blogovaní, pretože oproti iným som ešte len na začiatku ale aspoň viem, že to robím s radosťou. Aj keby mám len 10 čitateľov stále by ma to napĺňalo (samozrejme, čím viac ich je, tým viac ma to motivuje, ale to je asi úplne prirodzené). Teraz má už skoro každý blog (vidíme to na Dnes nosím a Móda CZ SK ulíc, však?) a všetky sú akoby to jeden písal. Preto sa budem snažiť (nie snažiť nasilu ale snažiť viac) aby som možno prinášala viac inšpirácie ako toho, čoho je teraz plný internet. A áno, zrejme budem mať veľa prešľapov a ešte viac neprajníkov, pretože nie každému sa to musí páčiť. Ale o tomto to blogovanie zrejme je. To, že budem mať ružový design so srdiečkami, povykrúcané písmo a fotky ako každý iný ma asi moc od ostatných neodlíši. Blogovanie je akoby nejaká cesta, počas ktorej sa ľudia hľadajú, uvažujú a delia sa o to s verejnosťou (na úkor niektorých vecí) a nie len cesta ako byť ‘’ten známy’’.

A vy, ktorí ste len na úplnom začiatku…možno si nakoniec z toho niečo zoberiete. Na to, aby ste boli bloggeri, sa nemusíte zapáčiť každému
Budem rada, ak mi napíšete do komentárov ako vnímate dnešné blogovanie vy.

(nechcem nikoho odradiť, blogovanie je slobodné, nemusíte sa líšiť, ale toto je môj pohľad na to, že ‚,blogovanie‘‘dnes už neznamená nič, čo by nedokázal ,hocikto‘), ﷽﷽﷽﷽﷽﷽﷽nič, čo by nedokázal ôj pohe slobodné, nemusíte sa líšiť, nemusíte zdiech, sa nemusíte zapáčiť každému:)ktorej sa ráci)
A nakoniec budem rada ak si pozriete toto video KLIKNI SEM :)

46 Comments

 • BrowneyesSuzie • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  myslím že máš celkom pravdu, blogovanie ako také stratilo zmysel, baby vidia za týmto len 'slávu' 'veci zadarmo'...pritom polovica z nich neovláda gramatiku. zober si že len na blog.cz je viac ako 20000 blogov (možno viac)....ale zase baby chcú byť 'cool' a píšu blog. a u nás je strašne veľa blogov, ktoré by si zaslúžili viac pozornosti ako majú.
  keby som pyča tak si spravím reklamu že tu dám url môjho blogu, ako to robia 'bloggerky'
  PIZZA S VAMI!
 • Nikol Wernerová • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Popsala jsi to skvěle!
 • Anonymous • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  presne toto som hovorila. Vsetky blogerky pisu tie iste clanky, a strasne kopiruju tvoj styl pisania. uz som sa stretla s nie jednym blogom a tie dievcata boli ako cez kopirak. ziadna inspiracia nic. a niektore blogerky su strasne povrchne a pisu take blbosti, ktore normalneho cloveka nebavia. strasne sa snazia stat niecim a myslia si ze sa to stane cez noc tak pisu a pisu a nedava to zmysel. len sa znazia zapadnut.
 • Anonymous • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  máš pravdu... všetko je také otrepané a vôbec sa tie blogy neodlišujú,mám pocit akoby tí ľudia blogovali nasilu aby boli slávni,ale málo kto to robí pre to lebo ho to baví...
 • Ema Rýdza • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Airmaxy su este v pohodicke, najviac su tie doktorske slapky ktore musi mať kazda blogerka aby mala styl
 • Miriam Willson • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Máš pravdu. Blogerka/bloger musí alebo mal by byť originálny! Ľudia nechcú čítať niečo čo vidia všade. Názor je pravdivý
  A vážne treba dať do sveta Blogeriek inšpiráciu niečo čím si tu Blogerku niekto zapamätá ktorá sa nebude opičiť po ostatných! :)
 • Anonymous • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  úplne s tebou súhlasím Mati. Presne si to vo všetkom vystihla a som rada že sa nebojíš povedať svoj názor. :)
 • Anonymous • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Súhlasím !! je dobré , že sa nebojíš vyjadriť svoj názor :)
 • Alexandra Andrejovová • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Presne!!! Lepšie si to ani nevedela napísať. Uplne s tebou suhlasím, bohužiaľ to blogovanie v dnešnej dobe je presne také ako si to napísala :)
 • Ali Cka • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Ja blog nemám, mám na to málo rokov (tak ako si ty začínala:D). A asi odkedy som objavila internet tak som chcela byť megasuper blogerka. A presne som chcela, niečo inak, niečo čo ľudí bude baviť čítať a chytí ich to. A vážne, videla som miliardu blogov, veľa som si dala do záložiek a vravela si dám tomu šancu, ale teraz som v tomto som riaden drsná, jednoducho ak ma to neosloví tak to skončí v historíí a nikdy na to nekliknem. Jediné čo tu fakt stojí za kliknutie a skrolovanie si Ty, Ttapple, Meliska, Bronka Redpoppy a bratilicious (čo som objavila vďaka tebe:D). Proste tí ľudia nerozmýšľajú o tom čo sú oni. A ja byť tebou, natrem toho viac, niekoho by to pobúrilo a niekoho by kvôli tomu spravil pokrok v blogovaní, mňa by to určite nakoplo, keď to píše super blogerka ktorá má 1,326,528 (nie nepozrela som si to dole:D) v túto chvíľku kliknutí a za chvíľku sa jej tam najebe aj 2 milióny.
 • Štěpka Špačková • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Na jednu stranu s tebou souhlasím ale na druhou... Sama si přidala obrázek s tím, že máš dělat to co tě dělá šťastného. A pokud někoho blogování dělá šťastného tak ať to dělá. I když to není nejkvalitnější a i když píše stejným nebo podobným stylem.. No a ? Pokud to tu blogerku dělá šťastnou a pokud je ona se svým blogem, se svojí prací spokojená, tak ať si dělá co chce. Vždycky se najde alespoň jediný člověk, který ten blog bude číst, který bude mít rád styl psaní té blogerky a její styl.
 • Anonymous • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Upřímě jsem se musela zasmát, když ti na facebook pod příspěvěk o tomto článku okomentovala Dommie, s tím, že to cítí stejně. Z mého pohledu spadá přesně do této skupiny. 100 lidí 100 chutí...
 • Michaela Komová • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Veľmi inšpiratívny článok. Podľa mňa vôbec nie poburujúci. Áno máš pravdu ale vieš, keď si len na začiatku tak naozaj máš problém s tým, aby si sa každému páčila. Chceš sa páčiť všetkým a nechceš mať žiadnych neprajníkov a haterov, ktorí by ťa od blogovania odlákali. Viem to ako začínajúca blogerka. Bojím sa strašne negatívnej odozvy. Preto žiadny moji blízky ani nikto nevie o tom, že blogujem. Nikdy som im nepovedala adresu môjho blogu. Bloger sa musí rozvíjať. A to príde až časom. Myslím, že veľmi dobre napísaný článok a myslím, že si ho veľmi dobre a prijateľne vyjadrila :)

  http://lovelybeautybook.blogspot.sk/
 • Tess Šimaljaková • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Vnímam to rovnako.
 • Anonymous • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  tiez blogujem, blogujem uz dlho a vlastne na blogu len pisem svoje nazory. nie som ziadna beauty, alebo fashion bloggerka, som proste len obycajne dievca, ktore uz cca 2 roky, ak nie viac, pise na blog to, co robi, co ju bavi, co sa deje v jej zivote a podobne. moj blog nie je (sice bol, ale upadlo to s mojou neaktivitou) nejako uspesny, kazdopadne mi to nejak nevadi. pridavam malo, to je pravda, ale myslim (dufam) ze moje clanky maju aspon hlavu a pätu a myslim (dufam, zas), ze nieco aj ludom daju do zivota (samozrejme nie vsetky, ale pri niektorych sa fakt snazim)
  no a co si myslim o terajsich blogerkach? uplne s tebou suhlasim!! (btw, na dost veci mam podobny/rovnaky nazor ako ty, asi to bude vekom :D:D).. avsak aj tak ma nic nevie zarazit viac, ako ked niekto nevie gramatiku a aj tak sa ide hrat na velkeho blogera. na toto jedine mam nervy a doslova ma to irituje
  inak Mati, prajem ti s blogom vela stastia, viem, ze popri skole to nie je najjednoduchsie, my blogerky to mame proste tazke :D ale verim, ze ty to zvladnes, mas fakt dobre nazory, paci sa mi tvoj styl pisania a tak :)

  Kami xx
 • Luccie Bauer • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Jednoznačne súhlasím a naozaj sa mi páči tvoje spracovanie tejto témy- že si ako príklad uviedla svoje slová-vidno, že sa chceš líšiť. Ja som alergická na to, keď bloggeri spadajú pod vplyv komerčnosti a PR. Vtedy sa z pôvodne skvelých článkov stávajú len nudné, zavádzajúce a propagačné články. Bloggovanie má určitú podstatu, ale komerčnosť ňou určite nie je. Toľko môj názor. :-)
 • Kika:) • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Ahoj :) myslím, že článok je vydarený, aj keď by som niečo dodala. Tvoj blog pozná (povedzem si úprimne) polka slovenských a českých teens báb. je ich veľa takže keď niečo takéto napíšeš, tak sa do "chuti" trafíš mnohým babám. Kdežto baba čo začala blogovať a má tam ledva 1,000 vzhliadnutí ak napíše niečo zo srdca a nedostane žiadnu odozvu, môže sa cítiť podľa mňa trápne a sklúčene a nakoniec to aj tak zmaže. Môj názor :) Myslím si že blog je o vyjadrení našich myšlienok (či už napísaných rovnakými vetami), ale stále o nás. Ešte prednedávnom, by som si to nechala pre seba, ale veď prečo? :) Nikto by sa nemal hanbiť za svoj vlastný názor :)
 • Klaudia Tomašová • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Nechapem naco riesis take picoviny :D kazdy nech si bloguje ako chce....
 • Anonymous • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Obdivujem tvoj štýl písania a celkový prejav.. pri čítaní článku hneď viem že ide o inteligentnú a vyspelú osobu.. :) máš úžasnú štylizáciu viet. ja by som na blogovanie asi nemala ani psychiku ani odhodlanie. Jednoznačne patríš medzi TOP bloggerky v tvojom veku!! :) a stavím sa že píšeš perfektné slohy! :) len tak ďalej Moma!! Držím palce
 • Anonymous • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Klaudia Tomašová wrote:
  Nechapem naco riesis take picoviny :D kazdy nech si bloguje ako chce....
  Moja rec !
 • Anonymous • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Si pica aj tak :DD
 • Anonymous • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Krasne napsane!
 • Anonymous • 08 SEPTEMBER 2014 / reply
  Nechceš mi napísať sloh na slovinu? Pretože perfektne píšeš a máš skvelé vyjadrovanie! Celkovo perfektný článok!!
 • Lenka Halasová • 09 SEPTEMBER 2014 / reply
  Woou, Moma ako obdiv. :) Nikdy som si neprečítala tvoje články dokonca, ale teraz viem, že si skvelá blogerka. Máloktoré pozerám, a teba zaradím medzi ne. Svoj názor si napísala podľa mňa fajn. :) Aspoň si zoberú ponaučenie niektoré, niektoré sa zlepšia. :) Máš to v krvy, rozhodne budem sledovať tvoje príspevky aj naďalej. :3
 • Anonymous • 09 SEPTEMBER 2014 / reply
  som rada, že chceš byť originálna, iná, preto budem ešte radšej chodiť na tvoj blog :) ja mám fanblog čiže nepíšem o sebe ale hlavné je, nech bloguje ten koho to naozaj baví a nie presne kôli tým likom a pod. pretože keď to niekoho baví, robí to od srdca a originálne pretože každý je iný. A keď to niekoho nebaví, robí to len kôli tomu aby bol ako ostatný tak nech radšej nebloguje.
 • Anonymous • 09 SEPTEMBER 2014 / reply
  SUHLAS! este by som dodala, ze mooooooc 'blogeriek' nevie velmi dobre gramatiku. Ja chapem, ze slovencina nejde kazdemu ale ked uz chcu pisat nech sa aspon pozru do pravopisneho slovnika slovenciny...
 • Anonymous • 09 SEPTEMBER 2014 / reply
  niekedy mám pocit, ako keby si sa na svojom blogu len chválila... a určite si to nemyslím len ja. Nepoznám ťa, nemôžem veľa písať o tebe, no taký mám pocit z tvojho blogu.
 • Anonymous • 09 SEPTEMBER 2014 / reply
  Já třeba nemám ráda články jako tenhle.. Mně tohle přijde naprosto stupidní a nevím, třeba jsem sama, ale je to tak. Já mám ráda články ze kterých si můžu něco vzít a nebo články nad kterýma se mám zamyslet a přemýšlet o tom, co bloggerka napsala. Články jako tyto mě nezajímají, takže asi tak. No a teda nevím jestli jsem to pak pochopila dobře, ale ty v podstatě říkáš, že dřív blogovali lidi, kteří na to prostě měli a kterým to šlo? Teda třeba ti lidi, kteří vycházeli z davu? To je podle mě hloupost. Každý si může založit blog, úplně každý. Vždycky budou blogy, co nejsou dobré a naopak blogy, které jsou moc dobré a tak to prostě bude. Někdo si tu slávu vybuduje a někdo ne. Spíš vy velké blogerky se bojíte, že přijde někdo s novým blogem a bude populárnější než vy. Já to tak prostě vidím:) Vy, nebo teda teď budu mluvit jen o tobě, protože nevím, co si myslí ostatní blogerky, ty už sis nějakou tu slávu vybudovala a myslím, že jsi dost známá. A mně přijde, že ostatním tu "slávu" nechceš dopřát. Asi máš sama málo nebo nevím...
  Jako já tě mám rád, tvůj blog a tvoje články taky, ale tohle mi přijde fakt stupidní..
  Dřív bych možná byla tak blbá, že bych ti napsala, že je to super článek (jako to dělá většina děvčat) i když se mi nelíbí jenom proto, aby sis mě všimla. Teď už jsem starší a nebojím se ti tu tohle napsat. Já jen doufám, že když už nějak na to zareaguješ, tak slušně a s klidem, protože si přece nechceš proti sobě poštvat tvého fanouška :))
  No tak se měj:) jsem teda zvědavá s jakým článkem přijdeš příště..
 • Anonymous • 09 SEPTEMBER 2014 / reply
  Pekne napísané, aj to že si skopírovala text zo svojho článku. Super, ale aj tak mi prekáža jedna vec. Píšeš že každá blogerka je rovnaká hlavná vec že ty si taká istá, píšeš hento a robíš to isté.
  STO ĽUDÍ STO CHUTÍ.
  Podľa mňa si jedna z nich. Netreba písať o "trubičkách". Môj názor.
  Mier. :)
  Bej Nej
 • Paula K. • 09 SEPTEMBER 2014 / reply
  Že zrovna ty píšeš takýto článok... :D Nezdá sa mi že by si dáko vynikala medzi blogmi...
  Ži a nechaj žiť...
 • Dommie Lakomá • 10 SEPTEMBER 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Upřímě jsem se musela zasmát, když ti na facebook pod příspěvěk o tomto článku okomentovala Dommie, s tím, že to cítí stejně. Z mého pohledu spadá přesně do této skupiny. 100 lidí 100 chutí...
  Jsem ráda, že jsem tě rozesmála, ale vždyť to píšeš sama, 100 lidí 100 chutí.. Ale i kdybych tam spadala, tak to pořád lidi čtou a baví je to, takže promiň, takovou radost, že si smažu blog, ti vážně neudělám.. Měj se hezky :)
 • Anonymous • 11 SEPTEMBER 2014 / reply
  Anonymous wrote:
  Si pica aj tak :DD
  odpadla som prave :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
 • Anonymous • 11 SEPTEMBER 2014 / reply
  Paula K. wrote:
  Že zrovna ty píšeš takýto článok... :D Nezdá sa mi že by si dáko vynikala medzi blogmi...
  Ži a nechaj žiť...

  asi tak. presne mam rovnaky pocit.
 • Timí Puzderova • 11 SEPTEMBER 2014 / reply
  Je pekné, že vieš vyjadriť svoj názor, ale fakt tiež nechápem na čo to riešiš... ako si dala obrázok: do what makes you happy. A možno pravé tých "bloggerov" (podla teba s úvodzovkami) bloggovanie baví, vyžívajú sa v tom.. Mne tento článok prišiel ako keby si povedala : "Som najlepšia a najúspešnejšia bloggerka na sk a to aj tak davam prispevok maximalne raz do mesiaca." ..#nohate tiež som len vyjadrila SVOJ názor ;) :)
 • Kejmy Tatranská • 13 SEPTEMBER 2014 / reply
  s istou časťou s tebou súhlasím. ak chce niekto naozaj písať blog, musí to robiť s láskou a nadšením. s tým, že ho to baví, napĺňa a je ochotný tomu obetovať 80% svojho života. ak chce byť niekto bloger ako tie najznámejšie, musí sa tomu oddať 100%, pretože pre nich je to práca na plný úväzok. áno, tí sa tým živia, sú za to platení, ale všade chodia s kamerou/foťákom, zápisníkom a skupinkou ľudí, ktorí im v tom pomáhajú. prispievajú pravidelne, dennodenne, dokonca viac denne, aby boli ich čitatelia "stále v obraze"...

  no musím povedať, že tvoj článok novým bloggerom/kám veľa nedá. lepšie povedaní, nič. len to, aby boli iné, originálne a bla bla bla. toto nie je rada, to je fakt. ak chceš uspieť, musíš prísť s niečim novým... to však všetci poznáme. poviem ti, aj ja som bola na začiatku taká. ak človek začne v mladom veku robiť niečo také, musí sa s tým počítať. človek vtedy nie je pripravený čeliť svetu a preto to tak aj vyzerá. mám 20 rokov, blog už 3 a až nedávno som si začala uvedomovať, akým smerom sa chcem uberať, čo robiť a kam smerovať. ale tieto baby to robia preto, aby mali nejaké to hobby, niečo, čo ich baví a tak. aj ja som takto začínala a až teraz mám chuť povedať svetu, že som tu aj ja.

  zo začiatku som videla tento článok ako niečo konečne "prevratné". no stále si myslím, že na to musíš vyrásť, aby si dávala rady do života. držím prsty v zlepšovaní sa, viem, aké to je, keď chceš prekonávať svoje "rekordy".

  Kejmy ♥.
 • Simona Regecová • 14 SEPTEMBER 2014 / reply
  Takže vlastne hovoríš že si nanič bloggerka? :D
 • Anonymous • 16 SEPTEMBER 2014 / reply
  ahoj Moma,ja len že mne osobne dosť vadí ten tvoj typ písma. Je to môj názor,ale úprimne sa mi to fakt nechce čítať, je to často nezrozumiteľné, nepriehľadné a snáď chápeš,ako to myslím. Ak sa ti to páči,beriem,iba ti vravím môj názor-ako tvojej čitateľky..:)
 • Anonymous • 17 SEPTEMBER 2014 / reply
  TheDominica je tiez super! :) teda hlavne co sa tyka originality ako si spominala
 • Anonymous • 17 SEPTEMBER 2014 / reply
  Odporucila by som pozriet si, kde a kedy sa v slovenčine píšu čiarky. Nic v zlom.
 • Gabrielle Crystal ℛoseℬonniee • 24 SEPTEMBER 2014 / reply
  Viac menej máme rovnaký názor, ale zase je to všetko relatívne. Jasné, že mne niektoré blogy taktiež obsahovo nevyhovujú a som zo toho tiež smutná, ale zase každý má právo založiť si ten svoj vlastný virtuálny svet, kde sa bude reprezentovať a sebarealizovať tak, ako to chce on. Každopádne tiež nemám rada "tuctové" blogy, no je to každého názor. Ale zasa mám radosť z naozaj pre mňa originálnych blogeriek, ktorých je ale v tejto dnešnej dobe naozaj, ale naozaj málo :)

  ℓα ℒιcσrηe - ℒa vie est ℓa petite ℓicorne.
  Swimwear giveaway
 • Gabrielle Crystal ℛoseℬonniee • 24 SEPTEMBER 2014 / reply
  Gabrielle Crystal ℛoseℬonniee wrote:
  Viac menej máme rovnaký názor, ale zase je to všetko relatívne. Jasné, že mne niektoré blogy taktiež obsahovo nevyhovujú a som zo toho tiež smutná, ale zase každý má právo založiť si ten svoj vlastný virtuálny svet, kde sa bude reprezentovať a sebarealizovať tak, ako to chce on. Každopádne tiež nemám rada "tuctové" blogy, no je to každého názor. Ale zasa mám radosť z naozaj pre mňa originálnych blogeriek, ktorých je ale v tejto dnešnej dobe naozaj, ale naozaj málo :)

  ℓα ℒιcσrηe - ℒa vie est ℓa petite ℓicorne.
  Swimwear giveaway
  Jops a ešte dodám, že podľa mňa je každý svojím spôsobom originálny, ale to vieme určite všetci. 100 ľudí, 100 chutí, ako sa hovorí :)
 • Holly Mary de Rossi • 06 OCTOBER 2014 / reply
  Máš pravdu ja som si to tiež všimla. Áno aj ja blogujem ale ja to nerobím pre lajky, odbery ani spolupracu. Totiž žiadnu nemám aj odoberatelov mam 35 ale mne to je jedno, lebo mna to bavi. Mam dlhe citiacie clanky ktore mozno cita max 10 ludi, ale ja sa tam aj tak rozpisujem pisem o mojom dni, historky alebo nazory...lebo vtom vidim relax a bavi ma to len tak si pisat. Sem-tam si tiez citam moje clanky vraciam sa späť. A rada sa o tom delim aj z nikým :D Ja nepotrebujem slavu, ked niekto chce tak si moj blog najde a precita :) Ale mas uplnu pravdu je to smutne, pretoze do toho automaticky spadaju vsetky blogy aj ten moj a vyzerám ako tá zo stáda a pri tom ked som začala blogovať poznala som možno 2 blogerky.
 • Nika • 04 MARCH 2015 / reply
  Veľmi pravdivo napísané! Príď ku mne, môj blog je trocha iný :)
 • kxlkoib • 27 OCTOBER 2015 / reply
  9ApeQw <a href="http://jeodhkywwarh.com/">jeodhkywwarh</a>, [url=http://vrreggarwntu.com/]vrreggarwntu[/url], [link=http://ssoqfnmdxpjp.com/]ssoqfnmdxpjp[/link], http://otzhkpwwtqcw.com/
 • Odell • 28 OCTOBER 2015 / reply
  US dollars <a href=" #dignity ">precio magna rx ecuador</a> If Obama had a working neuron in his empty little head, he&#8217;d agree to delay implementation of Obamacare. If he&#8217;s already delayed it for employers, it should also be delayed for everyone else.
 • Lucia • 23 JANUARY 2017 / reply
  Dakujem za skvely clanok, dal mi odvahu a chut blogovat dalej. S blogovanim zacinam, a myslim ze prezivam krizu s ktorou sa stretne kazdy kto pisanim blogu zacina - mala odozva, nizka citatelnos, a clovek zacne rozmyslat nad tym ci ten kopec energie a casu stoji za to.
  Ale, ja som si ista ze mam originalnu temu aj pristup, blog mi pomohol posunut sa v istej oblasti zivota...a zaroven priniesol rozne osobne vyzvy...takze som sa rozhodla neprepadat beznadeji a idem dalej. Mozno trochu uberiem paru ale rozhodne nechcem skoncit. A casom uvidim co bude dalej.
  Takze, este raz vdaka za nakopnutie :-)
Responding to